Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Maďarsko
EURO | 15:00 - 15. 06.
Logo týmu Švýcarsko
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Slovinsko
EURO | 18:00 - 16. 06.
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu River Plate
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 02:07 - zítra
Logo týmu Florida
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Španělsko
EURO | 18:00 - 15. 06.
Logo týmu Chorvatsko
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Itálie
EURO | 21:00 - 15. 06.
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Polsko
EURO | 15:00 - 16. 06.
Logo týmu Nizozemí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Belgie
EURO | 18:00 - 17. 06.
Logo týmu Slovensko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rakousko
EURO | 21:00 - 17. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Turecko
EURO | 18:00 - 18. 06.
Logo týmu Gruzie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Portugalsko
EURO | 21:00 - 18. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Sligo Rovers
Logo týmu Galway United
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Drogheda United
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Espaňol Barcelona
Segunda Divisió.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Gijon Sporting
Logo týmu Cruzeiro
Serie A | 00:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Kde dělám chybu? (úspěšnost mého sázení pod drobnohledem)

1. 2. 2017 15:18, upraveno: 1. 2. 2017 15:18
autor: ladyextreme
Sázení se podobá dovednostní hře poker – i když danou sázku prohrajete, ještě to neznamená, že jste vsadili dobře – a naopak – i když danou sázku vyhrajete, může to znamenat, že jste vsadili špatně. Do hry při sázení totiž vstupuje ve velké míře náhoda, která výsledky může zkreslovat. Mnoho sázkařů proto dřív nebo později narazí na problém. Jakým způsobem analyzovat svoje sázení, abyste odhalili svoje chyby a příště se jich vyvarovali?
blank
Vaše osobní statistiky na webu Kurzovesazeni.com vám mohou pomoci zvýšit vaše zisky.

Online pokeroví hráči mají pro tento účel tzv. trackovací programy. Tyto programy zapínají během hry, aby jim sbírali údaje jak o herním stylu protihráčů, tak i o jejich vlastním. Z těchto programů mohou na konci dne vyčíst hromadu zajímavých informací, například kolik peněz vyhráli na určitých limitech nebo pozicích u stolu, případně zdali s některým hráčem příliš neprohráli. Díky spoustě statistik jsou proto neustále v obraze, kde dělají chybu. A této chyby se následně mohou vyvarovat třeba tím, že nebudou hrát s určitým hráčem, nebo na určitých limitech (aha, tenhle týpek nade mnou pořád vyhrává, až příště sedne ke stolu, musím jít pryč – aha, sázky 10/20 korun jsou pro mě ztrátové, příště si radši sednu ke stolu se sázkami 25/50 korun, kde vydělávám víc).

Úlohu trackovacích programů v pokeru do jisté míry nahrazuje samotné uživatelské prostředí sázkové kanceláře. V historii tiketů můžete procházet všechny své předchozí sázky. Některé sázkové kanceláře vám umožňují filtrovat podle několika málo zadání – například časové období, stav tiketu (výhra/prohra/storno atd.), případně mezi live a klasickým kurzovým sázením. Bohužel, sázkovky samozřejmě nechtějí, abyste se nějakým způsobem v sázení zlepšovali. Možností jejich uživatelského rozhraní proto není zase tolik, abyste se při hledání svých chyb (nebo naopak předností) mohli spolehnout jenom a pouze na něj.

Mnoho sázkařů absenci rozmanitějších nástrojů pro sledování svých výsledků vynahrazuje svými vlastními způsoby. Nejrozšířenějším z nich jsou asi různé excelové tabulky (Deník sázkaře), do nichž pravidelně zapisují své sázky a výsledky a pak sledují různé hodnoty, které sledovat chtěli.

Osobně jsem Excel neměla ráda už na střední škole a z hodin výpočetní techniky jsem si (i kvůli neschopnosti profesorky) o tomto programu vůbec nic neodnesla. Moje averze se v průběhu let vystupňovala do obrovitých rozměrů. A korunku celému sledování výsledků nasadila moje lenost. Dlouhou dobu jsem tak své předchozí výkony hodnotila pouze podle toho, kolik si na konci měsíce ze sázkařského účtu mohu vybrat. Což je – jak už jsem načrtla na začátku článku – v sázení úplně špatně.

Ikona týmu Německo
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Skotsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
…. a tak bych se chyby nejspíše dopouštěla až dodnes, kdybych si nevšimla, že na těchto stránkách existuje něco jako trackování (sledování) sázek!!!

Jak to funguje?

Po REGISTRACI na kurzovesazeni.com dostanete možnost účastnit se soutěží o 19.500 Kč měsíčně. Soutěž spočívá v psaní zápasových analýz, což u některých sázkařů může být problém. Pokud ovšem máte alespoň základní znalost o sportu (což určitě máte, když vás zajímá, zdali sázíte dobře) a dokážete ze sebe vymáčknout pár smysluplných písmenek (nikdo po vás nechce literární dílo, které by mohlo získat Pulitzerovu cenu – dokážu si představit, že by vystačilo pár základních statistik pospojovaných několika slovy), potom máte napůl vyhráno. Předzápasové analýzy dělá v hlavě každý sázkař, takže přenést své myšlenky na papír (nebo přepsat statistiky) je půl práce. Půl práce s velmi milým výsledkem.

Veškeré analýzy se totiž zanášejí do nejrůznějších statistik a grafů. Z nich potom můžete vyčíst mnoho důležitých údajů jako například návratnost investic podle výšky kurzů, návratnost investic podle tipu kurzů a návratnost investic podle druhu sportu. Velmi cenná data, která vám pomohou výrazně se zlepšit.

Pojďme se podívat do mojí historie. V uplynulém měsíci jsem napsala celkem 37 analýz. Z toho 20 analýz bylo výherních, čímž jsem se dopracovala k poměru výher 53%. Průměrný kurz přitom činil 2,29.

Kde dělám chybu?

Úspěšnost dle sportu

Mojí specializací je hokej. Přiznám se, že jsem se pro dobro tohoto článku sice chtěla obětovat a vsadit také na nějaká fotbalová utkání (abych měla dostatečný vzorek z obou odvětví), ale přinutila jsem se k tomu jen jedinkrát, v zápase mezi PSG a Monacem, kde jsem narazila na velmi výhodný kurz na neprohru Monaca. Výsledky z první statistické tabulky tak nejsou úplně směrodatné, protože ROI v hodnotě 125% ze sekce fotbal vypovídá jen o jediné sázce.

Kde dělám chybu?

Statistika uživatele ladyextreme dle sportu.

Další soutěžící ale mohou vyčíst mnohem zajímavější údaje. Vezměme si třeba tipaře s nickem Robik1893 (jeho analýzy se mi zamlouvají opravdu hodně). Tento tipař o sobě v profilu píše, že se zabývá především sázením na fotbal a jen doprovodně sází na hokej. Ze statistik podle sportu ovšem vyplývá, že jeho ROI z fotbalových sázek dosahuje pouze 3,1% (a zisku 85 korun), zatímco jeho ROI z hokejových sázek rovných 33,9% (a zisku 619 korun). Samozřejmě je třeba vzít do úvahy také počet napsaných analýz – na fotbal jich napsal 283, zatímco na hokej pouze 46, takže k vysokému ROI u hokeje mohlo dojít kvůli zkreslení výsledků nedostatečným vzorkem tipů. Čas pochopitelně vše prověří, nicméně pokud by Robik1893 v tomto trendu pokračoval i nadále, logicky bych mu doporučovala věnovat svou energii spíše sázení na hokej.

Kde dělám chybu?

Statistika uživatele Robik1893 dle sportu.

Úspěšnost dle typu sázky

Docela mě to překvapilo, ale z mých statistik dále vyplývá, že zdaleka nejhorší jsem v sázkách na 1X2 v základním hracím čase. V rámci 24 sázek jsem dosáhla ROI -4,4% a zisku -29 korun. Nejziskovější pro mě byly sázky na méně/více v základním čase, kde jsem dosáhla ROI 70% a 119 korun. Samozřejmě, údaje jsou opět docela jistě zkreslené, protože ani v jedné z kolonek nemám dostatečný vzorek. Ale jsem si jistá, že po tomto průzkumu si budu výsledky u různých typů kurzů velmi pečlivě kontrolovat.

Kde dělám chybu?

Abych se přesvědčila o vypovídající hodnotě statistik úspěšnosti dle typu sázky, opět jsem navštívila tipaře Robik1893. Z jeho statistik vyplývá, že zdaleka nejvyššího ROI dosahuje na sázky 1X2 v základním čase, zatímco sázky na méně/více v základním čase ho drží plus minus okolo 0. V případě tohoto tipaře bych tedy opět doporučovala soustředit se především na tipy na vítěze, nikoliv na analýzy celkového počtu gólů.

Kde dělám chybu?

Statistika uživatele Robik1893 dle typu sázky.

Úspěšnost dle výše kurzu

V předchozím článku jsem se s vámi podělila o 6 základních pravidel, jimiž se při sázení řídím. Jedním z těchto pravidel je i sázení na kurz s hodnotou alespoň 2,00, přičemž sázení na kurz 1,70 a nižší sázím jen zcela výjimečně. Že je tato rada naprosto klíčová je vidět v mých statistikách dle úspěšnosti kurzu. Zisku dosahuji pouze v rozpětí kurzů mezi 1,75 – 2,10 a 2,10 – 3,00. U kurzů mezi 1,50 – 1,75 a 3,00 – 10,00 jsem dosáhla velmi záporného ROI (a tudíž i ztráty). Samozřejmě, že v tuto chvíli do hry opět vstupuje počet podaných sázek, který v žádné z kolonek nedosahuje více než 23 tipů. Přesto tak nějak cítím, že zatímco u kurzu vyšších (3,00 – 10,00) bych se postupem času dostala do kladných hodnot (kurz je vyšší, pravděpodobnost nižší, takže ke skutečnému zisku se člověk může dopracovat později), u kurzů nižších bych se do kladných hodnot dostávala jen stěží (při kurzu 1,50 musí člověk mít úspěšnost alespoň 75%, což zcela jistě nedám).

Kde dělám chybu?

Statistika uživatele ladyextreme dle výše kurzu.

Abych vám problematiku předvedla na větším vzorku sázek, opět jsem nahlédla k tipaři Robik1893. Z jeho údajů vyplývá, že největšího zisku dosahuje při sázení na kurzy 1,75 – 2,10. O něco méně úspěšný je u kurzů 1,50 – 1,75. Kurzy mezi 2,10 a 3,00 jsou pro něj přitom ztrátové. Pokud by se jednalo o moje statistiky, možná bych se časem zkusila orientovat spíše na nižší kurzy, řekněme pod 2,10.

Kde dělám chybu?

Statistika uživatele Robik1893 dle výše kurzu.

Uživatelské rozhraní na těchto stránkách může být vypovídající nejen, pokud se sami zapojíte do soutěže o nejlepšího tipaře, ale také pokud na těchto stránkách hledáte ziskového sázkaře, podle něhož byste sami sázeli. Při pohledu do statistik totiž můžete dojít k závěru, že jeho tipy budete přebírat jenom v případě, že se bude jednat o fotbal, nebo o sázku na vítěze, díky čemuž můžete sami zvýšit ROI.

 

Chci psát analýzy

 

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. 2.2.2017 20:17

  Počítám správně? NHL se odehraje základní část 1319 s toho je průměrně 13% remíz(předchozích 5 sezon to tak bylo) to jest 171 remíz. Při sázce na dvojitá šance 1,2 je kurz cca 1.25 takže 1148 zápasů bych trefil dejme tomu za 1000kč čistá výhra je tedy 287000kc, 171 proher je ztráta 171000. Zisk za sezonu je tedy 116000. Mám pravdu? Nebo je to nesmysl? Začínám vsázet tak vymýšlím jak na to ?

  Odpověď
 2. Petr
  2.2.2017 21:01

  Kde jsi vzal ty statistiky? Tech 13%?

  Odpověď
 3. Swegin
  3.2.2017 20:27

  je víc jak 13% ne?

  Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search