Přihlášení:

2 × four =

Menu
Logo týmu Doněck Šachtor
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sevilla
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Manchester United
Náš tip:
0
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Benátky
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu CSKA Moskva
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Leganes
Primera Divisio.. | 18:45 - dnes
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Innsbruck
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu Linz
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Chicago
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Ottawa
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Florida
NHL | 01:35 - 23. 02.
Logo týmu Washington
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Ottawa
NHL | 01:35 - 23. 02.
Logo týmu Tampa Bay
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 15:00 - 24. 02.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 16:30 - 24. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:00 - 26. 02.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Karpaty Lvov
Premier League | 13:00 - dnes
Logo týmu Donetsk Olimpic
Čt. tip:
0
1X2
Logo týmu Kanada
OG M | 13:10 - dnes
Logo týmu Finsko
Logo týmu České Budějovice
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Kladno
Logo týmu Havířov
1st League | 18:00 - dnes
Logo týmu Přerov
Logo týmu Kadaň
1st League | 18:00 - dnes
Logo týmu Ústí n. Labem

Jak sázet na fotbal před začátkem sezóny? (sázení na přípravné zápasy)

14. 6. 2017 10:00, upraveno: 14. 6. 2017 10:08
autor: LadyAmbientte
Léto je možná populární, jenže fotbaloví fanoušci ho moc nemusí. Proč? Protože většina fotbalových lig se přes léto nehraje, fanoušci tedy jsou několik týdnů bez svého potěšení. V některých letech se pořádají mezinárodní turnaje, které nedostatek ligového fotbalu obvykle dobře nahradí, v jiných letech je však přes léto úplně sucho.
přátelské utkání
V přípravném zápase by měl Slavoj Houslice šanci vyhrát i zápas proti Realu Madrid.

Spousta fotbalových sázkařů se na konci sezóny cítí stejně a to včetně rekreačních tipérů – chybí jim spousta možností sázení a vzrušení, které při této činnosti prožívají. Dá se dělat i něco jiného, než čekat na začátek další sezóny? Odpověď zní ANO.

Chytří sázkaři využijí konec sezóny k bilancování předchozích výsledků a k odhalení nadcházejících příležitostí. Jedná se o užitečnou činnost, jíž byste se měli zhostit i vy – alespoň v případě, že to se sázením myslíte vážně. Právě bilancování před začátkem sezóny, případně hledání nových příležitostí a vymýšlení úspěšných strategií je pro výsledky obvykle velmi přínosné. Pojďme si shrnout, co vše před sezónou můžete udělat:

  1. průzkum a analýza
  2. sázení na výsledek sezóny
  3. sázení na přípravné zápasy

Třetí bod si probereme na následujících řádcích, druhým dvěma bodům jsme věnovali samostatný díl už dřív.

Sázení na přípravné zápasy

Sázení na předsezónní přátelské zápasy může být jako procházka minovým polem. Spousta sázkařů se jim úplně vyhýbá a my si plně uvědomujeme, proč tomu tak je. K přátelským zápasům obvykle není k dispozici dostatek potřebných historických dat. A to ani nemluvíme o skutečnosti, že v přátelských utkáních často přichází naprosto neočekávané výsledky.

Ikona týmu Karpaty Lvov
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Donetsk Olimpic
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Na druhou stranu, i tyto zápasy někdy nabízejí hodnotné sázkové příležitosti. Abyste je nalezli, musíte se věnovat průzkumu.

Nedoporučujeme vám, abyste těmto příležitostem věnovali spoustu času. Ani vám nedoporučujeme, abyste na nich sázeli ve velkém. Sázení na přípravné zápasy jsou spíše zajímavým doplňkem a to zvlášť pokud jste tzv. „u zdroje“. Pojďme se nyní podívat na obecné zásady sázení na přátelské zápasy.

Při sázení na přátelské zápasy byste měli přihlížet k těmto faktorům:

  • důvod proč se zápas hraje
  • motivace
  • pravidla

Důvod proč se zápas hraje

Přátelské zápasy se hrají z různých důvodů. Někdy se jedná o čistě komerční, či naopak charitativní důvody. Může se jednat o uvedení nového klubového znaku, nebo o sranda-mač, ve kterém se budou vybírat peníze na postiženou holčičku. Na druhou stranu se však klub v zápasu může snažit o zavedení nového herního stylu.

Obecně platí, že čím dřív se zápas hraje (směrem od konce předchozí sezóny), tím spíš se bude jednat o komerční zápas a naopak, čím později zápas bude odehraný (směrem od konce předchozí sezóny), nebo chcete-li, čím blíž bude jeho termín k termínu začátku nové sezóny, tím spíš se bude jednat o zápas, kde se hráči budou snažit sehrát a úspěšně se připravit na sezónu další. A s tím se pojí další pravidlo – čím blíže má zápas ke startu nové sezóny, tím větší motivaci mají hráči a tím jsou výsledky očekávanější. Pokud tedy chcete sázet na předsezónní zápasy, začněte s tím teprve pár týdnů před začátkem nové sezóny.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na fotbal před začátkem sezóny? (průzkum a analýza)

Motivace

Největší příležitostí k nalezení hodnoty je poměření motivace a pověsti obou týmů. Platí to zejména na začátku okurkové sezóny, tedy v zápasech s komerčním charakterem. Pro hráče a manažery velkých klubů takové zápasy znamenají jen velmi málo, takže zápas pojmou spíše jako takový trénink (pokud vůbec). Naopak hráči a manažeři klubů menších se proti velkým ikonám obvykle chtějí blýsknout a dají do zápasu všechno.

Toto je důvod, proč se v přátelských utkáních často dočkáme naprosto nepředvídatelných výsledků. Když o výhru nikomu nejde, respektive když o výhru jde jenom soupeři, jen těžko vyhrajete, i kdybyste byli třeba takový Real Madrid.

Většina sázkových kanceláří přitom na možné rozpoložení jednotlivých týmů moc nemyslí a i na přátelské zápasy vypisují kurzy, které by na zápas vypsaly například během pohárových zápasů. Kurzy na výhru obrovských outsiderů jsou tedy obrovské, ačkoliv šance na jejich vítězství bývají vyšší, než kdyby se dané týmy setkaly v zápase, kde o něco jde.

Pokud tedy v naší redakci sázíme na předsezónní přátelské zápasy (ale to je opravdu jen zřídka), držíme se pravidla sázet pouze na outsidery.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na fotbal před začátkem sezóny? (sázení na výsledek sezóny)

Pravidla

Při sázení na přátelské zápasy si vždycky musíte uvědomit, že pravidla se mohou značně lišit od soutěžních pravidel. Nejběžnější odchylka se týká střídání. V přátelských zápasech týmy často mohou střídat více. Díky tomu trenéři mohou zkoušet různé variace, přičemž se hráči dostávají na různé posty, často na místo, kde obvykle nehrají. To zápasu dává naprosto jinou dynamiku, nežli při klasickém střídání.

Podle našeho názoru je lepší vyhýbat se sázkám na zápasy, kde je povoleno nekonečné množství střídání. Kromě toho doporučujeme vyhýbat se zápasům, v nichž se pravidla citelně odkloňují od běžných pravidel. Posoudit pravděpodobný dopad změny pravidel je totiž často příliš těžké.

Závěrečné shrnutí

Čím více času věnujete sázení, tím větší pravděpodobnost úspěchu máte. A platí to i v sázení na přátelská utkání, kde se nutnost výzkumu a analýzy může ještě zvýšit. Pokud však budete dostatečně pozorní a opatrní, i v předsezónních zápasech dokážete nalézt hodnotné kurzy.

 

Nechcete trávit čas zápasovými analýzami? Inspirujte se našimi tipéry!

 

250 Kč zdarma do VictoriaTip

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole