Přihlášení:
Menu
Logo týmu Manchester United
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Southampton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Alavés
Primera Divisio.. | 19:30 - dnes
Logo týmu Getafe
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Villarreal
Primera Divisio.. | 19:30 - dnes
Logo týmu San Sebastian Real
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Crotone
Serie B | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Luton
Championship | 20:45 - zítra
Logo týmu Q.P.R.
Náš tip:
1
SBR
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - 15. 07.
Logo týmu Kristiansund BK
Náš tip:
1.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Sassuolo
Serie A | 21:45 - 15. 07.
Logo týmu Juventus
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Třinec
2. liga | 17:00 - 17. 07.
Logo týmu Vlašim
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Toronto FC
MLS | 15:00 - dnes
Logo týmu DC United
Logo týmu Kayserispor II
Super League | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 18:45 - dnes
Logo týmu Perugia
Logo týmu Almeria
Liga BBVA | 19:30 - dnes
Logo týmu Vallecano Madrid
Logo týmu Marítimo
Liga Sagres | 20:00 - dnes
Logo týmu Rio Ave
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Super League | 20:00 - dnes
Logo týmu Trabzonspor
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Super League | 20:00 - dnes
Logo týmu Besiktas
Logo týmu Trapani
Serie B | 21:00 - dnes
Logo týmu Benevento
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 21:00 - dnes
Logo týmu Chievo Verona

Můj přístup k bankroll managementu (sázení 1-2% aktuálního bankrollu)

4. 1. 2019 09:36, upraveno: 25. 4. 2019 09:53
autor: ladyextreme
Prakticky všechny sázkařské příručky, školy sázení a další vzdělávací bloky zaměřené na to, aby vás naučily sázet se ziskem na prvním místě zdůrazňují nenahraditelnou roli value bettingu a bankroll managementu. Problematiku value bettingu jsme si probrali v mém předešlém blogu, takže dnes to vezmeme zase z té druhé strany.
Při výpočtu sázky byste měli vycházet z aktuálního kurzu a výše bankrollu. Někdy je ale možné přihlédnout ke kurzu skutečnému.

V mých úplných začátcích jsem k bankrollu přistupovala naprosto ledabyle, asi jako většina „hobby“ sázkařů. Prostě jsem sázela bez ladu a skladu, a když mi na sázkařském účtu došly peníze, tak jsem si dobyla podle svých možností. Jako bych si nabíjela kredit do telefonu, v tomto případě s potřebou sázet, nikoliv volat.

Troufnu si tvrdit, že v této fázi bylo úplně jedno, že bankroll management nedodržuji. Jelikož jsem neřešila ani value betting a sázela prostě jenom podle pravděpodobnosti výsledku, nikoliv ceny, kterou za tento výsledek dostanu, stejně bych se dřív nebo později ocitla na nule. Potřeba správného bankroll managementu na mě udeřila až ve chvíli, když jsem překročila na druhou stranu a začala sázet podle hodnoty kurzu. A v tu chvíli jsem narazila na jeden velký problém.

Příručky o brankrollu jsou většinou dost nesrozumitelné. Nevysvětlují, jak se chovat v praxi.

Samozřejmě, poučce sázet například 1% z bankrollu naprosto rozumím. Jenže jedná se o poměrně relativní pojem. Vrtaly mi hlavou hlavně dvě věci. Mám sázet 1% z počátečního bankrollu, který tvoří i sázky, které čekají ve frontě (na vyhodnocení), nebo 1% z aktuální částky na účtu. A dále, kdy a jakým způsobem mám bankroll snížit/zvýšit v případě, že se mi výrazně daří či nedaří? Tyto dvě otázky pro mě v praxi byly mnohem palčivější. A na odpověď jsem si bohužel musela přijít sama.

Jak pracovat s oním 1%?

Ikona týmu Manchester United
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Southampton
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 150 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Při pohledu zpět je mi tato věc naprosto jasná, ale nebylo tomu tak vždy. Původně jsem 1% vypočítávala z aktuálního bankrollu, tedy volných peněz na účtu. Časem jsem přišla na to, že je to špatně, protože když budete sázet opravdu hodně, klidně se vám stane, že za den podáte třeba i 50 sázek. V takovém případě by se tedy vaše sázky jedna za druhou musely snižovat a to až o polovinu. První podané sázky by tak činily například 1000 korun, později podané sázky pak 500 korun, což je logicky nesmysl.

Do onoho 1% se tedy započítává celkový bank včetně podaných a stále nevyhodnocených sázek. Vzhledem k tomu se vyplatí sázet u Tipsportu, kde vám uživatelské rozhraní ukazuje nejen aktuální použitelný zůstatek, ale také objem vsazených peněz.

Samozřejmě, vypočítávat 1% vždy přesně může být časově náročné. A tak jsem si stanovila záchytné body, podle nichž přecházím z jedné velikosti sázky na druhou. Můj základní bankroll činil 10 000 korun, základní sázka tedy byla 100 korun. Ke zvýšení/snížení bankrollu pak docházelo vždy při příbytku/úbytku 5000 korun.

