Každý zkušený sázkař ví, že občas prohrávají i ti největší favorité. V takových situacích si sázkové kanceláře mnou ruce, protože drtivá většina sázkařů vsadila na favorita. Ale ne vždy se musí jednat o tragédii – můžete být i na straně, která vyhrála. Přece jen, dobrý kurz je základem úspěšného sázení. Vyšší kurzy budou nabízet dobrou value pravděpodobněji než kurzy nízké. Takže čeho byste si měli všímat při hledání outsidera, který má slušnou šanci na výhru? Níže naleznete nějaké tipy.
Vždy byste si měli udržovat přehled o zraněních a nejrůznějších problémech, které danému hráči brání v podání 100% výkonu. Je jasné, že pokud je zranění vážnějšího charakteru, tenista nebude hrát vůbec, nicméně pokud se jedná o nějaké lehčí zranění, tenisté a jejich tým se pokusí negativní vliv zranění minimalizovat, aby tenista mohl zápas odehrát. Není ale schopen podat 100% výkon.
Dalším důležitým faktorem je únava. Pokud například tenista hrál předevčírem (nebo dokonce včera) dlouhý a náročný zápas, únava se na něm zajisté projeví – zejména pokud bude zápas vyrovnaný a bude se hrát maximální počet setů.
Hlavně byste se ale měli soustředit na hráče, kteří se na kurt vracejí po nedávném zranění. Pokud bookmakeři tohoto hráče považují za favorita, není špatný nápad, vsadit proti němu. Zranění (a tedy absence zápasového tempa) se podepíše na každém. Žádný tenista není schopen hrát hned v prvním zápase na 100 %.
Většina z vás o tomto faktoru jistě ví, nicméně pro úplnost jej uvádíme i v tomto článku. Momentální forma je velice důležitým faktorem, který může i ze špatných hráčů (krátkodobě) udělat hráče, na které se vyplatí vsadit. Hráči po vyhraných zápasech získávají vyšší sebevědomí, které je tlačí dál a dál. Naopak hráči, kteří mají nějakou špatnou šňůru, se dost často propadají ještě víc.
Asi každý tenista má nějakého hráče, proti kterému se mu dlouhodobě nedaří. Tento jev vzniká například díky kontrastujícím herním stylům. Hráči se silným podáním budou vždy mít problémy proti hráčům, kteří mají skvělý return. Tenisté spoléhající na podání totiž obvykle nemají žádnou další zbraň a v dlouhých výměnách se soupeři nedokáží příliš efektivně rovnat. V takovém případě je prohra pouhou otázkou času.
Vždy záleží na tom, jak jsou tenisté schopní, se popasovat se zbraněmi soupeře. Zajímavé je také to, že v zápase dvou hráčů bývá často favoritem i ten hráč, který proti svému budoucímu soupeři již několikrát prohrál. V takových zápasech se může skrývat dobrá value.
Tento faktor má vliv zejména na menší turnaje. Možná jste si už všimli toho, že menší turnaje obvykle mají poměrně dost překvapivých výsledků. Důvodem je to, že někteří hráči tyto turnaje neberou příliš vážně, zatímco někteří hráči tyto turnaje vidí jako příležitost k průlomu v kariéře.
Extra motivaci obvykle mívají hráči, kteří v místě konání turnaje bydlí. V kombinaci s tím, že silní hráči tyto turnaje někdy neberou vážně (soustředí se třeba na přípravu na grandslam, doléčení lehkého zranění…), se může jednat o dobrou příležitost k vsazení.
Máte názor k zápasu? Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
Zatím bez komentáře
Sázkové kanceláře
Jak na sázení
Rubriky
Top autoři
Poměr výher: 80.0 %
Poměr výher: 80.0 %
Poměr výher: 55.8 %
Top zápasy
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!