Logo týmu Oud Heverlee

Český tým podlehl Švédsku 1:2

4. 5. 2013 23:42, upraveno: 5. 5. 2013 11:50
autor: LadyAmbientte
Na mistrovství světa v hokeji český tým podlehl Švédsku 1-2. Autorem jediné naší branky se v čase 32:40 stal zámořský hráč Hudler, který tak oslavil svůj vůbec první gól v reprezentaci.

Po porážce se Švýcarskem vstoupili hráči Švédska do utkání poměrně nejistě. Málo napadali a vypadalo to, že vyčkávají, co náš tým předvede. První třetina proto začala poměrně zajímavými šancemi českého týmu, ovšem o převahu jsme přišli kvůli nedisciplinovanosti. V prvních dvaceti minutách jsme hned třikrát po sobě hráli v oslabení, ta hru rozkouskovala a Češi se nemohli dostat do tempa.

I když jsme oslabení i díky Salákovi, který zaskakoval za stále zraněného Pavelce, zvládli překonat, chvíli po naskočení vyloučeného Hudlera udělala česká obrana obrovskou chybu, kterou v 11. minutě potrestal Eriksson. Vstřelená branka domácí hokejisty samozřejmě povzbudila a namotivovala k většímu nasazení. Také Češi měli dvě možnosti přesilovky, obě však zahodili a ještě v nich dokázali udělat obrovské hrubky a nabídnout tak soupeři střelu z mezikruží.

V druhé třetině byli hráči Švédska jednoznačně lepším týmem. Vytvořili si mnoho jasných gólových příležitostí, ve kterých nás podržel výborný Salák. Po střele Gustafssona přitom Salákovi pomohla také tyčka. Ve 24. minutě však Češi při druhé brance Švédska zažívali další zklamání. V čase 32:40 využil Hudler přesilovku, kterou pro český tým vybojoval Tomáš Hertl, a snížil tím vedení domácího týmu na 1-2.

Třetí třetina byla opět ve znamení převahy týmu Tre kronor. Švédi vládli především ve hře 5 na 5. K Salákovi se dostávali až příliš snadno a jen díky jeho výkonům se konečná gólová propast našich hráčů neprohloubila. Na konci zápasu dostali hráči možnost přesilové hry, ovšem ani ve hře 6-4 se neprosadili.

Ikona týmu Arsenal
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Chelsea
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Vedle Hudlera měli největší šance Tomáš Hertl a Jan Kovář, kteří patří do třetí útočné řady. Tito dva mladíci s Tenkrátem na křídle hráčům tří korunek zavářeli prakticky celých deset minut, po které se na ledě pohybovali. Zatímco Tomáš Hertl si odbyl premiéru v dospělém národním týmu včera, pro Jana Kováře bylo premiérou právě utkání se Švédskem. Útočník plzeňské Škodovky se po utkání vyjádřil takto: „Mrzí mě, že moje premiéra neskončila vítězstvím, ale věřím, že jsem ukázal, že mohu být platným hráčem reprezentace.“.

V dalším utkání nastoupí český národní hokejový tým proti Švýcarsku 6. 5. 2013 v 16:15.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!