Přihlášení:
Menu
Logo týmu Roma AS
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Manchester United
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Arsenal
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Villarreal
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1
SBR
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Boston
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu NY Rangers
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Stuttgart
Bundesliga | 20:30 - zítra
Logo týmu Augsburg FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Jablonec
1. liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Teplice
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Zlín
1. liga | 15:00 - 08. 05.
Logo týmu Opava
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zvolen
Extraliga | 17:30 - dnes
Logo týmu Poprad
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Benfica Lisabon
Liga Sagres | 19:30 - dnes
Logo týmu Porto FC
Náš tip:
0
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Carolina
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Chicago
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Toronto
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Montreal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 03:07 - zítra
Logo týmu Vancouver
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Genk
1e Klasse | 20:45 - zítra
Logo týmu Club Brugge
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Ufa FK
Premier League | 13:00 - 08. 05.
Logo týmu Zenit Peterburg
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Spezia
Serie A | 15:00 - 08. 05.
Logo týmu Napoli
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 17:00 - 08. 05.
Logo týmu Mladá Boleslav
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1. Division | 13:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Moreirense
Liga Sagres | 16:00 - dnes
Logo týmu Nacional

Jak vytvořit vlastní sázkové systémy a strategie sázení?

29. 4. 2021 21:00, upraveno: 30. 4. 2021 10:37
autor: OnlyValue
Spousta stránek věnovaných sportovnímu sázení (včetně té naší) se věnuje základům sportovního sázení. Začátečníci se naučí, jak uzavřít sázku, jak si vybrat sázkovou kancelář nebo co to je value betting a další důležité věci, které jim pomohou sázet na sport a dají základ jejich úspěchu.
over-under
Vytváření strategií sázení je dlouhodobý proces. Na konci testování se jako zisková strategie projeví pouze zlomek testovaných přístupů.

Některé weby jdou ve vzdělávání sázkařů ještě o krok dále. Na našich stránkách pojednáváme například o pokročilejších konceptech, které sázkaři musí vědět, pokud to se sázením myslí vážně a jednou si jeho prostřednictvím chtějí vydělávat.

Naším cílem je (a vždycky jím bylo) poskytnout vám komplexní informace, které k ziskovému sázení musíte mít. Je toho hodně, co se musíte naučit, uznáváme. Nicméně investovaný čas určitě stojí za to. Za pomoci našich odborných rad máte šanci vydělat, alespoň pokud jste připraveni investovat svůj čas a energii. Přitom musíme zdůraznit právě tento poslední bod. Ano, poskytneme vám spoustu užitečných informací, ale stále je na vás a čistě jenom na vás, abyste je dokázali využít. A k tomu je potřeba pořádné odhodlání. I s naším pečlivým vedením je ziskové sázení pořádnou výzvou.

Tento náš článek by vám měl pomoci překonat všechny tyto výzvy. V tomto článku vám pomůže vytvořit z jednoduchého nápadu životaschopnou sázkovou strategii (či systém sázení), tedy takovou strategii, která vám bude schopná přinášet zisky.

Proč používat sázkové systém a strategie sázení?

Pokud sázíte na sport kvůli zisku, musíte ke sportovnímu sázení přistupovat jako k podnikání. Do své činnosti musíte investovat značné množství času a úsilí a dále musíte být dobře organizovaní a mít jasný plán, jak svého cíle dosáhnout.

Pokud sázíte na sport kvůli zisku, nemůžete sázet jen tak ledabyle, jak vás zrovna napadne a pak doufat, že vyhrajete. Ano, jestliže sázíte pouze pro zábavu, takový přístup si můžete dovolit, není to však recept na dlouhodobý úspěch.

Je třeba říci, že neexistuje žádný magický vzorec, který by fungoval vždycky. Sportovní sázení bohužel tak snadné není. Ve všech sportech je prvek nepředvídatelnosti a od žádné strategie sázení nelze očekávat, že budu přesně předpovídat výsledky.

Dobrou zprávou je, že k úspěchu nepotřebujete 100% přesné tipy a analýzy. Musíte být pouze schopni identifikovat příležitosti (kurzy), kde je výsledek pravděpodobnější, než ukazují vypsané kurzy. Toto je ve zkratce celý koncept value bettingu, na němž by měly být založeny všechny strategie sázení.

Pokud se opravdu chcete stát ziskovým sázkařem, musíte koncept value bettingu (sázení s hodnotou) chápat. Jedná se o základní stavební kamen ziskového sázení, bez kterého se nikdy nedostanete dál.

ČTĚTE TAKÉ:
Value Betting - Jednoduchý návod jak vsadit s výhodou

Tohle si prostě musíte uvědomit. Ať si vyberete jakoukoliv strategii sázení nebo sázkový systém, je zcela zásadní porozumět základům sportovního sázení a ujistit se, že jsou ve vámi zvoleném přístupu zahrnuty. Stejně tak byste ovšem měli vědět, že základy samy o sobě vám nebudou stačit.

Můžete znát všechny sázkařské koncepty, můžete být schopni vytvářet vyčerpávající sázkové analýzy a rozeznat hodnotné kurzy, a přesto dost možná nedosáhnete na zisk (v dlouhodobém horizontu).

Je třeba říci, že v sázení neexistuje jedna univerzální cesta k úspěchu. Existuje mnoho různých způsobů (cest), které mohou fungovat, ale pouze pokud jsou používány správně. Domníváme se však, že největší šanci na úspěch bude mít vždycky taková strategie, kterou si vytvoříte sami.

Vytvořit si svůj vlastní soubor pravidel a podmínek, na co a kdy sázet, má několik výhod. Zaprvé nám to pomůže zjednodušit postup. Sázky díky tomu budete vybírat systematicky, což vám pomůže ušetřit čas, který pak můžete investovat na vylepšování dalších aspektů vašeho sázení.

Další výhodou (přinejmenším teoretickou) je, že vytvoříte originální strategii, kterou nikdo jiný nebude používat. Pokud jsou vámi vybraná pravidla a podmínky dobře promyšlené, budete mít větší šanci dosáhnout dlouhodobého zisku než v případě, že byste používali strategie, které používají ostatní sázkaři.

Obecně řečeno, čím více lidí používá stejnou strategii, tím tato strategie ztrácí na účinnosti. Proto je většina úspěšných sportovních sázkařů ohledně své strategie velice tajemná a své tajemství úspěchu s nikým nesdílí.

Existuje několik obecně známých strategií sázení, kterou jsou úspěšné i přes svou velkou popularitu, nicméně i v tomto případě je nejlepší, pokud jim dokážete vdechnout svůj vlastní styl.

I tady lze sportovní sázení přirovnat k podnikání. Pokud začnete podnikat a nabídnete zboží nebo služby, které nabízejí všude, vaše šance na úspěch budou menší.

Pokud však dokážete najít způsob, jak tento produkt nebo službu vylepšit, vaše šance na úspěch to zvýší. Pokud byste dokázali vytvořit úplně nový produkt, šance by nejspíše byly ještě o něco vyšší.

Samotné vytváření ziskových sázkových systémů a strategií je poměrně obtížný proces, my však věříme, že ho spolu zvládneme. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak vytvářet vlastní sázkové systémy a strategie sázení?

Nyní se přesuneme od vylepšování již existujících strategií sázení a podíváme se na to, jak vytvořit svou vlastní strategii sázení, tedy úplně od nuly.

Stejně jako u většiny aspektů sportovního sázení ani při vyvíjení vlastní strategie sázení neexistuje jeden jediný postup, respektive obecně správné řešení. Existuje několik možných řešení, přičemž všechno závisí na tom, s jakými daty budete pracovat a čeho přesně chcete docílit. V tomto článku vám představíme postup, který nám přijde jako nejlepší (nemusí být ovšem nejlepší).

  • Úvodní nápad
  • Do základního konceptu přidejte další faktory
  • Vytyčte přesná pravidla, která je potřeba dodržovat

Těmito fázemi procházejí všechny strategie sázení, které vymyslíme. Pojďme si nyní prozradit, co byste si pod jednotlivými body měli představit.

Úvodní nápad

Sázkaři, kteří se na sport dívají se zájmem, v něm dokážou najít trendy zcela přirozeně. Například si mohou všimnout, že outsideři v jejich oblíbené lize v určitých situacích vyhrávají častěji.

Pokud na takový trend narazíte, nenechávejte ho ležet ladem. Podívejte se do statistik a ověřte si, zdali výsledky z minulých zápasů tento trend potvrdí. Pokud ano, sledujte také detaily, případně na tento trend začněte sázet (za menší částky).

Toto je vlastně první krok v tvorbě vaší strategie, i když si to třeba neuvědomujete. Nově vysledované trendy jsou nejlepším odrazovým můstkem pro tvorbu nových strategií. Nejedná se však o jedinou možnost. Strategii můžete rozjet třeba čistě na náhodném nápadu.

Nakonec vůbec nezáleží na tom, jak k původní myšlence přijdete. Můžete k ní dospět díky svému instinktu, nebo na základě detailní analýzy vybraných dat, či na základě čehokoliv jiného. Taktéž nezáleží na tom, co je to za nápad. Když na to přijde, solidní strategii sázení lze vytvořit i z toho nejjednoduššího nápadu, nebo klidně i z nějaké praštěné myšlenky. Důležité je pouze to, jak s těmito myšlenkami/nápady dále pracujete. Úvodní nápad musíte dále rozvíjet, jedině tak se z něj může stát fungující strategie.

Do základního konceptu přidejte další faktory

Jakmile máte nápad, nastává čas ho pořádně vylepšit. V tomto bodě budete muset využít své obecné sázkařské znalosti (které jste jistě načerpali z článků naší Akademie, či ze sázkových modulů), tak i své znalosti daného sportu (které jste mimo jiné mohli načerpat z našich modulů Jak sázet na fotbal, Jak sázet na hokej, Jak sázet na tenis, Jak sázet na MMA a Jak sázet na Formule 1).

Pokud vás tedy napadlo například sázet na outsidery, kteří hrají venku, budete sázet na všechny outsidery ve všech venkovních zápasech? Nebo raději zahrnete další kritéria, která zápasy vytřídí?

Obecně platí, že čím více kritérií strategie sázení zahrnuje, tím větší šance na úspěch bude mít (samozřejmě za předpokladu, že daná kritéria přináší nějakou výhodu).

Jakmile přidáte další faktory, podle nichž budete vybírat své sázky, přichází na řadu poslední bod.

Vytyčte přesná pravidla, která je potřeba dodržovat

Aby strategie sázení mohla fungovat, musí mít jasně definovaná pravidla. Pokud pravidla nebude mít, nebude se jednat o strategii sázení. Bude se jednat jenom o obyčejnou představu, která bude jistým způsobem ovlivňovat vaše rozhodnutí.

Přesná pravidla by se však neměla týkat pouze způsobu výběru sázek. V tomto bodě musíte promyslet hned tři věci:

Kritéria pro výběr sázek

Kritéria pro výběr sázky jsme už probírali, nicméně ještě chvíli se u nich zastavíme, protože je to hodně důležitá věc.

Kritéria je třeba opravdu přesně definovat. Pokud se například rozhodnete sázet na outsidery ve venkovních zápasech, musíte zcela jistě definovat, jaké týmy za outsidery budete považovat. Bude se jednat o týmy, na jejich výhru je vypsaný kurz více než 3,00? Nebo se bude jednat o týmy, kteří hrají na hřišti lépe postaveného soupeře?

Možností je opravdu velké množství, přitom však neexistují špatné, nebo naopak zaručeně správné postupy. Důležité je, že máte jednotlivé prvky ve své strategii jasně definované, protože pokud se tak nestane, brzy narazíte na problémy. Musíte spoléhat na fakta a čísla, nikoliv na domněnky.

Bankroll management/velikost sázky

Na našich stránkách neustále zdůrazňujeme, že bankroll management je důležitým prvkem ziskového sázení. Bankroll management je tak nesmírně důležitý i při tvorbě nových strategií sázení.

Každá strategie sázení by měla jasně definovat, jak pracovat s bankrollem, tedy jak vysoká částky při jakých příležitostech sázet.

Kde sázet

Cílem každého sázkaře je sázet vždy za ty nejlepší dostupné ceny. Ano, rozdíl mezi kurzy nabízenými jednotlivými sázkovými kancelářemi je obvykle malý, činí třeba jen dvě nebo tři setiny, ovšem když se tyhle malé rozdíly nasčítají, může to znamenat tisíce korun navíc.

Rozhodnutí, kde budete sázet, může být závislé třeba na propagačních akcích. Může se například stát, že vám bookmaker nabídne navýšení ceny na akovky se dvěma outsidery (s kurzy vyššími než 2,00). Pokud se bude jednat o zajímavé zvýhodnění, v takové chvíli svou strategii dost možná přizpůsobíte, abyste této nabídky mohli využít.

