Přihlášení:
Menu
Logo týmu Granada
Primera Divisio.. | 22:00 - zítra
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Manchester United
Premier League | 21:15 - zítra
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Brighton
Premier League | 21:00 - 15. 05.
Logo týmu West Ham
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Celta Vigo
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Getafe
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Genoa FC
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Colorado
NHL | 03:07 - zítra
Logo týmu Los Angeles
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Holstein Kiel
2. Liga | 15:30 - zítra
Logo týmu Regensburg SG
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Fiorentina
Serie A | 12:30 - 16. 05.
Logo týmu Napoli
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sevilla
Primera Divisio.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Valencia FC
Logo týmu Dánsko
Friendly M | 19:00 - dnes
Logo týmu Norsko
Logo týmu Livingston
Premier League | 19:00 - dnes
Logo týmu Glasgow Rangers
Logo týmu Dundee Utd.
Premier League | 19:00 - dnes
Logo týmu Motherwell FC
Logo týmu Toulouse
Ligue 2 | 19:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Ethnikos Achnas
1. Division | 19:00 - dnes
Logo týmu Salamina NEA
Logo týmu Celtic Glasgow
Premier League | 19:30 - dnes
Logo týmu St. Johnstone
Logo týmu Huesca
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Bilbao
Logo týmu Finsko
Czech Hockey Ga.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Česko
Logo týmu Brann Bergen
Tippeligaen | 20:00 - dnes
Logo týmu Valerengen
Logo týmu Sion FC
Super League | 20:30 - dnes
Logo týmu Luzern
Logo týmu Curych FC
Super League | 20:30 - dnes
Logo týmu St. Gallen

10 nejznámějších sázkařských mýtů

4. 5. 2021 20:30, upraveno: 4. 5. 2021 20:30
autor: OnlyValue
Sportovnímu sázení se dennodenně věnují miliony lidí. Není proto divu, že mezi lidmi vzniká velká spousta povídaček. V tomto článku vám představíme 10 nejznámějších sázkařských mýtů a při té příležitosti je také vyvrátíme.
10-nejznamejsich-sazkarskych-mytu
Mezi sázkaři se traduje spousta mýtů. Nenechte se jimi ovlivnit.

V dlouhodobém horizontu nevyhraje nikdo

Toto je vůbec nejrozšířenější mýtus, který v článku s názvem 10 nejznámějších sázkařských mýtů nemůže chybět. Miliony sázkařů po celém světě jsou přesvědčeni, že v dlouhodobém horizontu vyhrávají pouze sázkovky. Důvod je jasný – většina sázkařů neví, jak sázkovky porazit a proto v tuto možnost ani nevěří.

Jaká je pravda? Sázení se od hazardu výrazně liší, pokud tedy víte, co děláte. Kurzy ve sportovním sázení vytvářejí lidé (bookmakeři) a ti se, jak známo, dokáží mýlit. Proto vám mohou poskytnout kurz vyšší, než jaký by ve skutečnosti měl být. Tohoto faktu pak můžete využít ve svůj prospěch, tedy zisk.

Oproti tomu kurzy u casinových her jsou pevně dané, neměnné, takže ať děláte, co děláte, nikdy je na svou stranu nenachýlíte. Z toho vyplývá, že sázení se podobá spíše obchodování na burze, a tudíž že se jím dají vydělávat peníze (v dlouhodobém horizontu).

Bookmakeři ovlivňují zápasy

Další silně rozšířený mýtus tvrdí, že existuje globální ředitelství sázkových kanceláří, které manipuluje prakticky s každým zápasem, případně že každá sázková kancelář má oddělení, které se věnuje ovlivňování výsledků ve prospěch této sázkovky. Sázkovky se tak snaží „odrbat“ obyčejné sázkaře. Hlavním důkazem je každý zápas, ve kterém obrovský favorit (například Barcelona) nedokáže vyhrát.

Ikona týmu Granada
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Real Madrid
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 150 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Pravdou je, že sázkové kanceláře zápasy nemusí ovlivňovat. Sázkovky vydělávají peníze, ať zápasy končí jakkoliv. Klíčem je tzv. marže sázkovek, tedy skrytý poplatek, který sázkaři platí při sázce na jakoukoliv sázku. Ve skutečnosti jsou sázkové kanceláře velkými nepřáteli jakýchkoliv podvodů – kvůli manipulovaným zápasům totiž přicházejí o velkou spoustu peněz.

S velkým bankrollem se vyhrává lépe

Tento mýtus se nejvíce šíří po víkendech, kdy se podařilo vyhrát všem favoritům. Myšlenka za tímto mýtem je velmi dobře známá: Pokud byste vsadili 1000 korun na Celtic s kurzem 1,20, vydělali byste 200 korun, aniž byste se zapotili. Je zřejmé, že takovou sázkou se 200 korun vyhrává snadněji, než sázkou na outsidera s kurzem 5,00 (kde by vám k zisku 200 korun stačilo vsadit 50 korun). A tak se brzy začnete nenávidět, protože na sázení máte vyhrazených jenom pár korun, ale zároveň jste si jisti, že profesionální sázkaři své velké bankrolly sázejí na náhodné favority a vyhrávají neskutečné peníze.

Pravdou je, že dosáhnout zisku s velkým bankrollem je stejně obtížné, jako s menším bankrollem. Pokud sázíte větší obnosy, podstupujete mnohem vyšší riziko, protože jedna špatná sázka může mít vážný dopad na peníze, které potřebujete pro pokrytí svých každodenních potřeb. Při vysokých sázkách byste měli být velmi opatrní, protože mohou mít vliv na vaše psychické a potažmo i fyzické zdraví.

ČTĚTE TAKÉ:
Strategie sázení na asijský handicap v NHL

Bookmakeři to vědí lépe

Tento mýtus dost možná pěstují samotní bookmakeři. Když dojde k prohře velkého favorita, který měl na výhru ohromnou pravděpodobnost, tento mýtus nabývá na intenzitě. Souhlasíme s tím, že bookmakeři dokáží dobře předpovídat výsledky (pravděpodobnosti), a že mají informace, k nimž se obyčejní sázkaři nedostanou. Také je nám jasné, že bookmakeři disponují high-tech sofwary, které mi umožňují minutu po minutě analyzovat statistiky a čísla a nabízejí jim přesné předpovědi. Díky tomu to vypadá, že znají výsledek ještě předtím, než zápas vůbec začne.

Pravdou je, že bookmakeři jsou stejně jako my lidé. A tak stejně jako my dělají chyby a mají nesprávné odhady. V některých případech jim uniknou klíčové detaily, které výsledek zápasu pomohou předpovědět lépe, než zbylá data. Na chyby bookmakerů narazíte v jakýchkoliv ligách, především potom v těch méně sledovaných. Ačkoliv to může znít jako klišé, sázení JE souboj myslí – je to bookmaker versus vy. Bookmaker má samozřejmě zkušenosti, znalosti, software a cit pro chování trhu, ale i on může být v pohodě poražen zapáleným sportovním fanouškem a chytrým sázkařem.

Nejjistější výsledky přinese sázení podle dobrého tipaře

Věřit profesionálům je nejlepší. Kdokoliv doroste do velikosti, aby mohl prodávat své analýzy (ať už jde o nějaké weby nebo službu s placenými tipy) je úspěšnější než běžný sázkař. Místo hodin a hodiny strávených vytvářením analýzy o zranění, formě, předchozích vzájemných zápasech je mnohem jednodušší zaplatit si profesionální sázkový servis. Tito lidé se tím živí. Protože jsou vždycky pod drobnohledem platících zákazníků, vždycky jsou maximálně soustředění a ve sportu se maximálně orientují.

Pravdou je, že profesionální tipaři nejsou ani lepší ani chytřejší než vy. Jejich jedinou výhodou je, že si mohou dovolit trávit více času výběrem zápasů, protože se tím živí. Mimo to jsou to vcelku obyčejní lidé, kteří prožívají své vzestupy a pády. Pokud si vyhradíte dostatek času na procházejí sázek a vytváření analýz, můžete být jako oni.

Populární sázky moc často nevyhrávají

Jedná se o velmi zajímavý mýtus a přímý protiklad k výše uvedenému „bookmakeři to vědí lépe“. Pokud jste pročítali některé články o strategii sázení, možná jste narazili na „teorii velkých lodí“. Tato teorie by se dala popsat takto: Čím více peněz na výsledek sázkaři vsadí, tím menší jsou šance na to, že favorit své vysoké šance na výhru potvrdí. Toto je další oblíbená konspirační teorie, kdy bookmakeři údajně podplatí výsledek některých vybraných zápasů, aby si mezi sebou rozdělili obrovské peníze.

Pravdou je, že každý týden se konají stovky zápasů, které mají obrovské favority (a na které sázkaři sázeli naprosto jednoznačně) a ve většině z nich favorité vyhrají. To ale odporuje celé teorii. Lidé jsou od přírody podezřívaví, takže je logické, že se zaměřují na signály, které by mohly značit, že je někdo podvádí. K překvapení dochází každý týden, bez ohledu na to, že by nás někdo podváděl.

Sázením na vysoké kurzy nelze vyhrávat

Sázení na překvapení (tedy na vysoké kurzy) je často považované za „zábavu“. Dát si pár korun na outsidery, který vyhraje proti britskému klubu v Lize mistrů, nebo vsadit na tým, který do ligy právě postoupil, přičemž vlastně ani moc neočekáváte, že by se něco takového fakt stalo. Je pravda, že pokud sázíte na kurz vyšší než 5,00 a nemáte bankroll, který by vám umožnil prohrát 20-30 sázet v řadě, je tento způsob sázení velice riskantní.

ČTĚTE TAKÉ:
Systém sázení podle internetové legendy Marie

Na druhou stranu, dosažení zisků sázením na vysoké kurzy je stejně obtížné, jak dosažení zisku sázením na kurzy nízké. Všechno záleží na šancích a počtu výher. Pokud budete sázet například na kurzy 4,00 a dosáhnete 30% úspěšnosti, sázíte se ziskem. Na druhou stranu, pokud dokážete vyhrát pouze polovinu sázek s kurzem 1,80, jste ve ztrátě.

Online sázkové kanceláře vás v případě výhry limitují nebo blokují

Bookmakeři milují ztrátové sázkaře a nenávidí výherce. Pokud lokalizují někoho, kdo vyhrává v dlouhodobém horizontu, začnou nastavovat limity nebo jim dokonce zakáží sázet.

Limitování účtu je takový slabý pokus ukázat, že stále hrají férově. Pokud sázkař bude vyhrávat i nadále, úplně mu zruší účet (s nějakou trapnou výmluvou).

Pravdou je, že bookmakeři stejně jako my neradi prohrávají. Krátkou dobu to budou trpět, ale pokud budete vyhrávat na dlouhodobé bázi, rozhodnou se své ztráty snížit. Sázkové kanceláře vám ovšem nemohou zrušit účet pouze na základě toho, že dlouhodobě vyděláváte. Budou vás hlídat, dokonce si zjistí vaše výsledky u ostatních sázkových kanceláří, ale pokud nepodvádíte nebo nevyužíváte arbitrážní sázení, nemohou váš účet bez vaší žádosti zavřít.

Je snadnější předpovídat celkový počet gólů než výsledek zápasu

Toto je mýtus založený čistě na matematice. Máte více teoretických šancí na výhru, když si musíte vybrat mezi dvěma výsledky namísto tří. Pokud si vyberete tým, který by měl vyhrát, vaše šance na výhru jsou 33,3% zatímco šance na výhru na sázce over/under je teoreticky 50%. Jedná se o výrazné navýšení šancí, které se v dlouhodobém horizontu jistě vyplatí. Čísla vždycky říkají pravdu, takže pokud chcete sázet pouze proto, abyste dosáhli zisku a nespoléhali na svůj instinkt, stačí sázet na výsledky s větším procentem úspěchu.

Toto je pravda čistě teoreticky. Ale i pokud jste sázet začali právě teď, měli byste být dobře vědomi toho, že sázení s teorií nemá nic společného. Abych byl upřímný, nezáleží na tom, zda vybíráte jednu možnost ze dvou nebo ze dvanácti možných výsledků. Pro každou sázku platí stejné pravidlo, najděte kurzy, které převyšují skutečné šance na výhru.

Spoustu zápasů prohráváte kvůli pozdním gólům

Toto je další populární mýtus. Každý sázkař má v zásobě příběh, kdy prohrál malé jmění kvůli pozdnímu gólu. Je to, jako by se proti této sázce spiknul celý vesmír. A nestává se to jednou nebo dvakrát. Občas to vypadá, jako by se to stalo vždy, když se rozhodnete vsadit.

Jistě, štěstí je krutá milenka, ale pokud se v sázení chcete zlepšit, musíte čelit pravdě. Mnohokrát se naopak stalo, že jste sázku kvůli pozdnímu gólu vyhráli. Ztráta v důsledku pozdního gólu bohužel zanechává hlubší pocit. Velkou roli v tom hraje i váš herní styl: pokud jste zvyklí sázet na outsidery nebo pokud sázíte na under 2,5 gólu v zápase týmů, kteří mají vysoký gólový potenciál, je mnohem pravděpodobnější, že kvůli pozdnímu gólu prohrajete.

10 nejznámějších sázkařských mýtů – závěr

Představili jsme si 10 nejznámějších sázkařských mýtů. Pokud jste při čtení nechali své hlavy otevřené, nyní již moc dobře víte, že se skutečně jedná o pouhé mýty. Radíme vám, abyste se těchto mýtu vyvarovali – abyste jim nevěřili, protože to snižuje vaše sázkařské schopnosti.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak vytvořit vlastní sázkové systémy a strategie sázení?

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search