Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bayern München
Bundesliga | 18:30 - zítra
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Mainz
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Slavia Praha
Pohár | 18:00 - 28. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Newcastle
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Hellas Verona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Zlaté Moravce
Super Liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Metz
Ligue 1 | 21:00 - dnes
Logo týmu Lyon
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Arouca
Liga Sagres | 21:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Teplice
1. liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Karviná FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Aston Villa
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Nottingham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Manchester United
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 17:30 - 25. 02.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Marseille Ol.
Ligue 1 | 20:45 - 25. 02.
Logo týmu Montpellier
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 14:00 - dnes
Logo týmu Sokol Krasnoyarsk
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Toros Neftekamsk
Logo týmu Karelia SKA
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Live sázky | tipy a triky, které pomohou k dobré sázce

6. 5. 2022 20:06, upraveno: 26. 7. 2022 10:04
autor: OnlyValue
Live sázky patří mezi nejnovější a také nejlepší způsoby sázení na sport. Formát sázení, který se občas označuje také jako live sázení nebo sázení na živo, vznikl společně s online sázkovými kancelářemi. Live sázky mají několik jasných výhod, zároveň však sázkařům nabízejí několik možností, jak vydělat peníze a užít si vzrušení. V tomto článku se na live sázky podíváme pod drobnohledem!
live-sazeni
Bookmakeři vypočítávají live kurzy na základě dat, která jim posílají přímo z místa dění zápasu. Někdy se ovšem jejich spojení překazí.

Abychom si upřesnili, o čem bude dnešní článek. Live sázky jsou sázky učiněné až po začátku zápasu či jakékoliv jiné události, na níž se chystáte sázet. Za časů kamenných sázkových kanceláří bylo po začátku zápasu se sázením konec. V rámci evoluce pak sázkové kanceláře nabízely poločasové sázky, což byl první krok k živému sázení. Live sázky jsou zatím posledním vývojovým článkem této evoluce.

Live sázky jsou ze své podstaty velmi rychlé. To přináší spoustu příležitostí k uzavření ziskové sázky, ale také velkou spoustu příležitostí k tomu se spálit (a prohrát celý svůj bankroll). K live sázkám je proto třeba přistupovat velmi obezřetně, žádný ambiciózní sázkař by se jich ovšem neměl stranit a živé sázky alespoň vyzkoušet. Pojďme se podívat, jak tento typ sázek funguje a jaké příležitosti nabízí.

Proč live sázky nabízejí tolik hodnotných kurzů?

Když sázkové kanceláře vypíšou otevírací kurzy (první kurzy na daný zápas), jsou ve velké výhodě. Mají totiž několik dlouhých dní na to, aby zjišťovali potřebné informace, spouštěli své algoritmy, konzultovali je s odborníky a sledovali pohyb kurzů u ostatních sázkovek, aby pak vypsali přesné kurzy. To znamená, že příležitost k nalezení výhodného kurzu se směrem k zápasu výrazně snižuje. Sice je stále možné, že sázkovka nějaké value betty nabídne, ovšem směrem k zápasu je jich stále méně.

Co se stane, když sázkovce tenhle čas vezmete? Výrazně se sníží přesnost vypisovaných kurzů. Když musí vypsat kurzy v mžiku oka, musí se spoléhat na počítačové algoritmy a ty rozhodně nejsou dokonalé. Není čas na to, aby zjistil, zdali při vypisování kurzů udělal chybu.

Ikona týmu Bayern München
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Leipzig
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Přesně tohle se při live sázení děje. Ale to není vše. Když se bookmakeři musí spoléhat na počítačové simulace a algoritmy, nemohou analyzovat zbylé dění ve hře. Často se pak stává, že nedokážou včas zareagovat na dění ve hře, například na zranění, nebo na momentum, což je příležitost pro chytré sázkaře.

Za další chybné kurzy potom může chování veřejnosti, která se při live sázení nechová příliš chytře, ale hraje spíše impulzivně. Tisíce live sázkařů dělá během zápasu obrovské chyby, kterými pak vychylují kurzy na tu špatnou stranu. Ať tak nebo tak, live nabídka je doslova prolezlá obrovskými chybami, které sázkaři mohou využít ke svému prospěchu.

Hledejte příležitosti pro zajištění sázky

Zajištění sázky je jednou z nejlepších strategií sázení, kterou live sázky umožňují. Tato technika sice může snížit potenciální zisky z pre-match sázek, ovšem existují situace, kdy svou sázku prostě zajistit chcete bez ohledu na hodnotné kurzy.

