Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Coritiba
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Ceará
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Fluminense
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Juventude
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Flamengo
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Ponte Preta
Serie B | 00:00 - zítra
Logo týmu Cruzeiro
Náš tip:
1X
DS
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie A | 02:00 - zítra
Logo týmu América Mineiro
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Internacional
Serie A | 02:45 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Manglerud
Eliteserien | 18:30 - zítra
Logo týmu Storhamar
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Eliteserien | 18:30 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 20:30 - zítra
Logo týmu Gimnasia L.P.
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:00 - 30. 09.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Atlético Mineiro
Serie A | 02:45 - zítra
Logo týmu Palmeiras
Logo týmu Goiás
Serie A | 02:45 - zítra
Logo týmu Botafogo
Logo týmu Ťumeň
Major Hockey Le.. | 16:00 - zítra
Logo týmu Ryazan
Logo týmu Yugra Khanty-Mansiysk
Major Hockey Le.. | 16:00 - zítra
Logo týmu Khimik Voskresensk
Logo týmu Jekatěrinburg
KHL | 16:00 - zítra
Logo týmu Kazaň

Špinavé praktiky sázkových kanceláří: limitace účtu, shazování kurzů

15. 1. 2021 10:31, upraveno: 5. 4. 2022 10:48
autor: Betting-girl
Většina lidí žije v přesvědčení, že největším problémem ziskových sázkařů je hledání výhodných kurzů. To je ovšem pouze část jejich práce. Další, často mnohem palčivější problém pro ně totiž je, v jaké sázkovce své value bety vsadit? Drtivá většina sázkových kanceláří totiž ziskové sázkaře limituje, či dokonce blokuje. V tomto článku vám tyto špinavé praktiky popíšeme.

Co to je limitace účtu?

Limitace účtu je jeden z nejběžnějších postupů, jimiž se sázkové kanceláře brání vůči ziskovým sázkařům. Limit je v podstatě omezení vkladu, který do hry můžete dát. Díky umenšenému vkladu sázková kancelář výrazně umenšuje i potenciální zisky (čím více vsadíte na hodnotné kurzy, tím více vyhráváte v dlouhodobém horizontu). 

Limit sázkové kanceláře může být například 1000 korun. Pokud si zkusíte vsadit přes tento limit, vaše sázka se dostane k bookmakerovi, který přezkoumá nabízený kurz. Pakliže zjistí, že ve vypsaném kurzu udělal chybu, tak daný kurz sníží. A nabídne vám sázku za tuto cenu. 

Špinavé praktiky sázkových kanceláří: limitace účtu, shazování kurzů

Limitace účtu se týká každého sázkaře, který je trochu ziskový. Některé sázkovky mají větší vůli, jiné limitují okamžitě. Přinášíme vám info o této praktice.

Pokud jste v sázkovce nově limitovaní, nebo pokud sázkovka u vás míru rizika vyhodnotila jako nízkou, může se stát, že vám kurz o tolik nesníží (nebo nesníží všechny kurzy, na které sázíte). Ovšem tak jako tak budete čekat na vyhodnocení u bookmakera. Pakliže sázkovku obíráte déle, dohled nad vámi se pomalu zvyšuje, takže nakonec každý vámi podaný kurz je snižován a to často až na nevýhodnou částku (viz například Beránek na Tipsportu, kde každý podaný tiket znamená automatický drop minimálně o 8-10%).

Dále pak dochází ke snížení limitu, kdy vám bookmaker schvaluje stále nižší a nižší částky. A nakonec to skončí tak, že si bez schválení kurzu nevsadíte třeba ani za 4 stovky, což je pro ziskového sázkaře úplné nic. Tento stav osobně nazývám blokaci účtu, protože žádnému ziskovému sázkaři sázka v hodnotě 400 korun nepomůže. Technicky vám ovšem sázkovka váš účet neblokuje.

Limitace účtu – jak ji poznám?

Limitaci sázkové kanceláře zcela jistě nepřehlédnete. Jakmile se dostanete do hledáčku sázkovky, hned u dalšího tipu budete čekat na schválení tiketu. Schvalovací proces každé sázkovky vypadá jinak. 

Čtěte
Které české sázkovky nechávají sázkaře na živu nejdéle? Narazili jsme na poklad!

Limitace účtu – Tipsport a Chance

U Tipsportu vám na obrazovce začne běhat malé kolečko a budete upozorněni na to, že „tiket schvaluje bookmaker“. To samé se samozřejmě děje i u Chance, což je v podstatě ta samá sázková kancelář (mají stejného majitele, stejné vedení, rozdělený pouze střední a nižší management a zázemí). Dále může dojít ke schválení tiketu, což poznáte podle upozornění „tiket byl schválen“, nebo ke snížení kurzu, kdy vám bookmaker nabídne snížený kurz (hláška „můžete si vsadit se sníženým kurzem + nová hodnota kurzu). 

Někdy se stane, že bookmaker Tipsportu/Chance je smířlivý a nabídne vám kurz někde mezi tím, na který jste chtěli vsadit, a tím, na který chce kurz následně dropnout. Proto vám doporučuji, abyste jeho nabídku vždycky přijali a až následně uvážili správnost této sázky. V případě, kdy dojdete k závěru, že se vám sázka skutečně nevyplatí, můžete ji stornovat (Tipsport a Chance umožňuje zpětné storno tiketu nejpozději do 5 minut od podání sázky). Ovšem pokud byste chtěli zpětně vzít kurz, který vám bookmaker (pravděpodobně v dobrém rozmaru) nabídl, máte smůlu (samozřejmě pokud se jeho cena neliší).

Proces schvalování tiketu u Tipsportu a Chance najdete na dvojici videí níže. První video znázorňuje limitaci výšky vkladu, druhé video přijetí sázky se sníženým kurzem.

Limitace vkladu: 

Limitace kurzu:

Limitace účtu – Fortuna, Sazkabet a Synottip

U Fortuny, Sazkabet a Synottipu dokonce nedostanete žádné upozornění. Buď se vám začne točit kolečko, jako když čekáte na vsazení tiketu (například u Fortuny), nebo uživatelské rozhraní vypadá, jako by zamrzlo. Každopádně za pár sekund, nebo spíše minut vaše sázka projde (to se stává velmi zřídka, ale může se to stát) a nebo ji bookmaker zatrhne. V takovém případě dojde ke snížení kurzu. Pokud se vám snížený kurz zamlouvá, musíte vsadit znovu. A opět projít stejným procesem. 

Proces limitace účtu u Fortuny, Sazkabet a Synottip je nečitelný a nepřijde mi fér. Člověk si dokonce může myslet, že mu sázková kancelář prostě nefunguje. Tipsport na tuto skutečnost alespoň upozorní, takže je vše okamžitě jasné a prokazatelné. 

Čtěte
Value Betting - Jednoduchý návod jak vsadit s výhodou

Výška limitu u Tipsportu/Chance

Výška limitu je individuální pro každou sázkovku zvlášť a to včetně „milníků“ které svou limitací projdete. Co se týče Tipsportu a Chance, tyto sázkové kanceláře mají první limit nastavený obvykle na 1000 korun, tzn. bez schvalování tiketu si vsadíte za 999 korun, sázky nad 1000 korun vám bookmaker schvaluje. Další hranice je 875 korun a dále 400 korun. Takto alespoň probíhala moje limitace. 

Nevím, podle čeho Tipsportu stanovuje limity, zdali je to výpočet podle nějakého vzorce, do kterého dosazuje vaše sázkové obyčeje, nebo to střílí pouze „od oka“, fakt nevím. Také jsem neslyšela o nikom, kdo by měl limit u Tipsportu/Chance nižší, než těch 400 korun. Je dost možné, že někdo si u Tipsportu vykoledoval absolutní limit (tj. že mu sázková kancelář schvaluje i tikety za pár korun), ale já si to spíš nemyslím – Tipsport je v porovnání s dalšími sázkovými kancelářemi obrovská sázkovka, na které sází obrovské množství limitovaných sázkařů. Kdyby bookmakeři měli schvalovat každý tiket těchto sázkařů, asi by se z toho zbláznili. Tohle je ovšem pouze moje domněnka. 

