Přihlášení:
Menu
Logo týmu Roma AS
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Udinese
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:30 - dnes
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu České Budějovice
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 16:00 - 25. 09.
Logo týmu Bohemians 1905
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Chelsea
Premier League | 13:30 - 25. 09.
Logo týmu Manchester City
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Esiliiga | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Torino AC
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Osasuna
La Liga | 19:30 - dnes
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Shimizu
J League | 12:00 - zítra
Logo týmu Vissel Kobe
Náš tip:
2
SBR
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Drogheda United
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Sligo Rovers
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Finn Harps
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 16:30 - 25. 09.
Logo týmu Jihlava
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 10:30 - 26. 09.
Logo týmu Vlašim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Jablonec
1. liga | 16:00 - 26. 09.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Varnsdorf
2. liga | 16:30 - 26. 09.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Olomouc
Extraleague | 17:00 - 26. 09.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2

Test: Sázkový systém „jenom na remízy“ má jednu závažnou trhlinu!

27. 4. 2021 20:59, upraveno: 28. 4. 2021 08:17
autor: OnlyValue
Začínající sázkaři jsou ve skutečně nelehké situaci, protože kromě vstřebávání základních sportovních zákonitostí (pravidel, herní dynamiky, případně dopadu událostí na vypisované kurzy) musí vymýšlet ještě nějakou životaschopnou sázkovou strategii. U začínajících sázkařů tak více než kdekoliv jinde ve sportovním světě platí staré české rčení „dobrá rada nad zlato“.
Sázkový systém „jenom na remízy“ má jednu závažnou trhlinu!
Jenom na remízy není sázkový systém jako spíš doporučení, na co by sázkaři měli koukat.

Jednu takovou radu nám před pár lety poslal náš čtenář Jaroslav, který se s námi podělil o sázkový systém „jenom na remízy“. Tento sázkový systém radí, aby sázkaři opakovaně sázeli na remízy ve fotbalových utkáních, kde je zvýšená pravděpodobnost, že remíza padne. Takovými zápasy jsou (z mé vlastní zkušenosti) například:

 • Některé zápasy druhé a třetí italské ligy
 • Některé zápasy třetí a čtvrté španělské ligy
 • Některé zápasy druhé a třetí argentinské ligy
 • Některé zápasy druhé a třetí mexické ligy
 • Zápasy, ve kterých je velmi malý počet očekávaných gólů (ať už kvůli skvělé obraně těchto týmů, nebo kvůli velice špatným útokům). Takové týmy identifikujeme snadno například v Livesportu a to podle průměrného počtu gólů, který by měl být menší než 2,00.
 • … do tohoto sázkového systému dále patří i některé další zápasy, které mají vysoký potenciál remízy například kvůli potřebě rozdělit si body (typicky na konci sezóny), ovšem to už jsme opět u hry znalostí.
ČTĚTE TAKÉ:
Sázkový systém „Jenom na remízy“ umožňuje získat profit i ze slepého sázení

Dá se sázet i v hokeji

Ačkoliv systém sázení Jenom na remízy hlásá vybírat si remízy ve fotbalovém utkání, z logiky věci lze sázet i na remízy v hokejových zápasech. I hokejové zápasy totiž občas nabízejí vysokou pravděpodobnost remízy a to z toho důvodu, že přinášejí malý počet očekávaných gólů a že v nich typicky vystupují týmy se skvělými obranami a špatnými útoky. Tuto věc ještě umocňuje důležitost utkání – více remízových zápasů se dočkáme v play-off. Takové remízové zápasy lze najít například v KHL nebo SHL. Pro potřeby tohoto testu se ovšem budeme držet původního zadání, tedy sázení na remízy.

Opakované sázení na remízy, ale co dál?

Systém sázení Jenom na remízy sice udává, na co byste měli sázet, už nám ovšem neříká, jakým způsobem byste měli sázet. Nikdy není psáno o velikosti sázek – ani při první sázce, ani při každé nadcházející sázce.

Vzhledem k tomu jsem v testu vycházel z toho, že autor této strategie vychází z běžného přístupu k bankroll managementu. To by znamenalo, že na každou sázku vsadíme přesně 1% z našeho aktuálního bankrollu. Kdybychom tedy v bankrollu měli 10 tisíc korun, sázka na remízu by činila 10 tisíc korun. Pokud by se náš bankroll zvýšil na 13 tisíc korun, potom by jedna sázka na remízu činila 130 korun atd.

Takto vypadají běžné sázky na remízy.

Běžný přístup k bankroll managementu je příliš riskantní

Po 1238 nasimulovaných sázkách, ve kterých sázkař opakovaně vsadil na remízu při běžném kurzu (8 hodin před zápasem) v zápasu s velkou pravděpodobností remízy přesně 1% z bankrollu (kdy počáteční bankroll činil 10 tisíc korun) jsem se dopracoval výsledku -7% ROI a -4926 korun. Konečný bank tudíž činil 5074 korun, což není dvakrát lichotivé.

Vzorek 1000 podaných sázek se udává jako hranice, která by měla vypovědět o schopnosti daného sázkaře, nebo o schopnosti dané sázkové strategie, přesné informace v 99,7% případů. Pouze v 0,03% případů se v rámci tohoto objemu sázek můžeme dočkat výkyvu (takové situace, kdy se zákon velkých čísel nedokáže projevit – kdy i přes větší počet sázek se nedočkáme takového výsledku, který bychom vzhledem ke schopnostem sázkaře/sázkového systému měli mít). Taková pravděpodobnost je velice nízká a osobně jsem se s ní ještě nikdy nesetkal.

Obrovský propad v první polovině testu

Během simulace 1238 zmiňovaných sázek (sázky na všechny zápasy podle zadaných kritérií za posledních 6 let) jsem navíc zaznamenal velice ostrý propad, ke kterému došlo zhruba mezi 100 – 300 sázkou. V rámci této doby jsem se dvakrát dostal na bankroll v hodnotě něco přes 2000 korun, což je pro každého seriózního sázkaře nemyslitelné.

Tento propad upozornil na jednu velice důležitou věc a to fakt, že sázení 1% bankrollu na remízy, které přinášejí kurz těsně pod 3,00 je příliš riskantní. Při těchto kurzech a při slepém sázení pouze podle základních statistik bych mnohem spíše doporučoval střídmější přístup k bankroll managementu a sázení maximálně 0,5% bankrollu. Ne že by vám to pomohlo k výhře.

ČTĚTE TAKÉ:
Ověřeno, systém který skutečně vydělává peníze! Tajemství je ukryto v sázení na nejlepší brankáře NHL

Sázkový systém Jenom na remízy nefunguje

Je mi líto, že toto musím oznámit, ale je to bohužel tak. I kdybyste své tipy vybírali na základě nejpřísnější faktorů, tento sázkový systém by nebyl ziskový. Vždy byste s ním šli do záporných čísel a to z toho prostého důvodu, že se jedná o klasické sázení na sportovní zápasy při určité pravděpodobnosti.

V tomto sázkovém systému chybí jakákoliv práce s velikostí sázek, takže se perete s pravděpodobností a poplatkem sázkové kanceláře – marží. Abyste při tomto sázkovém systému mohli být úspěšní, museli byste ke své práci přibrat ještě value betting, tedy sázení při výhodných kurzech. A to, předpokládám, žádný začínající sázkař nedovede (a pokročilý sázkař zase tak nějak ztrácí důvod, proč by se inspiroval jakýkoliv sázkovým systémem).

Sázet se dá také live. Pokud vsadíte za rovnovážného stavu, kurzy na remízu jsou řádově nižší. 

A co Martingale?

Při čtení zadání tohoto sázkového systému jsem popravdě čekal, že společně se sázením na remízy autor strategie doporučí, abychom při každé prohře své sázky zdvojnásobili po vzoru sázkové strategie Martingale, protože s Martingalem se tímto způsobem někdy pracuje. O ničem takovém ovšem ve strategii zmínka není.

Pozn.: Sázkový systém Martingale je velice nebezpečný. Kvůli limitům sázkových kanceláří, omezené výši vašeho bankrollu a lidské psychice (která sice občas nefunguje, ale pokud je zdravá, měla by vás zarazit) se může stát, že se dostanete do bodu, kdy už sázku nebudete moci otočit, a tudíž o všechny předešlé vklady přijdete. Pokud byste tedy sázkový systém Martingale někdy chtěli zkusit, doporučuji vám vložit si do sázkovky jenom malé množství peněz a pokusit se ho na větší částku – právě Martingalem – rozmnožit. Tímto eliminujete jakékoliv riziko a při troše štěstí můžete vykázat i nějaké výhry.

ČTĚTE TAKÉ:
Zkoumáme sázkový systém Martingale

Jenom na remízy není sázkový systém, ale doporučení

Vzhledem k výše napsanému bych se nakonec zdráhal používat označení „systém sázení“. Jenom na remízy je totiž spíše takové doporučení, jakým směrem by se sázkař měl dívat, nikoliv přesný návod jak se sázkami pracovat.

Ale abychom se pochopili správně. Sázení na remízy může být ziskové a to dokonce vysoce ziskové, při sázení jednoduchých sázek a neustálém opakování této činnosti však k zisku musíte prokázat i schopnosti odhadovat přesnější pravděpodobnosti a sázet za hodnotné kurzy. V opačném případě vás sázení na remízy dostanete stejně, jako sázení na jakékoliv jiné příležitosti.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Lukas
  29.4.2021 16:19

  Já vám řeknu, proč vám zpočátku ta "strategie" vycházela a po těch 100 pokusech se zhroutila. Zjednodušeně si představte, že sázíte "červená a černá" v rulete. Červená je ve vašem případě remíza a Černá výhrá toho či onoho týmu, tedy že remíza nebude. Někdo může namítnout, že máte 2/3 pravděpodobnost, že padne černá, ale není tomu tak obecně. Jsou ligy, kde možná ano a jiné kde třeba ne. Takže pro zjednodušení uvažujte, že sázíte remízu jako "padne červená v ruletě".nnTa podobnost s ruletou je totiž v tom, že sice možná máte celou řadu statistik, že daný tým často remizuje, ale nikdy nebudete mít před zápasem informace, zdali padne červená karta nebo se zraní klíčový hráč, bude nefér rozhodčí, sporné penalty apod. No a čím více zápasů ve vašem systému odehrajete, tím více se blížíte k limitní hranici, kdy vaše úspěšnost (s opakováním sázek při prohře – vsadí podruhé, potřetí. počtvrté – jednou to vyjde) bude padat čím dál více pod 50 % pravděpodobnost, že vyhrajete. nnnÚplně skvěle je to vysvětleno v diplomové práci Bc. Tomáš Zadražil – Ruleta a herní systémy (2017), zejména stránka 42 – která popisuje zcela zřetelně nahodilost / pravděpodobnost po X-sobě jdoucích martingale sázkách na stejnou veličinu (tým, počet golu, remíz, cokoliv, co si představíte..)

  Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search