Přihlášení:

4 × 4 =

Menu
Logo týmu Flora Paide
Meistriliiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Narva Trans
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Tammeka Tartu
Meistriliiga | 19:30 - dnes
Logo týmu Tulevik Viljandi
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Žilina
Super Liga | 17:30 - zítra
Logo týmu Nitra
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 18:00 - zítra
Logo týmu Kalju Nomme JK
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Jablonec
1. liga | 16:00 - 26. 05.
Logo týmu Slovácko 1. FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - 26. 05.
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:15 - zítra
Logo týmu Figueirense
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 02:30 - zítra
Logo týmu Criciúma EC
Logo týmu Trenčín
Super Liga | 17:30 - zítra
Logo týmu Ružomberok
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 18:00 - zítra
Logo týmu Pärnu Linnameeskond
Logo týmu Flora Tallin
Meistriliiga | 18:30 - zítra
Logo týmu Levadia Tallin
Logo týmu Waregem
1e Klasse | 20:30 - zítra
Logo týmu Lokeren KSC
Logo týmu Tampa Bay
NHL | 02:05 - 24. 05.
Logo týmu Washington
Logo týmu Entella
Serie B | 20:30 - 24. 05.
Logo týmu Ascoli
Logo týmu Ústí n. Labem
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Vítkovice
Logo týmu Znojmo
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Příbram
Logo týmu Pardubice Tesla
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Olympia Praha
Logo týmu Táborsko
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Hradec Králové

Výsledek testování: Martingale není „jistý“, s vašimi penězi nechutně hazarduje!

16. 1. 2017 09:00, upraveno: 28. 2. 2017 11:52
autor: ladyextreme
Dřív nebo později na něj narazí každý tipér. Martingale je nejoblíbenější sázkový systém, protože je jednoduchý a zdánlivě jistý. Zdůrazňuji: ZDÁNLIVĚ. Na následujících řádcích najdete vyhodnocení tohoto systému, respektive výsledky testu, s jehož principem jsem vás seznámila v předchozím článku.
Spousta lidí vám bude tvrdit, že sázkový systém Martingale skutečně funguje. Já vám ale vysvětlím, proč je to lež. Podívejte se, jak dopadlo testování!

Myšlenka Martingalu je prostá. Zdvojnásobit sázku vždy, když předchozí sázka prohraje. Přitom musíte zajistit jenom dvě věci:

 • Sázku na kurz 2,00 (v případě nižšího nebo vyššího kurzu sázku přiměřeně snížit nebo zvýšit tak, abyste na konci sázkové spirály dostali zpět všechny vynaložené prostředky + původní sázku navíc)
 • Opakovaní sázky na jednu sázkovou příležitost až dokud nedosáhnete výhry

První bod je striktně matematický – správným umenšování/zvětšováním sázek v podstatě zaručujete, abyste na konci sázkového kola byli v kladných hodnotách, ale přitom zbytečně nevynakládali peníze navíc (sázku na kurz 2,75 nemusíte zdvojnásobovat, protože případná výhra by vám přinesla víc, než potřebujete – lepší je tedy zmenšit sázku, abyste v případě další prohry v následujícím kole nemuseli sázet tolik).

Druhý bod se však od striktní matematiky silně vzdaluje, a to i přestože může znít naprosto logicky. Myšlenka opakovaného sázení na jednu příležitost (například na remízu Tottenhamu) vychází z toho, že tato příležitost dřív nebo později musí nastat. A že nastane tím pravděpodobněji, čím déle nebyla k vidění. Jinými slovy. Lidé si myslí, že čím déle jejich tým nevyhrál, tím pravděpodobnější je, že v příštím zápase vyhraje. TO JE NAPROSTO MYLNÉ.

Ve skutečnosti má vybraný tým stejnou šanci na výhru v každém novém zápase bez ohledu na to, zdali v předchozích utkáních třeba 10× po sobě prohrál. Platí to v ruletě a dokonce i ve sportu, kde by se dokonce dalo polemizovat o tom, zdali tento tým po 10 prohrách nemá na výhru šanci menší (protože na něm leží deka), nikoliv větší, jak jim říká tato mylná myšlenka. Jedná se o starý známý psychologický jev, který označujeme za „Gamblerův klam“.

Opak Gamblerova klamu…

Ikona týmu Flora Paide
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Narva Trans
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Ale abych byla zcela objektivní, musím připustit, že Gamblarův klam má v matematice, respektive ve statistice jakýsi opak. Nazývá se regrese k průměru a v podstatě nám říká, že jakákoliv odchylka se společně s větším vzorkem možností po čase vyrovná. Teoreticky by se tak dalo říci, že pokud si správně vyberete nějakou sázkovou příležitost (například již zmiňovanou remízu Tottenhamu), která se v minulosti často opakovala, nakonec se vždycky dopracujete k vyrovnání hodnot. To by mimo jiné znamenalo, že k remíze Tottenhamu jednou dojde. Stačí vytrvat. Problém je, že nikdo vám už neřekne, zdali náhodou Tottenham doposud nebyl v odchylce, respektive zdali dostupný vzorek je dostatečně velký, aby se začal vyrovnávat, nebo zdali se i tento vzorek (který vy považujete za rovnovážný stav) nezačne časem vyrovnávat. Je třeba připustit, že budoucnost je nejistá, dokud neprojde kolem nás a nestane se minulostí.

Když pomineme fakt, že na budoucnost (a opakování jevu, který nastal v minulosti) se nemůžeme spolehnout, přichází do hry opět matematika.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak jsem (ne)zbohatla na sázkových systémech

Nevyměknem!

Hlavní zásadou sázkového systému Martingale je prostě schopnost vytrvat, tedy zdvojovat sázky dokud nevyhrajete. V reálném světě to může znamenat nutnost vsadit třeba i 10 – 15 × za sebou. Ano přesně tak. A to dokonce i když si vyberete poměrně „jistou“ sázkovou příležitost, například na výhru některého rozjetého hokejového týmu (což je podle mě mnohem jistější, než třeba sázka na remízu ve fotbalu).

Abych své tvrzení doložila, sama jsem Martingale nějakou dobu používala. Vyhlédla jsem si pro mě velmi lákavou sázkovou příležitost a to na výhru Columbus Blue Jackets (NHL). Ačkoliv Columbus většinou patřil mezi outsidery NHL, v této sezóně šlape velmi dobře. Právě díky zmiňovanému faktu, že Columbus v NHL nikdy moc nevyčníval, si přitom kurz na výhru tohoto týmu téměř vždy držel přes 2,00. A to i v nedávném období, kdy měl Columbus našlápnuto pokořit hranici 16 výher v řadě.

Vyhodnocení Martingalu

Na Columbus jsem za pomoci Martingalu začala sázet 18.12. (2016) a to u sázkové kanceláře Tipsport, která je podle mě nejpřehlednější a často nabízí kurzy na NHL s předstihem. Blue Jackets od té doby odehráli celkem 13 zápasů. Počáteční sázka činila 20 korun. V případě prohry jsem nadcházející sázku vždy zdvojovala (pokud nebylo třeba vsadit vzhledem k nižšímu kurzu více peněz) a to až dokud jsem nevyhrála.

Jelikož jsem se trefila do zmiňované (rekordní) šňůry 15 výher v řadě, zpočátku šlo všechno jako po másle. Jednou jsem se dostala do 3. sázkového kola (Columbus sice opakovaně vyhrával, ale někdy až v prodloužení, které se při sázce na čistou výhru nepočítá), tedy k sázce 80 korun a celkem 140 prosázeným korunám. Ale to se ještě dalo snést. Problém nastal ve chvíli, kdy Columbus vyhrávat přestal.

výpis sázek na Columbus

Sázení na Columbus Blue Jackets podle sázkového systému Martingale.

Rekordní série Columbusu skončila 6.1.2017 nad ránem v zápase proti Washingtonu. Dva nešťastné góly v první třetině a Columbus už se nedokázal vzpamatovat. Následovala domácí porážka proti New York Rangers. Jako další přišla domácí porážka (v prodloužení) proti Philadelphii, což nikdo nečekal, takže kurz klesal pod 2,00 (tím pádem jsem musela navyšovat sázku ještě o něco víc než 2×). Další prohra přišla 11.1. na ledě Caroliny. To už jsem na kontě měla 4 červené kříže (a začala přemýšlet o tom, jak je to s tím Gamblerovým klamem), nehledě na to, že sázka se z dvacetikoruny vyšplhala na 340 korun (s celkem 655 prosázenými korunami).

Není to moc, uznávám. Ale teď si vezměte, že riskujete přes 600 korun jenom kvůli tomu, abyste získali počáteční sázku v hodnotě 20 korun! Riskujete tedy skoro 33× více, než kolik můžete sázkou získat. Šance na výhru přitom nedosahuje ani 50% a to ani teď a ani v příštím sázkovém kole. Tomu se rozhodně nedá říkat „chytrá investice“. Chlubit se něčím takovým může jenom naprostý blázen, nevzdělanec nebo gambler.

Tikety:

Když investujete trochu více

Jak jsem napsala už v předchozím článku, oblíbeným argumentem zastánců Martigalu (to jsou ti, kteří ještě nestihli přijít na buben) je, že musíte mít do začátku dost peněz. V jednom z blogů tady na kurzovesazeni.com zaznělo, že člověk by měl být schopný uplatit asi 10 – 15 kol.

Pokud by Martingalem chtěl někdo uplatit až 15 zápasů, tak se při počáteční sázce 200 korun (kterou považuji za nejmenší možnou počáteční sázku, která za něco stojí) dostanete k celkovému banku (prosázeným penězům) hodně přes 3 miliony (dokonce hodně přes 4 miliony, ale nějaké peníze jsem odečetla na případy, kdy bychom vzhledem k vysokému kurzu mohli následující částku zmenšit).

Dovedu si představit, že pokud někdo bude mít na kontě zbytečné 3 miliony, investuje je mnohem lépe – koupí třeba barák nebo byt a ten bude pronajímat, čím si měsíčně přijde řekněme na 10 – 20 tisíc. A bude to mít jisté, jako opravdu jisté.

Člověk, který Martingale považuje jako absolutně jistý způsob zbohatnutí sázením, to tedy podle mě buď nemá v hlavě v pořádku (protože má opravdu na kontě 3 miliony a místo aby je investoval chytře, raději hazarduje), nebo si prostě jenom lže (a opět hazarduje a doufá ve štěstí, protože na uplacení těch 10 sázek prostě nemá, i když nutnost těchto sázek neustále zdůrazňuje). V obou případech je to špatně.

ČTĚTE TAKÉ:
15 sázek v řadě: Realita nebo čistá fikce?

Ziskové sázení by mělo být o něčem jiném

Netajím se názorem, že Martingale je hloupost. I když jistou dobu může vycházet, nikdo vám nezaručí, že nakonec o všechno nepřijdete. Sázky se zvyšují vražedným tempem. Po 5. kole se v sázkách začínají točit velké peníze, částky neúměrné tomu, co tímto systémem (pokud to náhodou klapne) na konci sázkového kola vyděláte.

Martingale lidi láká tím, že nevyžaduje téměř žádnou účast, žádný investovaný čas. Slibuje „jisté“ výdělky i jen slepým sázením, což je naprostá hloupost. Pravda je, že peníze vám jen tak do klína nepřistanou, nehledě na to, že jistota v sázení nikdy nebude. Smutným faktem tedy zůstává, že pokud si sázením chcete přivydělat, musíte mu rozumět (alespoň do určité míry).

Osobně považuji Martingale za obyčejný hazard. Jedna sázka nevyjde, tak na ní nalepím druhou a pošlu to do hry znovu…potřetí…počtvrté…dokud to nevyjde (nebo dokud budu mít dostatek peněz) a nedoženu ztrátu (nebo dokud neprohraji dům). A tím se dostáváme k úplnému závěru.

Dohánění ztrát je jedním ze dvou nejhorších prohřešků proti zásadám ziskových sázkařů. Vede totiž k úplnému zruinování bankrollu a někdy dokonce i ke zničení lidských životů. Druhým nejhorším prohřeškem je potom neúměrné riskování peněz. A to je vlastně podstata celého Martingalu.

Sázím u Tipsportu:

Tipsport

91%
Vkladový bonus:
100% až do 50.00050000
Extra bonus až 150150
Platbení metody
 • Skrill
 • Visa
 • Mastercard
 • ePlatba
 • Bankovní převod
 • Na pobočce
QR kód
qr_kod
Hlavní přednosti:
 • 150 Kč za registraci
 • Kompletní česká lokalizace
Tipsport screenshot Tipsport screenshot

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. marian
  7.5.2017 15:50

  jednoduchsie ak zacnete iba s 1 euro a idete napr iba na 10 nzapasov ani nie na 15 zapasov tak v desiatom zapase riskujete 512 euro na vyhru iba a LEN nJEDNEHO Eura…to dokaze iba blbec….ked uz chce to niekto robit nech to robi oboma cestami a to 1 euro urcite zarobi garantovane!!!

  Odpověď
 2. Tomáš
  27.5.2017 14:42

  Autor se zde ohání pouze kurzy kolem 2,0 což je samozřejmě hloupost.nUplynulou sezónu jsem kupříkladu sázel na Jokerit (KHL)…Na remízy… kurzy 3,8 až 4,4 dejme tomu.nMůžete se sami zpětně přesvědčit.nPočáteční sazka 100 Kč. Na konci sezóny +cca 60 tisíc.nKdo nezkusil, tak nevěří a jen hloupě plácá.nJak jsem řekl. Nefunguje to samozřejmě na kurzy 2,0 a méně nTento systém se vyplatí na kurzy od 2,6 a výš. Nejlépe přes tři nŽádné snižování nebo zvyšování sázek podle kurzu. Striktně dodržovat zdvojnásobení a mít kapitál.nA pokud si někdo dá práci a koukne se třeba na livesport.cz a najde si třeba u toho Jokerit kurzy, které při těch uplynulých zápasech byli, tak musí pochopit, že při určitém dodržení pravidel toto může fungovat.

  Odpověď
  • Michal
   31.5.2017 1:37

   Svatá pravda Tome, konečně někdo pochopil jak správně naložit s tímto systémem, úplně perfektně jsi tu dal minimální hranici kurzu, od které se martingale hraje, naprosto souhlasím. Nemá cenu tenhle systém lidem vysvětlovat, ať se placají v těch nesmyslech co dělají pořád. Tenhle systém není gambling, chytří lidé ho hrají protože při správném postupu dokáže vydělat peníze. Koukni na můj systém tady na webu, takhle to hraji já…článek se jmenuje Martingale systém: Takhle s ním pracuji a je pro mě dlouhodobě výdělečný + historie mých tipů

   Odpověď
 3. Michal
  31.5.2017 12:56

  Postup i výběr, který je tu v článku popsán, je absolutně nevhodný pro tento systém. Bohužel autorova neznalost a nezkušenost je v tomto případě na místě.

  Odpověď
 4. 2.6.2017 17:13

  Dobrý den, autor článku (tedy já) vychází z pravé podstaty systému Martingale, tedy z opakovaného (slepého) sázení na kurz 2,00. Takto je systém Martingale definovaný, přesně takto se podle něj sází. Autorovo "ohánění se" je tedy vlastně docela logické. Ačkoliv tedy váš systém označujete také jako "Martingale", vlastně se nejedná o Martingale ale o něco, co se mu možná trochu podobá. Co se týče vašich úprav – často zmiňujete "správný výběr tipů", tím pádem se už pohybujeme ne na rovině samotného sázkového systému, jako spíš na rovině toho najít ten správný tip, který vám zaručí výhru. Tím pádem už nemůžeme mluvit o Martingalu, který by měl fungovat mechanicky, tedy při slepém sázení na jednu jedinou sázkovou příležitost. A nakonec – slepě sázet na jednu jedinou sázkovou příležitost (jako například na to, že zápas Jokeritu skončí remízou) a k tomu zdvojnásobovat sázku je, byť se vám to možná jeví jako spolehlivá věc, naprostý hazard… a to i pokud byste vycházeli z důkladné analýzy a poznatku, že v době předcházející sázce Jokerit každý druhý zápas remizoval – bohužel je totiž pravda, že to co se v minulosti opakovaně stávalo, vám ještě nezaručí, že se to stane napříště, nebo že se to stane v požadovaném rozsahu… možná vás to překvapí, ale tento úkaz dostal i svoje označení – jedná se tzv. "Gamblarův klam"… a více si o něm můžete přečíst v tomto článku.

  Odpověď
  • Karel
   10.2.2018 0:49

   Když házíte 10x korunou a pokaždé padne orel, tak je větší pravděpodobnost, že pojedenácté už padne hlava, než kdyby orel padl třeba jen jednou, takže pravděpodobnost určitého jevu není stále stejná, pravděpodobnost 11 neúspěchů v řadě je 0,5 na jedenáctou, takže naprosto minimální, ve sportu je to ale poněkud složitější, neboť tam neplatí jen tato statistika, vstupuje tam lidský faktor (momentální forma, zkrat hráče, který se nechá vyloučit atd.). Pro sázení ve sportu je třeba mít přehled o dané události, který lze kombinovat s martingalem.

   Odpověď
   • 10.2.2018 9:02

    Koruna neví, že již padlo 10x orel, tudíž je stejná pravděpodobnost 50:50, že padne zase orel.

    Odpověď
  • Michal
   6.7.2017 23:45

   Tak já tedy nechápu proč vůbec testujete martingale systém na kurz 2,00, když není vůbec výdělečný, je jasné, že na kurz 2,00 nic nevyhrajete, proto se upravuje kurz aby byl výdělečný. nTeď hraji martingale na jeden sport, jeden pán hraje semnou a hlásil mi za 14 dní 5500 kč v zisku. Tak by se měl hrát a ne na kurz 2,00….

   Odpověď
   • 7.7.2017 12:20

    To je jako byste se ptal například recenzenta automobilů, který dal špatnou známku modelu Škoda Octavia za to, že má malý kufr, když existuje Škoda Octavia Combi, na kterou si ještě může pořídit střešní box. Toto je test sázkového systému Martingale, který je prostě takto definovaný. Až budu testovat modifikovaný Martingale, dám vám vědět.

    Odpověď
    • Michal
     7.7.2017 12:56

     Ne radši mi nedávejte vědet…

 5. Michal
  6.6.2017 0:10

  Kolega Tomáš si prostě dokázal správně vybrat a to, že to nehrál "podle tabulek" na kurz 2,00 je jen jeho chytrost. Plně s ním souhlasím, že hrát martingale na kurz 2,00 je pochopitelně hloupost, nic nevyděláte, to si i s prominutím blbec dokáže spočítat.

  Odpověď

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole