Přejít na:
V neděli 9. dubna od 15:30 spolu v rámci 27. kola Bundesligy změří síly remízoví experti, sousedé ze středu tabulky Gladbach a Wolfsburg. Týmy mezi 10. a 9. příčkou dělí 7bodový rozdíl a pomyslné pásmo, které německou nejvyšší soutěž rozděluje na celky, které ještě bojují o evropské poháry na straně jedné, a týmy, jež si zatím nemohou být jisti záchranou na straně druhé. Vzájemná klání poslední roky často končí remízou s tím, že Mönchengladbach v nich nebyl 6x po sobě poražen. Forma posledních týdnů není oslňující ani na jedné straně, ale přeci jen o něco lépe jsou na tom naopak Vlci, kteří 5x po sobě nenarazili na přemožitele. Jak tipovat?
Místo konání: Borussia-Park, Mönchengladbach
Mönchengladbach nedokázal 5 kol po sobě zvítězit a 2x po sobě remizoval. Naposledy minulou neděli 0:0 na půdě Kölnu. V tabulce je 10. (skóre 40:44, 32 bodů) se 7bodovou ztrátou právě na 9. Wolfsburg.
Za posledních 6 kol má Borussia bilanci 1-3-2; 4x z toho padlo více než 2,5 branky, 2x skórovaly oba týmy a 4x nedokázal Gladbach skórovat. Alespoň o trochu je lepší bilance za posledních 6 domácích utkání (2-3-1), kdy 4x padlo více než 2,5 (dokonce 3,5) branky a 4x skórovaly oba týmy.
Ramy Bensebaini si odpykal disciplinární trest a v neděli by se měl od 1. minuty zhostit role levého beka. Naopak Manu Kone viděl naposledy 10. žlutou kartu a čeká jej stopka.
Na marodce domácích jsou tři hráči. Yvandro Borges Sanches má poškozené vazy. Z obdobných důvodů si po několik týdnů nezahraje ani Julian Weigl. Mimo je také zkušený bek Tony Jantschke, který je po operaci kolena.
Wolfsburg naopak 5x po sobě nenarazil na přemožitele, byť jen 2x z toho zvítězil. Naposledy minulou sobotu před vlastním publikem remizoval 2:2 s Augsburgem. Průběžně je 9. (skóre 46:34, 39 bodů).
2-3-1, tak zní bilance WfL za posledních 6 kol, kdy 3x z toho padlo více než 2,5 branky a 3x skórovaly oba týmy. Paradoxně ještě o něco lepší je bilance za posledních 6 výjezdů po Německu (4-1-1), kdy 3x z toho a nyní 3x po sobě padlo méně než 2,5 branky a jen 2x skórovaly oba týmy (3x WfL udržel čisté konto).
Ridle Baku a Patrick Wimmer oba shodně nasbírali 5 žlutých karet a v Borussia-Parku nenastoupí kvůli disciplinárnímu trestu.
Seznam vynucených absencí rozšiřuje také Lukas Nmecha, který laboruje s kolenem.
Je to paradoxní. Mönchengladbachu se sice v polovině února podařilo v originálním Der Klassiker získat skalp Bayernu Mnichov, kontinuálního bundesligového šampióna posledních 10 let, ale od té doby 5x po sobě nezískal 3 body. Ačkoliv bude mít v neděli výhodu domácího prostředí, jako pravděpodobnější se jeví – byť třeba těsné – vítězství hostů. Wolfsburg je poslední dobou na výjezdech silnější než před vlastními fanoušky, a vzhledem k tomu, že 5x po sobě nepadl, opět ožily jeho šance na umístění v pohárovém TOP 6 pásmu. Očekáváme branky na obou stranách a v součtu alespoň 3.
Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.
Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole
Máte názor k zápasu? Můžete se podělit s jinými čtenáři níže