vcer43 |
16. 8. 2013 12:00 Upraveno: 2. 3. 2017 10:07

Sedm trendů Ligy mistrů

Sázení na zápasy Ligy mistrů je oprávněně velice oblíbené. V dnešním článku vám představíme sedm trendů této soutěže, které byste před podáním sázky měli vzít v potaz.

Sázení na zápasy Ligy mistrů je oprávněně velice oblíbené. V dnešním článku vám představíme sedm trendů této soutěže, které byste před podáním sázky měli vzít v potaz.

Stejně jako každá soutěž, i Liga mistrů má své dokola se opakující trendy. Jejich znalost vám pomůže k dosažení vyšších zisků.

1) Klíčem jsou zkušenosti

13 z 15 poslední vítězů Ligy mistrů se soutěže účastnilo i předešlou sezónu. Tento fakt trochu narušuje trend posledních let – „umělé“ budování klubů z peněz bohatých majitelů. Příkladem je například Paris Saint-Germain, který v minulé sezóně málem přešel přes Barcelonu. V příští sezóně dost možná uslyšíme ještě o AS Monako, jehož majitelé přivedli celou řadu posil.

I tak ale platí, že šance na výhru trofeje týmem, který v minulé sezóně nebyl ani ve skupině, jsou velice nízké.

2) Druhá výhra trofeje v řadě je nepravděpodobná

Mnohé týmy v minulosti byly favority na druhou výhru Ligy mistrů v řadě, nicméně tohoto úspěchu dosáhli pouze fotbalisté klubu AC Milán v ročníku 1989/90.

3) Střídání zemí

100 Kč tento tip vyhrává 270 Kč

Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu

Vsadit

Kdo myslíte, že zvítězí?

Godoy Cruz vote icon Velez Sarsfield

Zajímavé je také to, že během posledních 23 let se nestalo to, že by trofej získaly dva kluby z určité země v řadě. Posledním týmem, kterému se to povedlo, byl (opět) AC Milán v ročníku 1989/90.

4) Úspěch v Lize mistrů podmíněn úspěchem v lize?

Pouze 3 z posledních 10 vítězů Ligy mistrů skončili v domácí lize hůře než druzí. Pravidlo 2x porušil AC Milán (2002/03 a 2006/07) a 1x Liverpool, který AC Milán porazil ve finále ročníku 2004/05.

5) Dosažení prvního triumfu je těžké

Týmy, které Ligu mistrů nikdy nevyhrály, to mají těžké. Posledním týmem, který LM vyhrál poprvé byla Chelsea v ročníku 2011/12. Před ní se to naposledy povedlo Borussii Dortmund, která v ročníku 1996/97 ve finále porazila Juventus 3-1.

6) Dominují anglické, španělské a italské kluby

Osm z posledních 9 vítězů byly týmy z Anglie, Španělska a Itálie. Z těchto zemí každoročně pochází cca 7 z 9 největších favoritů na zisk trofeje.

V ročníku 2012/13 si trofej ale zaslouženě odnesl Bayern Mnichov a vypadá to, že německý fotbal se na nějakou dobu usadí na výsluní.

7) Faktor trenérů

Při sázení byste měli věnovat pozornost také tomu, zda už trenér konkrétního týmu někdy v minulosti Ligu mistrů vyhrál.

Trenéři si nejčastěji „balí kufry“ v listopadu a v prosinci



Máte názor k zápasu? Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Zatím bez komentáře

Zatím bez komentáře


Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top autoři

Poměr výher: 60.7 %

Avatar uživatele Young

Poměr výher: 60.7 %

Avatar uživatele Young

Poměr výher: 60.7 %

Top zápasy

Reklama

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TIPY zdarma do emailu!
Search