Výška limitu u Sazkabet

Sazkabet k limitaci sázkařů přistupuje po vzoru některých zahraničních sázkovek. Limitace u této sázkovky spočívá v tom, že limituje vaší maximální výhru, nikoliv vklad. Tak například na jednu sázku u ní můžete vyhrát maximálně 2000 korun. Takže když sázíte na kurz 2,00, můžete vsadit maximálně 1000 korun, když sázíte na kurz 5,00, můžete vsadit maximálně 400 korun atd. Jde vždy o cílovou vyplácenou částku.

Nejmenší limit u Sazkabetu, myšleno již zmiňovanou cílovou částkou, jsem měla 400 korun. Pak jsem to zrušila konto, protože to při kurzu 2,0 znamená maximální sázku 200 korun. Při takových vkladech nemá smysl se vůbec snažit. 

Výška limitu u Fortuny

U Fortuny je to buď a nebo. Žlutá sázková kancelář, která je hlavním sponzorem naší nejvyšší fotbalové ligy, vás chvíli nechá žít (pokud jste ziskoví) a pak vás úplně zařízne. To znamená, že vám schvaluje tikety i za 10 korun. To myslím naprosto vážně. Prodleva při schvalování tiketu je navíc naprosto drastická, bookmaker vás někdy nechá čekat třeba i pět minut. Je to k naštvání. 

Na druhou stranu, pokud nepoužíváte metodu porovnávání kurzů (a pokud kurzy na stejnou příležitost v dalších sázkovkách nejsou nižší), může se vám stát, že bookmaker kurz nesníží, a nebo z něj vezme jenom pár desetinek. Samozřejmě přísnost bookmakerů se zvyšuje společně s tím, o kolik sázkovku odíráte. 

Při mém posledním pokusu obrat Fortunu jsem narazila ještě tvrději, než kdy dříve. Do sázkovky jsem se zaregistrovala pod úplně novým jménem, přihlásila se s úplně novým notebookem na úplně nové IP adrese (zrovna jsem se stěhovala). Přesto mě sázkovka „vyhmátla“ během asi 5 sázek. A co je horší, stornovala mi i oba tikety, které byly výherní. 

Sázkovou kancelář Fortuna nedávno převzala slovenská společnost Penta. Kolují zvěsti, že od té doby se tato sázkovka hodně zhoršila. To by odpovídalo i mí poslední zkušenosti, protože dříve mě Fortuna nechala vyhrát třeba alespoň 20-30 tisíc. Tentokrát nedali nic, ještě mi stornovali tikety. 

Další problém nastal, když jsem chtěla vybrat peníze. Fortuna mi řekla, že jsem ještě neprotočila celou částku pro zisk bonusu a že peníze musím buď protočit, a nebo mi z peněz strhnou dalších 10% (nebo tak nějak) jako poplatek pro rychlý výběr. Když jsem oponovala, že nemám na co sázet, paní z podpory mě informovala, že mám na výběr hromadu kurzů. A když jsem odepsala, že každý kurz, na který chci vsadit, mi před nosem sníží, takže jim dělám opravu kurzů zdarma a ještě mi chtějí strhnout peníze, když se rozhodnu po dobrém odejít, my paní napsala, že sázky jsou v kompetenci bookmakera a že si mám vybrat jiné kurzy. Tohle jednání mi přijde maximálně neregulérní. Je to špína, očividné odírání lidí bez jakýchkoliv skrupulí. Fortunu proto nikomu nedoporučuji. 

Výška limitu u Synottip

Synottip je malá sázková kancelář, která nenabízí příliš výhodné kurzy (dělají chyby, ale mají také obrovskou marži, takže i když je chyba větší, tak pořád není tak velká). Nicméně přesto Synottip nějaký tiket překvapivě přijme, takže se hodí jako doplněk pro Tipsport a Chanci – když najdete value bet na některý větší trh, můžete to vsadit na Tipsportu, Chanci i Synottip.

Co se týče zmiňované limitace, také Synottip schvaluje téměř všechny tikety. Na rozdíl od Fortuny vám ovšem tu a tam nějaký kurz nechá vsadit a to i v případě, že sázíte na zcela zjevnou chybu. Synottip je tedy v tomto celkem férový. I když je malý, chová se lépe jako Fortuna. U Synottipu je taky ta výhoda, že si tam člověk může zahrát poker, ale to by bylo na jiný článek. 

Jak vypadá blokace sázkové kanceláře?

Sázková kancelář vás může také blokovat, ovšem k tomuto kroku se u nás sázkovky uchylují pouze v případě, že překročíte některá z pravidel sázkové kanceláře (využívání cizího účtu, využívání zjevných chyb systému atd.). Blokaci za to, že dokážete sázet se ziskem, naše jurisdikce neumožňuje. V Čechách si stále hrajeme na to, že všichni mají stejné podmínky, ale tak to není. Nicméně právě kvůli tomuto postoji vás sázkovky nikdy neblokují, ale vždycky jenom limitují. Třeba i na 1 korunu, jako to má Fortuna. 

Ostatně sázkové kanceláře mají díky ziskovým sázkařům přehled o svých chybách. A toho mohou využívat ke korekci kurzu. Proč takové sázkaře blokovat, když takto získáte neplacenou pracovní sílu?

Která sázkovka je nejférovější? 

Z výše uvedeného je patrné, že nejférovější přístup mají sázkové kanceláře Tipsport a Chance. Tyto sázkovky vám o limitaci dají jasně vědět. Někdy vám navíc nabídnou smířlivý kurz, nebo vás dokonce nechají vsadit při původní ceně (není to na denním pořádku, ale už se mi to párkrát poštěstilo). 

blankTipsport
blankChance
blankTipsport 95% Vkladový bonus 100% 50.00050000 + 300300 1 Získat
blankChance 87% Vkladový bonus 100% 2.0002000 + 200200 1 Získat
Získat
Získat

Synottip je na tom hůře, ale na to, jak je to malá sázková kancelář se stále snaží. Zdaleka nejhorší je potom Fortuna, která lidi odírá a ještě se jim přitom vysmívá (alespoň takový jsem měla pocit z absurdity rozhovoru s paní z help desku). Abych se přiznala, vždycky když v televizi vidím reklamu na Fortunu, otevírá se mi nůž v kapse.

blankFortuna
blankSYNOTtip
blankFortuna 90% Vkladový bonus 200% 6.0006000 + 300300 1 Získat
blankSYNOTtip 80% Vkladový bonus 100% 10.00010000 + 500500 1 Získat
Získat
Získat

Jak se bránit limitaci sázkovky?

Na tohle téma jsem vám na kurzovemsazeni.com již psali, já jsem ale narazila na pár dalších poznatků. Bookmakeři přikládají velkou váhu live sázení. Pokud v sázkové kanceláři budete pravidelně sázet na Livku a budete ideálně na nule, nebo lehce v minusu (stačí třeba dvě tři jednotky vkladu), potom se před limitací budete ukrývat déle. Doslechla jsem se z jednoho docela věrohodného zdroje, že live sázení, pokud není prokazatelně ziskové, sázkovky berou jako jeden z projevů závislosti na sázení. Takový klient je pro ně tudíž potenciální oběť (jednou to přijít musí). 

Dále je dobré držet svůj bankroll mimo sázkovu a do sázkovky si posílat jenom jeho zlomek (a případně z ní vybírat). To znamená, máte na sázení 100 tisíc a sázíte po 1000 korunách. Těch 100 tisíc si necháte na účtu a do sázkovky si pošlete třeba jenom 5000 tisíc. Když vyhrajete, něco vyberete, když prohrajete, tak si pošlete další peníze. Sázkovka díky této manipulaci s penězi hůře odhalí, že používáte správný bankroll management, a že z ní pomalu taháte peníze. 

Čtěte
Proč sázkové kanceláře uzavírají nebo limitují účty ziskových sázkařů?

Jak se bránit, aby vás „vyhmátli“ při dalším založení účtu?

Většina sázkařů, pokud mu limitují účet, se dřív nebo později rozhodne pro založení nového účtu (na osobu blízkou, například bratra, přítelkyni, švagrovou). A přitom samozřejmě doufají, že je sázkovky znovu nevyhmátnou, tj. že si nespojí jejich nový účet s účtem starým.

Abyste se vyhnuli možnému „dopadení“, musíte si zajistit novou IP adresu a případně i nové zařízení, z kterého do sázkové kanceláře budete chodit. Změna IP adresy se dá ošetřit skrze některý VPN server, ale to skýtá dva problémy. V první řadě musíte počítat s tím, že VPN servery občas bývají přetížené, takže brouzdání v nabídce sázkové kanceláře se prodlužuje. V druhé řadě mám závažný podezření, že na zákazníky, kteří od začátku používají VPN server, jsou sázkovky zaměřeny (proč by člověk používal VPN, kdyby měl jenom dobré úmysly).

Jaké zapnout VPN?

Nejednodušeji to lze přes prohlížeč Opera se zapnutým VPN módem. Jedná se o omezenou a pomalou variantu, ale pro vyzkoušeni plně dostačuje. Pokud hledáte sofistikovanější řešení, zvolte placenou službu NordVPN. K hlavním výhodám NordVPN patří uživatelsky přívětivé prostředí a široký počet zemí, kde má umístěny servery. Díky vysokému počtu serverů, umístěných v každé zemi, prakticky nenarazíte na přetížený server!

Limitace účtu – závěrečné myšlenky

Přijde mi neskutečně absurdní, že nám vláda znesnadňuje sázení v zahraničních sázkových kancelářích, a přitom zároveň umožní, aby nás sázkovky limitovaly. Ziskoví sázkaři se tak ocitají v situaci, kdy si prakticky nemohou vsadit. 

Limitace účtu probíhá u každé sázkové kanceláře jinak. Nejférovější je Tipsport a Chance, nejhorší je v tomto ohledu Fortuna. Ať se však snažíte, jak chcete, pokud jste skutečně hodně ziskový sázkař, brzy si u žádné české sázkovky nevsadíte za rozumné peníze. 

Čtěte
Z diváka ziskovým sázkařem (aneb jak začít s úspěchem sázet)
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Pablo
  18.1.2021 12:11

  Dneska změnit účet nemá cenu, když ho musíš verifikovat, krysy se dalo aspoň anonymně sázet na pobočce.

  Odpověď
 2. Pavel
  18.1.2021 13:10

  Zajímavý a pravdivý článek a proto už u jmenovaných sázkovek nesazim. Třeba Chance mě nechala vsadit jen za 50 Kč, no prostě děs a divím se lidem, že se nechají okrádat. Žijí z vašich peněz a vůbec si toho neváží, stejně jsou ziskový protože vždy vše neklapne. Takže na závěr, české sázkovky nebrat.

  Odpověď
  • Tomáš
   28.7.2022 5:35

   já si myslím,že tohle limitování je v rozporu s loterijním zákonem a to hned ve dvou bodech…taková hazardní hra odporuje slušným mravům a také není dodržena "rovnost podmínek pro všechny",takže i když jsem blokován nebyl,klidně bych se k žalobě na všechny sázkovky připojil a dal na to i nějaké peníze.

   Odpověď
 3. Ladislav
  18.1.2021 20:44

  Mě u Sazky ukončili účet, vyplatili všechny peníze, tak jsem přesvědčil manželku, zřídila účet u Sazky a asi za měsíc napsali, že je účet propojený, nevím, jestli to brali přes normální adresu nebo IP adresu, vsázela ze stejného počítače, ale opět zaslání všech peněz a ukončení účtu

  Odpověď
 4. Marek
  18.4.2021 10:52

  Mě se stalo to samé s kámošem u Sazky,sázel jsem doma na jeho profilu a napsali mi to samé..naštěstí peníze vyplatili všechny cca 200 tis a zrušili nám oboum účty

  Odpověď
1 2

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search