Přihlášení:
Menu

Můj přístup k bankroll managementu (sázení 1-2% aktuálního bankrollu)

4. 1. 2019 09:36, upraveno: 25. 4. 2019 09:53
autor: ladyextreme
Prakticky všechny sázkařské příručky, školy sázení a další vzdělávací bloky zaměřené na to, aby vás naučily sázet se ziskem na prvním místě zdůrazňují nenahraditelnou roli value bettingu a bankroll managementu. Problematiku value bettingu jsme si probrali v mém předešlém blogu, takže dnes to vezmeme zase z té druhé strany.
Při výpočtu sázky byste měli vycházet z aktuálního kurzu a výše bankrollu. Někdy je ale možné přihlédnout ke kurzu skutečnému.

V mých úplných začátcích jsem k bankrollu přistupovala naprosto ledabyle, asi jako většina „hobby“ sázkařů. Prostě jsem sázela bez ladu a skladu, a když mi na sázkařském účtu došly peníze, tak jsem si dobyla podle svých možností. Jako bych si nabíjela kredit do telefonu, v tomto případě s potřebou sázet, nikoliv volat.

Troufnu si tvrdit, že v této fázi bylo úplně jedno, že bankroll management nedodržuji. Jelikož jsem neřešila ani value betting a sázela prostě jenom podle pravděpodobnosti výsledku, nikoliv ceny, kterou za tento výsledek dostanu, stejně bych se dřív nebo později ocitla na nule. Potřeba správného bankroll managementu na mě udeřila až ve chvíli, když jsem překročila na druhou stranu a začala sázet podle hodnoty kurzu. A v tu chvíli jsem narazila na jeden velký problém.

Příručky o brankrollu jsou většinou dost nesrozumitelné. Nevysvětlují, jak se chovat v praxi.

Samozřejmě, poučce sázet například 1% z bankrollu naprosto rozumím. Jenže jedná se o poměrně relativní pojem. Vrtaly mi hlavou hlavně dvě věci. Mám sázet 1% z počátečního bankrollu, který tvoří i sázky, které čekají ve frontě (na vyhodnocení), nebo 1% z aktuální částky na účtu. A dále, kdy a jakým způsobem mám bankroll snížit/zvýšit v případě, že se mi výrazně daří či nedaří? Tyto dvě otázky pro mě v praxi byly mnohem palčivější. A na odpověď jsem si bohužel musela přijít sama.

Jak pracovat s oním 1%?

Ikona týmu Boston
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Carolina
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 150 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Při pohledu zpět je mi tato věc naprosto jasná, ale nebylo tomu tak vždy. Původně jsem 1% vypočítávala z aktuálního bankrollu, tedy volných peněz na účtu. Časem jsem přišla na to, že je to špatně, protože když budete sázet opravdu hodně, klidně se vám stane, že za den podáte třeba i 50 sázek. V takovém případě by se tedy vaše sázky jedna za druhou musely snižovat a to až o polovinu. První podané sázky by tak činily například 1000 korun, později podané sázky pak 500 korun, což je logicky nesmysl.

Do onoho 1% se tedy započítává celkový bank včetně podaných a stále nevyhodnocených sázek. Vzhledem k tomu se vyplatí sázet u Tipsportu, kde vám uživatelské rozhraní ukazuje nejen aktuální použitelný zůstatek, ale také objem vsazených peněz.

Samozřejmě, vypočítávat 1% vždy přesně může být časově náročné. A tak jsem si stanovila záchytné body, podle nichž přecházím z jedné velikosti sázky na druhou. Můj základní bankroll činil 10 000 korun, základní sázka tedy byla 100 korun. Ke zvýšení/snížení bankrollu pak docházelo vždy při příbytku/úbytku 5000 korun.

To znamená, že jakmile bankroll stoupl na 15 000 korun, moje základní sázka se zvýšila na 150 korun. Jakmile klesl na 5000 korun, moje základní sázka se snížila na 50 korun. To se ovšem zatím nikdy nestalo. Samozřejmě, není to úplně ideální, ale jak jsem odpozorovala, má to i své výhody. Předně, když jste chvíli v minusu a začne se vám dařit, vrátit se zpět na počáteční stav účtu netrvá tak dlouho, jako s umenšenými sázkami. A potom, při přechodu na vyšší částky jste kryti dostatečným množstvím peněz.

Defaultní 1% jsem si přitom časem rozvedla. Na kurzy nižší než 1,50 sázím 2% (tedy dvojnásobek původní sázky). Na kurzy vyšší než 4,00 pak 0,5% (polovinu počáteční sázky) a na kurzy vyšší než 6,00 potom asi 0,20 – 0,30% (cca 1/3 původní sázky). Díky tomu se můžete vyhnout varianci, protože čím vyšší kurzy jsou, tím vyšší výkyvy vás budou trápit.