To znamená, že jakmile bankroll stoupl na 15 000 korun, moje základní sázka se zvýšila na 150 korun. Jakmile klesl na 5000 korun, moje základní sázka se snížila na 50 korun. To se ovšem zatím nikdy nestalo. Samozřejmě, není to úplně ideální, ale jak jsem odpozorovala, má to i své výhody. Předně, když jste chvíli v minusu a začne se vám dařit, vrátit se zpět na počáteční stav účtu netrvá tak dlouho, jako s umenšenými sázkami. A potom, při přechodu na vyšší částky jste kryti dostatečným množstvím peněz.

Defaultní 1% jsem si přitom časem rozvedla. Na kurzy nižší než 1,50 sázím 2% (tedy dvojnásobek původní sázky). Na kurzy vyšší než 4,00 pak 0,5% (polovinu počáteční sázky) a na kurzy vyšší než 6,00 potom asi 0,20 – 0,30% (cca 1/3 původní sázky). Díky tomu se můžete vyhnout varianci, protože čím vyšší kurzy jsou, tím vyšší výkyvy vás budou trápit.

Sázení podle skutečné hodnoty kurzu

Ještě bych tady zmínila jednu hodně důležitou věc. Občas se vám stane, že narazíte na větší chybu sázkové kanceláře. To znamená, že dostanete například kurz 2,00 na příležitost, která by ve skutečnosti měla mít kurz například pouze 1,40. V takovém případě se vyplatí sázet podle skutečné hodnoty kurzu, to znamená navýšit sázku, i přestože je aktuální kurz vyšší.

V mém případě, při výše zmiňované situaci, bych tedy místo například 100 korun (1% z bankrollu) vsadila 200 korun (2%), protože pravděpodobnost této sázkové příležitosti je o hodně vyšší, než vypsaný kurz. K těmto krokům se ale uchyluji pouze u zcela zjevných rozdílů ve vypsaných a skutečných kurzech.

ČTĚTE TAKÉ:
Nesázejte na vítěze, zabíjí to váš zisk!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. Mato
    5.1.2019 18:34

    A vravi vam nieco exponencialny narast? To, ze upravite VZDY vysku vkladu na X stavok denne v meritku 1%(kazda stavka bude mat 1% aj ked ich bude ako spominate trebars 50) neznamena, ze aj narast vasho BANKu bude rovnaky, ako pri exponencialnej uprave stavok. Je pravda, ze pri exponencialnej uprave stavok vyska vkladu nekoresponduje s VAUE, ale podla mojich X testovani, kde som upravoval vysku vkladu podla VALUE, kurzu, serii OK/KO apd, tak som v dlhodobom meritku nedosahoval taky narast BANKU, ako u exponencialneho nastavenia stavok. To exponencialne nastavenie spocivalo, ako je spomenute aj u vas v clanku, 1% VZDY z aktualneho stavu BANKu aj pri odohrati X stavok denne. Cize pochopitelne dalsie stavky boli nizssie, ako ta prva(ale to len v pripade ak sa za den hralo 2 aviacej stavok) Mozte oponovat, ze ak budem vyhravat a denny pocet stavok bude VZDY vyssi ako cislo 1, tak aj tie vyhry budu vyssie, ako u exponencialneho nastavenia, kde sa dalsia stavka (vklad) vzdy znizi. Ale nezabudajte, ze vy mate stale 1% z prvopociatocneho nastavenia BANKU – ak je v as BANK 10 000 korun, tak 1% je spominanych 100 korun a navysujete to az pri dosiahnuti 15 000….to znamena, ze vas vklad sa zvysi, az ked dosiahnete 5 000 korun. Dotial to bude stale len to 1% ratane zo ZAKLADNEHO BANKu 10K. Ale ak tipujete, ako spominate nizzsie v clanku, ze stavky upravujete podla kurzu (ratam s tym, ze je tam zahrunuta aj value a níe len preto, ze to je taky kurz), tak pripustam, ze mozete mat vyssi narast banku ako pri exponencialnom nastaveni, ale v konecnom dosledku tie vase upravy nevystihuju podstatu toho, ze najkomfortnejie je nastavenie exponencialnych stavok bez ohladu na to, ake je nastavene prvopociatocne %. P.S. mozme si dat take ” betting battle ” ohladne uprav stavok, ja budem upravovat exponencialne, ale s tym, ako si vy upravite vysku vkladok podla percent. Len s tym rozdielom, ze ja budem upravovat podla VZDY AKTUALNEHO stavu BANKu a vy VZDY PODLA POCIATCNEHO. Ako neberte to v zlom, ale nereagoval by som na vas prispevok, keby som to nemal vyskusane a otestovane 🙂

    Odpověď
1 2

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search