Přihlášení:

4 × one =

Menu
Logo týmu Flora Paide
Meistriliiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Narva Trans
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Tammeka Tartu
Meistriliiga | 19:30 - dnes
Logo týmu Tulevik Viljandi
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Žilina
Super Liga | 17:30 - zítra
Logo týmu Nitra
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 18:00 - zítra
Logo týmu Kalju Nomme JK
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Jablonec
1. liga | 16:00 - 26. 05.
Logo týmu Slovácko 1. FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - 26. 05.
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:15 - zítra
Logo týmu Figueirense
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 02:30 - zítra
Logo týmu Criciúma EC
Logo týmu Trenčín
Super Liga | 17:30 - zítra
Logo týmu Ružomberok
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 18:00 - zítra
Logo týmu Pärnu Linnameeskond
Logo týmu Flora Tallin
Meistriliiga | 18:30 - zítra
Logo týmu Levadia Tallin
Logo týmu Waregem
1e Klasse | 20:30 - zítra
Logo týmu Lokeren KSC
Logo týmu Tampa Bay
NHL | 02:05 - 24. 05.
Logo týmu Washington
Logo týmu Entella
Serie B | 20:30 - 24. 05.
Logo týmu Ascoli
Logo týmu Ústí n. Labem
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Vítkovice
Logo týmu Znojmo
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Příbram
Logo týmu Pardubice Tesla
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Olympia Praha
Logo týmu Táborsko
2. liga | 17:00 - 25. 05.
Logo týmu Hradec Králové

Jak sázet na volejbal (s úspěchem)?

29. 7. 2016 10:00, upraveno: 25. 8. 2016 08:41
autor: Hally
Volejbal patří mezi nejoblíbenější sporty nejen v Evropě, ale i na dalších kontinentech. Obrovská poptávka se odráží v široké nabídce sázek na volejbal u nejrůznějších sázkových kanceláří.

Volejbal se od dalších sportů odlišuje tím, že na něj můžete sázet v průběhu celého roku. Může za to fakt, že globálně je vypisováno ohromné množství turnajů, které se odehrávají v různou roční dobu. V souvislosti se sázením je potom nutno poznamenat, že volejbal stojí za pozornost i kvůli tomu, že je velmi předvídatelný.

V tomto článku využijeme naše dlouholeté zkušenosti a prozradíme vám, na co byste si při sázení na volejbal měli dávat pozor. Pokud chcete být v sázení na volejbal úspěšní, určitě se řiďte našimi volejbalovými radami.

Na co byste si při sázení na volejbal měli dávat pozor?

Při sázení na volejbal byste si v první řadě měli zjistit význam daného turnaje. Volejbal se od jiných druhů sportů liší tím, že jsou v něm stále populárnější mezinárodní týmové hry, což u jiných týmových sportů není tak evidentní (například v basketbalu, fotbalu).

Mezinárodní volejbalové turnaje jsou mezi fanoušky populárnější než klubové turnaje, a i přestože jsou klubové hry hlavním zdrojem příjmům většiny volejbalistů, prestižnější je vždycky hraní za národní týmy. Samozřejmě, že národní ligy a Liga mistrů jsou stejně důležité, nicméně větší prioritu mají Olympijské hry (každé čtyři roky v létě), Championship a World Cup (taktéž každé 4 roky) a nakonec i každoroční World League. Toto byste měli mít na paměti vždy.

Ikona týmu Flora Paide
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Narva Trans
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Dávejte si pozor na hodnocení událostí. Vždycky berte v úvahu, že různé týmy se v jednotlivých fázích sezóny k utkáním staví odlišně podle toho, jaké mají osobní cíle a předsezónní plány. Zpravidla vám moc nedoporučujeme sázet během prvních fází, což se týká všech druhů sportů. Na začátku je hodně očekávání, narychlo vytvořené týmy nemají čas dostatečně potrénovat a tak ani výsledky nemusí být úplně ideální. Na druhou stranu konec sezóny může přinést neočekávané výsledky kvůli nedostatečné motivaci. Některé týmy mohou být smířeny s propadem do nižší ligy, některé si již zajistily postup do play-off a najdou se i takové, které nemají o co hrát obecně.

Velmi důležitým faktorem je také místo, kde se turnaj koná. Přestože volejbalový kurt by neměl ovlivňovat výsledek tolik, jako fotbalový stadion (velký/malý stadion, vysoká/krátká tráva atd.), vliv na výsledek utkání místo konání má. Volejbalové haly nejsou vždycky stejné, takže je v tomto směru nelze hodnotit paušálně, ale posuzovat rozdíly individuálně.

Na výsledek utkání může mít vliv výška stropů, výška a umístění světel nad hrací plochou, nebo dokonce umístění diváků a jejich vzdálenost od hrací plochy. Týmy obvykle hrající v malých sálech tak mohou mít problémy s hrou v obrovských sálech a naopak. Týká se to zejména podání. Výhodu domácího hřiště byste ovšem neměli za žádnou cenu přeceňovat.

Při sestavování předzápasové analýzy je velmi důležité zjistit sestavu týmu a to zejména při snahách předpovědět výsledek méně významných zápasů. Pokud je to možné, měli byste se sázením počkat až do chvíle, kdy budete znát celkovou sestavu obou týmů. Pokud se hraje vícero zápasů, trenér může šetřit síly a na hřiště opakovaně posílat rezervní hráče, což je v některých případech citelné oslabení (zatímco v jiných ne). Měli byste si uvědomit, že volejbalisté na rozdíl třeba od fotbalistů často hrají každý den, kvůli čemuž mají málo času na zotavení.

Z tohoto důvodu byste měli věnovat pozornost dalšímu faktoru a to únavě klíčových hráčů. Nejlepší volejbalisté jsou často využíváni na 200%. Dokonalým příkladem je Mistrovství světa 2015, během něhož volejbalisté odehráli 11 zápasů během 16 dnů. Odehrát takovou spoustu zápasů je obtížné i pro ty nejsilnější a nejvytrvalejší sportovce. V takovém případě byste měli mít na paměti častě cesty, venkovní utkání, změna haly atd.

Spousta zápasů a jejich vysoká intenzita může vést k několika zraněním. Trenéři proto hráče nechávají odpočívat nejen kvůli zraněním, ale také kvůli jednoduchým dislokacím nebo svalovým problémům, či jen kvůli únavě obecně. Pokud navíc berete sázení na volejbal opravdu vážně, měli byste snažit důkladně analyzovat intenzitu zápasů daných týmů a aktuální situaci v sestavách. Pro tento účel byste měli použít sociální sítě jako je Facebook, Twitter nebo Instagram, na nichž jsou informace o situaci v daných týmech nejčerstvější. Používejte je co nejčastěji. Obecně platí, že jakýkoliv druh informací, statistik nebo dokonce obvyklých dohadů může pomoci. Neměli byste tak podceňovat ani jediný zdroj těchto informací.

Jak sázet na volejbal naživo (live)?

Mnoho sázkařů si jistě pokládá otázku, zdali je live sázení na volejbal to pravé. V tomto ohledu neexistuje žádné vodítko, jako třeba že tým po ztrátě prvního setu obvykle vyhraje následující tři. Nějaká pravidla by se ovšem přece jenom našla.

Pokud se koukáte na zápas, můžete si všimnout, že jeden z volejbalistů je ve špatné formě, což vám může pomoci předpovědět výherce zápasu. Nicméně měli byste pamatovat na několik zlatých pravidel, které vám pomohou vyhnout se bankrotu.

Zaprvé, nikdy byste neměli sázet podle svých sympatií k danému týmu, nebo podle jakéhokoliv pocitu. Každou sázku byste měli poctivě zanalyzovat (s takovou přesností, jakou vám dovolí váš čas vyhrazený na sázení) před zápasem, což vám pomůže rychle se zorientovat během zápasu a zhodnotit případné odchylky.

Zadruhé, nikdy byste se neměli obávat vyšších kurzů. Kurzy na outsidery jsou často vysoké a to i přestože tento tým předtím vyhrál a stále hraje dobře. Čímž se vracíme k tomu, co jsme zmínili dříve. Volejbalová sezóna je dlouhá a přináší ohromné množství zápasů. I pro týmy složené z těch nejlepších hráčů je velmi obtížné udržet si stabilní formu po celou sezónu, nebo mobilizovat síly v zápasech proti slabším soupeřům. A v tomto bodě přichází šance pro sázkaře. Tipéři musí odhadnout ten pravý okamžik a nebát se sázet.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole