Přihlášení:
Menu
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Slovinsko
EURO | 18:00 - zítra
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Portugalsko
EURO | 21:00 - 18. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Polsko
EURO | 15:00 - zítra
Logo týmu Nizozemí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Srbsko
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Anglie
Náš tip:
2
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Belgie
EURO | 18:00 - 17. 06.
Logo týmu Slovensko
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 15:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Itálie
EURO | 21:00 - dnes
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rakousko
EURO | 21:00 - 17. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Turecko
EURO | 18:00 - 18. 06.
Logo týmu Gruzie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chorvatsko
EURO | 15:00 - 19. 06.
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Německo
EURO | 18:00 - 19. 06.
Logo týmu Maďarsko
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Marinos
J League | 09:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Kalju Nomme JK
Meistriliiga | 11:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 11:00 - dnes
Logo týmu Flora Paide
Logo týmu Hiroshima
J League | 11:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Sapporo

Jaké NHL statistiky jsou nejlepší pro předpovídání budoucího úspěchu?

23. 11. 2016 11:14, upraveno: 1. 2. 2017 19:22
autor: LadyAmbientte
Sezóna 2016-17 je v plném proudu nejen co se týče nejlepší hokejové soutěže na světě, ale i ve většině dalších hokejových lig. Ve hře je několik nových hráčů, přičemž se první draftovaný hráč Auston Matthews stal vůbec prvním hráčem v historii NHL, který ve svém debutu za Toronto Maple Leafs vstřelil čtyři branky. Zajímavé je, že se tak stalo chvíli předtím, kdy se v úvodním zápase sezóny za Edmonton Oilers, po čekání dlouhém 64 utkání z hattricku těšil Connor McDavid.
Jaké NHL statistiky jsou nejlepší pro předpovídání budoucího úspěchu?
Statistiky počtu gólů jsou obvykle bezvýznamné. Nejprve je třeba uvést je do kontextu dalšími údaji, především těmi o počtu střel na bránu.

Zatímco opakovačky ze zápasů se šíří po celém světě, my se podíváme na způsoby analyzování sportovních výkonů ve snaze najít trendy, které jsou při sázení na hokej nejužitečnější. Na následujících řádcích najdete pár slov o statistikách, které jsou pro předpověď budoucích úspěchů v NHL zdaleka nejlepší.

Metoda analýzy

Existuje spousta různých analytických metod včetně Poissonovy distribuce a Pythagorova očekávání, ale k vyhodnocení trvalého úspěchu je nejvíce přístupným nástrojem počítání střel. Bez ohledu na to, zdali tým vyhraje či nikoliv, je počet výstřelů daného týmu ve srovnání s počtem výstřelů jeho soupeře obvykle skvělým barometrem schopnosti ovládat utkání.

Střely pro předpověď budoucího úspěchu mohou poskytnout větší objem dat, než počet vstřelených gólů nebo počet obdržených gólů či výher. Větší počet střel na bránu může být lepším indikátorem stavu týmu než počet gólů vstřelených za zápas.

Corsi a Fenwick

Většina hokejových fanoušků už pojmy Corsi a Fenwick pravděpodobně zaslechla. Corsi porovnává střely na branku s počtem vstřelených gólů, k čemuž přidává také počet zásahů, střel vedle brány a zblokovaných střel. Tato statistika může být (ale nemusí) vyjádřena jedním jediným číslem.

Ikona týmu Slovinsko
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Dánsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Fenwick oproti tomu zapomíná na blokované střely a snaží se zaměřit na předpověď schopnosti trefit se do brány trošku jinak. Smyslem těchto statistik je udělat si kompletní přehled o střelách proti soupeřově bráně a o střelách soupeře, která by měla vypovídat o míře držení puku a tudíž i o budoucím úspěchu.

Problémy s analýzami

Jediným skutečným problémem statistik jsou rozdílné úrovně hodnot nebo procentuální úspěšnosti zápasů a tudíž i vcelku rozdílné koeficienty zápas od zápasu. Tak například, pokud je týmové Corsi stejné v jednom i v druhém zápasu, ale v prvním z nich nastoupil elitní brankář a v druhém podprůměrný gólman, jejich počet gólů se mohl zvednout z 0 na 5 branek a to i navzdory vysokému držení puku.

V současné době se sice pracuje na přesném výpočtu těchto odchylek, ale to je velmi náročné a na jednoduchý způsob jejich odlišení se zatím nepřišlo.

Hokejové statistiky a statistiky NHL – závěrečné shrnutí

Předpovědět výsledek utkání některého z týmů pouze na základě samotných statistik může být velmi obtížné. Nejlepším způsobem analyzování čísel je použít držení puku jako vodítko, které vám pomůže porozumět sestavě týmu spíše než základní statistiky udávané ve většině případů.

Čtěte
Mixér: Víkendové tipy od našich expertů (03. 05. – 05. 05.)

Tak například, pokud tým bude mít lepší Corsi a Fenwick, je jasným favoritem na výhru utkání. Pokud se k tomu přidá ještě výhoda domácího hřiště, nebo gólman ve skvělé formě a vy dostanete odpovídající kurz, můžete sázet.

Nicméně pokud daný tým má lepší Corsi a Fenwick, ale chystá se ke 3 utkání ve 4 dnech na cestě, přičemž se do brány chystá gólman číslo 2, potom byste o sázce znovu měli přemýšlet.

Hokejová analytika může být výborným nástrojem pro předpovídání budoucího úspěchu, ale abyste mohli porozumět celkovým šancím, musíte zvážit každé zrnko informací.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. bikepunk
  28.11.2016 2:14

  Mám len otázku. Corsi a fenwick sa počíta z poslednych zápasov domáceho týmu? A potom si urobím priemer? Alebo ako to je? Ďakujem za odpoveď.

  Odpověď
  • 28.11.2016 9:45

   Dobry den, statistiky Corsi a Fenwick napr. v NHL najdete vyhledanim "Corsi NHL" ve svem prohlizeci. Obvykle se jedna o hodnoty ze vsech zapasu aktualni sezony, ale lze vyhledat i hodnoty z minulych sezon, nebo ze vsech sezon dohromady. Neni treba nic pocitat.

   Odpověď
   • bikepunk
    30.11.2016 19:24

    Ďakujem, idem sa na to pozrieť. Táto stratégia určovania vitaza sa mi pozdáva. Čítam vašu stránku pravidelne už rok a musím povedať, že ste mi veľa dali čo sa týka bankrollu, stratégie a zmýšľania. Len tak ďalej.

    Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search