Přihlášení:
Menu
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sokol Krasnoyarsk
Major Hockey Le.. | 12:00 - dnes
Logo týmu Toros Neftekamsk
Logo týmu Eibar
Segunda Divisió.. | 14:00 - dnes
Logo týmu Andorra CF
Logo týmu Köln
DEL | 14:00 - dnes
Logo týmu Mannheim
Logo týmu Kazachstán
EURO Q | 15:00 - dnes
Logo týmu Dánsko
Logo týmu Rogle BK
Elitserien | 15:00 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Lulea HF
Elitserien | 15:00 - dnes
Logo týmu Vaxjö Lakers HC
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Nation.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Zambie
Logo týmu Bremerhaven
DEL | 15:15 - dnes
Logo týmu München
Logo týmu Ilves Tampere
SM Liiga | 16:00 - dnes
Logo týmu Ässät Pori
Logo týmu Ponferradina
Segunda Divisió.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Mirandes
Logo týmu Zaragoza
Segunda Divisió.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Albacete
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 16:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Extraliga | 16:30 - dnes
Logo týmu Slovan Bratislava
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Bundesliga | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Bundesliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Krefeld

Co musíte mít, abyste se mohli stát profesionálními sázkaři?

16. 6. 2020 11:47, upraveno: 17. 6. 2020 09:36
autor: LadyAmbientte
Ve dvou předchozích článcích jsme vám přiblížili výhody a nevýhody života profesionálního sázkaře. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste se dali na dráhu profesionálního sázkaře, v těchto článcích jste se dozvěděli, co máte čekat. Ve zkratce – život profesionálního sázkaře má své výhody, ale není tak jednoduchý, jak byste možná mysleli. A proto jsme se rozhodli napsat ještě jeden článek, který shrne všechny požadavky na profesionální sázení. Ještě než uděláte velký krok do neznáma, přečtěte si ho…
blank
Vydělávat si sázením na denní chléb není jednoduché, vyžaduje to spoustu znalostí i vrozené vlastnosti.

V tomto článku najdete seznam věcí, či vlastností, které profesionální sázkař prostě musí mít. Pokud některou z těchto věcí nemáte, do sportovního sázení na plný úvazek byste se neměli pouštět.

Orientace na dlouhodobé výsledky

Pokud jste si dráhu profesionálního sázkaře vybrali kvůli tomu, abyste rychle zbohatli, je to naprosto špatně. V takovém případě budete zcela určitě zklamaní. Každý má sice o bohatství trošku jiné představy, jenže to nevadí. Sázení není dobrý způsob, jak si v krátkém čase přijít na spoustu peněz.

Chcete-li být úspěšným sportovním sázkařem, vždy byste se měli být orientovaní na dlouhodobé výsledky. Měli byste mít plán, jakých cílů chcete dosáhnout, ovšem s ohledem na budování spolehlivého příjmu v průběhu času. Všechno, co děláte, by tedy mělo být zaměřeno na dosažení spíše dlouhodobějších cílů, nikoliv na dosažení výhry v nadcházejícím týdnu.

Tím samozřejmě neříkáme, že na krátkodobém horizontu nezáleží. Snažit se v daný den či týden vydělat co nejvíce peněz není nic špatného. Neměli byste však kvůli tomu podstupovat zbytečné riziko.

Trpělivost + kontrola emocí

Ikona týmu Admiral Vladivostok
Kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Kazaň
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Trpělivost je úzce spjata s předchozím bodem. Pro sportovního sázkaře je trpělivost životně důležitým atributem, neboť bez ní se prostě neobejde. Bez nedostatku trpělivosti se vám totiž může stát, že v jednom okamžiku přijdete o všechno, co jste budovali týdny a měsíce. S trpělivostí jsou úzce spjaty i další psychické úkazy, kterými jsme se zabývali v naší samostatné sekci. Doporučujeme si některé články pročíst, zvlášť pokud máte problémy například se sebeovládáním.

Zdravý bankroll

Někteří lidé si myslí, že na dráhu sportovního sázkaře mohou skočit hned, s úplně minimálním vkladem. Tak to bohužel není. Sportovní sázení je jako investování na burze, nikdo vám nezaručí dobrý výsledek, zvlášť v krátkodobém horizontu (například měsíce). Některé vaše investice (sázky) přitom prohrajete, tak to prostě je. Vy byste tak měli být připraveni i na tyto situace a to tím, že si zajistíte dostatečný bankroll.

Bankroll v případě profesionálního sportovního sázení přitom není jenom pár tisíc na sázky. Musíte počítat s tím, že na konci měsíce budete platit účty. A jelikož k tomu budete mít pouze peníze ze sázení, musí váš bankroll pokrýt i účty v době, kdy se vám nedaří. Obecné pravidlo je, že profesionálové by měli mít v zádech asi tolik peněz, aby bez jediné vyhrané koruny pokryly náklady minimálně na 3 měsíce. Ještě lepší je pak mýt k dispozici peníze na 6 měsíc života. To znamená, že pokud jsou vaše náklady na měsíc cca 20 000 korun, potom byste měli mít k dispozici alespoň 60 tisíc korun + další peníze na sázení, protože o peníze na bydlení nesmíte nikdy přijít. V případě profesionálního sázkaře se tak význam slova bankroll ještě rozšiřuje. A není to jen tak.

Neochvějné sportovní znalosti

Jestliže si sázením chcete vydělávat na chleba, musíte rozumět sportu. A to dokonale. Pokud vám někdo tvrdí opak, tak lže. Neznalost sportu lze sice částečně nahnat matematikou a statistikou, ale jen částečně. V matematice vám totiž budou unikat různé nuance, například význam derby, význam hvězd, zranění hráči atd.

Tip: Chcete ušetřit čas strávený přípravou detailních analýz? Inspirujte se našimi tipaři.

Slušné matematické schopnosti

Matematika ve sportovním sázení hraje obrovskou roli, v podstatě se totiž pohybujete na poli statistiky. Také musíte být schopni vypočítat ideální výšku kurzů a porovnat ji s nabízenými kurzy, jedině tak zjistíte, že je pro vás daný kurz výhodný. A to je jenom začátek.

Do jisté míry sice lze sázet bez znalostí matematiky, v takovém případě však budete dosahovat řádově nižších výher. A to je v případě, že si sázením chcete vydělat na denní chléb, docela problém.

Motivace a disciplína

V článku o výhodách dráhy profesionálního sázkaře jsme zmiňovali, že v tomto zaměstnání nemáte přesně dané pracovní hodiny a ani šéfa, který vám neustále něco diktuje. To může být výhoda, ale také nevýhoda v případě, že máte malou motivaci a disciplínu. Ono dobrovolně se něčemu věnovat, když vás do toho nikdo netlačí, to je někdy docela problém.

Z osobních zkušeností vám ale můžu říci, že člověk se doma pracovat naučí. Zpočátku to může dřít, ale pak si vytvoříte jakési denní plány. Třeba i podvědomě. A nakonec zjistíte, že vlastně dodržujete jakous takous pracovní dobu a to i přestože nemusíte.

Sebevědomí

Bez ohledu na to, jak jste vlastně v sázení dobří, nastanou chvíle, kdy vám tipy nebudou vycházet. Sportovní zápasy jsou do jisté míry nepředvídatelné a někdy se tyto nepředvídatelné výsledky zkrátka nakupí. A v takovém období je klíčové (kromě již zmiňovaného brankrollu) také dostatek sebevědomí. To by člověku mělo pomoci neklesat na mysli.

Špatné období se sice může týkat některých systémových chyb (proto doporučujeme alespoň měsíční zpětné vyhodnocování sázek), často se však týká prostě jen toho, že nemáte štěstí. Sami jsme si tím několikrát prošli a musíme přiznat, že jsme přitom často přemýšleli, že sázení nerozumíme a že s tím sekneme. Nebylo to příjemné období. A naštěstí jsme ho tak nějak překlenuli, protože jinak už byste dávno pracovali jinde.

Čtěte
Jak se vyrovnat se svými emocemi?

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search