Přihlášení:
Menu
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 20:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Gamba
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Shonan Bellmare
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Jablonec
1. liga | 14:30 - dnes
Logo týmu Mladá Boleslav
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Karviná FC
1. liga | 14:30 - zítra
Logo týmu Liberec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bahia
Serie A | 21:00 - zítra
Logo týmu Corinthians
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Shamrock Rovers
Champions Leagu.. | 21:00 - 23. 07.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Rosario
Primera Divisio.. | 02:00 - dnes
Logo týmu Sarmiento
Logo týmu Coritiba
Serie B | 02:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 03:00 - dnes
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Puebla
Primera Divisio.. | 05:05 - dnes
Logo týmu Atlas
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 10:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 10:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
J League | 11:00 - dnes
Logo týmu Marinos
Logo týmu Kashima
J League | 11:00 - dnes
Logo týmu Tokyo

TOP 10 nejmužnějších sportů na světě

30. 5. 2013 17:55, upraveno: 4. 11. 2015 09:04
autor: LadyAmbientte
Opravdové muže z nás dělá něco hluboko v nás. Jde o něco, co dřímá v každém z nás. To něco nemůžeme přesně pojmenovat, ukázat na to, nebo tak podobně. Prostě jen víme, že to v nás je. Může za to příliš mnoho testosteronu, přemíra těchto soutěživých hormonů a přírodních zvířecích instinktů. Máme rádi nebezpečí. Přiznejme si to – čím hrubší, tím lépe pro nás. Proto jsme si mysleli, že je dobrý nápad dát dohromady seznam TOP 10 nejmužnějších sportů na světě. Tyto mužské sporty nemusejí být zdaleka nejpopulárnějšími sporty na světě a jsme si jisti, že naše názory se budou míjet s některými názory našich čtenářů, přesto si za naším seznamem stojíme, jelikož se při nich cedí krev a mohou se jim věnovat pouze nejdrsnější sportovci na světě. Tady je máte:

10. Zápasy Sumo

V našich končinách nejsou zápasy Sumo příliš oblíbené, ovšem v Japonsku jde o nejoblíbenější sport vůbec. Představte si sílu dvou 500 librových monster, která do sebe naráží a buší a tak pořád dokola až do chvíle, kdy jeden z nich neskončí na zemi, nebo mimo vyznačený zápasnický kruh. A teď si představte, že byste mezi těmito dvěma monstry uvízli ve chvíli, kdy se do sebe chystají narazit. Z takového výletu by vás k manželce vaši kamarádi mohli vrátit posunutím pod škvírou mezi dveřmi.

9. Golf

Ještě než něco řeknete, nechte nás upozornit na to, že golf jsme do našeho seznamu zařadili z trošku jiných důvodů, než všechny ostatní sporty. Golf je skutečná hra pro muže, jelikož si ho můžete zahrát s přáteli, přitom si dát několik pivek a pět hodin klábosit o podnikání, válkách, autech a samozřejmě i ženských. A nesmíme zapomenout na 19. jamku… Ano, právě z těchto důvodů je golf mužným sportem.

8. Fotbal

Chcete zvýšit ziskovost při sázení na fotbal? Máme pro vás rady a tipy pro sázení na fotbal!

Fotbal na první pohled rozhodně nevypadá jako tvrdý sport. Ve skutečnosti není zrovna moc brutální. Jistěže není snadné běhat po hřišti tam a zpět celých 90 minut, ale už jste se někdy postavili před míč během volného přímého kopu? Takový míč vám může v mžiku poranit hlavu, nebo i vaše mužské nádobíčko. A ještě jedna věc k fotbalu. Kolem každého týmu se obvykle tvoří skupina hardcore fanoušků, kteří to s fotbalem berou smrtelně vážně a také se podle toho chovají. V průběhu mistrovství světa 1994 jeden z kolumbijských obránců vstřelil vlastní gól a jeho tým to stálo celý zápas. O několik dní byl při návratu domů do Kolumbie zastřelen. Tomu se říká odplata za prohru.

