Přihlášení:
Menu
Logo týmu Atletico Madrid
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Juventus
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Schalke 04
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Manchester City
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sport Vaasa
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu IFK Helsinki
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Paris SG
Ligue 1 | 21:00 - dnes
Logo týmu Montpellier
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chelmet Čeljabinsk
Major Hockey Le.. | 14:30 - dnes
Logo týmu Toros Neftekamsk
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 14:30 - dnes
Logo týmu Iževsk
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 14:30 - dnes
Logo týmu Almetievsk
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Yugra Khanty-Mansiysk
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Novokuzněck
Logo týmu Ťumeň
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Sokol Krasnoyarsk
Logo týmu Ufa
KHL | 15:00 - dnes
Logo týmu Kazaň
Logo týmu Sarov
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Logo týmu Samara

Jak počasí ovlivňuje jednotlivé sporty?

13. 9. 2017 10:00, upraveno: 12. 9. 2017 14:01
autor: LadyAmbientte
Kdysi jsem četl studii, která zkoumala koupací návyky lidí. Jednu část těla si 70% lidí pravidelně neumývá, tipli byste si, která to je? Odpověď zní: Nohy. Těžko se věří, že 7 z 10 lidí plní své každodenní povinnosti se špinavými nohami, ale je to tak.
Jak počasí ovlivňuje jednotlivé sporty?
Počasí je při sázení často opomíjené, přitom se jedná o jeden z nejdůležitějších faktorů.

Také sportovní sázkaři mají tendenci určité oblasti přehlížet. Zkuste se běžného sázkaře zeptat, na co při výběru svých tipů dávají pozor. Určitě vám odpoví něco takového jako poslední výkony týmu, výsledky vzájemných utkání, zprávy o zranění a nespočet dalších věcí. Jediný faktor, který v jejich výčtu bude často chybět je… počasí.

Jaké bude počasí?

Počasí může výsledek sportovního utkání ovlivnit víc, než jakýkoliv hráč, nebo výhoda domácího hřiště nebo dokonce herní strategie naordinovaná koučem. Profesionální sportovní týmy dopad počasí chápou. Většina z nich zaměstnává meteorology, aby dokázali držet krok s klimatickými podmínkami v každém městě, které navštíví.

Pokud patříte mezi lidi, kteří to se sázením myslí vážně, musíte si povětrnostních podmínek všímat také.

Pojďme se podívat na vliv počasí na čtyři sportovních odvětví. Jedná se o obecné informace, které byste měli dále rozvíjet na základě vámi preferovaného sportu či místa, kde se zápasy odehrávají.

ČTĚTE TAKÉ:
Má počasí vliv na počet gólů vstřelených ve fotbalu?

Počasí a sázení na baseball

Ikona týmu Atletico Madrid
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Juventus
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Baseball je sportem, který počasí může ovlivnit vůbec nejvíce. Teplota, déšť a vítr, to všechno na baseballový zápas silně působí.

Za horkého počasí míček létá dál, protože je elastičtější a od pálky se lépe odrazí, nežli v zimě. Všichni hráči dávají přednost teplejšímu počasí. Čím větší je zima, tím slabší někteří hráči jsou.

Srážky, nejčastěji deště, může při baseballu způsobit zmatek. Přesnost nadhazovačů i dalších hráčů v poli se může rychle vytratit, protože hřiště je měkké a kluzké. Ani nemluvě o ztrátě orientace při chytání míčku z vysokých odpalů, kdy je hráč nucen koukat přímo do padajících kapek deště.

Věřte nebo ne, ale největší dopad na baseball a sázení na něj má rychlost a směr větru. Pokud fouká prudký vítr do zad odpalovače, vcelku rutinní nadhozy se mohou proměnit v homeruny. Jestliže vítr fouká z druhé strany, může se stát pravý opak. Vítr tedy nejvíce ovlivňuje sázení na over/under.

Počasí a sázení na fotbal

Silný déšť může vést k porážce i toho nejlepšího týmu a to dokonce i vysokým rozdílem. Kopání, házení, stínování hráčů či krytí hráčů nebo hlavičkování, to všechno se v dešti stává obrovsky těžké.

Stejný vliv může mít sněžení, které brání celkové přesnosti, viditelnosti a ztrátě pocitu kontaktu s míčem nebo jiným hráčem.

I ve fotbale má na výsledek pravděpodobně největší vliv vítr. Ten dává obrovskou výhodu týmům, které jsou zvyklé hrát po zemi. Naopak týmy, které hrají na nakopávané míče, jsou v silném větru silně znevýhodněny.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak počasí ovlivňuje fotbalové výsledky?

Počasí a sázení na tenis

Když začne hodně pršet, tenisová utkání se přeruší či odloží. Vyhrávající hráče to může připravit o tzv. „momentum“ zatímco prohrávající jedinci se mohou zase zvednout. Ve Wimbledonu se při špatném počasí na některých kurtech zavírá střecha, což ovlivňuje teplotu na kurtu i odraz míče. Zavřená střecha pak nahrává specialistům na zápasy v hale.

Vítr pochopitelně ovlivňuje pohyb míčku, což dává poměrně citelnou výhodu na obranu orientovaným hráčům. Agresivní typy hráčů, kteří se snaží hrát k lajnám, to pak znevýhodňuje.

Počasí a sázení na hokej

Možná se to nezdá, ale i u hokeje je počasí velmi důležité. Nejdůležitější je přitom teplota. Pokud je venku hodně teplé počasí, nemusí se dařit led patřičně zchladit. To znamená nižší kvalitu ledu a horší ovládání puku. Když puk plave ve vodě, obvykle to nahrává pomalejším či do obrany soustředěným týmům.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak počasí ovlivňuje halové zápasy (play-off) NHL?

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search