Přihlášení:
Menu
Logo týmu Bournemouth
Premier League | 18:30 - 20. 08.
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sevilla
La Liga | 22:00 - zítra
Logo týmu Valladolid
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Con.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Ferencváros Budapešť
UEFA Europa Lea.. | 18:30 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Linfield Belfast
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Young Boys Bern
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Anderlecht
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Vaduz
UEFA Europa Con.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Rapid Wien
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Fiorentina
UEFA Europa Con.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Twente Enschede
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Alkmaar AZ
UEFA Europa Con.. | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Argentinos
Primera Divisio.. | 02:30 - zítra
Logo týmu Estudiantes
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 16:00 - 20. 08.
Logo týmu Teplice
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu HJK Helsinki
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Malmö FF
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Sivasspor
Logo týmu Curych FC
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Hearts of Midlothian
Logo týmu Appolon Limassol
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Olympiakos Piraeus
Logo týmu Pyunik Yerevan
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Serif Tiraspol
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Basel FC
Logo týmu Maccabi Tel Aviv
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Nice
Logo týmu Molde FK
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Wolfsberger AC
Logo týmu Slovácko 1. FC
UEFA Europa Con.. | 19:00 - dnes
Logo týmu AIK Stockholm

Jak rozpoznat nadhazovače, který se vrací zpět do formy?

2. 4. 2022 12:20, upraveno: 5. 4. 2022 14:12
autor: OnlyValue
Baseballová sezóna se blíží a tak je na čase podrobit ji bližšímu zkoumání, abychom byli patřičně připraveni na všechny aspekty sázení.
Jak rozpoznat nadhazovače
Nadhazovač v baseballu je klíčovým hráčem.

Jedním z nejlepších způsobů pro nalezení hodnoty v sázení na baseball – zejména v prvních měsících sezony – je sázení na nadhazovače, kteří se vracejí zpět po nevydařené sezóně a kteří se vracejí ke svému plnému potenciálu – nebo se mu alespoň blíží. Trik je samozřejmě v tom, že tyto nadhazovače musíte umět rozpoznat. Zde je šest věcí, na něž byste se při hledání těchto nadhazovačů a před výběrem sportovních tipů měli zaměřit:

Jsou zdraví?

Jedná se o nejčastější důvod, proč se jim v minulosti nevedlo. Je těžké zjistit, zda je nadhazovač letos zdravější, pokud nejste lékař, který ho vyšetřuje – přesné zprávy od týmu určitě nedostanete -, ale existují určitá vodítka, podle kterých to můžete posoudit.

Pokud nadhazovač dostává plnou zátěž hned v jarní přípravě, pak je pravděpodobně dostatečně zdravý. Podstatný je také typ zranění. Jedná se o ojedinělý problém, nebo se opakuje? Byla provedena operace, a pokud ano, jaký je typický časový rámec rehabilitace a prognóza? Potýkali se s podobnými zraněními i jiní nadhazovači s podobným talentem? Jak dobře se zotavili a jak dlouho jim trvalo, než znovu dostali do formy?

Změna okolností

Stává se, že nadhazovač má problémy, protože dostává špatné rady. To může znamenat, že je manažer využívá zvláštním způsobem nebo že spolupracují s nadhazovacím trenérem, který se snaží provádět změny, které nefungují, nebo který neopravuje chyby, jaké přichází. Poměrně často pak může mít změna těchto okolností na nadhazovače dramatický dopad – zejména pokud nadhazovač podával poměrně dobré výkony předtím, než začal spolupracovat s trenérem nebo manažerem, o kterém je řeč.

Nadhazovače, který se vrací z podprůměrného roku, je zdravý a nyní má kolem sebe nového manažera, nového trenéra nadhazovačů nebo nový tým, je třeba pozorně sledovat. Vliv by mohla mít i změna chytače, pokud se zdá, že si nadhazovač a chytač nesedli.

Měly jeho loňské problémy nějaký pádný důvod?

Nejlépe to ilustrujeme na příkladu. V roce 2010 mělo bostonské eso Josh Beckett na své poměry velmi špatný rok – 6-6 s ERA 5,78 a poměrem k/BB, který byl hluboko pod očekáváním. Při zpětném pohledu na tento rok však vyniknou dvě věci. Zaprvé, hned na začátku roku podepsal novou obrovskou smlouvu. Sám přiznal, že se s tímto tlakem špatně vypořádal.

Zadruhé, poměrně výrazně změnil výběr nadhozů – mnohem méně silových nadhozů a mnohem více snižujících se nadhozů. Zkrátka neházel tak, jak byl zvyklý házet, což mělo jasný dopad na jeho efektivitu.

Jedná se o velké problémy, ale oba se dají snadno napravit, takže díky pozitivnímu přístupu, který Beckett na začátku jara 2011 měl, se rychle vrátil k dobrým výkonům. Pokud jsou hlavní problémy nadhazovače jasné a dají se snadno odstranit, pak je návrat v plné síle velice pravděpodobný.

Věk

Čím je nadhazovač mladší, tím snadněji se vrátí do formy, protože jeho tělo je silnější a odolnější. Nadhazovač, který má ve 26 letech podprůměrný rok, může být v dalším roce klidně lepší, ale nadhazovač, kterému se to povede ve 33 letech, je možná už opotřebovaný. To neznamená, že 34letý nadhazovač nemůže být skvělý, jenom je to méně pravděpodobné.

Čtěte
Ze stovky 200 tisíc? Žádný problém!

Byly problémy s bullpeny? Je tomu tak i teď?

Pokud má nadhazovač mizerné výsledky, ale jeho základní statistiky jsou solidní, pak se může dít něco jiného. První místo, kam se musíme podívat, je počet no decision, které daný hráč má. Pokud běžně vychází ze zápasů, které skončí remízou nebo náskokem, a bullpen mu to kazí, pak problémy s jeho bilancí pravděpodobně vůbec nejsou jeho vinou.

Pokud startovní nadhazovač nevydrží výrazně méně směn než dříve – a v důsledku toho bullpeni nehází víc – pak se jedná o problémy s bullpenem, nikoliv o znamení, že se přestalo dařit nadhazovači. Otázkou tedy je, zdali se zlepší bullpen, nebo zda jeho problémy budou přetrvávat.

S jakým týmem hraje?

Stačí vzít v úvahu Felixe Hernandeze. V roce 2010 měl Hernandez mizernou bilanci 13-12 bodů. Kdybyste se podívali jen na to, řekli byste si, že měl mizerný rok. Přesto vyhrál Cy Young a předvedl čísla, která byla kouzelná a která ho jasně identifikovala jako nejlepšího nadhazovače v AL. Hernandez dokáže s míčem cokoli. Nedokáže však odpalovat nebo přimět své spoluhráče k tomu, aby zaznamenali doběh.

Nakonec nezáleží na tom, že soupeře dokážete držet na pouhých 2,27 doběhu na devět směn, pokud váš tým nedokáže získat více. Hernandez je extrémní příklad, ale existuje spousta nadhazovačů, kteří mají zdánlivě špatný rok, protože hráli za týmy, které jim nenabídly žádnou běžeckou podporu. Změna těchto okolností – buď zlepšení týmu, nebo nový tým – může letos vést k mnohem lepším výkonům a tudíž i ziskům sázkařů.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search