Přihlášení:

four − two =

Menu
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Irtyš Pavlodar
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Traku FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Slovan Bratislava
UEFA Europa Lea.. | 18:30 - dnes
Logo týmu Milsami Orhei
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Laci SK
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Anorthosis Famagusta
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Molde FK
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Glenavon Lurgan
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Mladost Podgorica FK
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Thorshavn B36
Náš tip:
3.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Chapecoense AF
Serie A | 00:30 - zítra
Logo týmu Bahia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vasco da Gama
Serie A | 01:00 - zítra
Logo týmu Fluminense
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Olomouc
1. liga | 18:00 - 22. 07.
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Kairat Almaty
UEFA Europa Lea.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Samtredia FC
Logo týmu Dynamo Minsk
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Derry City
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Lech Poznan
Logo týmu Viitorul Constanta
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Slavia Sofia
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Kalju Nomme JK
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Stjarnan Gardabae
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 18:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Fola Esch CS
Čt. tip:
1
1X2

Jak jsem (ne)zbohatla na sázkových systémech

26. 12. 2016 11:20, upraveno: 10. 2. 2017 16:27
autor: ladyextreme
Je to tak odjakživa. Když se tipéři snaží obelstít sázkovku, dřív nebo později skončí u některého sázkového systému. Třeba u Martingalu. Jelikož jsem vcelku běžný sázkař, i já jsem Martingale vyzkoušela. Dokonce několikrát.
Před pár dny jsem propadla iluzi jménem Martingale. Nedopadlo to dobře. Povím vám o tomto systému všechno, co potřebujete vědět. Bez obalu.

Martingale je takový ten „zaručený“ sázkový systém, kde po každé prohře zdvojujete sázku, dokud některý tip nevyjde (info zde). V tom momentě (teoreticky) získáte zpět všechny prosázené peníze a ještě navrch něco vyděláte. Nepotřebujete správně tipnout vítěze, všechno je systematické, takže by to místo lidí mohly dělat stroje. Což by možná bylo dobré, protože ačkoliv vám tento systém slibuje jistou výhru, není to zase tak jednoduché.

Problém číslo 1 jsou (jako u všeho) finance

I když vaše úvodní sázka bude činit pouze 5 korun (u většiny sázkovek je to naprosté minimum), během pěti neúspěšných sázek už budete u sázky 160 korun, přičemž za sebou budete mít prosázených 155 korun (se sázkou 160 korun to bude 315 korun). To zní možná dobře, jenže od tohoto bodu se každá další sázka bude zvyšovat velmi rychle:

Při 7. sázce musíte vsadit 320 korun.

Při 8. sázce ………………….. 640 korun.

Ikona týmu Tobol Kostanay
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Samtredia FC
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Při 9. sázce ………………… 1280 korun.

Při 10. sázce ………………. 2560 korun.

Za těch 10 sázkových kol přitom prosázíte 5115 korun. A to jste začínali u sázky 5 korun, se kterou pravděpodobně stejně nikdo nezačne, protože proč se honit kvůli 5 korunám, no ne?

Zastánci Martingalu určitě namítnou:

 1. že 10 proher v řadě by mohlo potkat jenom smolaře
 2. že základní myšlenkou Martingale je dostatek peněz

10 proher v řadě = smutná realita

Z mých osobních zkušeností vyplývá, že série 10 proher v řadě je velmi, velmi reálná. Aby Martingale opravdu vycházel, musíte sázet na kurz minimálně 2,00, což je vyjádření poměrně klasické situace hodu korunou. Kurz 2,00 najdeme třeba na týmy ve vyrovnaném hokejovém utkání, kde bude do hry vstupovat ještě remíza. A ta často pokazí, co předchozí série proher ještě nepokazila.

Dalším problémem je vyhlídnout si samotnou sázkovou příležitost. Kurzy vyšší jak 2,00 najdeme třeba při sázce na remízy, které sice teoreticky občas někde vyjdou, ale spíš se vyskytují zcela náhodně a nelze na ně spoléhat. Ani ve fotbale. Argument, že když se sází na remízu ve fotbale, člověk může na další tip vždy dát o něco méně než dvojnásobek sázky, je naprosto mimo mísu, protože remíza ve fotbale nemusí přijít klidně i 30 kol. Umenšování sázky mi tak stejně nepomůže.

Pokud si budete chtít vsadit na jistotu, tedy na tým, který vyhrává častěji než v polovině případů (mluvím teď o výhře v základní hrací době), tak nesplníte základní potřebu Martingalu, tedy sázku minimálně na kurz 2,00. Všechny týmy, které vyhrávají častěji, než prohrávají, mají kurz nižší než 2,00 (obvykle 1,70 a méně!), takže ve skutečnosti byste sázku museli zvyšovat ještě více než 2×!

ČTĚTE TAKÉ:
Test sázení proti remízám: Sázkovky se brání zuby nehty!

Martingale = špatná „investice“

Zastánci Martingalu vám při každé příležitosti rádi zopakují, že podmínkou úspěchu tohoto systému je dostatečný vstupní kapitál. Nevěřte jim. Gamblerův klam nám vysvětluje, proč se na výhru v dalším sázkovém kole nemůžeme spolehnout NIKDY – výsledky v budoucnosti nejsou ovlivněny výsledky v minulosti (ačkoliv by časem mělo dojít k regresi), jinými slovy řečeno, pokud jste v minulosti 10× prohráli, ještě to neznamená, že v příštím kole vyhrajete. Nehledě na to, že „dostatečný kapitál“ je hodně abstraktní pojem, protože v jednom období to může být 5 tisíc, zatímco v jiném období třeba 40 tisíc. A pak tu máme ještě problém jménem sázkové kanceláře.

Je třeba si uvědomit, že sázkové kanceláře jsou svým způsobem společnosti, které se ze zásady tohoto slova snaží generovat zisk. Kdyby si nechaly líbit, že každý druhý s „dostatečným kapitálem“ u nich bude sázet Martingale a měsíčně si tím přijde třeba na 20 tisíc, za chvíli by přišly na buben. Sázkové kanceláře proto využívají různé nástroje, kterými případné šikuly reguluje. Tím hlavním je omezení výše vkladu, tím nejzazším potom uzavření účtu. Ne že by sázkovky to uzavírání účtu potřebovaly. Někdy prostě sehraje roli psychika. Jako třeba u mě. Když jsem prohrála 11× po sobě a příště kvůli „stoprocentnímu“ Martingalu měla na kartu dát pomalu celou svojí výplatu, konečně jsem si uvědomila, že tudy cesta nevede. A začala jsem hledat cestičky, které jsou možná méně pohodlné, zato však jisté (nebo alespoň jistější, než právě Martingale, protože „jisté“ dnes není nic).

Kdo je ladyextreme?

S většími či menšími přestávkami sázím už více než 8 let. Za tu dobu jsem vyzkoušela spoustu sázkových systémů a přišla i na pár zajímavých fíglů, jak si přijít na nějakou tu korunu. Nebudu vám ale slibovat, že sázením zbohatnete, protože to se nejspíše nikdy nestane (pravděpodobnost je neúprosná).

V tomto blogu se vám pokusím vyložit všechny mé zkušenosti nejen s Martingalem, který bude v mém hledáčku několik příštích týdnů, ale i s dalšími sázkovými systémy, které mě z nějakého důvodu zaujaly (jako například „15 sázek v řadě“, který slibuje šanci na zbohatnutí). Tyto systémy vždy rozeberu do poslední nitky a případně vám ukážu, jak jsem si ho přizpůsobila, aby pracoval pro mě.

Všechny zkušenosti pochopitelně podložím praxí, v tomto případě reálnými tikety a výpočty, které mnohdy napoví víc. V hlavě mi víří spousta myšlenek, tak buďte shovívaví, brzy se dozvíte víc.

Zobrazit výsledek testování

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Martina
  27.12.2016 10:52

  Konečně to někdo napsal na plnou hubu. Palec nahoru.

  Odpověď
 2. Rado
  27.12.2016 11:59

  Skušala si už niekedy system Martingale so SL (stop loss). V troch radách nezavisle a s pevne daným stop pre pokračovanie.nPouživam to pri burze a celkom dobre to vychádza, možno by to bol zaujimavý pristup na otestovanie.

  Odpověď
  • Palo
   29.12.2016 19:22

   Ako chceš SL použiť pri stavkovaní? Tu má zápas daný čas nie je ako akcia ze ju môžeš držať aj 10 rokov ..

   Odpověď
  • 28.12.2016 17:14

   Nezkoušela. Popravdě ani nevím, co to je. Pokusím se to vyhledat na internetu a podívat se, jak to funguje. 🙂 Díky za tip….

   Odpověď
 3. Marian
  28.12.2016 2:20

  Martingal je najvacsia blbost ak vzdy zdvojnasobujes stavku tak najviac co mozes vyhrat je iba to co si vlozil prvy krat v popisanom pripade 5 korun a riskovat 1000 ak to nevyjde viacero krat skrz 5 korun moze iba idiot!!!to je najvacsi podvod kto chce niekoho na to nahovorit a to nezavisi na vyske kapitalu!!!

  Odpověď
  • Michal
   28.12.2016 18:15

   "ak vzdy zdvojnasobujes stavku tak najviac co mozes vyhrat je iba to co si vlozil prvy krat" nCo to píšeš za hloupost, když sázíš na kurz 3.00 nebo víš, tak přece můžeš vyhrát mnohem víc než počáteční vklad a martingale se většinou hraje na kurz 3 a víš, pak to ani nemusíš zdvojnásobovat a když to umíš hrát na kurz 5.00 nebo 6.00 tak je to ještě lepší na vklady.

   Odpověď
 4. Michal
  28.12.2016 18:34

  Ladyextreme a zkoušela jsi si někdy pro tento systém opravdu sednout a vybrat vhodný sport, ligu a tým? To je totiž úplnej základ pro martingale, já s tebou souhlasím, může to být cesta do pekel, ale taky nemusí, zkus si přečíst tady můj článek "Vyzkoušeno: tento systém řadím mezi naprostou jistotu, jak vydělávat peníze sázením! " a zkus to semnou sledovat, já si pořád myslím, že to fungovat může když správně vybereš, určitě bych to nehrál na hokej, mě to zatím nezradilo a už to hraji nějakou chvíli, ale tvůj článek plně respektuji 🙂

  Odpověď
  • 29.12.2016 20:14

   Pokud ovšem sázíš podle Martingale a máš svůj systém, to znamená sázíš value-bety, potom je otázka, zdali je ten Martingale třeba a nevyplatí se sázet spíš jednoduché sázky…

   Odpověď
  • 29.12.2016 20:10

   Ahoj Michale, četla jsem všechny tvé články. Pokusila jsem se teď vybrat vhodný sport/ligu a akorát to testuji, jenom to zabere hodně času. Hned na začátku jsem měla krizi, když jsem sázela tuším 5 zápasů bez výsledku a musím se přiznat, že byť šlo řádově o stokoruny, nebylo to příjemné. Když jsem si představila, že to takhle půjde ještě 3-4 kola, trošku jsem se opotila. Zatím nechci říkat, že je Martingale v zásadě hloupost, ale prověřit něco tak nevyzpytatelného nějaký čas zabere. Uvidíme. Možná nejvíc na celém Martingalu mě děsí představa, že mi sázkovka uzavře účet. Nějaký svůj systém mám, sázím na hokej a docela mi to vychází. Teď už to hodit jenom do roviny "profesionální", to znamená začít hrát za více peněz…. což je mírně řečeno… riskantní. Můžu se zeptat, kde sázíš? A jak dlouho ti tento tvůj "přivýdělek" vychází?

   Odpověď
   • 31.12.2016 0:11

    Účty mám u sázkových kanceláří Sportingbet, Tipsport a Bet365, martingale hraju druhým rokem, první rok na začátku jsem ho zkoušel hrát na hokej, ale jednou jsem čekal až do devátého kola, nicméně tak nějak to vycházelo. Pak jsem právě vyčíhnul, že ve 2. a 3. fotbalových ligách ty remízy padají hodně a 10 – 12 zápasů v pohodě dokážu uplatit, tak to hraji takhle.

    Odpověď
    • 31.12.2016 9:55

     Pokud chceš Martingalem uplatit až 15 zápasů (jak píšeš ty), tak se při počáteční sázce 200 korun dostaneš k celkovému banku (prosázeným penězům) hodně přes 3 miliony (dokonce přes 4 miliony, ale odečetla jsem nějaké peníze na "umenšování sázky" v případě kurzu na 3,00 a více). Pokud někdo bude mít na kontě zbytečné 3 miliony, dovedu si představit, že je investuje mnohem lépe – kupříkladu koupí barák nebo byt a ten pak bude pronajímat, čímž si měsíčně přijde na řekněme 10 – 20 tisíc. No a bude to mít jisté… jako opravdu jisté. Další věc – při každé sázce existují limity, které ti sázkovka vezme. Docela pochybuji o tom, že když se v době výpočetní techniky s Martingalem dostaneš na sázku řekněme 800 tisíc korun, nebudeš v hledáčku bookmakerů. Nehledě na to, že lidská psychika, pokud je vystavená takovému risku, prostě nad takovou částkou přemýšlí a nelíbí se jí to (a to je dobře). Takže pokud nejsi za A) milionář (tím pádem by platilo to, co jsem napsala na začátku), nebo za B) magor, prostě už takový prachy do hry nedáš. Pokud se sportu věnuješ tak, jak říkáš, potom věřím, že dokážeš narazit na value bety a nemusíš podstupovat riziko, které by tě třeba jednou mohlo stát živobytí. Slepé sázení může vycházet a vychází, obvykle nějakou dobu… jenže pak to prostě jednou nevyjde a s těmi sázkami, jak říkáš ty, seš úplně namydlený.

 5. 31.12.2016 9:55

  Pokud to vážně takhle hraješ, potom ti přeji štěstí.

  Odpověď
  • Michal
   1.1.2017 22:00

   Tak to ti děkuji, samozřejmě tvůj komentář je pravdivý, ani ty miliony nemám, spíš bych to nazval, že zatím jsem asi vhodně vybral ten základ pro martingale, ještě jsem nečekal těch 15 kol ani těch 12 kol, ale jsem si vědom co se může stát.nPřeji ti také hodně štěstí 🙂

   Odpověď

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole