Přihlášení:
Menu
Logo týmu Everton
Premier League | 13:30 - zítra
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Freiburg
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 20:30 - zítra
Logo týmu Senegal
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Tigre Victoria
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Rosario
Logo týmu Newell's
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Velez Sarsfield
Logo týmu Necaxa
Primera Divisio.. | 02:00 - zítra
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles

Jak poznat nadhazovače se skvělým vstupem do nové sezóny?

4. 4. 2022 10:00, upraveno: 28. 4. 2022 20:57
autor: OnlyValue
Na začátku každé MLB sezóny se objeví několik nadhazovačů s velmi dobrým startem. Tito nadhazovači jsou během prvních zápasů prakticky neporazitelní. Díky tomu mají skvělé výsledky, mikroskopické ERA, působivé statistiky a pochopitelně si zasluhují i zvýšenou pozornost veřejnosti.
Jak poznat nadhazovače
Nadhazovači v baseballu mohou mít skvělý start do sezóny, ale pak se vrátit k průměru.

Na sázkařích potom je, aby přesně určili, zdali je skvělý start známkou toho, že nadhazovače čeká skvělá sezóna, nebo zdali se mu nevyhne pád zpět na zem. Čím přesnější bude váš odhad, tím efektivněji můžete na baseball sázet. Přinášíme vám sedm faktorů, které vám pomohou vyhodnotit, co čeká nadhazovače se skvělým vstupem do sezóny.

Proti komu hrál?

Všechna vítězství jsou skvělá, ale některá vítězství jsou jednoznačně lepší. Jednoduše řečeno, pokud nadhazovač porazí tým s dobrými odpalovači, je to mnohem důležitější, než když porazí špatný tým, nebo průměrný tým, který se výrazně trápí na pálce.

Stejně tak je mnohem důležitější, pokud výher dosáhne venku, zejména v ballparcích, než v domácích zápasech. Vzorek sice bude poměrně malý, abyste mohli dělat nějaké klíčové závěry, ale čím lepší soupeře nadhazovač pomohl porazit, tím více mu můžete věřit.

Už proti daným týmům házel?

Pakliže je nadhazovač v lize nováčkem, může se s týmem utkat poprvé, a nebo poprvé za dlouhou dobu. Pokud tým nadhazovače nezná, může být zaskočený – zejména na začátku sezóny, kdy nemá k dispozici žádné video, na jehož základě by nadhazovače mohl zkoumat. Čím lépe však tým nadhazovače zná a čím lépe ho může zkoumat, tím je jeho výhra proti danému týmu působivější.

Jaké je jeho WHIP?

Ikona týmu Pardubice FK
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Slavia Praha
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Existují přesnější a efektivnější statistiky než WHIP (počet odpalů a hitů na nadhoz), ale WHIP je velmi dobrým rychlým ukazatelem toho, jak si nadhazovač vede. Pokud je WHIP nižší než 1,50, pak nadhazovač podává dobré výkony. Pod 1,00 je v naprosto dokonalé formě. Na úrovni 1,50 a více se nejedná o skvělého nadhazovače. Je možné, že ERA a výhry mají lepší statistiky, nežli WHIP. To obvykle znamená, že nadhazovač měl štěstí, a na štěstí se v dlouhodobém horizontu těžko spoléhá.

Jsou jeho statistiky srovnatelné se statistikami v minulosti?

Nadhazovači se mohou rok od roku zlepšovat a také se zlepšují, jenže tato zlepšení jsou obvykle postupná – odrážejí to, jak nadhazovač sílí, sbírá praxi a vybrušuje nadhozy. Pokud je nadhazovačův start letos dramaticky lepší než v několika posledních sezonách, pak je to důvod k zamyšlení. Neznamená to samozřejmě, že nadhazovač nemůže udělat dramatický krok kupředu. Znamená to pouze to, že pokud podává výkony na docela jiné úrovni, má to nějaký důvod. A existuje výrazná šance na to, že toto zlepšení je neudržitelné.

Co se změnilo?

Pokud má nadhazovač nečekaně skvělý vstup do sezóny, určitě byste se měli podívat na to, zdali se mimo sezónu neudála změna, která by tato zlepšení vysvětlila. Pokud na něco takového přijdete, může to znamenat, že nadhazovač si formu dokáže udržet. Vrací se po závažné operaci, jako je Tommy John? Změnil po sezoně svůj režim – kondici, cvičení, trénink a podobně? Pracuje s ním nový trenér?

Měl dobrý start do sezóny už v minulosti?

Pokud nadhazovač v minulosti už skvělý start do sezóny měl, můžete mít lepší představu o tom, jak udržitelné jsou jeho výkony. Je to celkem jasné – podívejte se do minulých sezón, jak vypadalo prvních pár zápasů a co se dělo potom.

Jak se daří týmu za ním?

Pro nadhazovače bude mnohem snazší pokračovat ve vítězství – a přinášet sázkařům výsledky – pokud má za sebou talentovaný tým, který dobře odpaluje. Když útok funguje, pak je pro nadhazovače větší prostor pro chybu. Tím pádem bude cítit menší tlak na své výkony. A méně nervózní nadhazovač je obvykle mnohem výkonnější.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search