Přihlášení:
Menu
Logo týmu Hoffenheim
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Augsburg FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Mönchengladbach
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Berlin Union
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 15:30 - 23. 01.
Logo týmu Wolfsburg
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Chicago
NHL | 02:37 - zítra
Logo týmu Minnesota
Náš tip:
2
SBR
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
NHL | 04:07 - zítra
Logo týmu St. Louis
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Ligue 2 | 19:00 - zítra
Logo týmu Sochaux
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sporting Lisabon
Liga Sagres | 21:30 - zítra
Logo týmu Braga
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 17:00 - 26. 01.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu IFK Helsinki
SM Liiga | 17:30 - 26. 01.
Logo týmu Jyp Jyväskylä
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Ferreira
Liga Sagres | 22:15 - dnes
Logo týmu Boavista Porto
Logo týmu Columbus
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Pittsburgh
Logo týmu Carolina
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu NY Rangers
Logo týmu NY Islanders
NHL | 01:37 - zítra
Logo týmu Arizona
Logo týmu Detroit
NHL | 01:37 - zítra
Logo týmu Dallas

Strategie live sázení: Kde najít chybu v kurzech?

11. 11. 2020 18:55, upraveno: 18. 1. 2021 10:30
Sázení na sportovní zápasy v průběhu hry je populárnější, než kdy dřív. Sázkové kanceláře během dne obvykle nabízejí stovky live sázkových příležitostí. Vzhledem k rychlosti hry a významu některých událostí kurzy na live trzích neuvěřitelně kolísají. Jak toho sázkaři mohou využít díky jednoduché strategii na live sázení?
live-sazeni
Bookmakeři vypočítávají live kurzy na základě dat, která jim posílají přímo z místa dění zápasu. Někdy se ovšem jejich spojení překazí.

Co je live sázení?

Sázení live (někdy označováno také jako „živé“) jednoduše označuje akt sázení na vybraný zápas po jeho začátku, tedy v průběhu hry. Možnost sázení na zápas v jeho průběhu není nic nového. Živé sázky sázkové kanceláře nabízely dlouho předtím, než jsme dostali možnost sázet online – Pinnacle uvádí, že živé sázky na fotbal byly k dispozici od začátku 90. let. Od té doby bookmakeři svou nabídku vylepšili, takže nabídka live sázek je stejně pestrá jako nabídka sázek před zápasem.

Jak funguje live sázení?

Rychlost, jakou se hraje fotbal a další sporty, sázkové kanceláře často nutí vynakládat na obchodování na trzích mnohem více zdrojů, nežli na předzápasové kurzy. Data jsou klíčem k utváření efektivních trhů už před zápasem, avšak během zápasu jejich význam dále roste.

Pokud jste při sledování zápasu nikdy nesledovali live nabídku, možná vás překvapí, že live kurzy vám o dění na obrazovce často řeknou dříve, než to skutečně uvidíte na vlastní oči. I když v televizním přenosu zjevně dochází ke zpoždění, důvodem, proč sázková kancelář dokáže tak rychle reagovat na změny na hřišti je schopnost dobře použít data.

Tato data jsou přenášena prostřednictvím několika jednotlivců označovaných jako „pozorovatelé“, kteří informace ze stadionu posílají přímo do sázkovky. Bookmaker k obchodování na trzích může používat komentář nebo stream bez zpoždění. V závislosti na tom, u koho sázíte, data bookmakerovi zpracovávat také poskytovatel třetí strany (pravděpodobně využívající jednu nebo obě výše uvedené metody).

Navzdory nástrojům, které má sázková kancelář k dispozici, stále nejsou schopni poskytovat kurzy po celou dobu zápasu. To jsou ty okamžiky, kdy sázející vidí stažené sázkové příležitosti a nemohou na ně sázet. Obvykle se to stává chvíli předtím, než se stane nějaká významná událost (například udělení červené karty, vstřelení gólu, penalta) nebo bezprostředně poté a trvá to až do doby, než sázkovka opět zanalyzuje, co se stalo a přepočítá podle toho kurzy.

Čtěte
Live sázení – základní strategie, jak vydělat peníze

Vždy začněte základy

Live sázení se lidem líbí z mnoha různých důvodů. Příležitostným sázkařům poskytuje nadstavbové vzrušení při sledování zápasu. A pokud si dáte trochu práce, můžete odhalit a využít chyby sázkovek, ke kterým dochází kvůli nutnosti rychle reagovat na změny na hřišti.

Stejně jako u každého sportu, trhu nebo typu sázky, zůstává přístup k hledání hodnoty stejný, ať už se jedná o sázku před zápasem nebo live. Musíte najít způsob, jak přesněji vypočítat pravděpodobnost nějaké události, a potom porovnat s kurzy, které vám sázkovka nabízí. Někdy ovšem není třeba ani počítat.

Typicky se to stává u tenisových zápasů nižších kategorií (takové ty zapadlé turnaje, které jsou snímané nekvalitní webkamerou). Jak jsme zvyklí, výsledky pod streamem jsou „aktuální“, obraz běží s jistým zpožděním. Jenže někdy se to sázkovkám nepovede a tak obraz i výsledky jdou se stejnou rychlostí, nebo v tom lepším případě (chce to trochu štěstí), narazíte na zápas, kde obraz lehce předchází výsledky. A zde se nachází vaše šance. Kurzy jsou totiž vypisovány na základě výsledků. Pakliže tedy předem víte, jak třeba dopadne daný game, nebo set, tak máte velkou výhodu.

Občas se také stává, že výsledky se z nějakého důvodu zaseknou a třeba i minutu nebo dvě jsou stejné. V takovém případě opět máte příležitost vsadit si podle obrazu a být ve výhodě.

Tyto situace sice nejsou příliš časté, ale pokud pravidelně sledujete live zápasy, narazíte na ně. A jakmile dostanete příležitost, je potřeba využít ji na 100%.

Čtěte
Jak zvýšit svou úspěšnost při live sázení?
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Michal
  14.12.2020 8:35

  Stalo se mi u Tipsportu že jim u live tenisového utkání selhala komunikace, zaseklo skóre s kurzy ale stream běžel pořád dál. Využil jsem toho a vsadil na výsledek gemu. Tipsport mi ale vyhodnotil tiket jako vadu s poznámkou "Sázka na již rozhodnuté události" a vrátil vklad.nMyslíte že je to v pořádku? Že za chybu sázkovky vlastně můžete nakonec vy?

  Odpověď
  • 14.12.2020 8:43

   Každopádně něco takového se mi občas také povede a ne vždy to skončí jako vada. Asi v tomhle je třeba mít trochu štěstí.

   Odpověď
  • 14.12.2020 8:42

   Není to v pořádku, ani náhodou. Bohužel česká legislativa to umožňuje a vy před uzavřením smlouvy se sázkovkou souhlasíte s hracím plánem, který jim k tomu v podstatě dává plnou moc. Není proti tomu odvolání.

   Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search