Přihlášení:
Menu
Logo týmu Žalgiris Vilnius
Champions Leagu.. | 19:00 - zítra
Logo týmu Ferencváros Budapešť
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Dijon
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Sochaux
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie A | 01:00 - zítra
Logo týmu Corinthians
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Nizozemí
OG W | 13:30 - zítra
Logo týmu Čína
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Omonia Nikósia
Champions Leagu.. | 18:00 - zítra
Logo týmu Dinamo Zagreb
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1e Klasse | 20:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Buducnost Podgorica
UEFA Europa Con.. | 20:00 - zítra
Logo týmu Thorshavn HB
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vorskla Poltava
UEFA Europa Con.. | 18:00 - 29. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Paks SE
NB I | 18:15 - 30. 07.
Logo týmu Mezokovesd Zsory
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Glasgow Rangers
Premier League | 14:30 - 31. 07.
Logo týmu Livingston
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Olomouc
1. liga | 16:00 - 31. 07.
Logo týmu Pardubice FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Charleroi
1e Klasse | 16:15 - 31. 07.
Logo týmu Sint Truidense
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Juventude
Serie A | 23:00 - dnes
Logo týmu Chapecoense AF
Logo týmu Talleres
Primera Divisio.. | 23:00 - dnes
Logo týmu Arsenal de Sarandí
Logo týmu Argentinos
Primera Divisio.. | 01:15 - zítra
Logo týmu Newell's
Logo týmu Cruz Azul
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Test strategie sázení na přesný počet gólů ve fotbale

2. 6. 2021 17:54, upraveno: 3. 6. 2021 09:05
autor: OnlyValue
Přináším vám test strategie sázení, v jejímž rámci sázíme na přesný počet gólů. Tato strategie sázení se konkrétně drží hranice 2-3 gólů v zápasu a kurzů okolo 2,00. Jak tato strategie dopadla při střetu se skutečnými zákonitostmi a čísly?

Sázení na přesný počet gólů (2-3 góly v zápase) – znění strategie

Jak se dočtete v našem původním článku, tento sázkový systém vychází z jednoduchého faktu, že sázky na over/under bývají v některých případech podhodnocené (a z dlouhodobého hlediska tedy nevýhodné). Někteří sázkaři se kvůli tomu začali věnovat sázení na přesný počet gólů, konkrétně na hranici 2-3 gólů za utkání (tzn. že sázka je výherní v případě, že v zápase padnou dva nebo tři góly). Myšlenka je taková, že zatímco kurzy u této strategie sázení jsou víceméně stejné ve většině utkání, šance na to, že padnou 2-3 góly se v jednotlivých zápasech liší podle toho, jaké zrovna hrají týmy. Tato strategie mi přišla zajímavá a tak jsem ji podrobil bližšímu zkoumání.

ČTĚTE TAKÉ:
Jednoduchý tip pro sázení over/under 2,5 branky ve fotbale

Test strategie sázení na přesný počet gólů ve fotbale

Předně musím uvést, že kurzy na 2-3 góly v utkání jsou skutečně dost podobné. Liší se víceméně o max jednu až dvě desetinky. V průběhu svého testování jsem narazil na nejnižší kurz na 2-3 góly v zápase v hodnotě 1,80 a na nejvyšší kurz v hodnotě 2,29, ale to byla spíš výjimka.

Většina kurzů vypsaných na tuto příležitost osciluje okolo hranice 2,00, tzn. nejběžnější jsou hodnoty 1,95 – 2,05. To ovšem nic nemění na faktu, že kurzy se od sebe zase tolik neliší, ať už se hraje jakýkoliv zápas.

Autor této strategie dále uvádí, že pravděpodobnost na to, že v zápase padnou 2-3 góly se liší podle toho, jaký je očekávaný počet gólů v zápase, aniž by toto bookmakeři ve svých kurzech zohledňovali.

Ikona týmu Žalgiris Vilnius
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Ferencváros Budapešť
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Toto bohužel není pravda, jakkoliv by bylo skvělé, kdyby to tak opravdu fungovalo. Pojďme si toto tvrzení vyvrátit.

Vyvrácení základní myšlenky strategie sázení na přesný počet gólů

Základní myšlenka strategie sázení na přesný počet gólů je, cituji: „že v zápase mezi West Bromwich Albion a Swansea bude mnohem pravděpodobněji k vidění méně jak 2,5 gólů, zatímco v zápase mezi Manchesterem City a Evertonem bude mnohem pravděpodobně na pořadu dne více jak 2,5 gólů“. To je sice pravda, ovšem tato základní myšlenka, pokud se nad ní zamyslíme do důsledku, nám o větší pravděpodobnosti dvou až tří gólů vůbec nic neříká, protože hranice 2,5 gólu stojí přesně mezi 2 a 3 góly.

To znamená, že i když Albion a Swansea přinášejí větší pravděpodobnost under 2,5 gólu a Manchester City a Everton větší pravděpodobnost over 2,5 gólu, oba jsou od hranice 2,5 gólu víceméně stejně vzdáleni – Albion a Swansea nejpravděpodobněji vstřelí 1-2 góly, Manchester City a Everton 3-4 góly, přičemž s jedním z těchto zápisů se trefí do námi vytyčené přesné gólové hranice, zatímco s druhým půjde mimo něj.

Nakonec je tedy úplně jedno, zdali jsou týmy overové, nebo underové, tedy zdali mají blíže k under 2,5 gólu nebo k over 2,5 gólu, protože námi stanovený bod obtékají podobně, akorát každý z jiné strany.

Magická hranice 2,5 gólu

Magická hranice 2,5 gólu je ve fotbale takovou magickou hranicí. Kolem ní se obvykle točí veškeré sázení na počet gólů ve fotbal (ať už overy a undery, tak přesné góly a gólové rozmezí) a to z toho důvodu, že vzhledem k povaze hry je právě tento počet gólů, optimální, nejpravděpodobnější.

Pokud nebudeme mluvit o statistických výjimkách a krajních případech, jako jsou například ligy s výrazně vyššími gólovými průměry (například některé australské soutěže s průměrem na zápas 5 a více gólů), nebo zápasy s velkým favoritem a outsiderem, potom zdaleka největší pravděpodobnost bude, že padne v průměru 2,5 gólu na zápas.

I kdybychom tento průměr lehce zvedli, například na 3 góly na zápas, naše sázka hranici 2-3 góly atakuje s velmi podobnou pravděpodobností. Pravděpodobnost se může lišit o několik procentních bodů, což se pak odráží ve výchylkách kurzů 1,95 – 2,05 a méně/výše.

ČTĚTE TAKÉ:
Strategie sázení na dvojtipy - tipy, triky a trochu pravděpodobnosti

Value kurzy

sázkové kanceláři to obvykle chodí tak, že automaticky vypíšou kurz na over/under (2,5/3,5/4,5 atd.) a z toho se automaticky (za pomoci logaritmu) vypočtou gólové hranice a kurzy na počet gólů. Vzhledem k tomu se skutečně může stát, že kurz na 2-3 góly ve fotbale bude přestřelený (a tudíž výhodný), nicméně stává se to pouze v některých zápasech a spíše výjimečně. Hlavním předpokladem pak samozřejmě je, že i kurz na over/under byl vypsaný chybně, nebo že v zápase je obrovská statistická výjimka, kterou algoritmus nemohl vzít v potaz (například derby a častý výskyt výsledků 0:0 a 1:1).

Takže nakonec mohu říct pouze ano, tato strategie sice může být účinná, ovšem není to s ní tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Statistické výjimky existují, ovšem k identifikaci hodnotné sázky na přesný počet gólů nestačí pouze říct si, že tento zápas je overový nebo underový. Větší počet overů a underů v dané lize totiž nemusí znamenat a často neznamená menší nebo větší pravděpodobnost 2-3 gólů v zápasu, pouze nám to ukazuje, zdali průměr bude „obtékat“ na vyšší či spodní hranici.

Opět jsme tedy zpět u důkladné sázkové analýzy a hodnoty kurzů. Tato strategie může fungovat, ale bez těchto dvou věcí, jenom mechanickým sázením se prostě neobejdete.

ČTĚTE TAKÉ:
Strategie sázení: Dvojtipy na 3 a více gólů

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search