ČTĚTE TAKÉ:
Špinavé praktiky sázkových kanceláří: limitace účtu, shazování kurzů

Testování, analyzování a dolaďování detailů

Zjistit, zdali vámi vypracovaná strategie skutečně funguje, můžete až ve chvíli, kdy ji vyzkoušíte. Přitom se připravte na to, že v tomto bodě většina zdánlivě životaschopných strategií selže. Neměli byste se toho obávat. Vytvořit úspěšnou sportovní strategii není snadné a nemůžete očekávat, že každá vaše myšlenka bude fungovat. Já sám vytvářím ročně několik sportovních strategií a to už několik let. Doposud mi dlouhodobě vycházejí pouze čtyři různé strategie.

Tato skutečnost mě nijak nevadí. Vím, že jednou za čas na nějakou strategii sázení přijdu tak, jak se mi to povedlo v minulosti. Během své sázkařské kariéry si můžete dovolit selhání. Přitom vždycky pamatujte, že vaším hlavním cílem není pouze ziskové sázení, ale také neustálé zlepšování svých schopností.

Neúspěchy vás mohou naučit stejně, jako úspěchy, v mnohých případech dokonce i více.

V zásadě existují dva způsoby, jak svou novou strategii otestovat. Prvním a většinou nejvhodnějším způsobem je test, který si budete zaznamenávat na papír. To znamená nalézt sázky podle pravidel vaší strategie sázení a jejich zapsání na papír (tedy bez toho, abyste ve skutečnost vsadili). K těmto sázkám pak zpětně zapíšete také výsledky.

Toto je bezpečný způsob, proto je také nejlepší. Díky tomuto způsobu můžete zjistit, jak si strategie vede, aniž byste zbytečně riskovali své peníze.

Druhou možností je skočit přímo do víru dění a začít sázet. Jedná se o riskantnější přístup, protože pokud strategie nebude tak účinná, jak jste doufali, přijdete o peníze. Na druhou stranu, pokud strategie skutečně funguje, začnete peníze okamžitě vydělávat.

Já osobně používám druhou zmiňovanou možnost. Chci podpořit svůj úsudek a schopnost rozvíjet sázkové strategie, takže jsem připraven stát si za svými myšlenkami a riskovat. Tento přístup mi dává mnohem víc.

Jakmile ukončíte test, musíte přesně zaznamenat výsledky. Přitom se musíte ujistit, zdali máte dostatek informací potřebných k vyhodnocení testu.

ČTĚTE TAKÉ:
Systém sázení podle internetové legendy Marie

Důležitá je velikost vzorku

Asi sami tak nějak tušíte, že 10 nebo dokonce 50 sázek nemá takový význam (statistický). Proto byste se při testu vždycky měli snažit získat vyšší počet. Přesný počet potřebných výsledků záleží především na používané strategii, musíte však shromáždit dostatek dat (obecně uvádím alespoň 1000 tipů v testu).

Všechny své záznamy udržujte plně transparentní – každá sázka učiněná u každé strategie by měla být zobrazena přehledně a včetně celkového výsledku. Pomůže vám to rychle zjistit, jak se vám daří, a získáte díky tomu rychle i další informace.

Jakmile získáte všechna data, která potřebujete pro objektivní závěr, měli byste se ponořit do detailů a strategii analyzovat. V této fázi se se spoustou strategií budete muset rozloučit, některé strategie však mohou mít velice dobré výsledky. Většina budete stát někde mezi tím.

U jakékoliv strategie sázení je důležité, abyste byli flexibilní a dokázali hledat úpravy. Strategie byste se neměli okamžitě vzdávat jenom proto, že právě teď nefunguje, protože po drobném vylepšení klidně fungovat může. Měli byste hledat další kritéria, která byste do své strategie mohli zahrnout, nebo kritéria, která byste mohli změnit (či vypustit).

Důležitá je trpělivost. Pokud budete provádět změny po celou dobu testování sázkové strategie, nebudete moci zjistit, jaký rozdíl tyto změny v dlouhodobém hledisku způsobí. Úpravy musí přicházet postupně a ve správný čas.

Je velmi těžké vysvětlit, jak byste měli analyzovat výsledky a vyladit strategii. V tomto případě budete potřebovat trochu cviku a také zaujetí. Nejlepší změny člověk udělá v případě, že se o svou strategii neustále zajímá a napadají ho možné alternativy.

Jak vytvořit vlastní sázkové systémy – závěr

Na řádcích výše jsem vás provedl procesem vymýšlení, realizování a testování systémů sázení. Jak jste sami určitě pochopili, tento proces je velice zdlouhavý, nicméně pokud k němu budete přistupovat zodpovědně, dřív nebo později vám pomůže narazit na svou první ziskovou strategii. Hodně štěstí.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search