Přihlášení:
Menu
Logo týmu Mönchengladbach
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Newcastle
Premier League | 13:30 - dnes
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 13:00 - dnes
Logo týmu Třinec
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Stuttgart
Bundesliga | 18:30 - dnes
Logo týmu Frankfurt Eintracht
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu NEC Nijmegen
Eredivisie | 20:00 - zítra
Logo týmu Zwolle FC
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Preston
Championship | 16:00 - dnes
Logo týmu Norwich
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Torino AC
Serie A | 18:00 - dnes
Logo týmu Juventus
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Florida
NHL | 23:07 - dnes
Logo týmu Buffalo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rapid Wien
Bundesliga | 17:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
J League | 09:00 - dnes
Logo týmu Tokyo
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 10:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 10:30 - dnes
Logo týmu Táborsko
Logo týmu Tammeka Tartu
Meistriliiga | 11:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 12:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 13:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

TOP 10 nejhloupějších přečinů proti zákonu spáchaných fotbalovými hráči

18. 6. 2013 09:10, upraveno: 18. 6. 2013 11:30
autor: LadyAmbientte
Někteří fotbalisté dělají hlouposti. Nedávno byl francouzský útočník Charles N´Zogbia zatčen za podvod, který spáchal tím, že na písemnou zkoušku za sebe poslal někoho jiného. Překvapilo vás to? Určitě ne! Fotbalisté totiž rozhodně nejsou kdovíjak spořádaná parta, no a pár z nich se rozhodne jít ještě o něco dál. Zřejmě si nejsou vědomi toho, že jsou kvůli jejich slávě lidem více na očích a že jim jejich hlouposti asi jen těžko projdou. A navíc – před zákonem a to platí hlavně v západních zemích, jsou si všichni lidé rovni.

Podívejte se s námi na sportovce, kteří řídí pod vlivem alkoholu, po nocích se nechají vyprovokovat ke rvačkám, nakupují drogy a páchají mnoho dalších trestných činů, které je dostanou až na první stránky všech světových novin. Vybrali jsme pro vás TOP 10 nejhloupějších přečinů proti zákonu spáchaných fotbalovými hráči a nezapomněli jsme ani na jednoho českého zástupce. Tady je máte:

10. Matty Pattison – z domu vyrazil nahý

Pattison, toho času hráč týmu Norwich, se jednoho rána probudil a myslel si, že zaspal na trénink. Tento rusovlasý hráč měl za sebou těžký večer a nechtěl na sebe seslat hněv svého šéfa Glenna Roedera a tak rychle vyrazil z domu – zapomněl však na to, že se patřičně neoblékl a je tudíž úplně nahý.

V tomto stavu byl zastaven policií a současně si i uvědomil, že je neděle a má tudíž volno. Z pozdějšího soudního slyšení však vyšlo najevo, že jeho nahota byla jen fáma.

9. Roman Bednář – nákup drog mimo svůj domov

V roce 2009, kdy tým West Brom bojoval o sestup z elity, se jeho útočník Roman Bednář pravděpodobně rozhodl hledat útěchu. V novinách vyšla fotografie, kde mladý útočník zřejmě z auta za 420 liber nakupoval kokain a konopí. Jak se tato fotka dostala na povrch, klub okamžitě stopnul útočníkovi starty až do doby, než došlo k dalšímu šetření.

Ikona týmu Mönchengladbach
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Dortmund
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Český hráč od West Midlanské policie vyfasoval varování a na počátku sezóny 2009/2010 dostal od fotbalového svazu povolení vrátit se do hry.

8. Glen Johnson – krádež vybavení do koupelny

Glen Johnson a jeho komplic Millwall Ben May byly spatřeni 74 ročním zaměstnancem ochranky společnosti B&Q, když se v roce 2007 snažili o nesmyslnou loupež.

Johnson, který v té době patřil Portsmouthu, ale byl na výpomoci v Chelsea bral týdně 30.000 liber. Jako by mu to nestačilo, rozhodl se v jednom z místních obchodů pro krádež záchodového prkénka, předložky k záchodu a pár kohoutků pod dřez. Oba muži byli zadrženi policií a na místě dostali pokutu 80 liber.

7. Diego Maradona – střílení vzduchovkou po novinářích

Maradona byl specialistou na maléry jak na zeleném pažitu, tak i mimo něj. Jeho prohřešky mu většinou procházeli, ale v roce 1998 ho štěstí opustilo, neboť na sebe upoutal pozornost orgánů zastupujících spravedlnost činem, který předčil všechna jeho dosavadní dovádění.

Když domov bývalého kapitána argentinského fotbalového týmu okupovali novináři, nenašel v sobě příliš mnoho pochopení. Rozhodl se, že kovové brány, které chránily jeho domov, nejsou dost, vzal do ruky vzduchovou pistoli, opřel si ji o auto a do davu začal pálit.

Vzhledem k zvláštnímu Argentinskému právu je v době psaní tohoto článku ještě dva roky v podmínce.

6. Dai Thomas – spolčení s gangem chuligánů na Euru 2000

Když se Dai Thomas rozhodl strávit léto 2010 v Belgii na Euru 2010, byl fotbalistou týmu Cardiff City a bývalý reprezentant Walesu do 21 let. Thomas do Belgie však nejel pouze obdivovat Zinedine Zidana a Luise Figa, nebo snad ochutnat proslulou místní čokoládu.

Tento fotbalista byl zachycen kamerou přitom, jak se v Bruselu společně s davem chuligánů pustil do násilných střetů s policií. Dai Thomas byl zatčen a deportován a dále ho čekalo odvolání tříměsíční odvolání ze svého týmu. Později byl Thomas uvězněn a vyloučen z fotbalových hřišť kvůli několika prokázaným trestným činům.

5. Peter Storey – import porna

Bývalý hráč Arsenalu a Anglického národního mužstva se dostal do problémů poté, co se v roce 1990 dostal na několik let do vězení za dovážení porna. Tento hráč dostal podmíněný trest již v 70. letech, kdy se účastnil podvodu s padělky.

Pozornost zákona však přitáhl Storeyho pokus o import 20 porno kazet, které se z Evropy snažil propašovat v pneumatice svého automobilu. Nebýt jeho podmínky, za tento prohřešek si vysloužil pouhý 20ti denní trest.

4. Tony Adams – řízení pod vlivem alkoholu

Předtím, než v roce 1996 přiznal, že je alkoholikem, byl Adams údajně zapojen do několika šarvátek, které vznikly kvůli jeho výbušné povaze. Většina z nich se ututlala a fotbalista se s aktéry vždy vyrovnal mimosoudně. V roce 1990 však uhodila kosa na kámen.

Tehdejší kapitán Arsenalu poslal svůj automobil do zdi několik bloků od domova a bylo zjištěno, že v jeho krvi kolovalo 4x více alkoholu, než je v Anglii povolený limit (0,8 promile – pozn. redakce). Poté, co byl v létě propuštěn z anglického národního týmu, jeho problémy se dále stupňovaly. V prosinci byl nakonec odsouzen ke 4 měsícům vězení, z nichž si nakonec odkroutil pouze 2 měsíce. Předtím než se Adams dočkal trestu, vedle Arsenal k výhře titulu (sezóna 1990/1991).

3. Peter Swan – manipulování s výsledky týmu

Peter Swan byl společně s Tony Kayem a Davidem Layne zapojeni do doposud největšího britského skandálu s manipulováním výsledků zápasů.

Píše se rok 1960, když byl v časopisu People odhalen podvod, v němž byli tři hráči vidění, jak vsází vysoké sázky proti svému vlastnímu týmu Sheffield Wednesday. Sheffield nakonec tento zápas prohrál 0-2. Swan za to byl odměněn 4 měsíčním vězením a osmiletým zákazem fotbalu. Kdyby proti sobě Swan nevsadil, určitě by dostal šanci účastnit se mistrovství světa ve fotbale v roce 1966.

2. Mickey Thomas – snažil se dát do oběhu falešné bankovky

Talentovaný velšský záložník Mickey Thomas se stal úplně nejznámější kvůli jeho mistrným volným kopům, díky nimž dostal šanci hrát za Manchester United a poté se za Arsenal účastnit Ligy Mistrů.

Poté co byl Thomas přichycen při rozdávání pochybných 10ti a 20ti librových bankovek byl však strážníky zatknut a nakonec uvězněn. Část trestu vykonal s vězněm, který zabil dva lidi a uřízl jim hlavu. Thomas byl deníkem News of the World přichycen při tom, jak uvnitř vězení oslavoval a popíjel šampaňské.

1. César – podílel se na loupeži klubových bonusů

Jako 19ti letý hrál César za Juventus Sao Paolo. Díky svým hlubokým znalostem klubu informoval dva kamarády o bonusových penězích – rovných 100.000 dolarů, které ležely a čekaly, jak budou mezi hráče týmu rozděleny. Jeho přátelé klub vykradli a rozdělili se s ním rovným dílem. Bohužel pro ně si však neuvědomili, že nákup drahého auta v hotovosti asi nebude vzhledem k jejich věku to pravé ořechové. Poté co si César odkroutil čtyři roky vězení, vrátil se na hřiště a hrál v italské Serii A za takové týmy jako Lazio a Inter Milán.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search