Přihlášení:

15 + twenty =

Menu
Logo týmu Düsseldorf
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Arsenal
Carling Cup | 20:45 - zítra
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Chomutov
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Kometa Brno
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Wolfsburg
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Stuttgart
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Hämeenlinna
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Lukko Rauma
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
SBR
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Salzburg
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu CE Wien
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Köln
DEL | 19:30 - dnes
Logo týmu Mannheim
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Hertha Berlin
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Augsburg FC
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:30 - dnes
Logo týmu Milan AC
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Bayern München
Bundesliga | 20:30 - zítra
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 20:30 - 21. 12.
Logo týmu Mönchengladbach
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 21:00 - 21. 12.
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Chelsea
Premier League | 16:00 - 22. 12.
Logo týmu Leicester
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barcelona FC
Primera Divisio.. | 18:30 - 22. 12.
Logo týmu Celta Vigo
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Eindhoven PSV
Eredivisie | 19:45 - 22. 12.
Logo týmu Alkmaar AZ
Náš tip:
1
1X2

Tajná strategie sázení, která poráží on-line sázkové kanceláře

22. 1. 2018 10:29, upraveno: 23. 9. 2018 09:50
autor: ales1983
Tým vědců našel způsob, jak legálně vydělávat peníze v on-line sázkových kancelářích… a pak se dostal do problémů.
Tým vědců vyvinul program, který vyhledává valuebety. Jeho sázková strategie byla vždy plusová, až to začalo sázkovým kancelářím vadit a podnikly proti němu určitá opatření.

Pokud vás někdy lákalo vsadit si na sportovní zápas nebo si zahrát v kasinu, asi víte, jak bookmakeři a kasina nastavují kurzy v neprospěch hráčů. Nejlepším příkladem je ruleta, v níž je 36 červených a černých čísel a zelená 0 a (v USA) zelená dvojitá nula. Celkem se nabízí 38 možností. V případě sázky na červenou nebo černou je kurz 18/38 a spravedlivá výplata při sázce 1 euro by činila 2,111 eur. Kasino však vyplatí pouze 2 eura a rozdíl si ponechá. Tímto způsobem si zaručuje svůj zisk.

Podobně je tomu v případě sázkových kanceláří a sázek na tenis, basketbal, dostihy, fotbal a další sportovní události. Bookmakeři se vždy snaží, aby kurz byl nastaven v jejich prospěch. Stanovování těchto kurzů je však obtížnější než u rulety, protože výpočty jsou samy o sobě obtížnější.

A tím se naskýtá příležitost taktizovat. Je možné přijít s lepším způsobem výpočtu kurzů a tím překonat bookmakery?

Ikona týmu Düsseldorf
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Dortmund
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Dnes na tuto otázku dostáváme odpověď díky práci Lisandra Kaunitze z tokijské univerzity a hrstce jeho kolegů, kteří našli způsob, jak trvale vydělávat peníze na trhu on-line sázení na fotbalové zápasy.

Jejich práce je však spojena s vážnými výhradami. Kaunitz a jeho vědecká skupina tvrdí, že když si bookmakeři uvědomili jejich úspěch, znemožnili jim pokračovat v sázení.

Na obrázku – Lisandro Kaunitz

Hráči již odedávna sestavují plány, jak porazit kurzy bookmakerů, ale úspěšní jsou jen v ojedinělých případech. Důvodem je to, že bookmakeři vynakládají na výpočet co nejpřesnějších kurzů značné úsilí. Obvykle zaměstnávají týmy statistiků, jež zkoumají historická data v různých sportovních disciplínách, jako je například fotbal, a následně vyvíjejí pokročilé modely, jimiž stanovují odpovídající kurzy na každý zápas.

Kaunitzova skupina tvrdí, že tento systém se nikomu nepodařilo překonat vytvořením lepších statistických modelů.

I přes tak sofistikovaný přístup má však způsob práce bookmakerů určité slabiny. Souvisí to se způsobem, jakým si své sázkové příležitosti zajišťují, aby se chránili před možností vyplacení vysokých částek.

Když se například hraje fotbalový zápas, bookmakeři stanovují kurzy na výhru, prohru a remízu každého z obou týmů. Někdy se může stát, že velký počet lidí vsadí na určitý výsledek zápasu z důvodů, které nesouvisejí s výší kurzů, ale například vyšší popularitou týmu, než se očekávalo. V případě výhry takového týmu by sázková kancelář musela vyplatit značnou sumu peněz.

Bookmakeři si tak mohou své sázkové příležitosti zajistit tím, že nabídnou příznivější kurzy na opačný výsledek. Tím způsobem přilákají sázkaře k uzavírání sázek, které alespoň částečně pokryjí potenciální ztráty.

ČTĚTE TAKÉ:
Strategie: sázení proti remízám se stabilním ziskem!

Kaunitz uvádí, že tím se naskýtá příležitost pro ty, kdo si toho dokáží všimnout. Vědci našli fintu v tom, že důsledně sledují sázkové příležitosti, jež hrají do karet hráči, a nikoli bookmakerovi.

Jejich metoda je jednoduchá. Vycházejí z předpokladu, že bookmakeři sami o sobě dokáží dobře určit kurzy, které jsou přesným odrazem skutečné pravděpodobnosti výhry, remízy nebo prohry s připočtením vlastní marže.

V tomto případě je dobrým měřítkem pravděpodobnosti běžný průměr kurzů nabízených všemi sázkovými kancelářemi – takříkajíc moudrost davu. Výsledkem jsou průměrné kurzy, které jsou podle Kaunitze a jeho skupiny velmi přesným odrazem skutečné pravděpodobnosti.

Pak je velmi jednoduché analyzovat všechny nabízené kurzy a najít ty, které se vymykají ostatním. Kaunitzova skupina pak společně vypočítá, jak moc jsou tyto odlehlé kurzy výhodné. Jsou-li dostatečně příznivé, sázka na ně by se měla vyplatit – alespoň z dlouhodobého hlediska.

A právě tak Kaunitzova vědecká skupina postupovala. Vytvořili program, tzv. web crawler, který shromáždil sázkové kurzy na fotbalová utkání nabízené on-line sázkovými kancelářemi na celém světě. Vypočítali průměrné kurzy, vyhledali odlehlé kurzové hodnoty a následně zjišťovali, zda sázka na ně bude výhodná či ne.

Před vkladem skutečných finančních prostředků vědci otestovali svou myšlenku na historických datech za posledních 10 let – využili k tomu závěrkové kurzy a výsledky 479 440 fotbalových zápasů odehraných v letech 2005–2015. V rámci této simulace bylo uzavřeno 44 % výherních sázek s 10ročním „yieldem“ na úrovni 3,5 %. Za předpokladu, že by na každou sázku bylo vsazeno 50 eur, zisk z 56 435 uzavřených sázek by činil 98 865 eur.

Důležitou otázkou je, zda tento výsledek mohl vyplývat jen z jejich výpočtů nebo jednoduše měli štěstí? Tým vědců tedy porovnal své výsledky s 2 000 simulacemi, ve kterých na stejné zápasy vsázel náhodně. V tomto případě tvořily výherní sázky 39 % z celkového počtu a výnos byl -3,2 %, což by odpovídalo ztrátě 93 000 eur.

Vědcům to umožnilo vypočítat pravděpodobnost, s jakou byl jejich první výsledek jen šťastnou náhodou. Pravděpodobnost dosažení zisku více než 98 865 eur při uzavření 56 435 sázek s použitím strategie náhodně zvolených sázek činí méně než 1 ku miliardě, uvedl Kaunitz.

Skupina vědců tak měla dobrý důvod si myslet, že jejich metoda bude fungovat v reálném světě. Ale nastal problém. Běžní sázkaři nemohou sázet vždy na závěrkové kurzy, které se mohou lišit od kurzů vypsaných v období před zápasem.

Takže Kaunitz a spol. se rozhodli to nasimulovat. „Rozhodli jsme se provést realističtější simulaci, ve které jsme vsázeli na kurz dostupný 1 až 5 hodin před začátkem každého utkání,“ říká Kaunitz.

Postup, jakým se kurzy upravují v období před zápasem, není veřejně dostupný, a proto tým vytvořil bot, který tyto kurzy shromažďoval od září 2015 do konce února 2016 na internetových stránkách sázkových kanceláří po celém světě. Poté svůj přístup otestovali v tomto datovém souboru.
Výsledky byly ještě lepší. Až 47,6 % sázek se ukázalo být výherními a přineslo návratnost 9,9 %. „Pokud by vklad na každou umístěnou sázku činil 50 eur, naše strategie by přinesla zisk 33 932 eur z 6 994 sázek“, říkají.

Je zajímavé, že strategie náhodného sázení na stejné události přinesla návratnost ve výši 0,2 % a zisk činil 825 eur. To by mohlo být důsledkem značné konkurence mezi online sázkovými společnostmi, které někdy nabízejí příznivější kurzy k přilákání sázek na nefavorizované mužstvo.

Tým poté vyzkoušel tento přístup na fiktivních sázkách, ale tentokrát s využitím dat v reálném čase místo historických údajů. To je důležité, protože je tak možné zjistit, zda jsou uvedené kurzy u online sázkové kanceláře skutečně dostupné.

Ve skutečnosti zjistili, že v asi 30 % případů se kurzy změnily, když se pokusili uzavřít online sázku. V takových případech sázku odmítli.
Ale strategie byla stále zisková. Po třech měsících práce s fiktivními sázkami činil jejich zisk 5,5 %, přičemž to bylo 1128,50 eur ze 407 sázek vždy v hodnotě 50 eur.

„V tomto okamžiku jsme se rozhodli vsázet za skutečné peníze,“ říká Kaunitzova skupina.
Tento svůj přístup opakovali po dobu pěti měsíců s tím rozdílem, že sázky v hodnotě 50 eur uzavíral reálný uživatel online po ověření kurzů. Během tohoto období představovaly jejich výherní sázky 47,2 % z celkového počtu a přinesly zisk ve výši 957,50 eur z 265 sázek. To je impozantní výnos 8,5 procenta.

„Pozorní čtenáři si uvědomí, že počet jimi realizovaných sázek byl mnohem menší než v případě fiktivních sázek. Důvodem je, že jsme neměli tak horlivého uživatele, který by vsázel na všechny dostupné příležitosti 24 hodin denně, a v důsledku toho jsme propásli mnoho sázek, jež se objevily,“ dodávají.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázková strategie: Rozpis s využitím podpůrných sázek

Menší počet sázek však nebyl zase tak důležitý. Skutečná simulace kurzových sázek potvrdila ziskovost strategie, říká Kaunitz.

Je to geniální přístup a fascinující výsledek. Kaunitz a jeho partneři našli Achillovu patu v odvětví kurzových sázek a využili ji ke svému vlastnímu prospěchu.

Ale jejich příběh má jeden háček. I když vědci hráli v souladu s pravidly kurzového sázení, začaly sázkové kanceláře po několika měsících sázení výrazně omezovat jejich účty, říkají vědci.

Sázkové kanceláře často omezovaly možnou výši vkladu na sázkovou příležitost nebo prováděly „manuální kontrolu“ sázky před jejím přijetím. Za takových okolností nemohl tým své sázky realizovat.
I kdyby sázkové kanceláře vybíraly sázky ke kontrole náhodně, nemělo by to mít vliv na ziskovost strategie. Ale Kaunitz a spol. tvrdí, že je málo pravděpodobné, aby se sázkové kanceláře zaměřily náhodně jen na jejich účty. „Za těchto okolností jsme v naší sázkové strategii nemohli pokračovat,“ dodávají.

Kaunitz a jeho tým neskrývají svou nespokojenost: „Sázkové kanceláře mohou svobodně inzerovat a nabízet kurzy svým klientům, ale očekávají od nich, že budou prohrávat. A pokud jsou úspěšní, mohou je sázkové kanceláře ze sázení vyloučit.“
Tým konstatuje, že takové praktiky bookmakerů mohou být nelegální. Jak bude Kaunitzův tým pokračovat, není jasné, ale přese všechno jsou jeho výsledky velmi zajímavé.

—–

Jsi již členem některé z českých sázkových kanceláří? Ne, tak si vyber a vyzvedni si vstupní bonus!

Fortuna
Chance
SYNOTtip
SazkaBet
Tipsport
Maxi Tip
Fortuna cz 95% Vkladový bonus 100% 3.0003000 + 450450 1 5050 VB3000 Získat
Chance cz 94% Vkladový bonus 100% 2.0002000 + 200200 1 100100 Získat
SYNOTtip cz 93% Vkladový bonus 100% 12.50012500 + 500500 1 100100 Získat
SazkaBet cz 92% Vkladový bonus 100% 3.0003000 + 300300 1 100100 Získat
Tipsport cz 91% Vkladový bonus 100% 50.00050000 + 150150 1 33 Získat
Maxi Tip cz 90% Vkladový bonus 10% 100.000100000 + 1.0001000 1 100100 Získat
Získat
Získat
Získat
Získat
Získat
Získat

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Ivan
  24.1.2018 18:16

  Výborné…Ďakujem za super info..nHoci pre jednotlivca málo reálne…

  Odpověď
 2. Michal
  1.6.2018 19:56

  Je to geniální přístup a fascinující výsledek….Neskutočné stále čím viac sa ukazuje negatívny vpliv školstva na ľudské myslenie…

  Odpověď

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search