Přihlášení:
Menu
Logo týmu Dukla Praha FK
1. liga | 20:00 - 20. 07.
Logo týmu Plzeň Viktoria
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
6.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Shamrock Rovers
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Vikingur Reykjavik
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 17:00 - zítra
Logo týmu Slovan Bratislava
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 20:15 - 20. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 17:00 - 21. 07.
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 16:30 - dnes
Logo týmu UE Santa Coloma
Logo týmu Pyunik Yerevan
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Logo týmu Lincoln Red Imps
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu HJK Helsinki
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Juventude
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Atlético Mineiro
Logo týmu Corinthians
Serie A | 02:00 - zítra
Logo týmu Criciúma EC
Logo týmu Atlas
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Santos Laguna
Logo týmu G.B. Querétaro
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Guadalajara
Logo týmu Pachuca
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Puebla
Primera Divisio.. | 05:00 - zítra
Logo týmu Leon
Logo týmu Cruz Azul
Primera Divisio.. | 05:05 - zítra
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Thorshavn B36
UEFA Europa Con.. | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

25 nejbláznivějších soutěží a sportů na světě

1. 8. 2015 16:34, upraveno: 1. 8. 2015 16:37
autor: LadyAmbientte
Lidé rádi soutěží, o tom není pochyb. Každý rok jsou vynalezeny desítky nových sportovních soutěží a disciplín a tu a tam se nový sport objeví dokonce na Olympijských hrách. Ovšem jelikož se tolik lidí zapojuje do běžných sportů a her, je v nich obrovská konkurence, takže dosáhnout v nich úspěchů je velmi obtížné.

Právě toto může být jeden z důvodů, proč lidé neustále vymýšlejí nové sporty, které jsou bláznivé, pobuřující, směšné a občas prostě jen naprosto šílené. O některých z nich jste pravděpodobně už někdy slyšeli, ale tento seznam vám ukáže, nakolik blázniví umí být lidé, když přijde na bizarní soutěže. V tomto článku najdete pouze soutěže typu Olympiáda v konopí nebo kriketové plivání. 25 nejbláznivějších soutěží a sportů na světě máte zde:

Nošení manželky

Závody v nošení manželsky se od roku 1992 každoročně konají ve Finsku. Před pár lety se z obyčejných závodů dokonce stalo mistrovství světa. V jeho rámci muži nosí zástupce něžného pohlaví. Cílem je, aby muži ženy přenesli přes překážkovou dráhu v co nejlepším čase. Aktuálně se konají závody hned v několika druzích nošení – klasický styl (tedy manželka na zádech), hasičské nošení nebo estonský styl.

Nošení manželky

Potápění v bažině

Závody v potápění se v bažině začaly ve Walesu už v roce 1976. Závodníci v této soutěži musí co nejrychleji uplavat pod vodou dvě délky vodou naplněného příkopu s rašelinou a vřesovištěm. Závodníci přitom musí být vybaveni ploutvemi a šnorchly a nesmí používat klasické plavecké styly, jako příklad prsa, či kraula.

Potápění v bažině

Potápění se pro prasečí nožičky

Závod v potápění se pro prasečí nožičky je součástí tzv. Vidláckých her (Redneck Games), které se každoročně konají ve Východním Dublinu v Gruzii. Tato kratochvíle svou historii začala psát v roce 1996 jakožto charitativní událost přidružená k letní Olympiádě. V tomto roce přilákala přibližně 5000 zvědavých lidí, což bylo přibližně 2x více, nežli původních obyvatel města. Postupně však popularita těchto her nabírá na síle a v posledních letech je navštíví až 3x tolik lidí, nežli napoprvé.

Potápění se pro prasečí nožičky

Raftování na nafukovací panně

Ikona týmu Ballkani Suva Reka
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu UE Santa Coloma
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Tento bizarní sport, který je známý pod oficiálním názvem „Bubble Baba Challenge“ vymyslel Rus Dmitry Bulawinov. Řekl, že raftování na nafukovací panně vzniklo jako žert na jednom večírku, na kterém se opili s přáteli. To není moc překvapivé.

Raftování na nafukovací panně

Wrestling s palci

Také tento sport byl vynalezen pod účinky alkoholu. Stalo se tak ve městě Wetton ve Velké Británii v roce 1974. První zápas mezi sebou svedli čtyři návštěvníci hospody, o další zápasy se už starají nadšení přívrženci ze širokého okolí. Pokud jste o wrestlingu s palci ještě neslyšeli – palce závodníků se musí být zakleslé do sebe, přičemž plosky nohou závodníků se o sebe musí dotýkat také. Cílem je palec protivníka srazit k zemi a to hrubou silou nebo vlákáním do pasti a na ní ho udržet alespoň po dobu 3 sekund. Hraje se na tři kola, přičemž ke konečnému skóre se počítají 2 nejlepší výsledky ze 3.

wrestling-palcu

 

Běh na vysokých podpatcích

Běh na vysokých podpatcích je závod, ve kterém účastníci musí co nejrychleji uběhnout 80 metrů na vysokých podpatcích (výška minimálně 7 cm). Závod se koná ve spoustě světových metropolí včetně Sydney, Paříži, Moskvě nebo Amsterdamu.

Běh na vysokých podpatcích

Soutěž v nejlepším napodobení prasečího chrochtání

Ano, tohle je přesně tak směšné, jak to vypadá. Možná i směšnější. Soutěž v nejlepším napodobení prasečího chrochtání se koná každoročně v rámci Mistrovství světa v prasečím chrochtání a zemědělské výstavy. Soutěžící se snaží co nejvěrněji napodobit prasečí chrochtání, za své výkony dostávají body od „profesionální“ poroty a od návštěvníků samotné výstavy. Tyto body se nakonec sčítají a výsledky jsou uveřejněny na konci výstavy, kde se koná také slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen.

Soutěž v nejlepším napodobení prasečího chrochtání

Pití piva hlavou vzhůru

Soutěž v pití piva hlavou vzhůru je jednou ze šílených disciplín pořádaných v rámci zábavné sportovní akce s názvem „Wonder Week“. 41. ročník této akce se konal i v České republice a to v roce 2014 v Opavě. Mezi další šílené disciplíny této události patří například plivání oliv, nebo házení a chytání čerstvých vajec.

Pití piva hlavou vzhůru

Házení tuňákem

Závody v házení tuňákem se konají každý rok v lednu v Port Lincoln v Austrálii a to v rámci festivalu Tunarama Festival. Cílem těchto závodů je dohodit co nejdále mraženým tuňákem. V roce 2007 byly skuteční tuňáci (kvůli jejich drasticky se snižující populaci) nahrazeni uměle vyrobenými tuňáky. Ty jsou prý praktičtější i z toho důvodu, že se lépe drží.

Házení tuňákem

Šachové boxování

Jak napovídá sám název, šachbox, nebo také šachové boxování (v originále chess boxing) je kombinace šachu a boxu. Zápasníci se v ringu mezi jednotlivými koly boxování posadí k šachu a odehrají partii. Tato kratochvíle byla původně uvedena jako umělecké představení, ale velmi rychle se ujala a stala se právoplatnou sportovní soutěží. Šachové boxování je velmi populární například ve Velké Británii, Německu nebo Rusku.

Šachové boxování

Šampionát ve hře na imaginární kytaru

Na šampionátu ve hře na imaginární kytaru, který se od roku 1996 každoročně koná v Oulu ve Finsku, se soutěžící snaží zaujmout porotu tím, že předstírají kytarová sóla. Hraje se na dvě kola. V prvním kole si soutěžící vybere oblíbenou píseň a následně ji ukáže v rámci 60 sekundového představení. Ve druhém kole soutěžící musí předvést píseň, kterou mu vybere porota.

Šampionát ve hře na imaginární kytaru

Mistrovství světa v saunování

Další bizarní soutěžní událostí je Mistrovství světa v saunování, které se až do roku 2010 každoročně pořádalo ve Finsku. V inkriminovaném roce však v důsledku přehnaného saunování jeden z účastníků zemřel a mistrovství tak bylo nadobro zrušeno. Mistrovství světa v saunování samozřejmě prověřovalo účastníky v tom, kdo nejdéle vydrží v sauně. Výchozí teplota v soutěži mužů činila 110 stupňů Celsia.

Mistrovství světa v saunování

Soutěž v pojídání chilli papriček

Soutěž v pojídání chilli papriček patří mezi tzv. „jídelní soutěže“. Koná se v Severní Karolíně v USA a to v rámci jednoho z místních potravinářských festivalů. Soutěž je rozdělena do pěti kol. V nich mají účastníci za úkol sníst vždy o něco pálivější papričku. Pálivost papriček je posuzována na Scovillenské jednotce pálivosti. V prvním kole se pojídá velká kajenská paprička (500 – 2000 SU), v posledním pátém kole potom Orange Habanero (100 000 – 300 000 SU).

Soutěž v pojídání chilli papriček

Konopné olympijské hry

Konopné olympijské hry jdou ve stopách legendárního Cannabis Cupu, který se koná v Nizozemsku. Konopné olympijské hry se konají ve městě Nimbin v New South Wales v Austrálii. Tyto olympijské hry poměřují účastníky v soutěžích jako je házení bongem, balení jointů a soutěž pěstitelů marihuany, v jejímž rámci musí účastníci proběhnout plátěnými tunely s postřikovačem na zádech.

Konopné olympijské hry

Střelba hrachu

Světové mistrovství světa ve střílení hrachu se koná pravidelně, každý rok od roku 1971 v obci Witcham v Cambridgeshire v Anglii. Tato soutěž je charitativní akcí, která má za úkol vybírat peníze na opuštěné psy. Většina účastníků soutěže je místních, ovšem najdou se i tací, kteří kvůli střílení hrachu cestují až z USA.

Střelba hrachu

Nakopávání holení

Nakopávání holení, které je známé také jako hackování či vrnění, je bojový sport, v němž se soutěžící snaží svého soupeře srazit k zemi kopáním do jeho holení. Kořeny této soutěže sahají až do 17. století. Legenda praví, že nakopáváním si rytíři zvyšovali práh bolestivosti. Aktuálně tento bojový sport přitahuje tisíce diváků a to především v Anglii a Francii.

Nakopávání holení

Podvodní hokej

Pokud jste pohořeli v klasickém ledním, či pozemním hokeji, můžete zkusit své štěstí pod vodou. V podvodním hokeji se dva týmy snaží dopravit puk po dně bazénu až do soupeřovi branky, a přitom se snaží ubránit soupeře, aby nedostal puk do jejich vlastní branky.  Podobně jako spousta jiných sportů v tomto seznamu i tento vznikl v Anglii.

Podvodní hokej

Red Bull letecký den

Letecký den výrobce energetických nápojů Red Bull se koná v nejrůznějších městech po celém světě a má velmi silnou tradici. V rámci tohoto leteckého dne se účastníci snaží doletět co nejdále na vlastnoručně vyrobených strojích. Přistávací plocha těchto strojů obvykly bývá hladina místního moře, jezera nebo řeky, což znamená jediné – velmi vtipné, ale bezpečné karamboly. Nejdelší let byl zaznamenaný na soutěži na Long Beach v Kalifornii. Tam se jednomu z účastníků na svém stroji podařilo překonat vzdálenost 78,64 metrů.

Red Bull letecký den

Pití vodky

Podobně jako soutěže v pojídání jídla, jsou velmi populární i soutěže v popíjení pití a alkoholických nápojů. Jednou z nejčastějších a zároveň i nejnebezpečnějších soutěží je přitom soutěž v pití vodky. Většina těchto soutěží se koná v Rusku, což asi nikoho moc nepřekvapí. Rusko má totiž největší spotřebu vodky na světě. Bohužel tyto soutěže mají na svědomí už několik obětí. Například v roce 2013 zemřel jeden Rus přibližně 20 minut poté, co vypil 3 půllitrové lahve vodky téměř na ex).

Pití vodky

Plivání cvrčků

I přestože se tento sport nezdá příliš ekologický, vymyslel ho entomolog Tom Turpin z Purdue University v Indianě. Závod se velmi brzy stal každoroční soutěží, v jejímž rámci byl stanoven dokonce i světový rekord. Takže doplivnout cvrčka nejdále se povedlo Danovi Cappsovi z Madisonu ve státě Wisconsin. Tento mladík se cvrčkem doplivl do vzdálenosti 9,766 metrů.

Plivání cvrčků

Soutěž ve skákání placáků do bahna

Skákání placáků do bahna je další velmi originální disciplína, která je každoroční atrakcí Vidláckých her (už jsme se o nich zmiňovali výše). Vidlácké hry se konají v Východním Dublinu v Gruzii a mají spoustu soutěží, přičemž úkolem těchto her je určit největšího vidláka na světě.

Soutěž ve skákání placáků do bahna

Bitva pomerančů

Bitva pomerančů se koná v severoitalském městě Ivrea, kde se proti sobě staví dva organizované týmy. Počátky festivalu jsou poněkud nejasné, ale zároveň je zřejmé, že se jedná o událost s pořádnou tradicí. Vznik této bitvy se datuje až do 12. či 13. století. Každoročně jsou do města kvůli bitvě přivezeny stovky tisíc kilogramů pomerančů.

Bitva pomerančů

Skákání přes miminka

Skákání přes miminka je jednou z nejúchylnějších soutěží na našem seznamu. Soutěž se každoročně koná v malé španělské vesničce Castrillo de Murcia. Při činu známém jako „El Salto del Colacho“ (ďáblův skok) muži oblečení za ďábly přeskakují malé děti ležící na matraci uprostřed ulice. Počátky této tradice jsou opět zcela neznámé, ale čin jako takový by měl očistit děti od dědičného hříchu.

Skákání přes miminka

Mistrovství v prostrkování hlavy chomoutem

Světové mistrovství v prostrkování hlavy chomoutem se koná každý rok v rámci krabího veletrhu v Egremontu v Anglii. Soutěžící se v něm snaží prostrčit svou hlavu skrze chomout, přičemž jakmile jsou uvnitř, zkoušejí, kterak jejich obličej do chomoutu pasuje. Podle slov organizátorů prý do chomoutu nejlépe pasují hlavy bezzubých lidí, kteří mohou lépe vystrčit čelisti a tím pádem s chomoutem zcela splynout.

Mistrovství v prostrkování hlavy chomoutem

 

Šampionát v předstírání sexu

Pokud vám Šampionát ve hře na imaginární kytaru nepřišel dostatečně divný, můžete zkusit své schopnosti v předstírání sexuálních hrátek. Šampionát v předstírání sexu (Air Sex World Championship) v roce 2006 vynalezla skupina Japonců, která zrovna trpěla nedostatkem intimních vztahů. Jak už napovídá sám názvem soutěže – účastníci se v ní snaží simulovat sexuální aktivitu s neviditelným partnerem.

Šampionát v předstírání sexu

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search