Přihlášení:
Menu
Logo týmu Bournemouth
Premier League | 18:30 - 20. 08.
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sevilla
La Liga | 22:00 - zítra
Logo týmu Valladolid
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Con.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Ferencváros Budapešť
UEFA Europa Lea.. | 18:30 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Linfield Belfast
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Young Boys Bern
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Anderlecht
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Vaduz
UEFA Europa Con.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Rapid Wien
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Fiorentina
UEFA Europa Con.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Twente Enschede
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Alkmaar AZ
UEFA Europa Con.. | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Argentinos
Primera Divisio.. | 02:30 - zítra
Logo týmu Estudiantes
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 16:00 - 20. 08.
Logo týmu Teplice
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu HJK Helsinki
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Malmö FF
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Sivasspor
Logo týmu Curych FC
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Hearts of Midlothian
Logo týmu Appolon Limassol
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Olympiakos Piraeus
Logo týmu Pyunik Yerevan
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Serif Tiraspol
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Basel FC
Logo týmu Maccabi Tel Aviv
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Nice
Logo týmu Molde FK
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Wolfsberger AC
Logo týmu Slovácko 1. FC
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu AIK Stockholm

Světový pohár a Mistrovství světa v biatlonu – program, nominace, pořadí, výsledky

18. 1. 2021 10:28, upraveno: 28. 4. 2022 11:42
V následujícím článku najdete základní info z největších biatlonových událostí: Světového poháru a Mistrovství světa. Máme zde pro Vás nejen program a výsledky těchto soutěží, ale i odpovědi na další otázky o biatlonu.

Světový pohár v biatlonu 2020/2021

Dne 28. listopada 2020 v Kontiolahti začala nová sezona Světového poháru – elitní soutěže od Mezinárodního svazu biatlonistů (IBU).

Kalendář SP v biatlonu 2020/2021

Kolo Místo konaní Datum
1. kolo Kontiolahti (Finsko) 28.11. – 29.11.2020
2. kolo Kontiolahti (Finsko) 03.12 – 06.12.2020
3.kolo Hochfilzen (Rakousko) 11.12 – 13.12.2020
4. kolo Hochfilzen (Rakousko) 17.12 -20.12.2020
5. kolo Oberhof (Německo) 8.01 – 10.01.2021
6. kolo Oberhof (Německo) 13.01 – 17.01.2021
7.kolo Antholz (Itálie) 21.01 – 24.01.2021
MS Pokljuka (Slovinsko) 09.02 – 21.02.2021
8. kolo Nové Město na Moravě (Česko) 04.03 – 07.03.2021
9. kolo Nové Město na Moravě (Česko) 11.03 – 14.03.2021
10. kolo Oestersund (Švédsko) 19.03 – 21.03.2021

Mistrovství světa v biatlonu

Pro většinu biatlonistů Mistrovství světa jsou hlavní soutěží sezony, kde každý start je možností vyhrát nějakou medaili.

Kde a kdy začnou MS v biatlonu 2021?

Mistrovství světa v biatlonu 2021 začnou v slovinském městě Pokljuka 9. února. Určitě si pamatujete, že biatlon je sportem, kde Mistrovství světa jsou součástí Světového poháru.

4.kolo Světový pohár v biatlonu

4. kolo Světového poháru v biatlonu se bude konat v rakouském Hochfilzenu.

Program MS v biatlonu

Datum Čas Závod
10.02.2021 15:00 Smíšená štafeta 2 x 6 + 2 x 7,5 km
12.02.2021 14:30 Sprint mužů na 10 km
13.02.2021 14:30 Sprint žen na 7.5 km
14.02.2021 13:15 Stíhací závod mužů na 12.5 km
14.02.2021 15:30 Stíhací závod žen na 10 km
16.02.2021 12:05 Vytrvalostní závod žen na 15 km
17.02.2021 14:30 Vytrvalostní závod mužů na 20 km
18.02.2021 15:15 Štafeta dvojic
20.02.2021 11:45 Štafeta žen 4 x 6 km
20.02.2021 15:00 Štafeta mužů 4 x 7,5 km
21.02.2021 12:30 Závod s hromadným startem žen na 12,5 km
21.02.2021 15:15 Závod s hromadným startem mužů na 15 km

Program 4.kola SP:

Datum Čas Závod
17.12.2020 14:15 Sprint mužů na 10 km
18.12.2020 14:15 Sprint žen na 7.5 km
19.12.2020 13:00 Stíhací závod mužů na 12.5 km
19.12.2020 15:00 Stíhací závod žen na 10 km
20.12.2020 12:00 Závod s hromadním startem mužů na 15 km
20.12.2020 14:15 Závod s hromadním startem žen na 12.5 km

5. kolo SP 2020/2021

Další kolo Světového poháru proběhne v Oberhofu (Německo). Možná se jedná o nejprestižnější závody SP – jen Ruhpolding a Antholz mohou soutěžit s Oberhofem o tento neformální titul, ale v sezóně 2020/2021 biatlonisté do Ruhpoldingu nepojedou a zůstanou v Oberhofu pro 6. kolo.

Program 5.kola SP

Datum Čas Závod
08.01.2021 11:15 Sprint žen na 7.5 km
08.01.2021 14:15 Sprint mužů na 10 km
09.01.2021 12:45 Stíhací závod žen na 10 km
09.01.2021 14:45 Stíhací závod mužů na 12.5 km
10.01.2021 11:30 Smíšená štafeta 2 x 6 + 2 x 7.5 km
10.01.2021 14:40 Štafeta dvojic

Program 6.kola SP

Datum Čas Závod
13.01.2021 14:30 Sprint mužů na 10 km
14.01.2021 14:30 Sprint žen na 7.5 km
15.01.2021 14:30 Štafeta mužů 4 x 7.5 km
16.01.2021 14:45 Štafeta žen 4 x 6 km
17.01.2021 12:30 Závod s hromadným startem mužů 15 km
17.01.2021 15:00 Závod s hromadným startem žen 12.5 km

7. kolo SP 2020/2021

7. kolo SP se bude konat v italském Antholzu (často se používá i jiný název Anterselva). Jedná se o nejvyšší středisko Světového poháru. Antholz je známý neočekávanými výsledky. Např. Markéta Davidová získala v Antholzu premiérové vítězství v SP.

Program 7. kola SP v biatlonu

Datum Čas Závod
21.01.2021 14:15 Vytrvalostní závod žen na 15 km
22.01.2021 13:15 Vytrvalostní závod mužů na 20 km
23.01.2021 13:10 Závod s hromadným startem žen na 12.5 km
23.01.2021 15:05 Štafeta mužů 4 x 7.5 km
24.01.2021 12:00 Štafeta žen 4 x 6 km
24.01.2021 14:45 Závod s hromadným startem mužů na 15 km

8. kolo SP 2020/2021

Biatlonový Světový pohár je v Češku! 8 kolo SP v biatlonu 2020/2021 zajede do Nového Města na Moravě.

Program 8. kola SP v biatlonu:

Datum Čas Závod
04.03.2021 17:30 Štafeta žen 4 x 6 km
05.03.2021 17:30 Štafeta mužů 4 x 7,5 km
06.03.2021 14:45 Sprint žen na 7,5 km
06.03.2021 17:15 Sprint mužů na 10 km
07.03.2021 09:25 Stíhací závod žen na 10 km
07.03.2021 13:45 Stíhací závod mužů na 12,5 km

Program 9. kola SP v biatlonu:

Datum Čas Závod
11.03.2021 17:30 Sprint mužů na 10 km
12.03.2021 17:30 Sprint žen na 7.5 km
13.03.2021 14:45 Stíhací závod mužů na 12.5 km
13.03.2021 17:15 Stíhací závod žen na 10 km
14.03.2021 10:25 Smíšená štafeta 4 x 6 km
14.03.2021 13:45 Štafeta dvojic

10. kolo SP v biatlonu

10 kolo Světového poháru v biatlonu (koncovka biatlonové sezóny) se bude konat v švédském Ostersundu. Musíme upozornit na silný vítr při závodech v tomto středisku.

Program 10. kola SP

Datum Čas Závod
19.03.2021 12:30 Sprint žen na 7,5 km
19.03.2021 15:30 Sprint mužů na 10 km
20.03.2021 12:15 Stíhací závod mužů na 12.5 km
20.03.2021 15:15 Stíhací závod žen na 10 km
21.03.2021 15:30 Závod s hromadným startem žen na 12,5 km
21.03.2021 17:14 Závod s hromadným startem mužů na 15 km

Nominace české reprezentace pro 4. kolo SP

Muži: Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Milan Žemlička

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Voborníková

Nominace české reprezentace pro 5. kolo SP

Muži: Milan Žemlička, Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska.

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Vinklarková

Nominace české reprezentace pro 6. kolo SP

Muži: Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík.

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Vinklarková.

Nominace české reprezentace pro 7. kolo SP

Muži: Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička.

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová.

Nominace české reprezentace pro Mistrovství světa

Muži: Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička, Michal Krčmář, Mikuláš Karlík

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Voborníková

Další nominace

Reprezentace Norska

Muži: Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Johannes Dale, Sturla Holm Laegreid, Vedle Sjaastad Christiansen

Ženy: Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland, Ingrid Landmark Tandrevold, Karoline Offigstad Knotten, Ida Lien

Reprezentace Francie

Muži: Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Fabien Claude, Simon Destieux, Antonin Guigonnat

Ženy: Anais Bescond, Justine Braisaz-Bouchet, Anais Chevalier-Bouchet, Julia Simon, Chloe Chevalier

Reprezentace Německa

Muži: Arnd Peiffer, Benedikt Doll, Erik Lesser, Jonannes Kuehn

Ženy: Franziska Preuss, Vanessa Hinz, Janina Hettich, Maren Hammerschmidt, Denise Hermann

Nominace české reprezentace pro 8. kolo SP

Muži: Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Milan Žemlička

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová

Nominace české reprezentace pro 9. kolo SP

Muži: Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Vítězslav Hornig

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová

Nominace české reprezentace pro 10. kolo SP

Muži: Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Mikuláš Karlík, Vítězslav Hornig

Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová

Důležité zprávy

  • Startovní čísla českých biatlonistů v sprintu 10. kola SP: Michal Krčmář – 15., Jakub Štvrtecký – 28., Vítězslav Hornig – 36., Mikuláš Karlík – 66., Adam Václavík – 100.
  • Lucie Charvátová bude startovat v sprintu 10. kola SP jako 5., Markéta Davidová – 30., Eva Kristejn Puskarčíková – 41., Jessica Jislová – 61.
  • Startovní čísla českých biatlonistek v sprintu 9. kola SP: Eva Kristejn Puskarčíková – 43., Jessica Jislová – 69., Markéta Davidová – 89., Lucie Charvátová – 97.
  • Startovní čísla Čechů v sprintu 9. kola SP: Jakub Štvrtecký – 1., Ondřej Moravec – 39., Michal Krčmář – 57., Mikuláš Karlík – 76., Hornig – 99.
  • Startovní čísla českých biatlonistů v mužském sprintu 8. kola: Milan Žemlička – 28., Adam Václavík – 55., Jakub Štvrtecký – 65., Michal Krčmář – 91., Ondřej Moravec – 95.
  • Startovní čísla českých biatlonistek v sprintu 8. kola SP: Lucie Charvátová -15., Markéta Davidová – 33., Eva Kristejn Puskarčíková – 43., Jessica Jislová – 88.
  • 8. kolo SP, složení české štafety mužů: Krčmář – Moravec – Žemlička – Václavík
  • Adam Václavík bude v Novém Městě na Moravě.
  • Markéta Davidová vyhrála vytrvalostní závod na MS v Pokljuce!
  • Startovní čísla českých biatlonistů ve vytrvalostním závodě mužů: Jakub Štvrtecký – 29., Michal Krčmář – 39., Ondřej Moravec – 69., Milan Žemlička – 100.
  • Startovní čísla českých žen ve vytrvalostním závodě MS: Lucie Charvátová – 13., Markéta Davidová – 39., Eva Kristejn Puskarčíková – 40., Jessica Jislová – 87.
  • Startovní čísla českých biatlonistek v sprintu na MS: Markéta Davidová – 1., Lucie Charvátová – 17., Eva Kristejn Puskarčíková – 64., Jessica Jislová – 83.
  • Startovní čísla českých biatlonistů v sprintu MS: Jakub Štvrtecký – 19., Michal Krčmář – 52., Ondřej Moravec – 73., Mikuláš Karlík – 102.
  • Češka smíšená štafeta na MS: Krčmář – Moravec – Davidová – Charvátová.
  • Čínská biatlonová reprezentace nebude startovat na MS v Pokljuce.
  • Startovní čísla Čechů ve vytrvalostním závodě mužů: Ondřej Moravec – 8., Jakub Štvrtecký – 40., Milan Žemlička – 88.
  • Startovní čísla českých žen ve vytrvalostním závodě Antholzu: Jessica Jislová – 22., Eva Kristejn Puskarčíková – 31., Markéta Davidová – 48., Lucie Charvátová – 59.
  • Složení české štafety mužů: Moravec – Štvrtecký – Mareček – Karlík.
  • Biatlonistky z Česka budou mít v sprintu 6. kola následující čísla: Lucie Charvátová – 11., Jessica Jislová -31., Eva Kristejn Puskarčíková – 68., Markéta Davidová – 75., Tereza Vinklarková – 93.
  • Nor Erlend Bjoentegaard bude startovat v závodech 6. kola SP.
  • Startovní čísla Čechů v sprintu 6. kola: Ondřej Moravec – 51., Jakub Štvrtecký – 64., Mikuláš Karlík – 87.
  • Češko se nezúčastnilo závodu dvojic v Oberhofu.
  • Složení české smíšené štafety: Jislová – Davidová – Štvrtecký – Moravec.
  • Česká mužská reprezentace měla v sprintu 5. kola jen 3 závodníky.
  • V norském týmu jsou nová jména: Karoline Erdal a Sivert Guttorm Bakken.
  • Emilien Claude (bratr Fabiena a Floriana) je v reprezentaci Francie pro 5. kolo SP.
  • U českých biatlonistů Milan Žemlička bude startovat 9., Jakub Štvrtecký 32., Tomáš Mikyska 66.
  • Startovní čísla českých biatlonistek v sprintu: Eva Kristejn Puskarčíková – 8., Markéta Davidová – 17., Jessica Jislová – 24., Lucie Charvátová – 66., Tereza Vinklarková – 98.
  • Už  známe sestavu Norska pro 5. a 6. kola SP v Oberhofu.   Muži: Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Vedle Sjaastad Christiansen, Johannes Dale, Sturla Holm Laegreid, Erlend Bjoentegaard. Ženy: Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland, Ingrid Landmark Tandrevold, Karoline Offigstad Knotten, Ida Lien, Karoline Erdal.
  • Pozor na změny v kalendáři SP! Podle rozhodnutí IBU závody 5.kola v Oberhofu mají začít 8 ledna.
  • Sprint mužů vyhrál Sturla Holm Laegreid z Norska, nejlepší z Čechů Ondřej Moravec byl 27.
  • Johannes Thinghnes Boe měl nejlepší běžecký čas,  nejlepší z Čechů (Adam Václavík) byl pomalejší o 1,5 minuty!
  • Sprint v Hochfilzenu byl premiérovým závodem Světového poháru pro Milana Žemličku.
  • Ruská biatlonistka Tatjana Akimovová se zúčastní sprintu žen. Vynechala dvě sezóny kvůli narození dítěte.
  • Do německé reprezentace se vrátil Arnd Peiffer.

Kolik Čechů může startovat v osobních závodech SP?

V rychlostních a vytrvalostních závodech této sezony česká reprezentace na Světovém poháru má kvotu z 5 biatlonistů a 5 biatlonistek. Maximální kvota pro jednu zemí je 6 osob.

Kdo má soutěžit v závodech s hromadným startem?

V těchto závodech startuje jen 30 biatlonistů – jedná se o disciplínu pro biatlonovou elitu. Na Světovém poháru tam patří 25 nejlepších závodníků v celkovém pořadí a 5 dalších biatlonistů s nejlepšími výsledky v předchozích závodech stejného kola SP.

Kdo je favoritem?

Johannes Thingnes Boe zůstává největším favoritem u mužů a stále vládne žlutým trikem. Předchozí kolo SP ukázalo, že hlavní jeho soupeře musíme hledat v Norsku (Johannes Dale, Sturla Holm Laegreid) nebo ve Francii  (Quentin Fillon Mailet, Fabien Claude) – zmíněné dvě reprezentace momentálně mají velký náskok před jinými týmy.

Situace u žen je složitější. Majitelka Velké křišťálové kolule Dorothea Wiererová nemá nejlepší běžeckou formu, takže o vítězství mohou soutěžit nejen Norky Roeiselandová a Eckhoffová nebo sestry Hanna a Elvira Oebergové ze Švédska, ale i další závodníci jako Francouzka Justine Braisaz-Bouchetová nebo (v případě dobré střelby) Češka Markéta Davidová.

Aktuální kurzy

Celkové pořadí Světového poháru

Muži Pořadí
1. Johannes Thingnes BOE  (Norsko) 1052
2. Sturla Holm LAEGREID (Norsko) 1039
3. Quentin FILLON MAILLET (Francie) 930
4. Tarjei BOE (Norsko) 893
5. Johannes DALE (Norsko) 843
6. Sebastian SAMUELSSON (Švédsko) 817
7. Emilien JACQUELIN (Francie) 812
8. Lukas HOFER (Itálie) 753
9. Simon DESTHIEUX (Francie) 724
10 Martin PONSILUOMA (Švédsko) 713
Ženy Pořadí
1. Tiril ECKHOFF (Norsko) 1152
2. Marte Olsbu ROEISELAND (Norsko) 963
3. Franziska PREUSS (Německo) 840
4. Hanna OEBERG (Švédsko) 826
5. Dorothea WIERER (Itálie) 821
6. Lisa Theresa HAUSER (Rakousko) 818
7. Dzinara ALIMBEKAVA (Bělorusko) 724
8. Ingrid Landmark TANDREVOLD (Norsko) 707
9. Anais CHEVALIER-BOUCHET (Francie) 677
10. Denise HERRMANN (Německo) 667

Jak se počítají body do celkového pořadí SP?

Bodovací systém v Světovém poháru je úplně jednoduchý. První 40 biatlonistů v každém osobním závodě SP získávají určitý počet bodů (od 60 bodů za vítězství do jednoho bodu za 40. místo). Světový pohár (známý jako Velká křišťálová koule) vyhrává biatlonista s největším počtem bodů po dokončení sezony. Podrobnou tabulku bodování v SP najdete níže.

Místo Body Místo Body Místo Body Místo Body Místo Body Místo Body   Body   Body
1. 60 6. 37 11. 30 16. 25 21. 20 26. 15  31. 10 36. 5
2. 54 7. 35 12. 29 17. 24 22. 19 27. 14  32. 9  37. 4
3. 48 8. 33 13. 28 18. 23 23. 18 28. 13  33. 8  38. 3
4. 43 9. 32 14. 27 19. 22 24. 17 29. 12  34. 7  39. 2
5. 40 10. 31 15. 26 20. 21 25. 16 30. 11  35. 6  40. 1

Z tabulky lze dohledat, že biatlonista může získat Velkou křišťálovou koulí i bez vítězství v závodech. Vyhnout nízkým umístěním je v tomto případě důležitější.

V závodech s hromadným startem se používá jiný systém bodování pro místa od 21. do 30.:

21. místo – 20 bodů 22. místo – 18 bodů

23. místo – 16 bodů 24. místo – 14 bodů

25. místo – 12 bodů 26. místo – 10 bodů

27. místo – 8 bodů 28. místo – 6 bodů

29. místo – 4 body 30. místo – 2 body

Žluté a červené triko v SP

Možná jste si všimli, že některým biatlonistům na Světovém poháru patří triko unikátní barvy (žluté nebo červené):

V žlutém triku startuje nejlepší biatlonista v celkovém pořadí SP.

Červené triko znamená, že biatlonista vede v pořadí určitého závodu (jako sprint, stíhačka, závod s hromadným startem).

Biatlonové disciplíny

Další naše tabulka obsahuje údaje o disciplínach v programu SP.

Název disciplíny Distance Počet střelb Trest za chybu
Sprint 7,5 km (ženy) / 10 km (muži) 2 (vleže – vestoje) Trestné kolo
Stíhací závody 12,5 km (muži) / 10 km (ženy) 4 (vleže – vleže -vestoje – vestoje) Trestné kolo
Vytrvalostní závod 20 km (muži) / 15 km (ženy) 4 (vleže – vestoje – vleže – vestoje) Trestná minuta
Závody s hromadným startem 15 km (muži) / 12,5 km (ženy) 4 (vleže – vleže -vestoje – vestoje) Trestné kolo
Štafeta 4 x 7,5 km (muži) / 4 x 6 km (ženy) 4 x 2 (vleže – vestoje) Trestné kolo
Smíšená štafeta 2 x 6 + 2 x 7,5 km 4 x 2 (vleže – vestoje) Trestné kolo
Smíšené dvojice 2 x 3 + 2 x 3 + 1,5 km 4 x 2 (vleže – vestoje) Krátké trestné kolo

Momentálně v programu Světového poháru je 7 disciplín. Několik poznámek k tabulce:

  • Sprint je jedinou disciplínou, kde se střílí pouze dvakrát. Vyhovuje hlavně rychlým závodníkům.
  • Startovní listina stíhacího závodu se tvoří podle výsledků biatlonistů v předchozím sprintu.
  • Biatlonistům se skvělou střelbou nejvíce vyhovuje vytrvalostní závod, kde se přidává trestná minuta za chybu.
  • Distance trestního kola je 150 m (v závodech dvojic 75 m).
  • V stíhacím závodě startuje max. 60 biatlonistů, v závodě s hromadným startem jen 30.
  • Štafetový tým se tvoří z 4 závodníků. Jeden závodník střílí dvakrát: vleže a vestoje.

Jak pochopit závod dvojic?

Závod dvojic je novou a specifickou disciplínou v programu SP. Zkusíme Vám vysvětlit, jak se koná.

  1. kolo: žena absolvuje 1,5 km a střílí vleže.
  2. kolo: žena běží 1,5 km, střílí vestoje a předává štafetu muži.
  3. kolo : muž jede 1,5 km a střílí vleže.
  4. kolo: muž absolvuje 1,5 km, střílí vestoje a předává štafetu ženě.
  5. kolo: stejné jako 1.
  6. kolo: stejné jako 2.
  7. kolo: stejné jako 3.
  8. kolo: muž běží 1,5 km a střílí vestoje. Štafetu už nepředává.
  9. kolo: závěrečných 1,5 km pro může.

Kde sledovat biatlon zdarma?

Světový pohár a Mistrovství  světa v biatlonu lze sledovat zdarma na ČT Sport nebo na webových stránkách České televize (online vysílání funguje pouze pro uživatele z České republik. Dále můžete využít živých streemu u sázkových kanceláří, jako třeba Tipsport, nebo Fortuna. Usle

Kde a na co si vsadit?

Česká sázková kancelář Tipsport je jasnou jedničkou v oboru a sázení na biatlon není výjimkou. Můžete si vsadit na pravděpodobného vítěze nebo na specifické události během biatlonových závodů.

Tip na vytrvalostní závod mužů 22.1

Johannes Thingnes Boe – Johannes Dale

Samozřejmě vybíráme Johannesa Thingnesa. Dále měl v Oberhofu více chyb na střelbě. V závodě s hromadným startem byl jen 16 s 4 chybami. Ano, střelba Jonannesa Thingnesa není vzorem, ale je absolutně nejrychlejším biatlonistou a při stejně střelbě obsadí vyšší místo.

Naš tip: Johannes Thingnes Boe.

Tip na závod s hromadným startem žen 23.1

Tiril Eckhoff – Dorothea Wierer

Zkusíme zvolit Wiererovou. Eckhoff často vyhrává v této sezóně,ale Antholz není nejvhodnějším střediskem pro Tiril. Otázkou je i střelba Norky. Ve vytrvalostním závodě Wiererova byla 4 s 2 chybami, Eckhoffova jen 18 s 4 chybami. V závodě s hromadným startem 6 kola Dorothea měla 2 chyby, Tiril 4.

Naš tip: Dorothea Wierer.

Tip na sprint mužů 12.2

Ondřej Moravec – Jakub Štvrtecký

Moc se omlouváme, ale nevěříme v dobře umístění Jakuba. V sezóně 2020/2021 nemůže najít střelbu. Výsledky Stvrteckeho v sprintech této sezóny – 83 místo (5 chyb), 77 místo (4 chyby)… Ještě není biatlonistou pro Mistrovství světa.

Naš tip: Ondřej Moravec

Tip na vytrvalostní závod mužů 17.2

Johannes Thingnes Boe – Tarjei Boe

Johannes Thingnes Boe musí ve vytrvalostním závodě porazit bratra. Tento závod má větší význam pro Johannesa. Vítěz Světového poháru 2019/2020 ještě nebyl místem světa v osobních závodech Pokljuky a chce to změnit . Tarjei Boe není hrdinou tohoto MS, takže vyšší umístění není pravděpodobně. Tarjei prohrává Johannesu i v střelbě.

Naš tip: Johannes Thingnes Boe.

Tip na sprint mužů 19.3

Johannes Dale – Vedle Sjastaad Christiansen

Čekáme na lepší umístění Johannesa. Vedle Sjastaad je nejpomalejším biatlonistou v norském týmu. Už delší dobu startuje bez dobrých výsledků v SP. Christiansen má lepší střelbu, ale Johannes Dále určitě získá více bodů i s 2 chybami na střelbě.

Naš tip: Johannes Dale

Aktuální kurzy

Kde hledat výsledky minulých závodů a startovní listiny?

Dejte pozor na webové stránky IBU biathlonworld.com. Chcete se podívat na výsledky nějakého závodu v sezoně 2019/2020? Nebo zkontrolovat čas Ondřeje Moravce na prvním kole? S unikátním webem IBU není to složité!

Biatlonová angličtina

Anglické slovo Význam Anglické slovo Význam
IBU (International Biathlon Union) Mezinárodní biatlonový svaz Race Závod
World Cup Světový pohár Lap Kolo
World Championships Mistrovství světa Men Muži
Pursuit Stíhací závod Women Ženy
Individual Vytrvalostní závod Shooting Střelba
Mass start Závod s hromadným startem Prone Střelba vleže
Relay Štafeta Standing Střelba vestoje
Mixed relay Smíšená štafeta Total Celkové pořadí
Single mixed relay Závod dvojic Points Body

Výsledky 4.kola SP v biatlonu

Sprint mužů na 10 km:

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Sturla Holm Laegreid Norsko 0 23:04.9
2. Johannes Thingnes Boe Norsko 0 +7.9
3. Johannes Dale Norsko 2 +19.9
4. Vedle Sjaastad Christiansen Norsko 1 +42.5
5. Sebastian Samuelsson Švédsko 0 +44.9
6. Dmytro Pidručný Ukrajina 0 +51.3
…27. Ondřej Moravec Česko 0 +1:41.3
…32. Michal Krčmář Česko 1 +1:51.1
…49. Adam Václavík Česko 2 +2:14.2
…55. Milan Žemlička Česko 1 +2:21.6
…83. Jakub Štvrtecký Česko 5 +3:18.2

Sprint žen na 7,5 km:

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 19:38.0
2. Ingrid Landmark Tandrevold Norsko 0 +7.6
3. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 1 +24.6
4. Franziska Preuss Německo 1 +25.1
5. Elvira Oeberg Švédsko 1 +27.4
6. Hanna Oeberg Švédsko 1 +29.4
…21. Markéta Davidová Česko 3 +1:18.2
…22. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 1 +1:21.6
…24. Jessica Jislová Česko 1 +1:24.5
…67. Lucie Charvátová Česko 1 +2:18.3
…72. Tereza Voborníková Česko 1 +2:33.9

Stíhací závod mužů na 12.5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Sturla Holm Laegreid Norsko 1 31:14.9
2. Emilien Jacquelin Francie 0 +8.5
3. Johannes Thingnes Boe Norsko 3 +8.9
4. Vedle Sjaastad Christiansen Norsko 0 +13.0
5. Martin Ponsiluoma Švédsko 0 +15.7
6. Johannes Dale Norsko 4 +38.6
…27. Michal Krčmář Česko 3 +2:56.8
…32. Ondřej Moravec Česko 4 +3:27.1
…52. Adam Václavík Česko 5 +4:38.1
…59. Milan Žemlička Česko 5 +6:28.1

Stíhací závod žen na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 28:24.8
2. Hanna Oeberg Švédsko 2 +22.5
3. Elvira Oeberg Švédsko 2 +27.6
4. Ingrid Landmark Tandrevold Norsko 2 +28.2
5. Dorothea Wierer Itálie 1 +42.2
6. Franziska Preuss Německo 2 +49.4
…20. Markéta Davidová Česko 4 +2:11.8
…26. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 2 +2:31.3
…42. Jessica Jislová Česko 5 +3:28.1

Závod s hromadním startem mužů na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Arnd Peiffer Německo 0 31:14.9
2. Martin Ponsiluoma Švédsko 1 +1.3
3. Tarjei Boe Norsko 1 +8.9
4. Benedikt Doll Německo 1 +11.7
5. Emilien Jacquelin Francie 2 +22.4
6. Sturla Holm Laegreid Norsko 1 +25.0
…19. Michal Krčmář Česko 2 +1:23.1
…30. Ondřej Moravec Česko 4 +4:24.8

Závod s hromadním startem žen na 12.5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 1 34:05.4
2. Tiril Eckhoff Norsko 1 +14.0
3. Dorothea Wierer Itálie 1 +26.9
4. Markéta Davidová Česko 1 +33.0
5. Denise Hermann Německo 2 +36.6
6. Elvira Oeberg Švédsko 2 +42.4

Výsledky 5.kola SP v biatlonu

Sprint žen na 7,5 km:

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 0 23:54.0
2. Hanna Oeberg Švédsko 0 +29.6
3. Lisa Theresa Hauser Rakousko 1 +40.2
4. Julia Simon Francie 2 +44.3
5. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 2 +52.6
6. Evgenija Pavlova Rusko 0 +59.1
7. Markéta Davidová Česko 1 +59.7
…39. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 1 +2:02.9
…70. Jessica Jislová Česko 2 +3:14.6
…81. Tereza Vinklarková Česko 1 +3:44.9
…90. Lucie Charvátová Česko 6 +4:10.6

Sprint mužů na 10 km:

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Johannes Thingnes Boe Norsko 1 25:12.0
2. Tarjei Boe Norsko 0 +10.8
3. Sturla Holm Laegreid Norsko 0 +21.6
4. Lukas Hofer Itálie 1 +32.4
5. Johannes Dale Norsko 1 +35.2
6. Martin Ponsiluoma Švédsko 2 +52.0
…41. Jakub Štvrtecký Česko 2 +2:02.8
…57. Milan Žemlička Česko 1 +2:34.8
…64. Tomáš Mikyska Česko 1 +2:52.6

Stíhací závod žen na 10 km:

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 2 32:20.9
2. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 0 +0.5
3. Lisa Theresa Hauser Rakousko 1 +43.0
…12. Markéta Davidová Česko 4 +2:01.4
…43. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 2 +4:41.9

Stíhací závod mužů na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Sturla Holm Laegreid Norsko 2 36:01.8
2. Johannes Dale Norsko 2 +15.6
3. Tarjei Boe Norsko 3 +25.4
4. Fabien Claude Francie 2 +30.7
5. Lukas Hofer Itálie 4 +36.4
6. Jakov Fak Slovinsko 1 +41.2
…35. Jakub Štvrtecký Česko 3 +2:43.3
…49. Milan Žemlička Česko 2 +4:38.3

Smíšená štafeta 2 x 6 + 2 x 7,5 km

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Rusko 0 + 7 1:08:21.7
2. Norsko 0 + 7 +0.7
3. Francie 0 + 6 +12.1
…14. Česko 1 + 14 +3:22.3

Závod dvojic

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Francie 0 + 3 +39:04.8
2. Švédsko 0 + 5 +38.7
3. Norsko 3 + 8 +43.9

Výsledky 6. kola SP v biatlonu

Sprint mužů na 10 km:

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Johannes Thingnes Boe Norsko 0 24:43.6
2. Sturla Holm Laegreid Norsko 0 +12.4
3. Arnd Peiffer Německo 0 +27.9
4. Erik Lesser Německo 0 +30.6
5. Johannes Dale Norsko 1 +38.3
6. Lukas Hofer Itálie 2 +40.7
…58. Ondřej Moravec Česko 2 +2:27.2
…77. Jakub Štvrtecký Česko 4 3:15.3
…99. Mikuláš Karlík Česko 5 6:03.8

Sprint žen na 7,5 km:

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 22:33.8
2. Dorothea Wierer Itálie 0 +9.3
3. Lisa Theresa Hauser Rakousko 0 +12.6
4. Justine Braisaz-Bouchet Francie 0 +19.4
5. Anais Chevalier-Bouchet Francie 1 +23.5
6. Franziska Preuss Německo 1 +33.5
…10. Markéta Davidová Česko 2 +41.8
…29. Lucie Charvátová Česko 2 +1:28.6
…45. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 0 +1:53.2
…49. Jessica Jislová Česko 2 +1:56.8
…90. Tereza Vinklarková Česko 4 +4:08.8

Štafeta mužů 4 x 7,5 km

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Francie 0 + 6 1:22.28.0
2. Norsko 1 + 4 +4.2
3. Itálie 0 + 5 +1:06.6
…18. Česko 3 + 8 +6:22.5

Štafeta žen 4 x 6 km

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Německo 0 + 5 1:14:31.5
2. Bělorusko 0 + 9 +17.4
3. Švédsko 0 + 5 +35.7
…6. Česko 1 + 9 +2:01.4

Závod s hromadným startem mužů na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tarjei Boe Norsko 1 37:41.9
2. Felix Leitner Rakousko 0 +3.6
3. Benjamin Weger Švýcarsko 0 +7.8
4. Lukas Hofer Itálie 2 +12.5
5. Simon Eder Rakousko 0 +12.7
6. Matvej Jelisejev Rusko 1 +20.1

Závod s hromadným startem žen na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Julia Simon Francie 3 40:11.1
2. Franziska Preuss Německo 2 +3.9
3. Hanna Oeberg Norsko 3 +11.7
…10. Markéta Davidová Česko 3 +33.0

Výsledky 7. kola SP v biatlonu

Vytrvalostní závod žen na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Lisa Theresa Hauser Rakousko 1 42:29.3
2. Julija Dzima Ukrajina 0 +43.7
3. Anais Chevalier-Bouchet Francie 1 +1:04.0
4. Dorothea Wierer Itálie 2 +1:15.1
5. Janina Hettich Německo 1 +1:23.9
6. Jevgenija Pavlova Rusko 2 +1:49.1
…40. Jessica Jislová Česko 2 +3:49.4
…41. Markéta Davidová Česko 4 +3:53.8
…53. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 3 +5:34.2
…77. Lucie Charvátová Česko 1 +2:18.3

Vytrvalostní závod mužů na 20 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Alexandr Loginov Rusko 0 48:41.8
2. Sturla Holm Laegreid Norsko 2 +58.5
3. Quentin Fillon Maillet Francie 2 +1:10.6
4. Lukas Hofer Itálie 2 +1:10.7
5. Anton Dudcenko Ukrajina 0 +1:10.9
6. Martin Ponsiluoma Švédsko 2 +1:18.1
…33. Ondřej Moravec Česko 2 +3:42.9
…39. Milan Žemlička Česko 1 +4:08.9
…82. Jakub Štvrtecký Česko 7 +7:57.4

Závod s hromadným startem žen na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Julia Simon Francie 3 37:05.5
2. Hanna Oeberg Švédsko 1 +0.2
3. Lisa Theresa Hauser Rakousko 1 +3.5
4. Franziska Preuss Německo 1 +9.0
5. Markéta Davidová Česko 1 +17.6

Štafeta mužů 4 x 7,5 km

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Francie 0 + 9 1:14:25.8
2. Norsko 1 + 9 +0.8
3. Rusko 1 + 7 +50.8
…19. Česko 4 + 10 Kolo

Štafeta žen 4 x 6 km

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Rusko 0 + 9 1:07:32.4
2. Německo 0 + 6 +11.0
3. Francie 1 + 9 +21.2
…10. Česko 0 + 10 +1:10.2

Závod s hromadným startem mužů na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Johannes Thingnes Boe Norsko 1 35:44.3
2. Quentin Fillon Maillet Francie 2 +31.3
3. Jakov Fak Slovinsko 1 +44.2
4. Vedle Sjaastad Christiansen Norsko 3 +49.1
5. Arnd Peiffer Německo 2 +49.1
6. Erlend Bjoentegaard Norsko 3 +50.6

Výsledky MS v biatlonu

Smíšená štafeta

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Norsko 0 + 11 1:20:19.3
2. Rakousko 0 + 2 +27.0
3. Švédsko 0 + 8 +30.6
…11. Česko 2 + 9 +3:00.0

Sprint mužů na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Martin Ponsiluoma Švédsko 0 24:41.1
2. Simon Destieux Francie 0 +11.2
3. Emilien Jacquelin Francie 1 +12.9
4. Johannes Dale Norsko 1 +22.4
5. Johannes Thingnes Boe Norsko 2 +22.5
6. Quentin Fillon Maillet Francie 1 +23.9
…11. Michal Krčmář Česko 0 +37.7
…55. Ondřej Moravec Česko 1 +2:08.0
…68. Jakub Štvrtecký Česko 3 +2:27.2
…84. Mikuláš Karlík Česko 5 +3:23.0

Sprint žen na 7,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 0 21:18.7
2. Anais Chevalier-Bouchet Francie 1 +12.0
3. Hanna Sola Bělorusko 0 +14.4
…44. Markéta Davidová Česko 4 +2:15.0
…68. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 3 +3:10.0
…71. Lucie Charvátová Česko 6 +3:15.5
…71. Jessica Jislová Česko 4 +3:15.5

Stíhací závod mužů na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Emilien Jacquelin Francie 0 31:22.1
2. Sebastian Samuelsson Švédsko 0 +7.3
3. Jonannes Thingnes Boe Norsko 2 +8.1
4. Quentin Fillon Maillet Francie 2 +32.5
5. Simon Desthieux Francie 1 +41.9
6. Sturla Holm Laegreid Norsko 1 +57.9
…46. Ondřej Moravec Česko 4 +3:54.7

Stíhací závod žen na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 2 30:38.1
2. Lisa Theresa Hauser Rakousko 1 +17.3
3. Anais Chevalier-Bouchet Francie 2 +33.0
4. Dorothea Wierer Itálie 0 +45.2
5. Franziska Preuss Německo 2 +49.3
6. Vanessa Hinz Německo 0 +1:05.1
…32. Markéta Davidová Česko 4 +3:18.8

Vytrvalostní závod žen na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Markéta Davidová Česko 0 42:27.7
2. Hanna Oeberg Švédsko 1 +27.9
3. Ingrid Landmark Tandrevold Norsko 1 +1:04.0
…37. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 1 +4:24.8
…48. Lucie Charvátová Česko 5 +5:08.9
…64. Jessica Jislová Česko 3 +6:35.8

Vytrvalostní závod mužů na 20 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Sturla Holm Laegreid Norsko 0 49:27.6
2. Arnd Peiffer Německo 0 +16.9
3. Johannes Dale Norsko 1 +40.9
…11. Ondřej Moravec Česko 1 +2:14.8
…26. Milan Žemlička Česko 0 +4:12.2
…27. Michal Krčmář Česko 3 +4:21.5
…79. Jakub Štvrtecký Česko 5 +8:05.1

Štafeta žen 4×6 km

Místo Tým Střelba Výsledek
1. Norsko 0 + 11 1:10:39.0
2. Německo 0 + 5 +8.8
3. Ukrajina 0 + 7 +9.2
…10. Česko 0 + 6 +1:40.4

Štafeta mužů 4 x 7,5 km

Místo Tým Střelba Výsledek
1. Norsko 0 + 8 1:12:27.4
2. Švédsko 0 + 7 +33.1
3. RBU 0 + 5 +50.9
…13. Česko 1 + 9 +4:26.1

Závod s hromadným startem mužů na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Sturla Holm Laegreid Norsko 1 36:27.2
2. Johannes Dale Norsko 2 +10.2
3. Quentin Fillon Maillet Francie 2 +12.8
4. Simon Eder Rakousko 1 +23.1
5. Jakov Fak Slovinsko 1 +30.0
6. Tarjei Boe Norsko 2 +33.3
…26. Michal Krčmář Česko 5 +3:26.0

Výsledky 8. kola SP v biatlonu

Štafeta žen 4 x 6 km

Místo Tým Střelba Výsledek
1. Švédsko 0 + 6 1:03:26.6
2. Bělorusko 0 + 9 +1.2
3. Francie 1 + 8 +27.8
…18. Česko 5 + 16 +5:00.7

Štafeta mužů 4 x 7,5 km

Místo Tým Střelba Výsledek
1. Německo 0 + 5 1:08:21.7
2. Rusko 0 + 8 +1:21.7
3. Norsko 3 + 9 +1:33.2
…10. Česko 1 + 11 +4:21.6

Sprint žen na 7,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 18:48.4
2. Julija Džima Ukrajina 0 +9.3
3. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 1 +24.6
4. Dzinara Alimbekava Bělorusko 0 +16.1
5. Dorothea Wierer Itálie 1 +16.3
6. Ingrid Landmark Tandrevold Norsko 0 +17.4
…12. Markéta Davidová Česko 1 +1:18.2
…17. Lucie Charvátová Česko 2 +45.7
…24. Jessica Jislová Česko 1 +1:14.7
…49. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 2 +1:50.3

Sprint mužů na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Simon Desthieux Francie 0 22:58.0
2. Sebastian Samuelsson Švédsko 0 +2.4
3. Arnd Peiffer Německo 0 +4.4
4. Sturla Holm Laegreid Norsko 1 +10.4
5. Tarjei Boe Norsko 1 +10.6
6. Benedikt Doll Německo 1 +14.5
…39. Michal Krčmář Česko 2 +1:30.6
…45. Jakub Štvrtecký Česko 2 +1:36.8
…47. Ondřej Moravec Česko 2 +1:41.9
…80. Adam Václavík Česko 4 +2:39.6
…88. Milan Žemlička Česko 3 +2:53.6

Stíhací závod žen na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 3 27:28.0
2. Denise Herrmann Německo 1 +24.0
3. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 3 +29.9
4. Linn Persson Švédsko 1 +30.9
5. Franziska Preuss Německo 2 +35.5
6. Julija Džima Ukrajina 2 +39.5
…15. Lucie Charvátová Česko 5 +1:53.5
…17. Markéta Davidová Česko 5 +2:01.6
…51. Jessica Jislová Česko 5 +4:36.0
…57. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 1 +5:36.2

Stíhací závod mužů na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tarjei Boe Norsko 1 23:04.9
2. Johannes Thingnes Boe Norsko 2 +8.2
3. Simon Desthieux Francie 2 +11.5
4. Jakov Fak Slovinsko 0 +12.8
5. Sturla Holm Laegreid Norsko 2 +13.4
6. Quentin Fillon Maillet Francie 2 +13.5
…14. Michal Krčmář Česko 0 +1:21.4
…39. Ondřej Moravec Česko 2 +2:42.9
…47. Jakub Štvrtecký Česko 4 +4:21.9

Výsledky 9.kola SP v biatlonu

Sprint mužů na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Quentin Fillon Maillet Francie 0 22:07.2
2. Tarjei Boe Norsko 0 +11.3
3. Lukas Hofer Itálie 0 +14.8
4. Emilien Jacquelin Francie 0 +22.7
5. Sturla Holm Laegreid Norsko 1 +23.4
6. Antonin Guigonnat Francie 1 +23.6
…12. Michal Krčmář Česko 0 +44.5
…29. Jakub Štvrtecký Česko 1 +1:21.9
…34. Mikuláš Karlík Česko 2 +1:28.9
…50. Vítězslav Hornig Česko 1 +1:56.3
…59. Ondřej Moravec Česko 3 +2:02.3

Sprint žen na 7,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 18:11.1
2. Denise Hermann Německo 0 +6.3
3. Dorothea Wierer Itálie 0 +10.5
4. Franziska Preuss Německo 1 +17.3
5. Julija Džima Ukrajina 0 +30.5
6. Dzinara Alimbekava Bělorusko 1 +31.4
…10. Lucie Charvátová Česko 1 +39.7
…11. Markéta Davidová Česko 1 +43.0
…31. Jessica Jislová Česko 1 +1:27.8
…33. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 1 +1:28.6

Stíhací závod mužů na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Quentin Fillon Maillet Francie 2 28:47.6
2. Johannes Thingnes Boe Norsko 2 +8.0
3. Emilien Jacquelin Francie 1 +14.6
4. Sturla Holm Laegreid Norsko 2 +18.1
5. Lukas Hofer Itálie 2 +23.4
6. Tarjei Boe Norsko 2 +25.6
…13. Michal Krčmář Česko 2 +1:41.5
…26. Mikuláš Karlík Česko 3 +2:45.5
…42. Jakub Štvrtecký Česko 6 +3:50.9
…52. Ondřej Moravec Česko 4 +4:20.4
…56. Vítězslav Hornig Česko 4 +5:18.3

Stíhací závod žen na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Výsledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 27:13.6
2. Dzinara Alimbekava Bělorusko 0 +34.6
3. Franziska Preuss Německo 2 +40.2
4. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 1 +41.6
5. Dorothea Wierer Itálie 2 +46.0
6. Markéta Davidová Česko 1 +52.6
…29. Eva Kristejn Puskarčíková Česko 2 +2:49.0
…30. Lucie Charvátová Česko 7 +2:52.4
…49. Jessica Jislová Česko 5 +4:26.3

Smíšená štafeta 4 x 6 km

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Norsko 0 + 4 1:01:24.1
2. Itálie 0 + 10 +1:08.7
3. Švédsko 0 + 10 +1:22.7
…11. Česko 1 + 17 +4:10.3

Štafeta dvojic

Místo Tým Střelba Vysledek
1. Švédsko 0 + 7 37:41.3
2. Norsko 0 + 6 +1.5
3. USA 0 + 7 +26.1
…17. Česko 7 + 11 +3:45.5

Výsledky 10.kola SP v biatlonu

Sprint žen na 7,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Tiril Eckhoff Norsko 1 18:44.6
2. Dorothea Wierer Itálie 0 +2.5
3. Ingrid Landmark Tandrevold Norsko 0 +6.7
4. Anais Chevalier-Bouchet Francie 1 +15.4
5. Lisa Theresa Hauser Rakousko 1 +16.4
6. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 1 +18.2
…69. Lucie Charvátová Česko 4 +1:55.9
…70. Markéta Davidová Česko 3 +1:57.4
Eva Kristejn Puskarčíková Česko 3 +3:07.3
…101. Jessica Jislová Česko 8 +4:37.7

Sprint mužů na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Lukas Hofer Itálie 0 22:27.1
2. Sebastian Samuelsson Švédsko 0 +4.0
3. Tarjei Boe Norsko 0 +14.4
4. Simon Desthieux Francie 0 +22.4
5. Quentin Fillon Maillet Švédsko 1 +28.6
6. Sturla Holm Laegreid Norsko 0 +31.9
…18. Michal Krčmář Česko 1 +1:15.2
…19. Jakub Štvrtecký Česko 1 +1:16.6
…51. Mikuláš Karlík Česko 2 +2:06.3
…79. Vítězslav Hornig Česko 1 +2:56.2
…80. Adam Václavík Česko 3 +2:57.3

Stíhací závod žen na 10 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Marte Olsbu Roeiseland Norsko 4 32:54.8
2. Tiril Eckhoff Norsko 4 +29.3
3. Hanna Sola Bělorusko 5 +44.0
4. Julia Simon Francie 5 +1:01.7
5. Emilie Aagheim Kalkenberg Norsko 2 +1:54.8
6. Franziska Preuss Německo 4 +2:05.9

Stíhací závod mužů na 12.5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Sturla Holm Laegreid Norsko 4 32:40.5
2. Johannes Thingnes Boe Norsko 3 +22.6
3. Lukas Hofer Itálie 2 +32.4
4. Sebastian Samuelsson Švédsko 6 +51.1
5. Erik Lesser Německo 2 +56.5
6. Martin Ponsiluoma Švédsko 4 +1:02.5
…21. Michal Krčmář Česko 5 +2:18.5
…31. Jakub Štvrtecký Česko 6 +3:15.2
…42. Mikuláš Karlík Česko 5 +4:03.5

Závod s hromadným startem žen na 12,5 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Ingrid Landmark Tandrevold Norsko 5 34:53.1
2. Dzinara Alimbekava Bělorusko 6 +6.9
3. Franziska Preuss Německo 6 +11.1
4. Lena Haecki Švýcarsko 7 +15.0
5. Uljana Kajševa Rusko 5 +20.1
6. Hanna Sola Bělorusko 8 +24.9
…14. Markéta Davidová Česko 8 +1:10.8

Závod s hromadným startem mužů na 15 km

Místo Jmeno Země Střelba Vysledek
1. Simon Desthieux Francie 2 35:43.7
2. Eduard Latypov Rusko 2 +8.9
3. Johannes Thingnes Boe Norsko 3 +17.5
4. Vedle Sjaastad Christiansen Norsko 3 +32.2
5. Benedikt Doll Německo 4 +36.9
6. Tarjei Boe Norsko 4 +38.2
…26. Michal Krčmář Česko 6 +2:29.8

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search