Přihlášení:

two × 1 =

Menu
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Levski Sofia
UEFA Europa Lea.. | 17:45 - 17. 07.
Logo týmu Vaduz
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 17:55 - 17. 07.
Logo týmu Glasgow Rangers
Logo týmu HJK Helsinki
Champions Leagu.. | 18:00 - 17. 07.
Logo týmu Vikingur Gotu
Logo týmu Kispet-Honved
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - 17. 07.
Logo týmu Rabotnički
Logo týmu Malmö FF
Champions Leagu.. | 19:00 - 17. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Apoel Nikósia
Champions Leagu.. | 19:00 - 17. 07.
Logo týmu Suduva Marijampole
Logo týmu Hapoel Beer Sheva
Champions Leagu.. | 19:00 - 17. 07.
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Llansantffraid
Champions Leagu.. | 20:00 - 17. 07.
Logo týmu Shkendija 79 Tetovo
Logo týmu La Valetta FC
Champions Leagu.. | 20:00 - 17. 07.
Logo týmu Kukesi KS
Logo týmu Videoton
Champions Leagu.. | 20:15 - 17. 07.
Logo týmu Dudelange F91
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
Champions Leagu.. | 20:30 - 17. 07.
Logo týmu Spartaks Jurmala
Logo týmu Legia Warszawa
Champions Leagu.. | 20:45 - 17. 07.
Logo týmu Cork City
Logo týmu Crusaders Belfast
Champions Leagu.. | 21:00 - 17. 07.
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 01:30 - 18. 07.
Logo týmu Juventude
Čt. tip:
0
1X2
Logo týmu Vila Nova
Serie B | 01:30 - 18. 07.
Logo týmu Brasil Pelotas

7 tipů, jak (nejen) ve fotbale sázet na over/under

22. 1. 2015 18:00, upraveno: 3. 3. 2017 20:28
autor: vcer43
V dnešním článku se s vámi podělíme o 7 klíčových tipů, díky kterým budete vědět, jak (nejen) ve fotbale úspěšně sázet na over/under. Mnoho sázkařů sázení na over/under ignoruje, což je chyba – pokud budete dobře hledat, poměrně často zde narazíte na sázkové příležitosti s dobrou value. Ve většině případů je over/under skvělým způsobem sázky.
Jak sázet na over/under
Když je daný tým velkým outsiderem a hraje venku – padá v takových zápasech hodně branek nebo se naopak hraje v defenzivním stylu?

1) Minulý týden moc neznamená

Ano, na aktuální formě záleží. Ale nezáleží na ní až tolik, jak si většina sázkařů myslí. Minimálně tehdy, když se snažíte přechytračit kurzy, které sázkovky nastavily. Pořád dokola vidíme sázkaře referovat k tomu, co daný tým udělal během posledních 3-4 týdnů.

Ano, daný tým mohl během posledních zápasů nastřílet hodně branek. Ale opravdu to je přesná vypovídající hodnota ohledně potenciálu týmu ke střílení branek? Ne, není. Pokud chcete získat skutečně vypovídající hodnotu, musíte se na dívat na dlouhodobé výsledky týmu – takže třeba u počtu nastřílených branek berte v potaz 20 zápasů. Vždy samozřejmě záleží na sportu, lize a počtu odehraných zápasů.

Dalším důležitým faktem je to, že naivní sázkařská veřejnost se často nechá „ukonejšit“ výsledky posledních několika zápasů, což znamená, že bystří sázkaři mohou při sázení na over/under najít spoustu výhodných příležitostí – jen musí být schopní vyhodnotit skutečný potenciál týmu, nikoliv impulzivně reagovat na výsledky posledních 2-3 zápasů.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii?

2) Odlišujte domácí a venkovní formu

Tento bod se sice na první pohled zdá být očividný, nicméně až příliš mnoho sázkařů se soustředí jen na celkovou formu týmu a počet vstřelených branek – bez toho, aby od sebe odlišovali výsledky domácích a venkovních zápasů. To je velká chyba.

Ikona týmu Los Angeles FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Portland Timbers
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Pokud se podíváte na jakoukoliv evropskou ligu, uvidíte, že kluby mají různé tendence podle toho, jestli hrají doma nebo venku. Některé týmy ve svých venkovních zápasech hodně branek vstřelí (ale také inkasují), zatímco jiné týmy venku urputně brání a v zápasech tak nepadá moc branek.

Když tedy chcete sázet na over/under, musíte brát v potaz to, kde se bude zápas hrát a jaké daný tým v takové situaci obvykle podává výkony.

3) Nespoléhejte se tak na průměry

Sázkaři se až příliš často (a přehnaně moc) spoléhají na průměrný počet vstřelených branek. Průměr je ok, když analyzujete nějaké větší množství dat z událostí, mezi kterými je pouze malá variance. Nicméně u sportovního sázení je problémem to, že i u nějakého malého statistického vzorku (třeba 15 zápasů) najdete nějakou nepravidelnou událost – a i jedna jediná nepravidelná událost v tomto případě dokáže výrazně ovlivnit výsledný průměr.

Řekněme, že Chelsea hrála 15 domácích zápasů a padlo v nich celkem 45 branek. Průměr je tedy 3 vstřelené branky na zápas, takže by se vyplatilo sázet na over 2,5 branky. Ale co když byly 2 zápasy hodně bohaté na branky (dopadly například výsledky 4-2 a 5-1, takže během dvou zápasů padlo 12 branek)? V takovém případě by ve zbývajících 13 zápasech připadalo 2,53 branky na jeden zápas. Sázení na over 2,5 branky je tak rázem o dost méně lákavé.

Takže i když průměr může být užitečným nástrojem u velkého sázkového vzorku, nejlepší je, sledovat jednotlivé výsledky – najděte, jak často zápas daného týmu skončil overem nebo underem. V rámci našeho příkladu s londýnskou Chelsea nám sice vyšlo, že průměrně padly 3 branky na zápas, nicméně ve skutečnosti mohlo overem skončit třeba jen 50 % zápasů. Záleží na tom, zda v některých zápasech tohoto týmu padlo neobvykle vysoké množství branek.

4) Nepouštějte se do „exotiky“

Při sázení na over/under se držte základní hodnoty, takže typicky 2,5 branky. Právě zde se totiž nejčastěji nachází value.

Ano, bookmakeři mohou nabízet na over 4,5 branky kurz třeba 5,00… jenomže zkušení sázkaři vědí, že při sázení na „exotické“ over/under sázky si sázkovky berou větší marži, než při sázení na základní hodnotu (tedy v drtivém většině případů 2,5 branky).

Samozřejmě, že se ale nejedná o 100 % případů. Někdy najdete value i při sázce na vyšší číslo under/over. Vždy musíte provést kvalitní předzápasovou analýzu, vzít v potaz velikost nabízených kurzů a následně se rozhodnout. Tento náš tip je pouze obecným doporučením, odhadujeme, že v 95 % případů je sázení na over/under 2,5 branky nejvýhodnějším způsobem, jak sázet na celkový počet branek vstřelených v daném zápase.

ČTĚTE TAKÉ:
Nesázejte na vítěze, zabíjí to váš zisk!

5) Identifikujte potenciál ke střílení branek

Pokud chcete opravdu vylepšit svou úspěšnost při sázení na over/under, nesmíte se soustředit pouze na základní data. Snažte se skrze kvalitní předzápasovou analýzu co nejpřesněji určit potenciál jednotlivých týmů ke střílení branek.

Dívejte se na celkový počet střel, počet střel na bránu, míru úspěšnosti střelby a tak dále. Zde je problémem to, že počet vstřelených branek může být dost inkonzistentní – někdy tam týmu padne doslova cokoliv a někdy se naopak útočníci můžou klidně postavit na hlavu, ale stejně kulatý nesmysl do brány neprotlačí.

Pokud chcete úspěšně sázet na over/under, musíte mít hlubší pochopení potenciálu týmu ke střílení branek. Jestliže to dokážete, získáte poměrně velkou výhodu, díky které rozhodně navýšíte své zisky.

ČTĚTE TAKÉ:
Jednoduchý tip pro sázení over/under 2,5 branky ve fotbale

6) Dívejte se na poslední vzájemné zápasy

Mnoho sázkařů nesmyslně ignoruje poslední vzájemné zápasy. To je velká chyba, protože pokud je vezmete v potaz, můžete být v sázení na over/under o hodně úspěšnější. Možná se spolu mají utkat dva týmy, které střílejí málo branek a hrají hodně defenzivně. Ale když se tyto dva týmy střetnou, z nějakého důvodu proti sobě hrají otevřenou partii, ve které padne hodně branek (výrazně víc, než v jiných zápasech těchto týmů).

Nedívejte se ale až příliš daleko do minulosti. Opravdu nezáleží na tom, jak hrály dané týmy před 10 lety. V potaz byste měli brát zápasy z posledních 2-3 let, přičemž největší váhu samozřejmě budou mít nejčerstvější vzájemné zápasy.

Zároveň věnujte pozornost pouze sázkovému vzorku minimálně dvou (či ideálně tří) zápasů. Ano, v posledním vzájemném zápase sice mohlo padnout třeba 5 branek, ale pokud v dalších 3 zápasech padly vždy třeba 2 branky, jeden zápas nehraje moc velkou roli.

ČTĚTE TAKÉ:
Kdy sázet na velké outsidery?

7) Zvažte situaci

Situační analýza je nedílnou součástí sázení na over/under. Dívejte se na to, jak se konkrétním týmům vede k podobných situacích.

Když je daný tým velkým outsiderem a hraje venku – padá v takových zápasech hodně branek nebo se naopak hraje v defenzivním stylu? Když tým hraje proti podřadnému soupeři – má tendenci ho rozstřílet, nebo po pár vstřelených brankách hráči zvolní a utkání už jen dohrají?

U tohoto bodu se však nesmíte soustředit jen na trendy u jednotlivých týmů, ale také na ligové trendy. Padá více branek v zápasech hraných na začátku nebo na konci ročníku?

Tip: Připravili jsme pro vás zajímavé předzápasové analýzy.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole