Přihlášení:
Menu
Logo týmu Zlaté Moravce
Super Liga | 15:00 - 24. 02.
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 04:07 - zítra
Logo týmu Boston
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Ässät Pori
SM Liiga | 17:30 - zítra
Logo týmu Kalpa Kuopio
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Torino AC
Serie A | 20:45 - zítra
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
0
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Slovan Bratislava
UEFA Europa Con.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Sturm Graz
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Legia Warszawa
UEFA Europa Con.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Molde FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sparta Praha
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Galatasaray
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Roma AS
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Feyenoord
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague | 17:30 - 23. 02.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - 23. 02.
Logo týmu Hellas Verona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Arouca
Liga Sagres | 21:15 - 23. 02.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Manchester United
Premier League | 16:00 - 24. 02.
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Montreal
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Buffalo
Logo týmu Chicago
NHL | 01:37 - zítra
Logo týmu Philadelphia

Strategie sázení na dvojtipy – tipy, triky a trochu pravděpodobnosti

13. 11. 2023 08:30, upraveno: 26. 11. 2023 17:23
autor: OnlyValue
Při tradičním sázení na výsledek zápasu ve fotbalu, tedy na výhru-remízu-prohru má sázkař 33,33% šanci na výhru. Co byste řekli na to, kdybyste tuto šanci mohli zdvojnásobit? Mít 66,66% šanci na výhru při fotbalovém zápasu je extrémně lákavé, ačkoliv tato šance je ve skutečnosti čistě jenom teoretická.
Strategie sázení na dvojtipy - tipy, triky a trochu pravděpodobnosti
Dvojité šance se dají sázet i v aku sázkách

Příklad výše jsem použil z toho důvodu, abych vám snadno ilustroval, o čem sázení na dvojtipy je – sázíme na dva ze tří možných fotbalových (či hokejových, ragbyových atd.) výsledků, přičemž u každého možného výsledku vyhrajeme stejné množství peněz. Vsadit můžeme na neprohru jednoho týmu (1X nebo X2), případně na to, že zápas neskončí remízou (12).

Sázení na dvojtipy pochopitelně nabízí nižší kurzy, ve srovnání se sázením na výsledek zápasu (1X2) jsou přibližně poloviční. Bez ohledu na to se jedná o oblíbený typ sázek, který nabízí všechny sázkové kanceláře. Tyto sázky vyhledávají hned dva typy sázkařů – ti, kteří hledají vysoce pravděpodobné sázky a ti, kteří rádi sází na překvapení (a outsidery).

Jak vybrat dobrou sázku na dvojtip?

Ať už sázíte na favority nebo outsidery, důvod pro tuto sázku zůstává stejný: jistota. Toto je ovšem otázka víry, spíše než skutečných šancí na výhru. Sázkař si myslí, že když pokrývá dva ze tří možných výsledků, sázka je bezpečná a může proto vsadit víc. Tento typ sázky je proto přisuzován sázkařům, kteří disponují velkými bankrolly, to však není tak docela pravda. Dobrou sázku na dvojtip může uzavřít prakticky kdokoliv, pokud se mu podaří najít hodnotné kurzy.

Pojďme se podívat zvlášť na obě možnosti

Favorité – V tomto případě se sázející rozhodne uzavřít sázku na dvojtip v případě, kdy mu předzápasová analýza prozradí, že kromě výhry jeho oblíbeného týmu existuje také velká pravděpodobnost na remízu. Pokud chcete vsadit na favorita a remízu, musíte přijmout mnohem nižší kurz (občas v hodnotě klidně pouze 1,10 a nižší), zároveň však víte, že k výhře vám stačí, aby se favorit vyhnul prohře.

Ikona týmu Grand Rapids Griffins
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Texas Stars
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Pokud tedy vaše analýza zcela vylučuje výhru outsidera, je pro vás sázení na dvojitou šanci ideální možností sázení. Tento typ je výhodný také v případě, že zápas z nějakého důvodu zcela vylučuje remízu (například když týmy vědí, že v případě remízy budou oba vyřazeni z turnaje).

Outsideři – jedná se o populárnější způsob využití dvojitých šancí, protože kurzy na dvojtip na outsidery je mnohem vyšší, v některých případech dokonce převyšují kurzy na čistou výhru favorita. V tomto případě si dvojitou šanci vybírají sázkaři, kteří sice věří v možné překvapení, ale kteří se zároveň bojí, že outsider by nemusel mít dostatek schopností na vítězství (a že bychom se tedy mohli dočkat nerozhodného výsledku). Tímto způsobem tedy vyloučí výhru favorita a nezaobírají se tím, zdali outsider skutečně vyhraje.

Sázení na dvojtipy na favority nebo outsidery je stejné, jako sázení na AH+0,5. Obě sázky přinášejí stejný výplatní poměr a obě se týkají sázení na dva možné výsledky.

O sázení na dvojitou šanci existuje také spousta mýtů:

Dvojitá šance je určená sázkařům s vysokým bankrollem – Tento běžný omyl šíří především sázkaři, kteří se sázení věnují první měsíc, a kteří se rozhodli vydělat jmění slepým sázením na nízké kurzy. Sázení na dvojitou šanci je pro každého sázkaře, který se nesnaží rychle navýšit svůj bankroll. Pokud podáte spoustu sázek na dvojtipy, nezáleží na tom, kolik jste vsadili při každé sázce. Výhra tří sázek s kurzem 1,33 bude naprosto stejná, jako byste vyhráli jednu sázku s kurzem 2,00.

Je obtížnější najít hodnotu – to je lež. Posoudit, zda má kurz hodnotu a posouzení, zdali je vhodné vsadit, je stejně těžké u jednoduché sázky jako u dvojtipu. Dokonce by se dalo říct, že v případě sázení na dvojtipy je hodnota kurzu viditelnější, protože běžná čísla (výhry, počet gólů atd.) poskytují více informací.

Potřebujeme vyšší procento výher – ano, ale to je logické. Pokud váš průměrný výherní kurz bude 1,33, abyste zůstali v kladných číslech, potřebujete 67% a vyšší šanci na výhru. Pokud váš průměrný výherní kurz bude 2,00, potřebujete 51% a vyšší šanci na výhru. Pokud vůbec nebudete rozumět sportu a budete slepě sázet při kurzech 1,33 a 2,00, dosáhnete přibližně 62%, respektive 46% úspěšnosti. V obou případech se tedy jako sázkař snažíte překonat to malé procento, které sázková kancelář ubírá na kurzech v podobě marže. Je tedy nakonec úplně jedno, zdali se snažíte dosáhnout 67% úspěšnosti při kurze 1,33 nebo 51% úspěšnosti při kurze 2,00. Dosáhnout zisku v sázení je v obou případech stejně těžké (byť každému sázkaři vyhovuje něco jiného, má své preference ohledně kurzů atd.).

Vyplatí se z dvojitých šancí sestavovat akumulátory?

Dvojité šance se dají sázet i v aku sázkách. Tento typ sázení není tak populární – při sázení dvojtipů na favority jsou sázkaři přesvědčeni, že se jim to kvůli nižším kurzům nevyplatí, při sázení na outsidery se potom bojí, že je to příliš riskantní.

Sázení akumulátorů s dvojitými šancemi se vyplatí sázet, dokud jsou úspěšné. Pokud do akumulátoru dáte tři dvojitipy s kurzem 1,26, je to stejné jako byste vsadili jednoduchou sázku s kurzem 2,00. Pokud vám přijde bezpečnější dávat na tiket tři dvojtipy, není v tom žádný rozdíl. Na druhou stranu byste si vždycky měli uvědomit, že násobení kurzů jednotlivých sázkových příležitostí násobí také hodnotu, kterou tyto sázky přinášejí. Pokud je tato hodnota kladná, sázením akumulátorů zvýšíte svou úspěšnost. Naopak pokud je hodnota kurzů záporná, děláte ještě horší obchod, než kdybyste uzavřeli každou sázku zvlášť.

Při sázení akumulátorů složených z dvojtipů na outsidery vás šance teoreticky zvýhodňují. Když vsadíte na dvojitou šanci, máte na výhru teoretickou šanci 66,66%. V případě sázky dvou dvojtipů na jednom tiketu se vaše šance na výhru sníží na 44,44%. V případě trojnásobné sázky se šance dále sníží,  a to na 29,57%.

Pokud však na tiket dáte dva kurzy s hodnotou 2,50, dostanete celkový kurz 6,25, což při 44,44% šanci na výhru znamená jasný zisk. Samozřejmě se teď bavíme o teoretických pravděpodobnostech, protože ne všechny týmy mají na výhru stejnou šanci a závislosti na své síle, na svém herním stylu, na své formě, motivaci a na mnoha dalších okolnostech. Příklad výše jsem použil pouze k tomu, abych ilustroval, co vám při sázení na dvojtipy v akumulátorech pomůže k výhře.

Sázkař, který si chce sázením vydělávat, by měl nakonec vždycky řešit hodnotu kurzů. Ve své podstatě je úplně jedno, zdali sázíte na vzducholodě nebo na cvrnkání kuliček, zdali vybíráte kurzy vyšší jak 6,00, nebo naopak nižší jak 1,25. Záleží vždycky pouze na tom, zdali dokážete vybírat kurzy s hodnotou a to na konzistentní bázi. Jakmile se to naučíte, budou všechny další teorie pouze passé. Do té doby trénujte a nikdy se nevzdávejte.

Čtěte
Strategie sázení: Dvojtipy na 3 a více gólů

Jak na dvojtipy sázím já?

Osobně se sázkami na dvojtipy poměrně pravidelně pracuji. K sázkám na dvojtip se uchyluji především v případě, kdy sázím na fotbal. Mým typickým cílem je zápas, ve kterém je velká pravděpodobnost under 2,5 gólu a ve kterém jsou týmy hodně vyrovnané. V takovém případě hledám disbalanc v kurzech a vybírám si sázky na dvojtip, který přináší vyšší kurz.

Druhou možnost použití dvojtipů vidím v sázce na outsidery. V tomto případě sázení přináší jednu velkou výhodu v podobě vyšších kurzů, kde je podle mě mnohem snadnější odhalit hodnotu.

Na dvojtipy na favority nesázím z výše zmíněného důvodu – špatně se mi v nich odhaluje hodnota.

Strategie sázení na dvojtipy

I přestože sázení na dvojtipy není zase tak populární, sázkaři vymysleli spoustu různých využití. Většina z nich dvojtipy dosazuje do běžných sázkových systémů jako je Martingale (typicky při sázení dvojtipů na outsidery) nebo 15 sázek v řadě (typicky při sázení dvojtipů na favority). Podívejte se do naší rubriky sázkových systémů a vyberte si podle svých preferencí.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search