Přihlášení:

fourteen − 11 =

Menu
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Bremen
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu West Ham
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Kanada
Channel One Cup | 17:30 - dnes
Logo týmu Korea
Náš tip:
2.5
UO (2.tře.)
Logo týmu Hoffenheim
Bundesliga | 18:30 - dnes
Logo týmu Stuttgart
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Česko
Channel One Cup | 18:30 - dnes
Logo týmu Finsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Schalke 04
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Augsburg FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Celtic Glasgow
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Hamilton
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Manchester United
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Bournemouth
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu NY Islanders
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Dallas
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rusko
Channel One Cup | 17:30 - zítra
Logo týmu Švédsko
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Liberec
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Jihlava
Logo týmu Hämeenlinna
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Ilves Tampere
Logo týmu IFK Helsinki
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Kalpa Kuopio
Logo týmu Saipa
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Ässät Pori
Logo týmu Sport Vaasa
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Jyp Jyväskylä
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Friendly M | 18:00 - dnes
Logo týmu Kazachstán
Logo týmu Groningen
Eredivisie | 18:30 - dnes
Logo týmu Eindhoven PSV

ZOH Soči, den 14 – Biatlonistky ve štafetě skončily čtvrté

22. 2. 2014 11:00, upraveno: 2. 7. 2015 10:48
autor: vcer43
Čeští reprezentanti opět nezískali žádnou medaili, nicméně velice blízko k ní měly naše biatlonistky. Ve štafetě totiž obsadili smolnou čtvrtou příčku.

Během čtrnáctého dne olympiády pokračoval olympijský hokejový turnaj a bylo rozdáno celkem 7 sad medailí. Jednalo se o následující disciplíny:

  • Alpské lyžování – Slalom žen
  • Biatlon – Štafeta žen na 4×6 km
  • Curling (muži)
  • Freestyle lyžování – Skikros žen
  • Short track – Závod mužů na 500 m
  • Short track – Závod žen na 1000 m
  • Short track – Štafeta mužů na 5000 m

Lední hokej

V olympijském turnaji mužů se v semifinále utkal výběr Kanady a výběr USA. V druhém semifinále pak Finsko vyzvalo Švédsko.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak si vsadit na olympiádu…

Zápas Kanady s USA byl bohatý na šance, ale chudý na branky. Javorovým listům ve výsledku k vítězství stačil jediný gól, jehož autorem se stal mladík Jamie Benn. Pro Američany je výsledek zápasu jistě velkým zklamáním, jelikož na turnaji zatím podávali asi nejlepší výkony ze všech týmů a dávali nejvíce branek.

Ve druhém semifinále se Finsko poměrně rychle ujalo vedení, nicméně Švédsko dokázalo zápas otočit a vyhrálo 2-1. Ve finále se tím pádem utkají Kanada a Švédsko, tedy týmy, které sázkové kanceláře už před turnajem pasovaly do rolí největších favoritů. Pouze o bronz si to rozdají výběry Finska a USA.

 ZOH - Hokej

Alpské lyžování – Slalom žen

Ikona týmu Liberec
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Jihlava
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
V této disciplíně jsme se stali svědky historického zápisu. Pro zlato si totiž ve slalomu žen dojela osmnáctiletá Američanka Mikaela Shiffrinová, která se tak stala nejmladší vítězkou této disciplíny v celé historii zimních olympijských her. Stříbro a bronz putují do Rakouska, konkrétně zásluhou Marlies Schildové a Kathrin Zettelové.

ČR v této disciplíně reprezentovaly Šárka Strachová (10.), Martina Dubovská (22.) a Kateřina Pauláthová, která nedokončila první kolo.

 Šárka Strachová

Biatlon – Štafeta žen na 4×6 km

Českým biatlonistkám sice medaile z tohoto závodu utekla, nicméně i tak mohou být spokojené. Jejich výkon je totiž skvělým budoucím příslibem. Žádná z členek týmu nemá více než 25 let, což znamená jediné – pokud budou české reprezentantky podávat podobné výkony, máme se na příštích dvou olympiádách opravdu na co těšit!

Češky startovaly ve složení Gabriela Soukalová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. Na bronz, který v závodu získalo Norsko, našim reprezentantkám chybělo 46 sekund. Zlatá medaile putuje do Ukrajiny, stříbro zůstává v pořadatelské zemi.

ZOH - Biatlon - Štafeta žen

Curling (muži)

Olympijský curling je už dlouhodobě záležitostí Kanady. Její reprezentanti totiž získali třetí olympijské zlato v řadě poté, co s přehledem porazili výběr Velké Británie 9-3. Kanaďané už po čtvrtém endu vedli 6-1, hlavní hvězdou týmu byl skip Brad Jacobs.

O bronz si to rozdali Švédi a Číňané. Po dodatečném endu Švédsko zvítězilo 6-4, takže na Číňany zbyla jen nepopulární bramborová medaile.

 ZOH - Curling

Freestyle lyžování – Skikros žen

Závod ovládly Kanaďanky. Pro zlato si dojela Marielle Thompsonová a stříbro získala její krajanka Kelsey Serwaová. Na třetí příčku se podařilo vtěsnat Švédce Anně Holmlundové.

ČR v této disciplíně reprezentovaly Andrea Zemanová a Nikol Kučerová. Obě naše reprezentantky však vypadly v osmifinále, takže Zemanová obsadila konečné 21. místo a Kučerová skončila 24.

ZOH - Skikros žen

Short track (500 m, 1000 m, 5000 m)

Závod mužů na 500 m v čase 41:312 ovládl ruský reprezentant Viktor An. Jen o dvě desetiny horší čas měl Číňan Dajing Wu, který tak získal stříbro. O další desetinu sekundy horší byl Kanaďan Charle Cournoyer, který si tak ze Soči odváží bronzovou medaili.

V závodě žen na 1000 m zlatou medaili s minimálním náskokem získala Korejka Seung-Hi Parková. Její čas byl 1:30,761. Parková tím pádem v Soči získala již tři medaile (dvě zlaté a jednu bronzovou). Na druhém místě skončila Číňanka Kexin Fanová s časem 1:30,811. Třetí místo pak obsadila další Korejka – Suk Hee Shimová, která dojela v čase 1:31,027.

V mužské štafetě na 5000 m si pro zlato dojel výběr Ruska. Největší hvězdou pořadatelské země byl v tomto závodě Viktor An, který už tak v Soči získal tři zlaté medaile a jeden bronz. Rusové závod dokončili v čase 6:42,100. Na druhém místě skončil výběr USA s časem 6:42,371. Třetí místo patří Číně s časem 6:48,341.

 Viktor An

PS: Chcete-li si na olympiádu vsadit, můžete tak učinit například přes sázkovou kancelář Sportingbet. Ta nově registrovaným nabízí skvělý bonus – sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč! Sportingbet dále svým zákazníkům nabízí celou další řadu výhod a promo akcí.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole