Přejít na:
V neděli 20. července od 15:00 je v rámci 1. kola Chance Ligy na programu moravské derby. Celky za sebou (a nejspíš i před sebou) mají diametrálně odlišný ročník. Slovácko se jen tak tak vyhnulo baráži a 13. příčka je velký sešup po sezonách, kdy bojovalo v evropských pohárech. Sigma naopak ovládla MOL Cup, čeká ji kvalifikace o EL a v lize uzavřela TOP 6, na což chce navázat i letos. Tým z Uherského Hradiště sice bude mít v zádech vlastní fanoušky, ale Hanáci jsou navzdory absenci bombarďáka Klimenta silnější a proti Slovácku drží 6zápasovou šňůru neporazitelnosti. Jak vsadit? Analýza s tipy zdarma je připravena!
Místo konání: Městský stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
Slovácko se minulý ročník jen těsně vyhnulo sestupové/barážové propasti a ani letos to nevypadá na extra jízdu. V přípravě ani jednou nebodovalo naplno – podlehlo Prostějovu, Sarajevu a v generálně s Istra 1961, remizovalo pak se Šachtarem a „béčkem“ Baníku.
Výhodou trenéra Kameníka je, že by pro nedělní bitvu měl mít k dispozici takřka kompletní soupisku. K dispozici není pouze Daníček.
Kádr v letní pauze neprodělal výraznějších změn. Překvapivý návrat ohlásil nejstarší hráč ligy 42letý Milan Petržela.
V bráně by se měli domácí opět spoléhat na výkony zkušeného Heči. Na opačné straně pole se upínají k probuzení Krmenčíka, hru by měl tradičně dirigovat dlouholetá opora Havlík.
Olomouci se konec ligové sezony nepodařil dle představ, ale skončila 6. a díky triumfu v MOL Cupu si zahraje kvalifikaci o EL, a nejhůře hlavní fázi EKL. Zatím se může soustředit jen na ligu.
Hanáci za sebou mají povedenou přípravu. Po úvodní prohře se Žilinou totiž porazili Trenčín, Zlaté Moravce, Kluž, Debrecen i Katowice.
Trenéra Tomáše Janotku zlobí početný seznam vynucených absencí. Mimo jsou Dohnálek, Fiala, Muritala, Spáčil, Uriča i 18gólový forvard Kliment z minulého ročníku, který léčí zlomenou nohu. Ačkoliv se v létě hojně spekulovalo o jeho přestupu do Slavie, aktuálně to nevypadá jako příliš pravděpodobné. Dál visí otazníky nad starty Emmanuela, Israela a Vašulína. Řada z jmenovaných by přitom jistě nechyběla v základní jedenáctce.
Sigma v létě změnila majitele a navýšila rozpočet. Podepsalo se to i na její aktivitě na přestupovém trhu. Přišel Janošek, Simion Michez či Daniel Vašulín.
Je začátek sezony a týmy nejsou rozehrané. Smazávají se tak rozdíly ohledně síly kádru. Ten má silnější Sigma, navíc je v lepší náladě, protože má jistotu evropských pohárů a v nohách výsledkově i herně vydařenou přípravu. Čeká ji výjezd a minusem je početná marodka, vč. nejlepšího ligového střelce sezony 24/25 Klimenta.
Slovácko je takřka kompletní, ale v létě výrazně neposílilo a není důvod si myslet, že si povede o dost líp než vloni, kdy skončilo jen těsně nad sestupovou propastí. Má sice v zádech výhodu domácího prostředí, ale Olomouc neporazilo 6x po sobě. Na druhou stranu, vzájemné zápasy často končí dělbou bodů a dle naší predikce je vysoká šance, že na „kříž“ dojde i tentokrát. Tipujeme, že zápas nabídne max. 2 góly. Z individuálních příležitostí je nejpravděpodobnější, že se prosadí Havlík na straně domácích, resp. Mikulenka na straně hostů.
Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.
Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole
Máte názor k zápasu? Můžete se podělit s jinými čtenáři níže