Zajištění sázky je praktika, kdy během zápasu vsadíte proti své pre-match sázce tak, abyste si zajistili zisk (v krajním případě abyste snížili svou ztrátu). Představte si, že jste si před zápasem vsadili na výhru New Jersey Devils do rozhodnutí za kurz 2,90. Během zápasu jdou Devils do vedení a na jejich soupeře Colorado Avalanche se zvedne kurz na výhru na 2,20. V této chvíli máte ideální příležitost vsadit si proti svému původnímu tipu a inkasovat i v případě, že váš původní tip nevyjde.

Řekněme, že na New Jersey Devils jste před zápasem vsadili 500 korun. Když šli Devils do vedení, vsadili jste 500 korun na výhru Colorado Avalanche. Nyní jste v situaci, kdy v případě výhry Devils budete v zisku 450 korun, zatímco v případě výhry Colorada 100 korun. Samozřejmě, pokud budete mít na sázku čas, můžete vklady propočítat přesně tak, abyste vyhráli stejné množství peněz v případě výhry obou těchto týmů. K tomu vám doporučujeme využít tzv. „holandskou kalkulačku“.

Připravte se na zápas, na který chcete sázet live

Pokud bychom live sázení měli popsat jedním slovem, bylo by to „rychlé“. Možnosti sázek a navyšování a snižování kurzů se na vás hrnou velice rychle a pokud na to nebudete připravení, přijdete o spoustu hodnoty a nebo o sázku, kterou moc chcete. Nejlepší způsob, jak si takové příležitosti nenechat ujít, je ještě před zápasem prozkoumat možné sázkové příležitosti a připravit si plán sázení.

Jak se připravit?

Je jasné, že před začátkem zápasu neuvidíte kurzy. Live kurzy dostanete až těsně před začátkem zápasu. Nejlepším způsobem, jak zůstat v obraze až to začne, je postupování podle příkazů pokud/tak.

V zásadě se můžete rozhodnout, že pokud dojde k situaci X, uděláte Y nebo Z a to v případě, že kurz bude vyšší než. Vzhledem k tomu budete připravení na různé možnosti, ve kterých si myslíte, že by šla nalézt hodnota. Abyste problematiku lépe pochopili, představím malou ukázku.

Řekněme, že budete sázet na Anadolu Efes v zápase basketbalové Euroligy proti Realu Madrid. Řekněme, že úvodní lajna na Anadolu Efes činí -3,5. A nakonec řekněme, že na Anadolu Efes vsadíte 500 korun. V tomto případě byste ovšem mohli udělat něco, co rádo dělá spousta sázkařů. Riskujete tím, že přijdete o hodnotu, ale zároveň si připravujte šanci na to, že uzavřete skvělý obchod. Před zápasem na Anadolu Efes můžete vsadit pouze 250 korun a zbylých 250 korun si můžete ušetřit na live sázku, pokud se tedy naskytne dobrá příležitost.

V tomto případě budete čekat na to, že Real Madrid bude skórovat jako první. Pokud Real Madrid získá míč jako první a skóruje jeden, dva, tři koše, na Anadolu Efes dostanete naprosto skvělou cenu/vypsanou lajnu. V takovém případě byste mohli dostat i o několik desetin vyšší kurz, a nebo o několik bodů nižší handicap při stejném kurzu. To znamená, že vaše sázka v hodnotě 250 korun by namísto výhry 227 korun přinesla výhru třeba v hodnotě 370 korun.

Tento postup samozřejmě bude fungovat pouze tehdy, pokud Real Madrid skóruje jako první a veřejnost na něj začne ve velkém sázet. Může se však jednat o skvělou šanci, jak navýšit kurz. V nejhorším případě Anadolu Efes skórují jako první a druhou sázku (live) prostě neuděláte.

Dále si můžete udělat pohotovostní plány podle toho, jak některé věci v zápase budou fungovat nebo nebudou fungovat.

Například:

Řekněme, že si myslíte, že konkrétní fotbalový tým vyhraje, pokud bude hrát po zemi, ale pokud se rozhodne pro nakopávané míče, bude muset skousnout prohru. Vzhledem k tomu se nejspíš rozhodnete, že před zápasem si nevsadíte, ale budete vyčkávat, až co uvidíte v zápasu.

Po začátku zápasu pak budete muset rychle vsadit (protože pokud budou hrát po zemi, mohou rychle skórovat a devalvovat cenu-kurz), ale zároveň získáte cenné informace při pravděpodobně stále dost podobném kurzu.

Možnosti live sázení jsou opravdu nekonečné a to jak v hledání hodnoty, tak i v přípravě. Příprava je důležitá z toho důvodu, že si v ní utřídíte, co vlastně hledáte. Nezapomeňte si spočítat, jak vysoké kurzy se při určitých příležitostech vyplatí.

Vždycky si nastavte, aby byly automaticky přijímány pouze lepší kurzy

Toto je asi naprosto jasné. Během live sázení se kurzy neustále mění a to i poté, co odkliknete nějakou sázku. Neznamená to, že děláte něco špatně, takhle to při live sázení prostě funguje. Nicméně byste si kvůli tomu měli pohlídat jednu důležitou věc.

Většina sázkových kanceláří nabízí možnost vsadit si bez ohledu na to, jaké jsou zrovna kurzy – prostě vám přijme sázku, ať už jsou kurzy vyšší nebo nižší, než za jaké jste původně sázeli. První možnost je skvělá, ta druhá ovšem naprosto příšerná. Dovolit sázkovce přijmout sázku za jakéhokoliv kurzu je téměř sebevražda. Rozdíl v kurzech v rozmezí několika málo sekund může být zdrcující. Proto nikdy, za žádných okolností nezaškrtávejte možnost sázet live při jakýchkoliv kurzech.

Automaticky přijímat lepší kurzy ovšem chcete. Pokud tedy v sázkovce bude tato možnost tzv. separé, určitě ji využijte. Každá desetinka navíc se hodí.

Neztrácejte přehled

Sázení live je velmi rychlé (ano, napsal jsem to už několikrát, ale je to velmi důležité). Kvůli tomu máte možnost uzavřít velké množství různých sázek a to aniž byste si uvědomili, že jste ve hře již hodně zainteresovaní (že jste do hry poslali velkou spoustu peněz). Představte si, že sázíte po 200 korunách. 200 korun jste vsadili už před zápasem a řekli jste si, že během zápasu budete dávat pozor, zdali se nenaskytne nějaká další příležitost. Po 30sekundách se druhému týmu podaří skórovat po velmi šťastné shodě událostí a kurzy se pohnou vaším směrem. Tuto hodnotu si nemůžete nechat ujít, takže vsadíte dalších 200 korun. Po dalších 10 minutách se zraní klíčový hráč soupeře, ale kurz na výhru vašeho týmu stále neklesá. Další příležitost vsadit si na svůj tým, že?

Už teď máte ve hře 600 korun, což je trojnásobek vaší obvyklé sázky. Spousta lidí do hry během chvíle pošle ještě více peněz. A to aniž by si to uvědomovali, což je špatně.

Samozřejmě neříkám, že byste měli ignorovat výhodné příležitosti k sázce. Radím vám pouze to, abyste dodržovali pravidla správného bankroll managementu (a samozřejmě i svá vlastní pravidla). Udržujte si přehled o tom, kolik jste do hry už poslali, klidně si to někam viditelně poznamenejte. V takové situaci, jakou jsem vám představil výše, můžete být v pokušení vsadit více, než byste si normálně dovolili, protože vidíte hodnotu, která je „příliš dobrá, než abyste ji ignorovali“, ale věřte mi, že držet se zpátky je lepší. Pamatujte si, že ve sportovním sázení není nikdy nic jisté, v pohodě dokáže prohrát i mnohem větší favorit.

Nesázejte protisázky

Jednou z největších chyb při live sázení je sázení prosti sobě (pokud to neděláte vědomě, abyste zajistili své sázky). Pokud sázíte před zápasem, této chybě se celkem snadno vyhnete, ovšem horší je během zápasu.

Historka je vždycky stejná – sázíte více zápasů najednou. Najednou zahlédnete tak krásný kurz, že ho tam prostě nemůžete nechat. Rychle vypálíte sázku a za 10 minut si uvědomíte, že jste vsadili protisázku, která však nemá hodnotu, protože ať zápas skončí jakkoliv, vy budete v minusu.

Jak si jistě sami dobře uvědomujete, tohle není postup, kterým byste dokázali vydělávat peníze. V takovým situacích skončíte v nejlepším případě „na svém“, dost často však uděláte tak špatný obchod, že se dopracujete ke ztrátě. A těch málo situací, kdy uzavřete výhodnou sázku na obě strany, bude tak málo, že s nimi ztráty nepokryjete.

Takže si pamatujte

Dávejte pozor, na co sázíte a buďte si vědomi sázek, které jste již učinili. Ano, vím, že je moc důležité, abyste výhodný kurzy stíhali (rychle na ně reagovali), ale nedělejte to na úkor špatně uzavřených sázek. Sportovní sázení je přetahovaná o každou desetinku a korunu. Pokud omylem budete uzavírat nevýhodné sázky, může to smazat váš možný zisk.

Nevynucujte si příležitosti

Profesionální sázkaře a amatérské tipéry odlišujte především jejich schopnost odolat sázce. Amatéři milují akci a jen těžko odolávají příležitosti získat nějaké peníze. Pokud si myslíte, že je těžké držet se stranou od příležitosti při tradičním sportovním sázení (pre-match), počkejte, až se vám do rukou dostane live sázení. Budete mít stovky a tisíce různých příležitostí, což vás může úplně „strhnout“.

Je to skvělé? Ano, je to skvělé, ale musíte si uvědomit, že byste si nikdy neměli vynucovat sázkové příležitosti, zkrátka abyste sázeli jenom kvůli tomu, abyste tzv. „zůstali ve hře“. Asi to zní snadně, ale buďte si jistí, že to tak snadné není. Sportovní sázkaři si každou sázku dokáží ospravedlnit, dost často jsou to ovšem pouze omluvné lži. Pokud si myslíte, že vám něco takového hrozí, buď při live sázení hodně opatrní.

Čtěte
MIX tiket: Zkombinujte předzápasové a live sázky!

Nepoužívejte live sázky, abyste doháněli své ztráty

Když už jsem vás upozornil na vynucování sázkových příležitostí, musím vás upozornit také na hrozbu dohánění ztrát. Dejte si na to pozor a nepoužívejte live sázky k navrácení dříve prohraných peněz. Jedná se o sázkařskou spirálu, do které se určitě nechcete pouště (alespoň pokud se chcete stát ziskovým sázkařem). Je možné, že by se vám to jednou či dvakrát povedlo, ale praktikovat to s úspěchem každý den prostě nejde. Jednou vás tento špatný zvyk dožene.

Live sázky byste měli uzavírat pouze tehdy, pokud jste přesvědčeni, že jste našli sázku s hodnotou. Jedinou výjimkou je, pokud zajišťujete předchozí sázku.

Pokud jste to ještě nezažili, tak věřte, že dřív nebo později vás to napadne. Je extrémně lákavé zakončit den tím, že si vsadíte a na jeden nebo dva pokusy vrátíte svůj bankroll na původní hodnotu. Jenže co dělat, když tyhle sázky prohrajete? Vsadíte další sázku? A potom další sázku? Kdy těmto sázkám bude konec? Až všechno prohrajete?

Nesázejte na zápasy, na které nekoukáte

Už jsem to v průběhu článku několikrát zmínil – vaší největší výhodou proti počítači či bookmakerovi při live sázení je, že se na zápasy díváte a máte přesné informace o průběhu hry. Pokud zápas nesledujete, je veškerá vaše výhoda pryč. Sázeli byste pouze na základě statistik, čísel a kurzů, což dělá vlastně i počítač. Komu se podle vás bude víc dařit? Vám nebo počítači?

Pokud se chystáte sázet live, musíte se do zápasu ponořit. Neznamená to pouze sledovat zápas. Musíte dávat pozor. Není třeba, abyste si dělali poznámky, ale měli byste se soustředit na to, co se ve hře právě děje. Pokud dokážete zachytit něco, co ostatní sázkaři či počítače, které nastavují kurzy, nezachytí, tak jste vyhráli.

Pokud se na zápas nedíváte, nebo nemáte chuť se soustředit, tak na tento zápas prostě nesázejte. Nechte si to na jindy.

Live sázky – závěrečné shrnutí

Sečteno a podtrženo, v tomto průvodci jsem vám poradil, jak se nejlépe vyrovnat s rychlým tempem live sázení. Jestliže s live sázkami začínáte, měli byste začít pomalu. Ano, sázky je třeba uzavírat rychle, ale musíte mít na paměti, že si s nimi chcete vydělat. To znamená, abyste sázeli pouze pár sázek a sledovali, co to udělá. Objevujte, jak fungují. Získejte cit pro vývoj na hřišti. Před začátkem zápasu si naplánujte, co a za jakých podmínek vsadit.

Live sázky jsou skvělou příležitostí, jak můžete najít obrovskou hodnotu. Mějte však na paměti, že sázkovky nedělají chyby v každém zápasu. Proto buďte také vždycky připravení, že v daném zápase si nevsadíte. Hodně štěstí.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search