Přihlášení:
Menu
Logo týmu Manchester United
Premier League | 21:15 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Carolina
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Ottawa
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barcelona FC
La Liga | 16:15 - 04. 12.
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
3.5
UO
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Toros Neftekamsk
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Ryazan
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Penza
Logo týmu Iževsk
Major Hockey Le.. | 16:00 - dnes
Logo týmu Samara
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Copa del Rey | 16:00 - dnes
Logo týmu Las Palmas
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Logo týmu Togliatti
Logo týmu Khimik Voskresensk
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Karelia SKA
Major Hockey Le.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Chelmet Čeljabinsk
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Novosibirsk

Co jsou v sázení „chytré peníze“?

23. 11. 2021 10:00, upraveno: 23. 11. 2021 10:02
autor: OnlyValue
Pojem „chytré peníze“ je v sázení pravidelně skloňovaný. Jedná se o důležitý koncept, kterému by sázkaři měli rozumět, především pokud mají ambice sázet se ziskem. Pojďme si tento pojem/koncept vysvětlit.
chytre-penize
Chytré peníze mohou pomoci k identifikaci výhodných kurzů.

Chytré peníze jsou – jednoduše řečeno – peníze, které na určitou událost vsadí profesionální sázkaři. Profesionální sázkaři (v zahraničí označovaní jako „sharps“) obvykle mají lepší znalosti, vytvářejí více a kvalitnějších analýz, mají větší bankrolly a v dlouhodobě mají i vyšší očekávaný zisk než obyčejní sázející. Chytré peníze jsou tedy opakem veřejných peněz (tj. peněz, které sází většina sázkařů).

Sázkové kanceláře jsou velice dobré v identifikaci a znalosti toho, jak chytré peníze (a ziskoví sázkaři) fungují a jak se pravděpodobně budou chovat v budoucnosti. Sázkové kanceláře nechtějí o peníze přicházet, takže si tento typ sázkařů velmi pečlivě hlídají. Sázkovky se obvykle mnohem více bojí chytrých peněz než peněz, které na zápas vsadí běžní sázkaři (tzn. veřejných peněz). V důsledku toho sázkovky mnohem spíš reagují na chytré peníze – a to tím, že upraví výšku kurzů tak, aby vyvážily akci – navíc mnohem rychleji, než by reagovaly na veřejné peníze. Očekává se totiž, že veřejnost o své peníze dřív nebo později přijde.

Chytré peníze jsou vzácné

Chytrých peněz a potažmo chytrých sázkařů není mnoho. Lidé mají velká ega, takže spousta špatných sázkařů si myslí, že sázkovku může přechytračit. Jenže skutečnost je docela jiná.

Může být užitečné, pokud chytré peníze budete pozorovat – můžete narazit na cenné okamžiky a způsoby, jak vsadit se ziskem. Musíte si však být naprosto jistí, že skutečně vidíte v akci ziskové sázkaře (jedná se o dropy/poklesy kurzů).

Proč jsou chytré peníze důležité pro průměrné sázkaře? Za prvé, chytré peníze hýbají výškou kurzů. Pokud dokážete porozumět, na které straně jsou chytré peníze a jak agresivně na této straně jsou, můžete načasovat sázky tak, abyste získali co nejlepší možnou cenu (a tedy výhodu oproti sázkovce).

Možná to zní složitě, ale ve skutečnosti tomu tak není. Řekněme, že jste se rozhodli vsadit na outsidera. Pokud jsou na vaší straně i další ziskoví sázkaři, potom se kurzy mohou už jenom zhoršit – outsider bude mít stále nižší kurz. V takovém případě tedy musíte vsadit co nejdříve, tedy za co nejlepší cenu.

Na druhou stranu, pokud jsou chytré peníze proti vaší sázce, existuje velká šance, že kurzy na vámi vybranou sázkovou příležitost se časem zvýší. V takovém případě se sázkou můžete počkat. Kurz na vámi vybranou sázkovou příležitost se bude zvyšovat, díky čemuž získáte ještě lepší hodnotu.

ČTĚTE TAKÉ:
Proč neexistuje nic jako „tutovky“?

Úspěšnost více jak 70% neexistuje

Tímto se dostáváme k jedné důležité věci – ziskoví sázkaři vyhrávají častěji než průměrní sázkaři, ale stále poměrně často prohrávají. Z dlouhodobého hlediska neexistuje nikdo, kdo by měl úspěšnost vyšší jak 60-70% (při kurzech okolo 2,00). To znamená, že asi 3-4 sázky z 10 prohrají. Někteří sázkaři používají chytré peníze jako vodítko a odmítají proti nim sázet. To jen omezuje jejich možnosti.

Pokud jsou chytré peníze jasně proti vašemu rozhodnutí, měli byste se na zápas znovu podívat a ujistit se, že je váš názor správný. Ale pokud shledáte, že vaše pozice je správná, pak neexistuje důvod, proč se sázce vyhýbat. Jak už bylo řečeno, sázení proti chytrým sázkařům vám může pomoci získat skvělou cenu.

Chytré peníze vám také mohou pomoci odhalit zajímavé zápasy. Stačí si otevřít nějaký web a najít zápasy, kde více jak 70% všech sázkařů vsadilo na jednu stranu. Pakliže se i v takovém případě kurz na tuto příležitost nesníží, potom je velmi pravděpodobné, že chytré peníze stojí proti veřejnosti. K odhalení těchto situací může posloužit například portál Oddsportal.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search