Logo týmu Union St-Gilloise

Český tým vybojoval vítězství v utkání se Slovinskem

10. 5. 2013 19:53, upraveno: 10. 5. 2013 19:53
autor: LadyAmbientte
Trenér českého národního týmu Alois Hadamczik připravil pro utkání se Slovinskem mnoho změn v sestavě. V bráně se sice opět usadil Pavel, jinak ale nezůstala cihla na cihle. Obměna útočných řad však našemu týmu příliš neprospěla. Opět se hrálo v křeči, Češi dělali mnoho chyb a konečný výsledek 2:4 je spíše důsledkem těžké dřiny a velkého štěstí.

Po úvodním hvizdu se český tým vrhl do útoku, jako smečka pitbulů. Bohužel opět chyběla příslovečná koncovka a mnoho chyb v rozehrávce. Proto si i Slovinci dokázali vytvořit mnoho šancí a samostatných nájezdů a i když nebyli lepším týmem, rozhodně byli nebezpečnější. V šesté minutě se český tým dostal do oslabení, ovšem Petr Koukal vystihl Slovinskou rozehrávku a v samostatném nájezdu se mu povedlo skórovat. Česká radost bohužel netrvala příliš dlouho. O 40 sekund později se Slovincům podařilo využít přesilovky a vyrovnat na 1:1. Slovinci pokračovali v rychlých akcích a ve 12. minutě slavili další úspěch, když gólem potrestali chybu české obrany a šli do vedení 1:2. Poté čeští hráči zavřeli Slovince v jejich obranném pásmu, ovšem tlaku, který vyvinuli, se jim nepodařilo využít. Česká republika srovnala až v čase 19:17 gólem Jiřího Hudlera, který je neproduktivnějším českým hráčem tohoto mistrovství.

Také v druhém dějství se Českému týmu podařilo být déle na puku, ale nedokázal si vytvořit pořádnou gólovou šanci. Slovinci přitom velice dobře napadali, nenechávali Čechy přejet přes modrou čáru a byli velice důrazní, což se jim poměrně vyplácelo. Dokázali se dostat do mnoha vyložených šancí, ty však dílem štěstí a dílem skvělých zákroků Pavelce neproměnili. Český tým předvedl tlak na branku až v závěru utkání, ale opět byl neúspěšný a druhé dějství tak skončilo při stavu 2:2.

V závěrečné třetině se obraz hry nepatrně změnil. Čechům se podařilo zjednodušit hru v útoku, začali nahazovat puky a více clonit před bránou. I tak jsme se ale nedočkali žádné větší šance. Ta přišla až v čase 45:58, kdy se Zbyňkovi Michálkovi podařilo proměnit přesilovou hru a poslat Čechy do vedení 3:2. Jakoby tato branka vlila českému týmu novou krev do žil, naše mužstvo ožilo, začalo víc bruslit a napadat a slovinský brankář Kristan měl hodně co zachraňovat. Nejlépe si vedla nově vzniklá útočná řada Hudler – Hertl – Voráček, která vznikla kvůli Vránově otřesu mozku, jenž utržil několik minut předtím. Uklidňující gól nakonec vstřelil Novotný v magickém čase 55:55. Zajímavostí je, že přesně v tomto čase český tým obdržel vyrovnávací branku v utkání s Dánskem. Konec utkání se i přes faul Šmída nesl v poklidu, Český tým hru více méně kontroloval a Slovince už nepustil k žádné větší šanci.

I když český tým proti Slovincům vybojoval tři body, jeho situace není moc příznivá. Kromě toho, že musí vyhrát nedělní utkání s Kanadou, také musí doufat v to, že v sobotním utkání tým Běloruska porazí Norsko.