Přihlášení:
Menu
Logo týmu Slavia Praha
Pohár | 18:00 - 28. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu Slavia Praha
1. liga | 15:00 - dnes
Logo týmu Pardubice FK
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 17:30 - dnes
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu San Jose
NHL | 04:07 - dnes
Logo týmu Nashville
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Reysol
J League | 06:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Cagliari
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Napoli
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Litvínov
Extraleague | 16:30 - dnes
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Marseille Ol.
Ligue 1 | 20:45 - dnes
Logo týmu Montpellier
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Girona FC
La Liga | 21:00 - zítra
Logo týmu Vallecano Madrid
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Carolina
NHL | 02:07 - dnes
Logo týmu Dallas
Logo týmu Edmonton
NHL | 04:07 - dnes
Logo týmu Calgary

Co jsou sázky s handicapem?

6. 1. 2022 17:30, upraveno: 13. 12. 2022 11:34
autor: LadyAmbientte

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 300300 Získat
blankBetano 3.0003000 + 300300 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 300300 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Když sázení na favority nabízí jen malou hodnotu, sázkaři se mohou soustředit na nabídku kurzů s handicapem. Tento článek vám vysvětlí o čem je sázení s handicapem a jaké druhy sázení s handicapem najdeme. Vypsané příležitosti s handicapem jsou nejvíce k vidění při fotbalových utkáních, proto tento článek zasvětíme právě fotbalu.
Co jsou sázky s handicapem?
Sázet s handicapem ve fotbalových utkáních znamená tipovat, že některý tým vyhraje o hypotetický gól, dva, tři navíc.

Ve fotbale, stejně jako i v jiných sportovních kláních, bývají velké rozdíly v kvalitě jednotlivých soupeřů. Jak velké tyto rozdíly jsou, záleží na tom, jak kvalitní týmy se v zápase setkávají.

Rozdíl ve finanční situaci a kvalitě jednotlivých fotbalových týmů v lize může být tak veliký, že některé týmy zde dominují, přičemž platí přímá úměra – čím déle tomu tak je, tím větší převahu mají. Lepší zázemí, kvalitnější trenéři, vyšší příjmy a další výhody většinou vyústí v dobře známý jev, který neustále prohlubuje propast mezi dominantním týmem a zbytkem ligy.

Důsledkem neustále se zvětšující propasti jsou mizerné kurzy na výhry, což do jisté míry můžeme eliminovat právě handicapy.

Chcete-li taktéž bojovat proti nevýnosným kurzům, které na nás bookmakeři neustále aplikují, měli byste svou pozornost na handicapy upřít. V tomto kontextu handicapy do fotbalu navracejí rovné podmínky pro sázení a snižují výskyt jednostranných fotbalových utkání.

Více článku o handicapu naleznete ZDE

Čtěte
Asijský handicap celkového počtu gólů

Co to znamená sázet s handicapem?

Sázet s handicapem ve fotbalových utkáních znamená tipovat, že některý tým vyhraje o hypotetický gól, dva, tři navíc. Díky tomu sázkaři mohou vyjádřit převahu nastupujících týmů a najít hodnotnější kurz namísto toho, aby neustále vybírali klasické 1×2 sázky.

Pokud zápas po 90 minutách skončí remízou, fotbalový handicap eliminuje možnost prohry. Týmy jsou „znevýhodněny“ a za těchto podmínek musejí vyhrát.  I remíza je považována za výhru nebo prohru, což je pro sázkaře vítanou skutečností.

Existují tři různé typy handicapů:

1. Level handicap (neboli handicap úrovně)

Handicap úrovně najdete všude tam, kde není rozdíl ve schopnostech a dovednostech jednotlivých týmů. V takových případech není přidělen žádný handicap a oba týmy začínají na pomyslné 0.

Chcete-li vyhrát sázku, musíte identifikovat tým, který vstřelí více gólů nežli jeho oponent. Pokud se dočkáte remízy, sázka se vyplácí zpátky.

Čtěte
Test: Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem

2. Single handicap (neboli jednoduchý handicap)

Single handicapu se dočkáme, pokud bookmakeři budou pociťovat velký rozdíl v dovednostech nastupujících týmů. Nastupující favorit bude mít vypsané sázkové příležitosti jako například – 0,5 gólu, – 1 gól, – 1,5 gólů atd.