7. Motokros

Ikona týmu Dukla Praha FK
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Plzeň Viktoria
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Motokros jsme do našeho žebříčku museli zařadit, protože ti chlapci jsou prostě cvoci. Poletují v hlíně všude možně, létají vysoko do vzduchu a často i přes ostatní jezdce. V porovnání s nebezpečím, jaké podstupují, nemají téměř žádné chrániče a proto se ve zlomku vteřiny mohou zmrzačit na celý život. A nejhorší na tom všem je, že i když tito lidé podstupují obrovské riziko a v zápasu nastavují holé krky, stejně se jim nedostává takového uznání, jako se dostává jiným sportovcům.

TIP: Nabízíme volné sázky od předních sázkových kanceláří!
Čtěte
Zlatá příležitost pro sázkaře: Olympiáda, Euro a MS v hokeji 2024

6. Smíšená bojová umění

V anglickém jazyce Mixed Martial Arts – MMA – jedná se o syntézu různých bojových stylů jako jsou například Muay Thai (Thajský box), Savate (La canne-Francouzský box), Taekwon-do apod. pro boj v postoji. Za nimi následují Judo, Zápas (řecko-římský a volný styl), Sambo (Ruský zápasnický styl z poč.20.stol.podobný Judu) pro zápasnickou techniku a pro přechody na zem a za nimi Brazilské Jiu Jitsu pro boj na zemi. Tento sport je v české republice znám také pod názvem Free Fight nebo Ultimate fighting.

MMA je v porovnání s fotbalem nebo hokejem poměrně nevýznamným sportem, ale musíte nám dát za pravdu, že tady teče krev! Kluci, kteří vstupují do ringu MMA, často ani nevědí, jakým stylem bojuje jejich protivník. Při soubojích mohou dělat prakticky cokoliv – od postrkování, po tvrdé údery a kopy na solar, případně do hlavy. Proto je nebezpečí poměrně vysoké. A k tomu si přidejte ještě skutečnost, že zápasy mohou končit až ve chvíli knockoutu, který má často za následek až transport bojovníka do nemocnice a dlouhý pobyt na kapačkách.

Čtěte také … „TOP 10 ženských bojovnic

5. Rugby

Rugby je jedním z nejpohlednějších sportů vůbec. Tihle kluci proti sobě jdou podobně jako v americkém fotbalu (nezapomeňte, že píšeme podobně, což rozhodně neznamená totéž), s tím rozdílem, že jim chybí jakékoliv vycpávky. Rugbysté jsou poměrně velcí a svalnatí a také jim nechybí rychlost. Proto je velice pravděpodobné, že po zápase po hráčích na hrací ploše zbyde pár zubů i pár kapek krve. Těmto mužům zkrátka vzdejte trochu úcty – i když nejsou nejznámějšími sportovci na světě, rozhodně mají koule z oceli.

4. Hokej

Milujete hokej? Přidejte se k nám Facebook/LedniHokej!

Přemýšlejte teď chvíli o hokeji jako o fotbale na bruslích. Vezměte bandu svalovců z Kanady, oblečte je do trochy chráničů a bruslí a pošlete je na led. K tomu přimíchejte pár hokejek, které si vezmou do ruky, všechny vhoďte do šálku s názvem Stanley Cup a ten přikryjte a pořádně zamíchejte. Nemůžeme si pomoci, ale hokej je brutální. A také respektujeme obrovskou dřinu, kterou hokejisté při utkáních předvádějí. Tihle kluci se mlátí, ztrácí zuby a puk kolem nich (a často i do nich) létá rychlostí kolem 100 km/h. Fyzická stránka hokeje je značně vyčerpávající a z tohoto sportu plyne také spousta velice těžkých zranění. Hokej tedy do našeho žebříčku TOP 10 nejmužnějších sportů na světě rozhodně patří.

3. Závody aut

Nezáleží na tom, jestli jde o Rally, nebo závody Formule 1. Tito závodníci dosahují obrovských rychlostí a sebemenší chyba je může stát život. Bez ohledu na to, jak moc jsou dobří, můžou ve zlomku vteřiny naposled vydechnout. Vzpomeňme například na takového Ayrtona Sennu. Neumíme si představit větší adrenalin. Kromě toho – kdo z nás nesnil o projížďce 300 kilometrovou rychlostí?

2. Box

Ali, Frazier, Hagler, Hearns, Chavez, Roy Jones Jr., Rocky Marciano, Sugar Ray Robinson, Sugar Ray Leonard, Sugar Shane Mosley, Holyfield, Jake LaMotta, Manny Pacquiao a tak bychom mohli pokračovat. Jsou to skuteční lidé – skuteční bojovníci. Nazýváme to sladkou vědou, ale není na tom nic sladkého. Během 12 kol (není to tak dávno, co jich bývalo 15) do sebe soupeři rubají pěstmi jak můžou. Box zkrátka bolí, tečka.

