Přihlášení:

1 × 1 =

Menu
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Náš tip:
1.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Senica SH
Super Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Trnava
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Basel FC
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu St. Gallen
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Luzern
Super League | 19:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kispet-Honved
NB I | 20:15 - dnes
Logo týmu Haladas
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Videoton
NB I | 20:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Coritiba
Serie B | 21:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Juventude
Serie B | 21:30 - dnes
Logo týmu CRB Maceio
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Oeste
Serie B | 00:00 - zítra
Logo týmu Paysandu SC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Flamengo
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Botafogo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nagoja
J League | 11:00 - zítra
Logo týmu Hiroshima
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Olomouc
1. liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2

Preview ATP French Open 2016

30. 3. 2016 16:48, upraveno: 4. 3. 2017 15:48
autor: LadyAmbientte
Před druhým Grand Slamem roku 2016 se pokusíme odpovědět na otázku, zdali Djokovič vyhraje svůj první French Open, nebo zdali ho o titul opět někdo připraví.
Preview ATP French Open 2016
Největším favoritem French Open 2016 je Novak Djokovič.

Ať už hledáte tip na vítěze ATP French Open 2016 nebo byste rádi našli nějaké sázky s hodnotou, abyste mohli zajistit svoje předchozí tipy, v tomto článku najdete všechno potřebné.

Novak Djokovič

Světová jednička je na zisk titulu ATP French Open 2016 největším favoritem. Sázkové kanceláře na jeho vítězství vypisují průměrné kurzy 1,85. Rodák ze Srbska i přes svou skvělou kariéru slávu Roalnd Garros stále ještě neochutnal. Ve 3 ze 4 posledních let byl Novak Djokovič finalistou, který byl nakonec poražen – a to dvakrát Rafaelem Nadalem a jednou (vloni) Stanem Wawrinkou.

Prohra se Stanem Wawrinkou ve finále French Open byla v roce 2015 pro Djokoviče jediná porážka. Srbský tenista se loni na antuce dopracoval k naprosto famózním statistikám udržení podání/breaků v hodnotě 90,3% a 33,0% (123,3%), přičemž odehrál 17 zápasů. Z toho důvodu ho spousta lidí považuje za vůbec nejlepšího hráče na startovní čáře. Paradoxem je, že Djokovič považuje antuku za svůj nejhorší povrch.

Také historický poměr výhry/prohry v hodnotě 52/11 je poměrně zajímavý, ale vzhledem k tomu, že Djokovič byl ve většině těchto zápasů naprostým favoritem, průměrná ROI při slepém sázení na něj se zastavila na -9%. Z toho vyplývá, že i tento rok na French Open nebude sázení na něj nejvýhodnější.

Ikona týmu Příbram
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Teplice
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Nicméně sázející bude nejspíše zajímat, že z pozice favorita Djokovič ve finále French Open prohrál pouze jednou a to loni proti Stanu Wawrinkovi. Zbylé dvě prohry byly v zápasech proti Nadalovi, do nichž srbský tenista vstupoval jako outsider. Vzhledem k současné formě obou hráčů je velmi nepravděpodobné, že by se Nadal v tomto roce mohl pokusit titul French Open získat.

Pokud Djokovič na French Open vyhraje, bude na půl cesty získat v roce 2016 všechny Grand Slamy.

Rafael Nadal

Vzhledem Nadalovým k historickým statistikám 70-2 je spravedlivé říci, že Španěl Roland Garros považuje za svůj druhý domov. Minulý rok byl od roku 2009 prvním rokem, v němž se Nadalovi nepodařilo získat titul. Tento rok se Nadal ve Francii pokusí získat v pořadí 10. korunu French Open.

Čtyři z předchozích 9 vítězství uhrál Nadal proti Rogeru Federerovi a dva proti Novaku Djokovičovi, což by Španělovi tento rok mohlo dodat potřebnou sebedůvěru. V době psaní článku je však Nadal pátým hráčem na světě, což by mohlo znamenat, že než se dostane do čtvrtfinále, může potkat elitního soupeře.

Nadalovi statistiky na antuce v roce 2016 stále jsou 80,8% (držení podání) a 31,0% (breaků), tedy kombinovaně 111,8%. Díky tomu se z něj u většiny sázkových kanceláří stává v pořadí druhý favorit na výhru titulu s průměrným vypisovaným kurzem 5,70. Důvěru v tento výsledek podlamuje Nadalova prohra proti Dominicu Thiemovi v Buenos Aires a proti Pablu Cuevasovi v Rio de Janeiru.

ČTĚTE TAKÉ:
Český grandslamový vítěz přiznal, že se ho pokusila uplatit sázkařská mafie

Aby Nadal opět mohl porážet nejlepší hráče světa a obzvláště Djokoviče, bude se muset ještě hodně zlepšit. Nejsme si ovšem nijak zvlášť jistí, že to stihne už ve Francii.

Stan Wawrinka

Překvapivý loňský výherce se v roce 2016 rozhodně pokusí zopakovat svůj čin – a měl by se hodně snažit – neboť mu hrozí, že se ve světovém žebříčku propadne.

Průměrné kurzy Stanu Wawrinkovi moc šancí nedávají. Ačkoliv má Švýcarská dvojka slušné statistiky držení podání a breaku, 85,2% respektive 26,8% (112% kombinovaně), na úroveň Djokoviče ani zdaleka nedosahuje.

Na druhou stranu, Wawrinka s průměrným kurzem na vítězství 11,4 by neměl být podceňován a to ani v porovnání s Djokovičem. Kromě loňského vítězství se mu s Djokovičem podařilo odehrát vcelku vyrovnané semifinálové utkání na Australian Open, kde obhajoval svůj další Grandslamový titul z roku 2014.

Andy Murray

Antuka je pro Andy Murrayho zdaleka nejhorším povrchem, ale sázkaři by si měli uvědomit, že Skot se v posledních letech na antuce hodně zlepšil.

Toto tvrzení se opírá o statistku za rok 2015, kdy Andy Murray na antuce dosáhl vcelku působivého výsledku 14-1, přičemž jeho úspěšnost držení podání a breaku stoupla na 85,6%, respektive na 37,2% (kombinovaně 122,8%). Jedinou jeho porážkou bylo pětisetové utkání proti Djokovičovi v semifinále loňského French Open.

V roce 2015 Andy Murray získal titul v Mnichově a Madridu. Některé čtenáře by mohlo hodně překvapit, že se jedná o Murrayho jediné ATP tituly na antuce.

Vzhledem k tomu, že se Skotovi skvěle vedlo v zahřívacích Masters turnajích v Madridu a Římu, bude Murray s průměrným kurzem na vítězství 11,30 jasným favoritem minimálně na to, že se dostane do finále Roland Garros.

Kei Nishikori

Talentovaný Japonec je na antuce poměrně silný. Nicméně jeho loňské výsledky 13-3 a kombinovaná úspěšnost držení podání/breaku v hodnotě 110,7% už tak skvělé nejsou.

Nishikoriho sužují různá zranění a nekonzistentní forma, takže předtím než si na jeho úspěch na French Open v roce 2016 vsadíte, nejprve byste ho měli vidět. Pokud šestadvacetiletý japonský tenista bude fit, díky nesmírnému talentu má rozhodně šanci soutěžit na nejvyšší úrovni a poplést hlavy i těm nejlepším z nejlepších. Průměrný vypisovaný kurz na výhru Nishikoriho na French Open v roce 2016 v hodnotě 27,60 by tak v sobě mohl skrývat hodnotu.

Roger Federer

Roger Federer, jeden z nejlepších hráčů všech dob je sázkovými kancelářemi oceňován průměrným kurzem 29,70. Švýcarská jednička přitom musí doufat, že se dobře zotaví ze zranění kolena i z drobné střevní virózy, která ho postihla před Miami Open.

Statisticky na tom Roger Federer na antuce není vůbec špatně – v rámci své kariéry se dopracoval ke kombinované procentuální úspěšnosti 114,6%, nicméně je třeba poznamenat, že do finále Roland Garros se neprobojoval už od roku 2011. V posledních třech letech přitom prohrál jakožto velký favorit s Jo-Wilfriedem Tsongou, Ernestem Gulbisem a Stanem Wawrinkou.

Navíc proti jeho noční můře Nadalovi Roger Federer od roku 2011 ani jednou nevyhrál, ale už třikrát prohrál, ačkoliv z pěti zápasů proti Djokovičovi se mu podařilo ukořistit alespoň dvě vítězství.

ČTĚTE TAKÉ:
Český grandslamový vítěz přiznal, že se ho pokusila uplatit sázkařská mafie

Vzhledem k dlouhým výměnám, které jsou na antuce obvykle k vidění, bude Roger Federer pro zisk prvního Roland Garros titulu od roku 2009 muset být v nejlepším možném rozpoložení.

Tomáš Berdych

S celkovými kariérními výsledky 51-116 v zápasech proti soupeřům z TOP 10 a vcelku špatnou úspěšností v mačích proti favoritům, by Tomáš Berdych musel svou hru hodně pozvednout.

Tomáš Berdych se od roku 2010 (kdy prohrál proti Robinu Soderlingovi po vedení 2-1) nedostal ani do semi-finále. Do osmifinále se pak probojoval pouze jedinkrát a to v roce 2014, kdy prohrál v zápase proti Gulbisovi. Z toho vyplývá, že český tenista není na zisk Roland Garros titulu ani zdaleka favorit – průměrné vypisované kurzy se pohybují okolo 57,10.

David Ferrer

Španělský veterán David Ferrer sice není tak slavný jako jeho krajan Nadal, nicméně na svém oblíbeném povrchu je velmi těžkým soupeřem. Bohužel vzhledem k tomu, že jeho hra je hodně orientována na výdrž, vykazuje David Ferrer ve svých čerstvých 33 letech lehký výkonnostní pokles.

S kombinovanou úspěšností 113,1% je však David Ferrer mnohem větší hrozbou nežli náš Tomáš Berdych a to i přestože kurz na tohoto hráče je o něco vyšší (100,5).

Potenciální překvapení

Vzhledem ke skvělému startu do roku 2016 by mohli překvapit mladí tenisté Dominic Thiem (průměrný kurz 70,10) a Nick Kyrgios (průměrný kurz 97,10).

Taktéž skvěle servírující Miloš Raonič (s průměrným kurzem 76,75) do tohoto roku vstoupil velmi dobře, jenže aktuálně se zotavuje ze zranění z Australian Open a ještě není jasné, jak to s ním bude. Velké zdravotní problémy doprovázejí také Argentinského hráče Juana Martina Del Potra, jehož kurz na výhru 76,70 nepovažujeme vzhledem k předešlým výkonům za odpovídající.

Dalším skvěle servírujícím hráčem je Jo-Wilfried Tsonga s průměrným kurzem 62,67, který velmi příjemně překvapil v Brazílii, aby pak své fanoušky dostal do kolem prohrou v zápase s mladičkým Thiago Monteiro.

Marin Cilic, Grigor Dimitrov, Gael Monfils a Richard Gasquet postrádají buď fyzickou kondici, dostatečnou psychickou odolnost, nebo snahu zlepšit svůj tenis v zápasech proti nejlepším hráčům světa, takže sázení na ně opravdu nedoporučujeme.

Zdroj: Pinnacle Sports

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole