Přihlášení:
Menu
Logo týmu Sevilla
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Mallorca
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Milan AC
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Inter Milan
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 03:37 - 24. 04.
Logo týmu Colorado
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - 24. 04.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 12:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Doněck Šachtor
Premier League | 17:00 - dnes
Logo týmu Zorya Luhansk
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Vsetín
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Kladno
Logo týmu Roma AS
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Bologna
Logo týmu Sivasspor
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu Fenerbahce
Logo týmu Skelleftea AIK
Elitserien | 19:30 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Logo týmu Cartagena
Segunda Divisió.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Oviedo
Logo týmu Sligo Rovers
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Galway United
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu St. Patrick's Athletic

Prezidentské volby na Slovensku: Sázky na druhé kolo voleb

31. 3. 2024 09:57, upraveno: 8. 4. 2024 12:10
autor: Danijel

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 500500 Získat
blankBetano 3.0003000 + 500500 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 300300 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Slovensko odstartovalo volby nového prezidenta prvním kolem, které skončilo velice zajímavými výsledky. Ty si probereme níže v textu! Do druhého kola postupují dva kandidáti, kteří se 6. dubna politicky utkají o přízeň slovenských občanů. Na tento duel mezi Korčokem a Pellegrinim lze také sázet, a právě tomu se budeme v dalším článku na slovenské prezidentské volby podrobně věnovat.
Prezidentské volby na Slovensku: Sázky na druhé kolo voleb
Překvapivé výsledky prvního kola prezidentských voleb na Slovensku! Jak dopadne druhé kolo a co v něm vsadit najdete v novém článku.

Výsledky prezidentských voleb na Slovensku (1. kolo)

O volbách na Slovensku jsme z perspektivy sázkařů informovali naše čtenáře už v předchozím článku. Zde jsme odhadovali především vyrovnaný boj mezi Petrem Pellegrinim a Ivanem Korčokem a přesně to se také stalo. Jak tedy volby prezidenta na Slovensku v prvním kole dopadly? Celkovým vítězem se stal Ivan Korčok s 42,51 % hlasů. Na druhém místě byl Peter Pellegrini s 37,02 % hlasů. Třetí příčku pak obsadil kontroverzní Štefan Harabin se slušným výsledkem čítajícím 11,73 %. Nad 50 tisíc hlasů ještě získal zástupce především maďarské menšiny – Krisztián Forró s 2,90 %.

Volba prezidenta na Slovensku tedy v prvním kole přinesla několik překvapení. Dle bookmakerů a většiny průzkumů měl totiž zvítězit kandidát politické strany Hlas Peter Pellegrini. To se však nestalo a Ivan Korčok svého politického protivníka předběhl o více než 120 tisíc hlasů (5,49 %). Takový výsledek rázem vyrovnal kurzy ve druhém kole. Zatímco před samotným začátkem voleb, byl Pellegrini favoritem v kurzu kolem 1.35, nyní si na jeho výhru můžete vsadit za hodnotu 1.90. V následujících dnech nás tedy čeká ostrá politická kampaň – 6. dubna totiž u hlasovacích uren půjde o každý volební lístek. První kolo pak do volebních místností přilákalo necelých 52 % voličů.

 

Tipsport kurzy na prezidentské volby
300 Kč zdarma za registraci u Tipsport

Vyhlídky do druhého kola volby prezidenta na Slovensku

Ačkoli Pellegrini v prvním kole prohrál, do druhého kola jde s podporou vyřazeného Štefana Harabina. Ten už se také ke svým voličům jasně vyjádřil a vzkázal jim, že jistě vědí, koho ve druhém kole volit – Petra Pellegriniho. Samozřejmě ne všichni, tak musí udělat, ale je velice pravděpodobné, že většina voličů Harabina se ve druhém kole skutečně přikloní k Pellegrinimu. Jsou zde ale i voliči Forróa (65 tisíc hlasů), Matoviče (49 tisíc hlasů), či Kubiše (45 tisíc hlasů), kteří se mohou ve větší míře naopak přiklánět ke Korčokovi. Přinejmenším právě proto, že budou ze své perspektivy volit tzv. menší zlo.

Opravdu velkou úlohu pak budou hrát do poslední chvíle nerozhodnutí voliči a také Slováci v zahraničí. V prvním kole odvolilo necelých 52 % slovenských občanů. Ve druhém kole se však dá očekávat účast větší, jelikož zde už jde opravdu o vše. Podobný scénář jsme mohli nedávno vidět i v České republice. I zde proti sobě stál kandidát opozice a aktuální prezident podporovaný vládou (ačkoli se nejednalo o kandidáta nějaké politické strany). Tyto protipóly jsou k vidění i ve volbě mezi opozičním Korčokem a vládním Pellegrinim. Jednoduše řečeno je pak taková volba pro občany o něco snazší a přímější.

Jak velký bude vliv Slováků žijících v zahraničí?

Výše jsme zmiňovali také Slováky žijící v zahraničí. Není žádným tajemstvím, že většina z nich volí právě liberálnější strany jako je Progresívne Slovensko (PS) a Sloboda a Solidarita (SaS). Tyto dvě strany získali v parlamentních volbách 2023 ze zahraničí přes 40 tisíc hlasů a volilo je více než 70 % Slováků hlasujících mimo Slovensko. V prezidentských volbách na Slovensku však ze zvláštních důvodů volba ze zahraničí už možná není. Přesto lze předpokládat, že spoustu Slováků se vrátí do své domoviny odvolit fyzicky. Ve druhém kole už jejich hlas má větší váhu, na to, aby se jim cesta domů vyplatila.

Čtěte
Slovensko hledá prezidenta: Sázky na slovenské volby

Tipy na volby prezidenta Slovenské republiky

Spoustu Slováků si také nepřeje, aby se prezidentem stal jeden nebo druhý kandidát a ve druhém kole půjdou volit spíš proti Pellegrinimu nebo případně proti Korčokovi než za jednoho z nich. Pokud máme však shrnout šance na výhru, kurzy jsou v tomto případě už daleko směrodatnější. Druhé kolo může být velice vyrovnané. Mírným favoritem se nám však jeví Ivan Korčok. Ten dostal velkou podporu už v prvním kole a do karet mu mohou hrát i výše zmínění voliči ze zahraničí nebo lidé, kteří si zkrátka v čele Slovenska nepřejí Petra Pellegriniho.

Spoustě Slováků se také nelíbí vláda koalice Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD), a nacionalistická Slovenská národní strana (SNS). Volba Korčoka je aktuálně nejpřímější možnost, tuto nevoli vyjádřit. Ve druhém kole tedy tipujeme vítězství Korčoka v kurzu kolem 1.90 v závislosti na sázkové kanceláři a době, kdy se tip rozhodnete podat.

Mírným zklamáním je na Slovensku volební účast, přestože od minulých prezidentských voleb vzrostla – v prvních kolech z 48,74 % na 51,91 %. V roce 2019 si pak k volebním urnám našlo cestu jen 41,79 % Slováků. Spoustu jich na volbu zcela rezignovalo. Nyní je však situace naprosto jiná. Je velice pravděpodobné, že tito dva rozdílní kandidáti naopak přimějí slovenské voliče do volebních místností dorazit. Oproti účasti v prvním kole předpokládáme nárust volební účasti přibližně o 2 až 4 procenta. Z kurzové nabídky tedy vybíráme, že ve druhém kole prezidentských voleb na Slovensku odvolí přes 54.01 % Slováků v kurzu 1.80.

 

Betano kurzy na prezidentské volby
500 Kč zdarma za registraci u Betano

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search