Čtěte
Zlatá příležitost pro sázkaře: Olympiáda, Euro a MS v hokeji 2024

Jakmile tito sportovci vstoupí do ringu, dávají všanc svůj život. Mohou si skutečně ublížit (ročně jich dokonce několik umírá). Mnoha dalším zůstane trvalé poškození mozku. To je cena, kterou boxeři platí za velkou slávu. Až zase někdy uvidíte, jak některý závodník padnul na zem velice rychle, pamatujte si, že nejde o zbabělce, ale o člověka, která vstoupil do ringu a bojoval, i když věděl, že může zemřít.

1. Americký fotbal

O první místo našeho žebříčku se americký fotbal do posledních chvil bil s boxem. Bylo to skutečně jen o chlup, nakonec jsme však pohár museli dát do rukou amerického fotbalu. Pokud se tito sportovci dostanou na seznam zraněných hráčů, je to kvůli tomu, že jim skutečně něco je (třeba jim chybí nohy, nebo tak podobně). Po celou dobu hrají tito hráči i přes zranění. Samozřejmě že během roku neodehrají 150 zápasů, ale v každém zápase odvedou maximum.

Hráči amerického fotbalu podstupují obrovský tlak a fyzickou námahu, která v žádném jiném sportu nemá žádné obdoby. Americký fotbal je válka. Americký fotbal je brutální válka. Všichni jsme ty zničující údery viděli – vypadalo to, že hráč musí být mrtev. A když vstane a dokončí hru tím, že dá touchdown, ani tomu nemůžeme pořádně uvěřit. Americký fotbal je známý především v Americe, v našich končinách se netěší velké oblibě, i přesto jsme ho v našem seznamu nemohli opomenout a i přesto se nebojíme umístit ho na první místo. Hráči amerického fotbalu si to totiž rozhodně zaslouží.

Možná se vám bude zdát, že jsme v našem žebříčku TOP 10 nejmužnějších sportů na světě nějaký vynechali. Pokud na takový sport skutečně přijdete, neváhejte a dejte nám podnět – náměty na další mužné sporty rádi zpracujeme v dalším článku.

Čtěte také … „Pro výkon týmu je klíčový quarterback


TIP: pokud to myslíte se sportovním sázením vážně, doporučujeme ŠKOLA SÁZENÍ – 24 LEKCÍ

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. martin
  1.10.2013 19:38

  prepacte ale tolko hluposti po kope tu je napisane 🙁

  Sumo – asi ste mysleli 500 libier a nie kíl.

  MMA – zápas sa môže skončiť aj knockoutom, ale zápasy sú vypísané na 3×5 alebo 5×5 minút. Normálne sa bodujú a ak nenastane KO, tak víťaz je ten čo získal viac bodov.

  Odpověď
 2. adrian
  1.10.2013 20:45

  no namiesto takeho futbalu to ste radsej mohli spomenut Zjazdovu cyklistiku.. je to totiz podobne ako motocross 😉

  Odpověď
 3. player 22
  2.10.2013 10:19

  Boby (bobsleigh) určitě bych tento mužný sport zařadil do first 3 a sepsal o něm kvalitní článek.

  Odpověď
 4. o.krupa
  2.10.2013 14:46

  Co takhle Redbul x-alp Paraglaidisté vyražejí v Salzburku a končí v Monaku. Jdou buď pěšo nebo letí na padaku. Proletávají obrovskýma horama ne vždy v dobrém počasí. Každý den vylezou v průmeru 3000m převýšení. Unava roste nohy opuchají a člověk musí jít dál. Obrovské nasazení, nebezpečí a k tomu jsou sami. A můžu pokračovat dalšíma sporty a prosím dejte do prdele ty maničky co se honí za kulatou vecí a pořad se válejí po zemi v křečích.

  Odpověď
 5. Grochol
  4.11.2015 14:02

  Moc nechápu co to je za žebříček, když je tam fotbal a golf, ale nikde nevidím jeden z nejtvrdších sportů na světě, tedy házenou…;-)

  Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search