Přihlášení:

twelve + twelve =

Menu
Logo týmu Arsenal
Premier League | 14:30 - dnes
Logo týmu West Ham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
1. liga | 18:00 - dnes
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Stoke
Premier League | 14:30 - dnes
Logo týmu Burnley
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Pescara
Serie B | 17:30 - dnes
Logo týmu Spezia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kerkyra
Super League | 18:00 - dnes
Logo týmu Asteras Tripolis
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Tromsö
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Sandefjord
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Česko
Czech Hockey Ga.. | 14:20 - dnes
Logo týmu Rusko
Logo týmu München
DEL | 14:30 - dnes
Logo týmu Eisbaren
Logo týmu Nice
Ligue 1 | 15:00 - dnes
Logo týmu Montpellier
Logo týmu Herning
SuperBest-ligae.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Aalborg
Logo týmu Perugia
Serie B | 15:00 - dnes
Logo týmu Ternana
Logo týmu Atalanta Bergamo
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Torino AC
Logo týmu Chievo Verona
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Inter Milan
Logo týmu Lazio Roma
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Sampdoria Genoa
Logo týmu Udinese
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Crotone

Souvisí počet střel na bránu s počtem vstřelených gólů?

15. 9. 2017 10:00, upraveno: 16. 9. 2017 09:58
autor: LadyAmbientte
Už jste někdy přemýšleli o tom, jak konečný výsledek souvisí s počtem střel na bránu? Vyhrávají týmy s větším počtem střel na bránu častěji, než jejich protivníci? A za jakých částí hřiště padá nejvíc gólů? To se prozradíme v tomto článku.
Statistika počtu střel na bránu může být ošidná. Do statistiky se započítávají všechny střely na bránu, přitom z některých prostorů jsou střely mnohem nebezpečnější.

Každá střela má pochopitelně jinou pravděpodobnost, že najde cíl. Hráč, který střílí šikovnější nohou z hranice šestnáctky má větší pravděpodobnost trefit se než hráč, který bude střílet méně šikovnou nohou ze 30 metrů. Navzdory tomu, že statistici je oba budou brát jako střelu na bránu, jejich význam pro konečný výsledek zápasu bude docela jiný. Z toho důvodu chceme v tomto článku analyzovat i oblasti, odkud góly padají nejčastěji.

Různé přístupy k fotbalu – stejný cíl

Bill Shankly kdysi řekl, že fotbalový tým je jako piáno – „potřebujete 8 mužů, kteří ho donesou na místo, a 3, kteří na tu věc dokážou hrát“. Johan Cruyff se zase nechal slyšet, že pro něj „je hraní fotbalu velmi jednoduché, ale hraní jednoduchého fotbalu je ta nejtěžší věc na světě“. Podobný názor má i Diego Simeone, který si myslí, že efektivní styl hraní je nadhodnocený. On sám prý namísto „pěkného fotbalu raději hraje dobrý fotbal“. Pro Argentince je údajně krásnější skórovat po 3 než po 35 přihrávkách.

Proč se o tomhle rozepisujeme? Protože každá generace, země či dokonce tým má svůj vlastní styl, nebo chcete-li přístup k fotbalu.

ČTĚTE TAKÉ:
Průvodce pro fotbalové sázení: Počet gólů v evropských ligách v sezóně 2016/17

Španělé, Portugalci a některé jihoamerické týmy mají svůj styl založený na dokonalých technických dovednostech, které útočníkům umožňují dostávat se do volných prostorů ve velkém vápně. Ve Velké Británii byl až donedávna populární výraz „kick and run“ (tedy vykopni a běž). Míč neustále lítal přes hlavy britských hráčů po křižných centrech do šestnáctky soupeře. Italové a Němci se proslavili propracovanou obranou a rychlým přestupem do útoku, Holanďané preferují fotbal s konstantní výměnou pozic, Barcelona zase nikdy nekončící série přihrávek. No a třeba takové Atletico Madrid se skrývá za svou zdvojenou obranou a čeká na správnou chvíli vyrazit do protiútoku.

Ikona týmu Arsenal
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu West Ham
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Všechny herní styly a strategie přitom mají společný cíl – dostat se co nejblíže k soupeřově brance a vstřelit gól.

Je to spíš o kvalitně, nikoliv o počtu střel

Týmy z anglické Premier League v průměru vstřelí 1,4 gólů za zápas. K tomuto výsledku potřebují v průměru 15 výstřelů (na bránu, mimo bránu i zblokovaných). Jedná se samozřejmě o průměr celé ligy, lepší týmy dokážou vstřelit více gólů s menším počtem pokusů. Takže existuje přímá úměra mezi počtem střel a počtem gólů? Ne nutně.

Narazíme na týmy, které se pokoušejí střílet pouze těsně z předbrankového prostoru, kde jsou šance na vstřelení gólu veliké.

Na druhou stranu narazíme i na týmy, které soupeřovu branku obléhají a snaží se střílet ze všech možných pozic.

Na počet gólů a kvalitu střel má velký vliv také taktika protihráčů. Některé týmy své soupeře nutí střílet z velké vzdálenosti, protože vědí, že trefit se z dálky je mnohem těžší. Jiné týmy se snaží donutit soupeře k nakopávaným balonům, protože mají silné hlavičkáře, kteří balon dokážou v šestnáctce vybojovat.

Z toho důvodu statistika počtu střel na bránu nesouvisí s počtem vstřelených gólů, alespoň ne přímo. Proto byste při sázení vždycky měli vycházet z vlastních poznatků. To znamená na týmy, které jste sami viděli hrát, nejlépe v posledních zápasech. A o kterých víte, že nesbírají pouze počet střel na bránu z poloviny hřiště, ale že jsou skutečně nebezpečné. Ve statistikách se totiž dokáže ukrýt opravdu velká mizérie.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázkový systém: Tenhle trik se sázením na přesný počet gólů musíte znát taky!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole