Přihlášení:
Menu
Logo týmu Ajax Amsterdam
Eredivisie | 14:00 - dnes
Logo týmu Feyenoord
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Inter Milan
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Sassuolo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Panetolikos
Super League | 15:00 - dnes
Logo týmu OFI Crete
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 15:30 - dnes
Logo týmu Pardubice FK
Logo týmu Opava
Pohár | 15:30 - dnes
Logo týmu Brno
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 16:00 - dnes
Logo týmu Olomouc
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 16:00 - dnes
Logo týmu Pardubice FK
Logo týmu Teplice
Pohár | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 16:00 - dnes
Logo týmu Zlín

Jak sázet na volejbal (s úspěchem)?

29. 7. 2016 10:00, upraveno: 25. 8. 2016 08:41
autor: Hally
Volejbal patří mezi nejoblíbenější sporty nejen v Evropě, ale i na dalších kontinentech. Obrovská poptávka se odráží v široké nabídce sázek na volejbal u nejrůznějších sázkových kanceláří.

Volejbal se od dalších sportů odlišuje tím, že na něj můžete sázet v průběhu celého roku. Může za to fakt, že globálně je vypisováno ohromné množství turnajů, které se odehrávají v různou roční dobu. V souvislosti se sázením je potom nutno poznamenat, že volejbal stojí za pozornost i kvůli tomu, že je velmi předvídatelný.

V tomto článku využijeme naše dlouholeté zkušenosti a prozradíme vám, na co byste si při sázení na volejbal měli dávat pozor. Pokud chcete být v sázení na volejbal úspěšní, určitě se řiďte našimi volejbalovými radami.

Na co byste si při sázení na volejbal měli dávat pozor?

Při sázení na volejbal byste si v první řadě měli zjistit význam daného turnaje. Volejbal se od jiných druhů sportů liší tím, že jsou v něm stále populárnější mezinárodní týmové hry, což u jiných týmových sportů není tak evidentní (například v basketbalu, fotbalu).

Mezinárodní volejbalové turnaje jsou mezi fanoušky populárnější než klubové turnaje, a i přestože jsou klubové hry hlavním zdrojem příjmům většiny volejbalistů, prestižnější je vždycky hraní za národní týmy. Samozřejmě, že národní ligy a Liga mistrů jsou stejně důležité, nicméně větší prioritu mají Olympijské hry (každé čtyři roky v létě), Championship a World Cup (taktéž každé 4 roky) a nakonec i každoroční World League. Toto byste měli mít na paměti vždy.

Ikona týmu Amurskie Tigry Khabarovsk U21
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Mikhaylov Academy U21
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Dávejte si pozor na hodnocení událostí. Vždycky berte v úvahu, že různé týmy se v jednotlivých fázích sezóny k utkáním staví odlišně podle toho, jaké mají osobní cíle a předsezónní plány. Zpravidla vám moc nedoporučujeme sázet během prvních fází, což se týká všech druhů sportů. Na začátku je hodně očekávání, narychlo vytvořené týmy nemají čas dostatečně potrénovat a tak ani výsledky nemusí být úplně ideální. Na druhou stranu konec sezóny může přinést neočekávané výsledky kvůli nedostatečné motivaci. Některé týmy mohou být smířeny s propadem do nižší ligy, některé si již zajistily postup do play-off a najdou se i takové, které nemají o co hrát obecně.

Velmi důležitým faktorem je také místo, kde se turnaj koná. Přestože volejbalový kurt by neměl ovlivňovat výsledek tolik, jako fotbalový stadion (velký/malý stadion, vysoká/krátká tráva atd.), vliv na výsledek utkání místo konání má. Volejbalové haly nejsou vždycky stejné, takže je v tomto směru nelze hodnotit paušálně, ale posuzovat rozdíly individuálně.

Na výsledek utkání může mít vliv výška stropů, výška a umístění světel nad hrací plochou, nebo dokonce umístění diváků a jejich vzdálenost od hrací plochy. Týmy obvykle hrající v malých sálech tak mohou mít problémy s hrou v obrovských sálech a naopak. Týká se to zejména podání. Výhodu domácího hřiště byste ovšem neměli za žádnou cenu přeceňovat.

Čtěte
Kdo pozdě chodí spát, ten může vyhrávat

Při sestavování předzápasové analýzy je velmi důležité zjistit sestavu týmu a to zejména při snahách předpovědět výsledek méně významných zápasů. Pokud je to možné, měli byste se sázením počkat až do chvíle, kdy budete znát celkovou sestavu obou týmů. Pokud se hraje vícero zápasů, trenér může šetřit síly a na hřiště opakovaně posílat rezervní hráče, což je v některých případech citelné oslabení (zatímco v jiných ne). Měli byste si uvědomit, že volejbalisté na rozdíl třeba od fotbalistů často hrají každý den, kvůli čemuž mají málo času na zotavení.

Z tohoto důvodu byste měli věnovat pozornost dalšímu faktoru a to únavě klíčových hráčů. Nejlepší volejbalisté jsou často využíváni na 200%. Dokonalým příkladem je Mistrovství světa 2015, během něhož volejbalisté odehráli 11 zápasů během 16 dnů. Odehrát takovou spoustu zápasů je obtížné i pro ty nejsilnější a nejvytrvalejší sportovce. V takovém případě byste měli mít na paměti častě cesty, venkovní utkání, změna haly atd.

Spousta zápasů a jejich vysoká intenzita může vést k několika zraněním. Trenéři proto hráče nechávají odpočívat nejen kvůli zraněním, ale také kvůli jednoduchým dislokacím nebo svalovým problémům, či jen kvůli únavě obecně. Pokud navíc berete sázení na volejbal opravdu vážně, měli byste snažit důkladně analyzovat intenzitu zápasů daných týmů a aktuální situaci v sestavách. Pro tento účel byste měli použít sociální sítě jako je Facebook, Twitter nebo Instagram, na nichž jsou informace o situaci v daných týmech nejčerstvější. Používejte je co nejčastěji. Obecně platí, že jakýkoliv druh informací, statistik nebo dokonce obvyklých dohadů může pomoci. Neměli byste tak podceňovat ani jediný zdroj těchto informací.

Jak sázet na volejbal naživo (live)?

Mnoho sázkařů si jistě pokládá otázku, zdali je live sázení na volejbal to pravé. V tomto ohledu neexistuje žádné vodítko, jako třeba že tým po ztrátě prvního setu obvykle vyhraje následující tři. Nějaká pravidla by se ovšem přece jenom našla.

Pokud se koukáte na zápas, můžete si všimnout, že jeden z volejbalistů je ve špatné formě, což vám může pomoci předpovědět výherce zápasu. Nicméně měli byste pamatovat na několik zlatých pravidel, které vám pomohou vyhnout se bankrotu.

Zaprvé, nikdy byste neměli sázet podle svých sympatií k danému týmu, nebo podle jakéhokoliv pocitu. Každou sázku byste měli poctivě zanalyzovat (s takovou přesností, jakou vám dovolí váš čas vyhrazený na sázení) před zápasem, což vám pomůže rychle se zorientovat během zápasu a zhodnotit případné odchylky.

Zadruhé, nikdy byste se neměli obávat vyšších kurzů. Kurzy na outsidery jsou často vysoké a to i přestože tento tým předtím vyhrál a stále hraje dobře. Čímž se vracíme k tomu, co jsme zmínili dříve. Volejbalová sezóna je dlouhá a přináší ohromné množství zápasů. I pro týmy složené z těch nejlepších hráčů je velmi obtížné udržet si stabilní formu po celou sezónu, nebo mobilizovat síly v zápasech proti slabším soupeřům. A v tomto bodě přichází šance pro sázkaře. Tipéři musí odhadnout ten pravý okamžik a nebát se sázet.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search