Přihlášení:
Menu
Logo týmu Dukla Praha FK
1. liga | 20:00 - 20. 07.
Logo týmu Plzeň Viktoria
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
6.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 17:00 - zítra
Logo týmu Slovan Bratislava
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 20:15 - 20. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 17:00 - 21. 07.
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 16:30 - dnes
Logo týmu UE Santa Coloma
Logo týmu Pyunik Yerevan
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Logo týmu Lincoln Red Imps
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu HJK Helsinki
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Shamrock Rovers
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Vikingur Reykjavik
Logo týmu Juventude
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Atlético Mineiro
Logo týmu Corinthians
Serie A | 02:00 - zítra
Logo týmu Criciúma EC
Logo týmu Pachuca
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Atlas
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Santos Laguna
Logo týmu G.B. Querétaro
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Guadalajara
Logo týmu Puebla
Primera Divisio.. | 05:00 - zítra
Logo týmu Leon
Logo týmu Cruz Azul
Primera Divisio.. | 05:05 - zítra
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Thorshavn B36
UEFA Europa Con.. | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Mistrovství světa ve fotbale (ženy) – na co vsadit?

19. 6. 2015 10:00, upraveno: 22. 12. 2015 10:22
autor: LadyAmbientte
Mistrovství světa ve fotbale žen, které právě probíhá v Kanadě, je zatím největší sportovní událostí svého druhu. Vedle spousty televizních přenosů (tuším na EuroSportu a EuroSportu 2) je k dispozici také nepřeberné množství sázkových příležitostí. Zároveň s tím je ale obrovský nedostatek analýz a vůbec jakýchkoliv informací o ženském fotbalu obecně. Rozhodli jsme se to změnit a přinášíme vám článek věnovaný výhradně ženskému fotbalu na mezinárodní úrovni.

Rostoucí význam ženského Fotbalového mistrovství světa tento rok ilustruje i rozšíření události z původních 16 na 24 účastníků, respektive týmů. Nejlepší dva týmy ze šesti základních skupin postoupí do vyřazovací fáze, v níž budou pokračovat, až dokud nezbudou 4 nejlepší.

Expanze Mistrovství světa ve fotbale žen naznačuje, že mezi ženami se nachází stále více talentovaných hráček i týmů jako takových. Na druhou stranu je ale třeba upozornit, že mezi nejlepšími týmy jako je Německo (které porazilo Pobřeží Slonoviny 10-0) nebo USA a ostatními mančafty existuje obrovská propast.

Skutečným problém, jemuž sázející čelí, je opravdu velmi málo komplexních údajů – samozřejmě kromě základních výsledů – podle nichž bychom účastníky turnaje mohli hodnotit. Na druhou stranu i sázkové kurzy jsou aktuálně vypisovány se stejnou informační nevýhodou, takže pokud se „Mistráku“ budete trošku věnovat a pravidelně ho sledovat v televizi, mohli byste nad bookmakery získat náskok.

Veškeré nuance mezi jednotlivými týmy jsou navíc umocněny skutečností, že toto Mistrovství se hraje na umělém povrchu. Umělý povrch je hodně nesmlouvavý, každý pád velice bolí, při teplotě nad 22 stupňů Celsia už od země pálí, nehledě na to, že hráčky se musí přizpůsobit jinému odrazu míče, což je obecně velmi náročné.

Předpověď šancí na výhru podle hodnocení FIFA

Ikona týmu Ballkani Suva Reka
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu UE Santa Coloma
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
I když žebříčky nejsou ani zdaleka ideální – a to hlavně co se týče níže položených týmů – ženské FIFA hodnocení nám leccos prozradí. Za dobu existence žebříčku jsou nejdominantnější dvojicí týmů USA a Německo. Německo žebříček aktuálně vede, ale USA mu velmi schopně sekunduje jen s rozdílem 10 bodů.

Od roku 2012 jsou výsledky Německa a USA v utkáních proti níže postaveným týmům žebříčku naprosto jednoznačné. Tyto dva týmy ve většině případů dominují (opravdu až na pár malých výjimek) a co je ještě důležitější – v těchto případech silně stoupá průměr počtu gólů vstřelených na zápas, což je vzhledem k nevyzrálosti některých mančaftů naprosto pochopitelné (zatímco v Německu existují hráčky, které si fotbalem vydělávají, v takové Nigerii jsou například vůbec rádi, že ženský fotbalový tým mají, resp. že ho dají dohromady z dobrovolnic).

Vyhodnocení údajů k určení výsledků

Z údajů sesbíraných od roku 2012 vyplývá, že tým na prvním místě tabulky poráží tým na pátém místě tabulky v průměru o 1,15 gólů na zápas a že zápas přinese celkem 2,9 gólů. Tato gólová převaha a celkový počet gólů naznačuje – proženeme-li údaje tzv. Poisson generátorem – že na neutrální půdě by tyto týmy v základním čase vyhrály v 64% případů.

Čtěte
Mixér: Víkendové tipy od našich expertů (05. 07. – 07. 07.)

Pokud přední týmy budou čelit 10. týmu FIFA tabulky, jejich úspěšnost se v základní hrací době vyšplhá na rovných 75% a celkový počet gólů vzroste na 3,3. Procento úspěšnosti dále vzroste na 83% a průměrný počet gólů na zápas na 3,7, pokud tyto týmy budou hrát s 15. týmem tabulky. Při hře s 20. týmem tabulky je pak úspěšnost během základních 90. minut na 89%.

Takže FIFA žebříček je jednoduchým zdrojem informací potřebných k porovnání výkonnosti a nalezení hodnoty. Oproti mužskému mistrovství světa je rozdíl mezi týmy mnohem výraznější, ba dokonce propastný, ale to už jsme si řekli. Obecně platí, že čím dále od vrcholu žebříčku jste, tím více se pohybujete na divoké půdě. Na druhou stranu, právě tyto podmínky nahrávají velkým překvapením.

Tak například vítězství Německa nad Pobřežím slonoviny sice bylo opravdu úžasné, na druhou stranu – s 67. týmem žebříčku se daly očekávat i lepší výkony. Zápasy

Od roku 2012 typický 5. tým ženského žebříčku FIFA vyhraje nad 10. týmem žebříčku v 52% případů, přičemž zápas přinese v průměru 2,95 gólů. Tento tým vyhraje v 60% případů proti 15. týmu v žebříčku se 3,0 góly na zápas a v 67% případů proti 20. týmu v žebříčku s 3,2 góly na zápas.

Průměrné šance na výhru 10. týmu z žebříčku proti 15., 20. a 30. týmu v žebříčku během základních 90. minut je potom 48%, 57% a 73%. Průměrný počet gólů během těchto zápasů je potom 2,9 gólu, 3,1 a 3,4 gólu.

Mistrovství světa ve fotbale žen sestává prakticky z TOP 20 týmů současného FIFA žebříčku, vyjma několika málo týmů ze spodnějších míst tabulky. Odpouštějící povaha kvalifikace ze skupiny téměř garantuje, že většina výše postavených týmů tabulky postoupí do vyřazovací fáze.

Volba vítěze nebude těžká

Vzhledem k historickým údajům výše, i když nejsou zcela vyčerpávající, můžeme vytvořit rámec a určit, který tým v základní hrací době vyhraje spíše.

Všechny tyto údaje dále mohou být velmi dobře nápomocny při určování dalších sázkových příležitostí, jako je počet gólů, počet rohů, počet žlutých karet, nebo počet zranění (a střídání).

Tak například Anglie v posledních sezónách skórovala v průměru 2,9 na zápas a obdržela v průměru 0,9 gólů. To dává průměrný rozdíl 1,6 gólů na zápas, což znamená, že bychom se neměli strachovat sázet s handicapem. Ještě o něco lépe je na tom Francie, která v průměru vstřelí 2,7 gólů na zápas a obdrží 0,6, což dává rozdíl 2,1 gólů na zápas. K tomu je však třeba dodat, že Francie čelila v průměru 18. týmu v tabulce, zatímco Anglie až 25. týmu v tabulce. Francie by tedy mohla příjemně překvapit (v úvodním utkání skupiny F Francie porazila Anglii 1-0).

Nedostatky ve FIFA žebříčku

I pokud nahlédneme do žebříčku FIFA, budeme mít celkem problémy odhadnout sílu takových týmů jako je Pobřeží Slonoviny nebo Thajsko. Tyto týmy totiž na mezinárodní úrovni hrají jen velmi zřídka a často se přitom setkávají s velice slabými soupeři.

Pozitivní 0,9 brankový rozdíl thajského ženského fotbalového týmu získaly Thajky s týmy okolo 50. místa v žebříčku. Pobřeží slonoviny pak toho samého brankového rozdílu dosáhlo i v utkáních proti celkem silným soupeřkám.

Čtěte
Mixér: Víkendové tipy od našich expertů (21. 06. – 23. 06.)

A nakonec Kanada bude mít výhodu domácího prostředí, která je taktéž docela podstatná a to zvlášť u takhle velkého turnaje.

Vždy, když se dostanete k zápasu, či k turnaji s velmi omezenými informacemi o výkonu jednotlivých týmů, nabízí se vám příležitost objevit skulinu, která vám dá šanci vyhrát pěknou spoustu peněz. Chce to jenom pozorovat bedlivě zápasy, shánět i kusé informace a následně je porovnávat a dávat do smysluplných sázkových modelů. A ženský fotbal je přesně tím pravým ořechovým. Tak vzhůru do boje proti bookmakerům!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search