Přejít na:
V sobotu 13. ledna od 15:30 se v jednom z 5 souběžně hraných zápasů 17. kola Bundesligy utkají Lipsko a Frankfurt, před prvním zápasem roku 2024 průběžně 4. a 6. celek německé nejvyšší soutěže. Dělí je rozdíl 9 bodů. Poslední 2 střetnutí skončila lépe pro Red Bull, který současně poslední 4 zápasy před Vánocemi neprohrál. Eintracht sice bodoval naplno ve 2 z 3 posledních zápasů, ale současně „pouze“ dvakrát z 6 posledních duelů. A zatímco Lipsko je doma k neporažení, Frankfurt na 3 výjezdech po Německu v řadě nedokázal zvítězit. Kdo se probere lépe z měsíční zimní přestávky?
Místo konání: Red Bull Arena, Lipsko
Lipsko 4 kola po sobě neprohrálo. Naposledy 19. prosince remizovalo 1:1 v Brémách. V tabulce mu patří 4. místo (skóre 38:17, 33 bodů).
Za posledních 6 kol má bilanci 4-1-1; 5x z toho padlo více než 2,5 gólu a ve všech 6 případech min. jednou skórovaly oba týmy. Doma tuto sezonu ještě neprohrál. Nyní doma 4x v řadě zvítězil a z 6 posledních duelů před vlastním publikem má bilanci 4-2-0; 5x z toho padlo více než 2,5 branky a 4x v zápase skórovaly oba celky.
Kapitán Willi Orban je na marodce kvůli zranění kolene. Jeho návrat na zelený pažit se nicméně blíží, fit by mohl být už v únoru.
Amadou Haidara si plní reprezentační povinnosti na Africkém poháru národů a v sobotu hrát nebude.
Eintracht naposledy 20. prosince doma porazil 2:1 Mönchengladbach. V tabulce mu patří 6. místo (skóre 26:20, 24 bodů).
Za posledních 6 kol má Frankfurt bilanci 2-1-3; ve všech případech padlo více než 2,5 gólu a 5x min. jednou skórovaly oba týmy. Venku nevyhrál 3x v řadě a 2x po sobě na výjezdech prohrál. Z 6 posledních výletů po Německu má bilanci 2-1-3; 5x z toho padlo více než 2,5 branky a 3x skórovaly oba celky.
Trojice Ellyes Skhiri (Tunisko), Omar Marmoush (Egypt) a Fares Chaibi (Alžírsko) v sobotu nenastoupí, protože reprezentují na Africkém poháru národů. Rovněž ze zdravotních důvodů pak visí otazníky nad možností nasazení Sebastiana Rodeho a Timothy Chandlera, kteří oba shodně léčí lýtkové zranění.
Frankfurt sice zvítězil ve 2 ze 3 posledních zápasů, ale současně „jen“ 2x z 6 posledních utkání. Na druhou stranu, v těchto dvou vítězstvích je i nedávná výhra 5:1 nad Bayernem, což je velmi cenný skalp. Horší je to na výjezdech po Německu, kde momentálně 3x v řadě nevyhrál, 2x po sobě prohrál a z dosavadních 8 venkovních duelů dokázal zvítězit jen 2x. To Lipsko v Red Bull Areně tuto sezonu ještě zatím ani jednou neprohrálo a momentálně 4x po sobě tam bralo 3 body.
Očekáváme, že domácí i hosté se v sobotním šlágru 17. kola Bundesligy prosadí alespoň jednou a v součtu budeme svědky atraktivního zápasu, který nabídne alespoň 3 nebo 4 vstřelené góly. 3 body dle naší predikce zůstanou doma v Lipsku.
Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.
Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole
Máte názor k zápasu? Můžete se podělit s jinými čtenáři níže