Přihlášení:

nine + 1 =

Menu
Logo týmu Hiroshima
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Gamba
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Zrinjski Mostar
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Trnava
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Jubilo
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Kashima
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Reysol
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Tokyo
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zeljeznicar Sarajevo
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Narva Trans
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Serif Tiraspol
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Torpedo Kutaisi
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Ceará
Serie A | 00:30 - zítra
Logo týmu Sport Recife
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Gremio
Serie A | 02:45 - zítra
Logo týmu Atlético Mineiro
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Chapecoense AF
Serie A | 00:30 - 20. 07.
Logo týmu Bahia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vasco da Gama
Serie A | 01:00 - 20. 07.
Logo týmu Fluminense
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sapporo
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Kawasaki F.
Logo týmu Shimizu
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Cerezo
Logo týmu Vegalta Sendai
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Marinos
Logo týmu Urawa
J League | 12:30 - dnes
Logo týmu Nagoja
Logo týmu Rosenborg Trondheim
Champions Leagu.. | 19:45 - dnes
Logo týmu Valur Reykjavík

Jak si vybrat správného tipaře (jak si vybrat správný tipařský servis)

14. 1. 2017 11:07, upraveno: 13. 1. 2017 12:09
autor: Hally
Pokud si sázením chcete přivydělat, máte v zásadě dvě možnosti. Procházet statistikami a dělat si analýzy a vyhodnocení šancí hezky sami, nebo tuto práci přenechat odborníkům. Bohužel, i pokud si zvolíte přebírání tipů od odborníků, není to tak docela bez práce. I když existují stránky, z nichž můžete čerpat skvělé tipy i všechny další informace zdarma (naše stránky jsou toho důkazem – z našich čtenářů jsme peníze nikdy netahali a nikdy s tím nezačneme), narazíte také na spoustu vykuků, kteří výměnou za své tipy mámí z lidí peníze a jejich výsledky jsou často mizerné.
Při výběru správného sázkového servisu/autora analýz si musíte kontrolovat nejen ROI, ale i velikost vzorku tipů a výšku kurzů.

Ať už si ovšem zvolíte cestu placených tipů nebo tipů zdarma, faktem zůstává, že pokud chcete vyhrávat, musíte si takového člověka pečlivě vybrat. Otázka tedy zní, podle čeho si takového topaře co nejlépe vybrat?

Měřítko úspěchu

Obvyklým měřítkem úspěchu tipaře je tzv. ROI, neboli (procentuální) návratnost investic, které jste prosázeli. Úspěšný sázkař se samozřejmě pozná podle kladného ROI, přičemž platí, že čím vyšší toto číslo je, tím více peněz jste na každou vynaloženou korunu na sázky získali. Ale pozor. Někdy méně znamená více.

Při zjišťování úspěšnosti tipů je možná ještě důležitější brát v potaz stanovený vzorek. V krátkodobém horizontu dokáže být úspěšný prakticky každý, stačí mít trochu toho štěstí. Skutečným uměním je udržet ROI v kladných hodnotách po delší časové období. Přitom platí, že čím větší vzorek tipů máte k dispozici, tím spíše se projeví skutečné znalosti a dovednosti, nikoliv štěstí.

Když do města přijede obchodník…

Představte si dva tipaře. Jeden bude mít ROI v hodnotě 120% z 10 sázek, druhý bude mít ROI 7% z 10 000 sázek. Kterého si vyberete?

Ikona týmu Hiroshima
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Gamba
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Podle logiky nastíněné výše by váš výběr měl padnout na sázkaře s nižší ROI a s vyšším vzorkem sázených tipů. Jde o to, že první sázkař mohl tohoto nesmyslně vysokého ROI (ano, udržet ROI v dlouhodobém horizontu nad 100% se nedaří ani těm nejlepším sázkařům) dosáhnout jedinou zběsilou sázkou, například na přesný výsledek (s kurzem 18,00) a podobně. Trefit jednu sázku z 10 zkrátka dokáže každý – stačí mít trochu toho štěstí. Ale trefovat tipy opakovaně tak, abyste po 10 000 sázkách byli v kladných hodnotách, to už svědčí o skutečných kvalitách. A je to logické.

Tímto způsobem to funguje odjakživa. Představte si, když za starých časů do města přijel nový obchodník. Nabízel zajímavé zboží za podezřele nízkou cenu. Pár lidí od něj nakoupilo, ale nikdo jiný jeho solventnost doložit nemohl. Na druhé straně stál tradiční obchodník s přiměřenými cenami, ale se skvělou reputací nejen v daném městě, ale i ve všech městech v okolí. Po kom byste raději sáhli, kdybyste se skutečně potřebovali na dané zboží (řekněme na propracovanější výrobek, jako jsou třeba hodiny) spolehnout?

Určitě by se našli lidé, kteří by raději zajímavější zboží za nízkou cenu. Kvůli vidině dobrého obchodu by tito lidé podstupovali riziko. A to dost možná riziko, které by podstupovat nechtěli, kdyby se nad svým činem alespoň na chvilku zamysleli. Zbytek lidí by se potom nad nízkou cenou zamyslel. A udělal by dobře, vždyť k dispozici má jen velmi malý vzorek dosavadních zákazníků, takže pokud někde existuje háček, ještě nemusel vyplavat na povrch.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázkařské Desatero

Důležitá je i výška kurzů

Vliv kurzů na úspěch v sázení se už nemusí jevit tak logicky. Pravdou ale je, že 130% návratnost při průměrné výši sázek 1,25 bude svědčit o mnohem lepších sázkařských schopnostech než ta samá návratnost při průměrné výši sázky 5,00. Jinými slovy řečeno, při stejné návratnosti byste si měli vybrat tipaře s menšími průměrnými kurzy, protože takové zisky budou mnohem jistější. Čím vyšší průměrný kurz při stejné návratnosti dosahuje, tím více bude podléhat čisté náhodě.

Návratnost je tedy nejstálejší při nízkých kurzech. Sázení s vyšším kurzem znamená více riskovat za vyšší odměnu. Někdy ale riskování není tak žhavé. Pokud průměrný kurz sázkaře bude přesahovat 2,00 a jeho úspěšnost 55%, potom se dá stále mluvit o přiměřeném riziku a odměně a z dlouhodobého hlediska o vykazovaných dovednostech.

Z toho vyplývá, že čím vyšší průměrný sázkový kurz, tím delší časové období je třeba pro to, abychom odhalili, zdali za úspěch může náhoda nebo dovednosti.

Jak jsou na tom naši tipaři?

Sportovní analýzy a tipy od expertů, kteří jsou dlouhodobě v zisku, jsou ideálním způsobem pro inspiraci k vlastnímu sázení!

Na sklonku minulého roku se na našich stránkách, kromě rozsáhlých preview zkušených autorů, začaly objevovat také sportovní analýzy od našich expertů. U těchto tipařů bedlivě sledujeme jejich úspěch, tedy ROI analyzovaných tipů a další ukazatele, které jsme zmínili v článku výše. V následující tabulce najdete nejúspěšnější tipaře (k 12.1.2017) za poslední 3 měsíce a za poslední měsíc.

Všimněte si, že čím delší časové období, tím nižší ROI někteří tipaři dosahují – pomalu totiž dochází k eliminování náhody a vykrystalizování skutečných znalostí.

TOP 5 nejúspěšnějších tipařů za poslední 3 měsíce:

Přezdívka Počet analýz Poměr výher Průměrný kurz ROI
HarryHoudini 41 53,7% 1,81 23%
Vsetinak2 141 47,5% 2,09 19%
Robik1893 45 60% 1,82 5%
Setes 65 50,8% 1,86 4%
Viktor 86 57% 1,79 4%

Pozn.: Vybráni pouze tipaři s více jak 30 napsanými analýzami.

TOP 5 nejúspěšnějších tipařů za poslední měsíc:

Přezdívka Počet analýz Poměr výher Průměrný kurz ROI
vsetinak2 14 35,7% 2,08 73%
Snowgrass 13 61,5 1,93 32%
Michelle 22 77,3% 1,72 22%
ladyextreme 22 54,5% 2,4 16%
Robik1893 10 60% 1,8 8%
Poznámka redakce
Žijete fotbalem nebo hokejem? Jste úspěšný sázkař? Zároveň vládnete perem a čeština je vaším denním chlebem? Pak hledáme právě vás! Pište pro nás analýzy, měsíčně rozdáme 19.500 Kč.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole