Přihlášení:
Menu
Logo týmu Ajax Amsterdam
Eredivisie | 14:00 - dnes
Logo týmu Feyenoord
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Inter Milan
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Sassuolo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Panetolikos
Super League | 15:00 - dnes
Logo týmu OFI Crete
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 15:30 - dnes
Logo týmu Pardubice FK
Logo týmu Opava
Pohár | 15:30 - dnes
Logo týmu Brno
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 16:00 - dnes
Logo týmu Olomouc
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 16:00 - dnes
Logo týmu Pardubice FK
Logo týmu Teplice
Pohár | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Pohár | 16:00 - dnes
Logo týmu Zlín

Analýza tiketu: Jasných 60 tisíc, říká sázkař Jakub

15. 12. 2016 13:29, upraveno: 16. 12. 2016 12:56
autor: Tom
Před časem jsme s ním přinesli rozsáhlý rozhovor v rámci rubriky „Příběhy úspěšných„, abychom jej nyní poprosili o detailní analýzu jím vybraného tiketu. Jakub U. naši žádost okamžitě přijal a k nové výzvě přistoupil příkladně: „Nikdy jsem to nedělal. Nicméně o to více doufám, že to bude pro čtenáře zajímavější a přínosnější,“ odvětil na naši nabídku. 

Jakub si pro sázkařský rozbor vybral tiket z 12. prosince 2016, tedy poměrně nový a aktuální příspěvek, který mu o den později sázková kancelář Tipsport – u které byl tiket podaný – vyhodnotila jako vítězný. Jak můžete vidět na screenu pod tímto odstavcem, sázenka sestává z celkem 4 tipů, které doslova a do písmene vychází z titulku zmíněného Jakubova rozhovoru: „Sázet na jeden sport je lenost a blbost,“ řekl tehdy. A v podobném duchu začala i jeho analýza tiketu.

Analýza tiketu: Jasných 60 tisíc, říká sázkař Jakub U.

Analýza tiketu z pera Jakuba

Výše zmíněný tiket jsem si pro rozbor vybral z toho důvodu, že tak nějak v podstatě odráží to, co jsem tu v březnu minulého roku vykládal. Vidíme sázenku o čtyřech tipech, z nichž dva jsou fotbalové, jeden hokejový a jeden basketbalový. Na mě zcela výjimečně tu není žádný tenis.

1. TIP: Pittsburgh vs Arizona

Hokejový duel mezi Pittsburghem a Arizonou jsem se rozhodl zařadit kvůli super kurzu na dvojtip, že zápas vyhrají domácí a v utkání celkem padne 4 a více gólů. „Tučňáci“ totiž před tím vyhráli 5 zápasů v řadě, zatímco Arizona padla v 7 z 9 posledních zápasů.

Ikona týmu Amurskie Tigry Khabarovsk U21
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Mikhaylov Academy U21
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Navíc, jak všichni víme, čtyři góly nejsou v hokeji – tím spíš NHL – žádnou raritou. Vezmeme-li navíc v potaz, že v 10 utkáních Penguins v řadě vždy dohromady padlo 6 a více gólů a zároveň v 7 z 8 posledních zápasů Arizony vždy celkem padlo 4 a více gólů, nebylo z tohoto pohledu co řešit. S ohledem na slušný kurz 1,67, kolem kterého jsem točil i zbylé 3 tipy, tím spíš.

Vysoká výhra Pittsburghu 7:0 mi dala za pravdu.

2. TIP: Winterthur vs FC Zürich

I druhá příležitost stoprocentně vychází z principů, které jsem v interview odhalil. V tomto případě konkrétně toho, že dle mého názoru není nutné detailně a neustále sledovat všechny sporty a soutěže, na které tipujete. Na druhou stranu je nezbytné opatřit si vždy perfektní informace. A to jsem i tentokrát udělal.

Oba celky hrají druhou nejvyšší švýcarskou soutěž, a zatímco domácí Winterthur se v tabulce plácá na 8. místě z celkových 10 se ziskem 18 bodů, hosté s 45 body na kontě soutěž vedou a před výkopem utkání disponovali jasnou výhodou. Zvláště pak při započtení skutečností, že Winterthur nevyhrál 8 utkání v řadě (4 z toho prohrál) a Curych vyhrál 7 zápasů v řadě a od začátku ligového ročníku 2016/2017 přitom ještě ani jednou neprohrál! Tím jsem měl jasno: TIP 2 na výhru hostů s vysokou šancí na úspěch a pěkným kurzem 1,43.

Curych nezklamal, vyhrál 2:0 a do tabulky si tak připsal další 3 body.

3. TIP: Fiorentina vs Sassuolo

Ve třetím případě jsem opět zvolil dvojtip. Kromě výhry domácí Fiorentiny jsem navíc věřil tomu, že v utkání celkem padne 2 a více gólů. I tentokrát mě k tomu vedly předem zjištěné statistiky.

Fiorentina v sérii A v rámci probíhajícího ročníku ještě doma ani jednou neprohrála, přičemž ve 3 případech svého soupeře porazila a 4x s ním remizovala. Navíc, celkově 7. „Fialky“ prohrály pouze 1 z 8 posledních zápasů italské nejvyšší soutěže! To v kombinaci s fakty, že Sassuolo je celkově 15., kromě 1. kola v této sezoně na hřišti soupeře ani jednou nevyhrálo a navíc nezískalo 3 body v 6 zápasech po sobě, dávalo jasnou podporu sázce na „jedničku“. 

Co se počtu gólů týče, v 9 posledních zápasech Sassuoly v rámci Serie A vždy celkem padlo 2 a více gólů. Stejně jako v 6 ze 7 posledních zápasů Fiorentiny. I tady byla tedy volba poměrně jasná.

Zápas skončil 2:1. Co víc jsem si tedy mohl přát?

4. TIP: Prostějov vs NH Ostrava

Poslední příležitostí byla sázka na basketbalového mužského utkání mezi Prostějovem a NH Ostrava, tedy 4. celku s 10.

Domácí sice prohráli 4 z 5 posledních zápasů, ovšem hned několikrát to bylo s velkou těsností (např. 75:73 na půdě Ústí nad Labem). Prostějov patří dlouhodobě mezi kvalitní mančafty a i přes momentální ne zcela dobrou formu byli jeho hráči před utkáním s Ostravou v lepší výchozí pozici. Hosté přijížděli v roli 10. celku tabulky (z celkových 12) a ačkoli momentální forma byla lepší, než v případě Prostějova, rozhodl jsem se vzhledem k celistvému vystupování a výsledkům po čas celé sezony svěřit důvěru do rukou domácích.

Utkání nakonec skončilo výhrou Prostějova 86:63, takže ani tady nebyl žádný problém.

Resumé

Dílčí kurzy mi daly dohromady celkový kurz 6,27. Vzhledem k tomu, že všechny 4 tipy podléhaly mému poctivému studiu statistik a zápasových faktů, předpokládaných sestav a očekávaných absencí a nebyly to žádné tipy na náhodu, ale vysoce pravděpodobné příležitosti, rozhodl jsem se tiket podat za 10 000 Kč. Jak již víte, byl jsem úspěšný a vyhrál jsem tak zpátky přesně 62 700 Kč.

Ačkoliv tak, jak víte z rozhovoru (pokud jste jej četli), nesázím fixně za „desítku“, občas udělám výjimku. Pouze však v případě tak jasných sázek a okolností, jako byly tyto.

Pokud jste moji analýzu dočetli až sem, děkuji Vám za Váš čas a doufám, že jsem tím alespoň trochu pomohl a třeba některé z Vás inspiroval.

Jakub

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search