Pokud například vsadíte na tým X s handicapem – 1 gól, abyste sázku vyhráli, tento tým musí vyhrát o více jak jeden gól, aby pokryl své znevýhodnění.

Pokud vyhraje pouze o jeden gól, pro sázkařské účely se dočkáte remízy, takže se vám vsazená částka vrací. Pokud tým Y bude remizovat nebo vyhraje, svou sázku na tým X prohráváte.

3. Split handicap (neboli rozdělený handicap)

Split handicap nastane ve chvíli, kdy jsou rozdíly mezi dovednostmi jednotlivých týmů velmi malé, což vám umožní rozdělit svůj vklad na dva handicapy. Zní to zmateně, ale není. Tak například tým X může být nabízen za 0 a -0,5. Pokud na tým X vsadíte a on prohraje, prohrajete obě sázky, neboť výsledek vám nepokryl ani jeden handicap.

Pokud zápas skončí remízou, polovina vaší sázky (0) se vám vrátí a druhou polovinu (-0,5) prohrajete. Pokud tým X vyhraje, budete mít pokryty oba handicapy, takže obě sázky vyhrajete.

Pokud jste uvízli v minulosti a stále otrocky vyhledáváte fixní kurzové sázky, je dost možné, že se nikdy nedopracujete ke slušné návratnosti investic. Vaše sázení může těžit z nové perspektivy sázení na handicapy, takže si tuto činnost osvojte a vyrazte na zteč!

Čtěte
Systém jak sázet na ztrátové série v asijském handicapu

Často kladené dotazy k handicapu

  1. Co znamená handicap v tipovaní / sázení
    V tipování se handicap používá jako způsob vyrovnání výkonnostního rozdílu mezi dvěma sázejícími týmy nebo sportovci. Handicap se obvykle používá při sázení na fotbal nebo jiné druhy sportů, ve kterých může být jeden tým nebo sportovec zjevně lepší než druhý. Handicap je tedy virtuální výhoda nebo nevýhoda, která se přiděluje slabšímu týmu nebo sportovci, aby se výsledek zápasu nebo utkání stal vyrovnanějším a sázení zajímavějším. Například pokud je jeden tým favoritem a druhý tým je jasným outsiderm, může se přidělit handicap ve formě branek nebo bodů, které se připíšou outsiderovi. To znamená, že i když prohraje utkání, může vyhrát sázku díky handicapu.
  2. Co je handicap -1,5
    Handicap -1,5 je typ handicapu, který se používá při sázení na fotbal nebo jiné druhy sportů, ve kterých se hraje na góly nebo body. Tento typ handicapu se přiděluje slabšímu týmu nebo sportovci a znamená, že mu sečte 1,5 gólu nebo bodu před začátkem utkání. Pokud tedy například outsider prohraje utkání 0:2, po započtení handicapu -1,5 vyhrává sázka na outsidera, protože výsledek po započtení handicapu je 2,5:0,5 ve prospěch outsidera. Handicap -1,5 se tedy používá jako způsob vyrovnání výkonnostního rozdílu mezi dvěma týmy nebo sportovci a umožňuje sázet i na tým nebo sportovce, který je považován za slabšího.
  3. Co je handicap +1,5
    Handicap +1,5 je typ handicapu, který se používá při sázení na fotbal nebo jiné druhy sportů, ve kterých se hraje na góly nebo body. Tento typ handicapu se přiděluje favoritovi a znamená, že mu sečte -1,5 gólu nebo bodu před začátkem utkání. To znamená, že favorit musí v utkání vyhrát o více než 1,5 gólu nebo bodu, aby vyhrála sázka na něj. Například pokud favorit vyhraje utkání 3:0, po započtení handicapu +1,5 prohrává sázka na favorita, protože výsledek po započtení handicapu je 1,5:1,5. Handicap +1,5 se tedy používá jako způsob vyrovnání výkonnostního rozdílu mezi dvěma týmy nebo sportovci a umožňuje sázet i na tým nebo sportovce, který je považován za silnějšího.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search