Přihlášení:

17 + six =

Menu
Logo týmu Hiroshima
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Gamba
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Jubilo
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Kashima
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Reysol
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Tokyo
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zeljeznicar Sarajevo
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Narva Trans
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Zrinjski Mostar
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Trnava
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Ceará
Serie A | 00:30 - 19. 07.
Logo týmu Sport Recife
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Gremio
Serie A | 02:45 - 19. 07.
Logo týmu Atlético Mineiro
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Chapecoense AF
Serie A | 00:30 - 20. 07.
Logo týmu Bahia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vasco da Gama
Serie A | 01:00 - 20. 07.
Logo týmu Fluminense
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vila Nova
Serie B | 01:30 - dnes
Logo týmu Brasil Pelotas
Čt. tip:
1
1X2
Logo týmu Sapporo
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Kawasaki F.
Logo týmu Shimizu
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Cerezo
Logo týmu Vegalta Sendai
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Marinos

TOP 10 nejhloupějších přečinů proti zákonu spáchaných fotbalovými hráči

18. 6. 2013 09:10, upraveno: 18. 6. 2013 11:30
autor: LadyAmbientte
Někteří fotbalisté dělají hlouposti. Nedávno byl francouzský útočník Charles N´Zogbia zatčen za podvod, který spáchal tím, že na písemnou zkoušku za sebe poslal někoho jiného. Překvapilo vás to? Určitě ne! Fotbalisté totiž rozhodně nejsou kdovíjak spořádaná parta, no a pár z nich se rozhodne jít ještě o něco dál. Zřejmě si nejsou vědomi toho, že jsou kvůli jejich slávě lidem více na očích a že jim jejich hlouposti asi jen těžko projdou. A navíc – před zákonem a to platí hlavně v západních zemích, jsou si všichni lidé rovni.

Podívejte se s námi na sportovce, kteří řídí pod vlivem alkoholu, po nocích se nechají vyprovokovat ke rvačkám, nakupují drogy a páchají mnoho dalších trestných činů, které je dostanou až na první stránky všech světových novin. Vybrali jsme pro vás TOP 10 nejhloupějších přečinů proti zákonu spáchaných fotbalovými hráči a nezapomněli jsme ani na jednoho českého zástupce. Tady je máte:

10. Matty Pattison – z domu vyrazil nahý

Pattison, toho času hráč týmu Norwich, se jednoho rána probudil a myslel si, že zaspal na trénink. Tento rusovlasý hráč měl za sebou těžký večer a nechtěl na sebe seslat hněv svého šéfa Glenna Roedera a tak rychle vyrazil z domu – zapomněl však na to, že se patřičně neoblékl a je tudíž úplně nahý.

V tomto stavu byl zastaven policií a současně si i uvědomil, že je neděle a má tudíž volno. Z pozdějšího soudního slyšení však vyšlo najevo, že jeho nahota byla jen fáma.

9. Roman Bednář – nákup drog mimo svůj domov

V roce 2009, kdy tým West Brom bojoval o sestup z elity, se jeho útočník Roman Bednář pravděpodobně rozhodl hledat útěchu. V novinách vyšla fotografie, kde mladý útočník zřejmě z auta za 420 liber nakupoval kokain a konopí. Jak se tato fotka dostala na povrch, klub okamžitě stopnul útočníkovi starty až do doby, než došlo k dalšímu šetření.

Ikona týmu Sampaio Correa
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Juventude
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Český hráč od West Midlanské policie vyfasoval varování a na počátku sezóny 2009/2010 dostal od fotbalového svazu povolení vrátit se do hry.

8. Glen Johnson – krádež vybavení do koupelny

Glen Johnson a jeho komplic Millwall Ben May byly spatřeni 74 ročním zaměstnancem ochranky společnosti B&Q, když se v roce 2007 snažili o nesmyslnou loupež.

Johnson, který v té době patřil Portsmouthu, ale byl na výpomoci v Chelsea bral týdně 30.000 liber. Jako by mu to nestačilo, rozhodl se v jednom z místních obchodů pro krádež záchodového prkénka, předložky k záchodu a pár kohoutků pod dřez. Oba muži byli zadrženi policií a na místě dostali pokutu 80 liber.

7. Diego Maradona – střílení vzduchovkou po novinářích

Maradona byl specialistou na maléry jak na zeleném pažitu, tak i mimo něj. Jeho prohřešky mu většinou procházeli, ale v roce 1998 ho štěstí opustilo, neboť na sebe upoutal pozornost orgánů zastupujících spravedlnost činem, který předčil všechna jeho dosavadní dovádění.

ČTĚTE TAKÉ:
Kurzové sázky a online kasína – v čem se liší a v čem se podobají?

Když domov bývalého kapitána argentinského fotbalového týmu okupovali novináři, nenašel v sobě příliš mnoho pochopení. Rozhodl se, že kovové brány, které chránily jeho domov, nejsou dost, vzal do ruky vzduchovou pistoli, opřel si ji o auto a do davu začal pálit.

Vzhledem k zvláštnímu Argentinskému právu je v době psaní tohoto článku ještě dva roky v podmínce.

6. Dai Thomas – spolčení s gangem chuligánů na Euru 2000

Když se Dai Thomas rozhodl strávit léto 2010 v Belgii na Euru 2010, byl fotbalistou týmu Cardiff City a bývalý reprezentant Walesu do 21 let. Thomas do Belgie však nejel pouze obdivovat Zinedine Zidana a Luise Figa, nebo snad ochutnat proslulou místní čokoládu.

Tento fotbalista byl zachycen kamerou přitom, jak se v Bruselu společně s davem chuligánů pustil do násilných střetů s policií. Dai Thomas byl zatčen a deportován a dále ho čekalo odvolání tříměsíční odvolání ze svého týmu. Později byl Thomas uvězněn a vyloučen z fotbalových hřišť kvůli několika prokázaným trestným činům.

5. Peter Storey – import porna

Bývalý hráč Arsenalu a Anglického národního mužstva se dostal do problémů poté, co se v roce 1990 dostal na několik let do vězení za dovážení porna. Tento hráč dostal podmíněný trest již v 70. letech, kdy se účastnil podvodu s padělky.

Pozornost zákona však přitáhl Storeyho pokus o import 20 porno kazet, které se z Evropy snažil propašovat v pneumatice svého automobilu. Nebýt jeho podmínky, za tento prohřešek si vysloužil pouhý 20ti denní trest.

4. Tony Adams – řízení pod vlivem alkoholu

Předtím, než v roce 1996 přiznal, že je alkoholikem, byl Adams údajně zapojen do několika šarvátek, které vznikly kvůli jeho výbušné povaze. Většina z nich se ututlala a fotbalista se s aktéry vždy vyrovnal mimosoudně. V roce 1990 však uhodila kosa na kámen.

Tehdejší kapitán Arsenalu poslal svůj automobil do zdi několik bloků od domova a bylo zjištěno, že v jeho krvi kolovalo 4x více alkoholu, než je v Anglii povolený limit (0,8 promile – pozn. redakce). Poté, co byl v létě propuštěn z anglického národního týmu, jeho problémy se dále stupňovaly. V prosinci byl nakonec odsouzen ke 4 měsícům vězení, z nichž si nakonec odkroutil pouze 2 měsíce. Předtím než se Adams dočkal trestu, vedle Arsenal k výhře titulu (sezóna 1990/1991).

3. Peter Swan – manipulování s výsledky týmu

Peter Swan byl společně s Tony Kayem a Davidem Layne zapojeni do doposud největšího britského skandálu s manipulováním výsledků zápasů.

Píše se rok 1960, když byl v časopisu People odhalen podvod, v němž byli tři hráči vidění, jak vsází vysoké sázky proti svému vlastnímu týmu Sheffield Wednesday. Sheffield nakonec tento zápas prohrál 0-2. Swan za to byl odměněn 4 měsíčním vězením a osmiletým zákazem fotbalu. Kdyby proti sobě Swan nevsadil, určitě by dostal šanci účastnit se mistrovství světa ve fotbale v roce 1966.

2. Mickey Thomas – snažil se dát do oběhu falešné bankovky

Talentovaný velšský záložník Mickey Thomas se stal úplně nejznámější kvůli jeho mistrným volným kopům, díky nimž dostal šanci hrát za Manchester United a poté se za Arsenal účastnit Ligy Mistrů.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázkařský program Trademate – recenze

Poté co byl Thomas přichycen při rozdávání pochybných 10ti a 20ti librových bankovek byl však strážníky zatknut a nakonec uvězněn. Část trestu vykonal s vězněm, který zabil dva lidi a uřízl jim hlavu. Thomas byl deníkem News of the World přichycen při tom, jak uvnitř vězení oslavoval a popíjel šampaňské.

1. César – podílel se na loupeži klubových bonusů

Jako 19ti letý hrál César za Juventus Sao Paolo. Díky svým hlubokým znalostem klubu informoval dva kamarády o bonusových penězích – rovných 100.000 dolarů, které ležely a čekaly, jak budou mezi hráče týmu rozděleny. Jeho přátelé klub vykradli a rozdělili se s ním rovným dílem. Bohužel pro ně si však neuvědomili, že nákup drahého auta v hotovosti asi nebude vzhledem k jejich věku to pravé ořechové. Poté co si César odkroutil čtyři roky vězení, vrátil se na hřiště a hrál v italské Serii A za takové týmy jako Lazio a Inter Milán.

Štítky:

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole