Přihlášení:
Menu
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 18:30 - dnes
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Aston Villa
Premier League | 13:30 - dnes
Logo týmu Brighton
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Hertha Berlin
2. Liga | 20:30 - dnes
Logo týmu St. Pauli
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Nottingham
Premier League | 15:00 - zítra
Logo týmu Brentford
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Eishockey Liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Olimpia Ljublana
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dunajská Streda
Super Liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Trnava
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Berlin Union
Champions Leagu.. | 18:45 - 03. 10.
Logo týmu Braga
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu FC Kobenhavn
Champions Leagu.. | 21:00 - 03. 10.
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
1.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Lens
Champions Leagu.. | 21:00 - 03. 10.
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Antwerp
Champions Leagu.. | 18:45 - 04. 10.
Logo týmu Doněck Šachtor
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Athens AEK
UEFA Europa Lea.. | 18:45 - 05. 10.
Logo týmu Ajax Amsterdam
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Molde FK
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - 05. 10.
Logo týmu Leverkusen
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Alkmaar AZ
UEFA Europa Con.. | 21:00 - 05. 10.
Logo týmu Legia Warszawa
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Trnava
UEFA Europa Con.. | 21:00 - 05. 10.
Logo týmu Fenerbahce
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sivasspor
Super League | 12:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1. Division | 13:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Karlsruher
2. Liga | 13:00 - dnes
Logo týmu Holstein Kiel
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Liga | 13:00 - dnes
Logo týmu Braunschweig

ZOH Soči, den 2 – Sáblíková vybojovala stříbro!

9. 2. 2014 22:00, upraveno: 2. 7. 2015 10:48
autor: vcer43
Olympiáda se rozjela naplno! Během druhého dne se rozdalo celkem osm sad medailí, konkrétně se jednalo o alpské lyžování, biatlon, skiatlon, týmovou soutěž v krasobruslení, závody saní, skoky na lyžích, slopestyle a rychlobruslení.

České fanoušky logicky nejvíce zajímá poslední jmenované, jelikož ve světě rychlobruslení již několik dělá ČR skvělé jméno Martina Sáblíková. Ta opět nezklamala a domů doveze minimálně jedno stříbro! V závodě na 3000 metrů totiž byla rychlejší jen Wüstová.

Alpské lyžování (sjezd)

Velkým překvapením skončil olympijský sjezd. Na zlato si brousili zuby zejména Aksel Lund Svindal nebo americký reprezentant Bode Miller, který před závodem prohlásil, že trať je velice nebezpečná a případná chyba závodníka může skončit i smrtí.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak si vsadit na olympiádu…

Miller ani Svindal se ale nakonec na stupně vítězů vůbec nedostali! Vítězem závodu se stal Rakušan Mayer, kterému na stupních vítězů dělali společnost stříbrný Ital Christof Innerhofer a bronzový Nor Kjetil Jansrud.

V této disciplíně ČR reprezentoval Ondřej Bank. Ten skončil na konečném 20. místě, což je pro něj nejlepší olympijský výsledek ve sjezdu v kariéře.

 Mayer

Biatlon

Ikona týmu Aston Villa
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Brighton
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Ve sprintu žen na 7,5 km měla ČR dvě velká želízka v ohni. Na olympijské medaile si brousily zuby Gabriela Soukalová a také Veronika Vítková. Obě ale bohužel nepodaly optimální výkon. Soukalová ztratila naději na medaili kvůli špatné střelbě (hned v úvodní střelecké poloze vleže minula tři terče a nabrala velkou ztrátu). Vítková sice střílela skvěle, ale běh už jí tak dobře nešel, takže nakonec skončila až na 16. místě. Soukalová nakonec obsadila 29. příčku.

Zlato v této disciplíně získala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzmina (pochází z Ruska). Závod dojela s poměrně luxusním náskokem na druhou Olgu Viluchinovou z Ruska a třetí Vitu Semerenkovou z Ukrajiny.

 Gabriela Soukalová

Skiatlon

V úvodním závodu mužů se žádné velké překvapení nekonalo. Švýcarský reprezentant Dario Cologna obhájil olympijské zlato z olympiády ve Vancouveru. Nicméně úplně lehké to neměl – zejména ve finiši bojoval se srdcařem Marcusem Hellnerem ze Švédska. Na třetím místě pak skončil norský reprezentant Martin Johnsrud Sundby.

Medaile těsně unikla ruskému reprezentantovi Maximu Vylegžaninovi. Sundby byl totiž rychlejší jen o neuvěřitelnou jednu desetinu sekundy!

V tomto závodě nás reprezentoval Martin Jakš. Ten nakonec obsadil 28. příčku.

 Cologna

Krasobruslení

Soutěž týmů v krasobruslení dopadla naprosto přesně podle očekávání. Rusko díky výhře této disciplíny získalo své první zlato. S výrazným odstupem skončila na druhém místě Kanada a na třetím místě USA.

 Pljuščenko

Sáně

Závody v jízdě na saních byly další disciplínou, ve které jsme byli svědky obhajoby zlata. Vítězem se totiž stal německý reprezentant Felix Loch, který disciplínu opanoval již v roce 2010 na olympijských hrách ve Vancouveru.

Na druhém místě skončil ruský reprezentant Albert Demčenko, který ve svých 42 letech absolvoval již sedmou olympiádu. Demčenko se netajil tím, že by rád na domácí půdě vyhrál zlato, nicméně Loch mu nedal šanci.

Na třetí příčce skončil italský reprezentant Armin Zöggeler. Ten se navzdory „pouhé“ bronzové medaili zapsal do historie zimních olympijských her. Díky bronzu z této disciplíny totiž získal medaili na šesti po sobě jdoucích olympiádách v řadě, což se před ním nikomu nepovedlo.

Český reprezentant Ondřej Hyman skončil na 25. místě. Identický výsledek zaznamenal na minulé olympiádě ve Vancouveru.

 Loch

Skoky na lyžích

Na středním můstku naprosto dominoval polský reprezentant Kamil Stoch. Zlato získal s náskokem 12ti bodů na druhého Petera Prevce (Slovinsko). Na třetím místě skončil Anders Bardal (Norsko).

V této disciplíně měla ČR hned několik reprezentantů. Žádný z nich se ale bohužel nedostal ani do první desítky. Nejlépe dopadl Roman Koudelka, který obsadil 16. místo. Jakub Janda byl devatenáctý, Jan Matura pak třiadvacátý. Lukáši Hlavovi se nedařilo už v tréninku. Nakonec nepostoupil z prvního kola a obsadil konečnou 46. příčku.

 Stoch

Slopestyle

Ve slopestyle žen byla velkou medailovou nadějí ČR Šárka Pančochová. Ta skutečně sahala po zlaté medaili, když vyhrála semifinále a první finálovou jízdu. Ve druhé finálové jízdě však bohužel udělala chybu při jednom ze skoků, tvrdě dopadla na promrzlý sníh a udeřila se do hlavy.

Naštěstí následně dokázala (za aplausu diváků) dojet do cíle, nicméně během následného interview se jí udělalo špatně a tak raději odcestovala do nemocnice na vyšetření. Podle slov lékařů ji zachránilo to, že měla helmu. Pančochová nakonec skončila na 5. místě.

Na prvním místě skončila americká reprezentantka Jamie Andersonová. Na druhém místě skončila Rukajärviová (Finsko) a na třetím Jonesová (Velká Británie).

 Pančochová

Rychlobruslení

Martina Sáblíková ve 12. jízdě zajela rekord trati, takže měla velkou naději na zisk zlata, nicméně její odvěká konkurentka – Nizozemka Wüstová – jí nakonec radost zkazila. Wüstová totiž ve 13. jízdě zajela nový rekord trati a Martině vyfoukla zlatou medaili. Na třetím místě skončila Olga Grafová z Ruska.

Ačkoliv Sáblíková jistě chtěla získat zlato (a obhájit jej tak z poslední olympiády ve Vancouveru), stříbro je vzhledem k náročné konkurenci rovněž velkým úspěchem.

Díky bronzu Jaroslava Soukupa a stříbru Martiny Sáblíkové tak ČR má již dvě medaile! To je za dva dny olympiády více než slušné. Navíc je třeba myslet na to, že Martina má před sebou svou nejsilnější disciplínu, kterou je závod na 5000 metrů.

Sáblíková 

Další události

Kromě hlavních událostí dne pokračovaly hokejové zápasy žen. Utkaly se týmy Švédska a Japonska (1-0) & Ruska a Německa (4-1).

Do Soči se již vydaly také hvězdy NHL – včetně českých hráčů. Vedení NHL připravilo tři letecké speciály, které startují z Atlanty a New Yorku. Na hokejisty čeká pořádně dlouhá cesta – let totiž trvá cca 10 hodin a bude při něm překonána vzdálenost osmi tisíc kilometrů.

Čeští hráči do Soči dorazí v pondělí. Následně budou mít jen pouhé dva dny na aklimatizaci. Již ve středu totiž český výběr čeká zápas se Švédskem. Kapitán Plekanec ale říká, že všichni hráči se důkladně připravili a dva dny na srovnání se s časovým posunem postačí. Snad se jeho slova v zápase se Švédskem ukáží být pravdivá.

Brankáři Kovář a Salák konečně veřejně ukázali design svých brankářských masek. Design brankáři tvořili sami, nicméně na helmu musely být použity státní barvy, takže neměli úplně volnou ruku. Níže naleznete obrázky masek obou brankářů. Která je podle vás hezčí?

Salák

Kovář

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search