Mixér: Víkendové tipy od našich tipařů (5.2. – 7.2.)

4. 2. 2021 07:00, upraveno: 8. 2. 2021 14:14
Blíží se první únorový týden a k tomu patří, jak už jste zvyklí i článek s víkendovými tipy od našich tipařů. Byly pro Vás vybrány tři zajímavé tipy jak z hokeje, tak z fotbalu. Níže najdete seznam toho nejlepšího, co se nám urodilo v rubrice Analýzy!

V dnešním díle našeho seriálu jsme se zaměřili na tipy na NHL, 1. portugalskou fotbalovou ligu a 1. italskou fotbalovou ligu.

Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes (info)

• 5. února 2:00 hodin
  • NHL
  • Výhra hostů (kurz 2 – VSADIT – Chance)

První analýza se týká zápasu NHL. Ve své analýze napsal Envv: „Domácí jsou letos poměrně oslabeni a nečeká se, že by se prokousali do play-off. Zkrácená sezona ale hraje v jejich prospěch avšak ani to pravděpodobně stačit nebude. Chicago v minulých pěti zápasech vyhrálo jen jednou, ač v dalších třech zápasech bralo aspoň bod. Proti Carolině to bude ale velmi těžký, ta má skvěle vyvážený tým a v sezoně prohrála zatím jen jediný zápas. V odvetě znovu tipuji výhru Hurriacenes.“

Domácím bude scházet osm hráčů. V bráně již v aktuální sezóně vyzkoušeli všechny tři brankáře, kromě Lankinena, který je jedničkou a drží si úspěšnost zákroků přes 93 % za sedm zápasů, tak Subban i Delia odchytali dva zápasy a jejich úspěšnost byla u obou pod 89 %. Po 11 zápasech mají 10 bodů s bilancí 3-0-4-4. Huriccanes aktuálně vedou centrální divizi, za sedm zápasů získali 12 bodů s bilancí 3-3-0-1. V bráně bude chytat Reimer, který odchytal 4 zápasy a úspěšnost zákroků má přes 91 %, jeho konkurent Petr Mrázek je bohužel zraněn. Z posledních šesti vzájemných zápasů vyhráli po šedesáti minutách Hurricanes čtyřikrát. Zbylé dva zápasy vyhráli Hurricanes taky, ale vyhráli až po prodloužení, potažmo po nájezdech.

Maritimo – Sporting Lisabon (info)

• 5. února 20:00 hodin
  • Fotbal 1. portugalská liga
  • Výhra hostů (kurz 1,54 – VSADIT – Fortuna)

Druhý páteční zápas se týká zápasu portugalské ligy. Analýzu k tomuto zápasu napsal Tomaso007, který se v lednu stal nejlepším analyzátorem měsíce. V analýze napsal: „Sporting zvládl v posledním souboji porazit v derby Benficu Lisabon a tabulku vede již s 4 bodovým náskokem na FC Porto. Maritimo poslední dva zápasy prohrálo a dokonce nevstřelilo ani branku. Sporting jim má co oplácet, protože právě domácí je nedávno vyřadili z poháru. Sporting však v tomto zápase nasadil dost pozměněnou sestavu. V lize již bude hrát v plné síle a věřím, že si z ostrova Madeira dovezou povinné 3 body!“

Maritimo je sice desáté v osmnáctičlenné tabulce, ale náskok na 16. místo, které je místo barážové mají náskok jen tři body a na poslední Farense pět bodů. Rozdíl mezi 8. a 18. místem je jen šest bodů. Sporting má nejlepší obranu, kdy za 16 zápasů dostali jen devět gólů a za stejný počet zápasů vstřelili jednou tolik více gólů, než jejich páteční soupeř. Z posledních čtyř vzájemných ligových zápasů, skončil dvakrát výhrou Sportingu, vždy když hráli doma a dvakrát skončil zápas nerozhodně, kdy Maritimo hrálo doma. Z posledních 5 zápasů získal Sporting 13 bodů, kdy ztratili body za remízu s Rio Ave a Maritimo získalo jen čtyři body, za výhru nad Gil Vicente a za remízu s Boavistou, což jsou dva týmy, které se nachází na 17. a 16. místě.

Juventus – AS Řím (info)

• 6. února 18:00 hodin
  • Fotbal 1. italská liga
  • Výhra domácích (kurz 1,77 – VSADIT – Fortuna)

Třetí analýza je jediný víkendový zápas. Tipér Young ve své analýza napsal: „Konkurenti začali ztrácet a tak se ztráta na první místo Juventusu zmenšuje. Aktuálně je rozdíl sedmi bodů, ale taky má Juventus zápas k dobru. Utkají se sousedé v tabulce, Juventus je čtvrtý s 39 body za 19 zápasů a AS Řím je třetí se 40 body za 20 zápasů. V prvním vzájemném zápase této sezóny skončil zápas nerozhodně 2:2, kdy dva góly za ASR dal Veretout, jednu z penalty a za Juventus oba Ronaldo, taktéž dal jednu z penalty, ale Juventus hrál od 62. minuty v 10, i přesto dokázali srovnat. Aktuální forma obou týmů je docela podobná, Juventus 4-0-1, AS Řím 3-1-1. Juventus má doma bilanci 6-2-1. Odhaduji, že dojde ještě ke snížení kurzu na 1,7.“

Oba týmy mají velmi podobnou formu v lize. Prakticky od prvního kola jsou na tom velmi podobně. AS Řím sbírá body pravidelně z domácích zápasů, ale velku často ztrácí, z devíti zápasů mají bilanci 4-1-4. Juventus v lednu nevyhrál po 90 minutách pouze v osmifinále Coppa Italia, kde nastoupil širší kádr a vyhráli až po prodloužení nad Janovem 3:2 a při ligové porážce s Interem 0:2. Zbylých osm zápasu zvládli. AS Řím za stejnou dobu odehrál 7 zápasů s bilancí 4-1-2.