Sázení podle skutečné hodnoty kurzu

Ještě bych tady zmínila jednu hodně důležitou věc. Občas se vám stane, že narazíte na větší chybu sázkové kanceláře. To znamená, že dostanete například kurz 2,00 na příležitost, která by ve skutečnosti měla mít kurz například pouze 1,40. V takovém případě se vyplatí sázet podle skutečné hodnoty kurzu, to znamená navýšit sázku, i přestože je aktuální kurz vyšší.

V mém případě, při výše zmiňované situaci, bych tedy místo například 100 korun (1% z bankrollu) vsadila 200 korun (2%), protože pravděpodobnost této sázkové příležitosti je o hodně vyšší, než vypsaný kurz. K těmto krokům se ale uchyluji pouze u zcela zjevných rozdílů ve vypsaných a skutečných kurzech.

ČTĚTE TAKÉ:
Nesázejte na vítěze, zabíjí to váš zisk!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Mato
  5.1.2019 18:34

  A vravi vam nieco exponencialny narast? To, ze upravite VZDY vysku vkladu na X stavok denne v meritku 1%(kazda stavka bude mat 1% aj ked ich bude ako spominate trebars 50) neznamena, ze aj narast vasho BANKu bude rovnaky, ako pri exponencialnej uprave stavok. Je pravda, ze pri exponencialnej uprave stavok vyska vkladu nekoresponduje s VAUE, ale podla mojich X testovani, kde som upravoval vysku vkladu podla VALUE, kurzu, serii OK/KO apd, tak som v dlhodobom meritku nedosahoval taky narast BANKU, ako u exponencialneho nastavenia stavok. To exponencialne nastavenie spocivalo, ako je spomenute aj u vas v clanku, 1% VZDY z aktualneho stavu BANKu aj pri odohrati X stavok denne. Cize pochopitelne dalsie stavky boli nizssie, ako ta prva(ale to len v pripade ak sa za den hralo 2 aviacej stavok) Mozte oponovat, ze ak budem vyhravat a denny pocet stavok bude VZDY vyssi ako cislo 1, tak aj tie vyhry budu vyssie, ako u exponencialneho nastavenia, kde sa dalsia stavka (vklad) vzdy znizi. Ale nezabudajte, ze vy mate stale 1% z prvopociatocneho nastavenia BANKU – ak je v as BANK 10 000 korun, tak 1% je spominanych 100 korun a navysujete to az pri dosiahnuti 15 000….to znamena, ze vas vklad sa zvysi, az ked dosiahnete 5 000 korun. Dotial to bude stale len to 1% ratane zo ZAKLADNEHO BANKu 10K. Ale ak tipujete, ako spominate nizzsie v clanku, ze stavky upravujete podla kurzu (ratam s tym, ze je tam zahrunuta aj value a níe len preto, ze to je taky kurz), tak pripustam, ze mozete mat vyssi narast banku ako pri exponencialnom nastaveni, ale v konecnom dosledku tie vase upravy nevystihuju podstatu toho, ze najkomfortnejie je nastavenie exponencialnych stavok bez ohladu na to, ake je nastavene prvopociatocne %. P.S. mozme si dat take ” betting battle ” ohladne uprav stavok, ja budem upravovat exponencialne, ale s tym, ako si vy upravite vysku vkladok podla percent. Len s tym rozdielom, ze ja budem upravovat podla VZDY AKTUALNEHO stavu BANKu a vy VZDY PODLA POCIATCNEHO. Ako neberte to v zlom, ale nereagoval by som na vas prispevok, keby som to nemal vyskusane a otestovane 🙂

  Odpověď
 2. 6.1.2019 12:36

  Dobrý den, děkuji za příspěvek. Zní to zajímavě, jenom by mě zajímalo, kolik sázek denně podáte? Já to mám nastavené na podání třeba i 30 – 50 sázek denně, navíc ve velmi krátkém časovém okně. Tím pádem mě to počítání přesně daných sázek dostává do presu, abych stihla podat ve správný čas, respektive za správný kurz. Value bety mají většinou celkem krátkou životnost, alespoň ty, s nimiž pracuji. A dále – když mám podáno například 50 sázek, tak můj počáteční bank je tedy 5000 korun a další sázky jsou už jenom 50 korun. Skutečně i v takovém případě je výsledek lepší? Nejsem žádný matematik, proto se ptám. A dále – co kdybych pracovala s tím, že každý den budu vycházet z počátečního banku – to znamená, když na začátku dne budu mít 10 tisíc korun, budu sázet 100 korun, když budu mít 8000 korun, tak 80 korun…? Jaký by byl výsledek potom? Pomohlo by to ke zvýšení příjmů, nebo ne?

  Odpověď
 3. Mato
  7.1.2019 20:17

  Zdravim, co sa tyka denneho mnozstva stavok, tak to je individualne, niekedy 2-3, inokedy aj 20 podam. Ono pokial mate vklad nastaveny fixne, prikl. to spominane 1% , tak to je velmi rychly prepocet, vzdy date len des. ciarku o 2 miesta v lavo z AKTUALNEHO BANKu. Pokial mate ale rozne % vysky vladu podla value/kurz, tak je to troska tazsie, ale ja by som to riesil bud vytvorenim nejakeho vzorcu v exceli, kde by stacilo zadat len pecento a excel by vam preratal aky vklad na danu stavku….ale ked tak nad tym premyslam, tak ono to nie je ani nijak zlozity proces, v kalkulacke zadate vzdy (aktualny stav BANKu : 100)* % = a mate hned vysku vkladu – a casovo to je tak 5-10s., viacej nie. A pri vasom objeme stavok to pojde rychlo co sa tyka zrucnosti prepoctov. Ja viem, je to pohodlnejsie mat fixne nastavenu sumu, ktora sa meni az po urcitom objeme penazi a nie za kazdym, ale ide nam o efektivnejsie vyuzivanie BANKu….vidite, ze aj vy robite urcite druh zachrannej brzdy a to tak, ze ak je objem stavok, teda skor ich vkladov nad sumu 5K, tak dalsie stavky v tom dni budu uz polovicne. Rozmyslate ekonomicky, aby sa BANK nezruinoval po par zlych dnoch, tak znizujete vklady. Vy to robite ale az po dosiahnuti urcitej sumy, kdezto u exponencialneho nastavenia sa to meni s vyskou BANKu. Ak prehravam, tak znizujem vklady, ak vyhravam, tak zvysujem vklady. Jedine kedy by ste v dlhodobom meritku dokazali konkurovat a mozno aj byt na tom lepsie ako u exponencialneho navysovania je, ak by ste stavky upravovali castejsie. Prikl: kazdy tyz., alebo dokonca den. V ten den/tyz. by ste tipovali za rovnaku sumu, ako by ste si nastavili na zaciatku a po dni/tyz. by ste upravili stavky podla aktualneho BANKu. Popripadne ina alternativa: ak by ste dosiahli trebars 2 nasobok banku (vy mate tusim 1,5 nasobok banku, kedy upravujete stavky), tak po dosiahnuti upravite vklady….tych variacii je neurekom. Pokial budete permanentne tvorit profit, tak BANK vam poriaste vzdy, len ide o to, ako co najefektivnejsie dokazete upravovat stavky, aby ste zrychlili rast BANKu….Este k tomu poslednemu kde spominate nizsie cislo ako 10K. Pokial budete mat pociatocny stav 10K, ale nebude sa darit a padnete na 8K, tak robite nieco zle. Zle nemyslim vo fin. plane, ale ze zle vyberate zapasy. Alebo len prisla cierna seria. Ono exponencialne navysovanie je v podstate take iste navysovanie ako to vase len s tym rozdielom, ze v exponencialnom sa to deje pri kazdej stavke a u vas v ovela kratsej periode.

  Odpověď
  • 20.8.2019 11:29

   Zapomněla jsem odepsat, začala jsem sázet podle vaší metody a vypadá to hodně slibně. Asi už u ní zůstanu. Chystám se o ni napsat i článek, snad bude přínosný pro ostatní sázkaře! Děkuji!

   Odpověď
   • Mato
    20.8.2019 14:59

    V pohode, ja tiez niekedy neviem kde mi hlava stoji. nJa exponencialne tipujem zhruba 2 a 3/4 roka a efektivnejsie tipovanie som nenasiel.

    Odpověď
 4. 19.8.2019 13:07

  Muzu se zeptat jaky je nejcastejsi druh vasich sazek???Solo sazky,akovky ci klasicke maxi kombi????

  Odpověď
  • 20.8.2019 11:27

   Pokud to bylo na mě… Sázím SOLO nejčastěji s kurzem mezi 2,00 – 4,00.

   Odpověď
 5. Mato
  20.8.2019 14:55

  Zdravim Vas. Momentalne tipujem kombo – 2 zapasy na tiket s min. kurzom 1,7-1,75 na zapas. Max. kurz na zapas je zhruba do 2,5, skratka aby som mal vysledny kurz oboch zapasov vyse 3-3,2. Co sa tyka celkoveho poctu tiketov, tak v priemere to je okolo 3,5 tiketu denne. Ratam, ze od cca oktobra/řijen by sa to cislo mohlo pohybovat okolo 6-7 tiketov denne. nCo sa tyka vyberu stavok, tak tam je to roznorode, ale vo vacsine tie najzakladnejsie 1X2, u/o AH, goly timov.

  Odpověď

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search