Přihlášení:
Menu
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Young Boys Bern
Super League | 14:15 - dnes
Logo týmu Sion FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Karviná FC
1. liga | 14:30 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Shamrock Rovers
Champions Leagu.. | 21:00 - 23. 07.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Levadia Tallin
Meistriliiga | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Gremio
Serie A | 16:00 - dnes
Logo týmu Vitória
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
SBR
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Rosenborg Trondheim
Tippeligaen | 19:15 - dnes
Logo týmu Lilleström
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Bahia
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Corinthians
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 17:30 - 23. 07.
Logo týmu Jagiellonia Bialystok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Apoel Nikósia
Champions Leagu.. | 19:00 - 23. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2 (1.pol.)
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1. Division | 14:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1. Division | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Stromsgodset
Tippeligaen | 14:30 - dnes
Logo týmu Tromsö
Logo týmu Gazovik Orenburg
Premier League | 16:30 - dnes
Logo týmu Spartak Moskva
Logo týmu Luzern
Super League | 16:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Lausanne
Super League | 16:30 - dnes
Logo týmu Basel FC

Euro: Jak často jsou k vidění remízy?

13. 5. 2016 10:00, upraveno: 22. 2. 2017 20:17
autor: LadyAmbientte
Ve které skupině s největší pravděpodobností uvidíme remízu?

V porovnání s jiným sporty je remíza ve fotbalu mnohem četnější. I přesto se ale stále docela špatně předpovídá. Prošli jsme historické výsledky Euro. Pokud chcete zjistit, v jaké fázi turnaje Euro 2016 je nejlepší na remízu sázet, potom si musíte pročíst tento článek.

Evropský šampionát se stejně jako mnoho dalších krátkých turnajů skládá ze skupinové a vyřazovací fáze. Ve skupinové fázi jsou týmy rozděleny do skupin po čtyřech a každý zde hraje s každým. To znamená, že každý tým ve skupinové fázi odehraje tři zápasy. Už od roku 1996 je přitom dáno, že za výhru v základní skupině si týmy odnášejí tři body, zatímco za remízu pouze jeden bod. Dříve byl každý zápas odměňován dvěma body – vítěz bral oba dva a při remíze dostal každý půlku. Změna v bodovém ohodnocení zápasů měla týmy přimět k tomu, aby více riskovaly a snažili se o výhru, což se také povedlo.

Během prvního zápasu mohou být týmy nicméně mnohem opatrnější, což vede k vyššímu podílu remíz. Na druhou stranu se může stát, že v posledním zápase ve skupině týmy mohou nutně potřebovat výhru, což vede k menšímu počtu remíz. Pouze nejlepší týmy se dostanou do vyřazovací fáze. To znamená, že v této fázi je menší pravděpodobnost převahy, což vede k většímu počtu remíz.

V tomto článku jsme si evropský šampionát rozdělili do čtyř skupin – první zápas ve skupině každého účastníka, druhý zápas ve skupině každého účastníka, třetí zápas ve skupině každého účastníka a nakonec zápasy ve vyřazovací fázi.

Ikona týmu Baranovichi FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Molodecno FC
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
První analýza vyhodnocuje závěrečné kurzy, což jsou kurzy těsně před začátkem zápasu, které nabízely sázkové kanceláře během mistrovství Evropy v roce 2004, 2008 a 2012 (údaje z dřívějších mistrovství bohužel nejsou k dispozici). Pro každý zápas jsme vyhodnotili pravděpodobnost remízy a to po očištění kurzu o sázkovou marži.

Remíza ve skupinové fázi

Každý zápas měl podle vypsaných sázkových kurzů pravděpodobnost remízy v rozmezí 15% – 37%, přičemž drtivá většina (71% zápasů) měla pravděpodobnost remízy mezi 27,5% až 32,5%. V každé fázi turnaje (první zápas, druhý zápas, třetí zápas a vyřazovací fáze) se průměrná pravděpodobnost remízy pohybovala v rozmezí 25% – 30%. Pro jakýkoliv fotbalový turnaj je ještě důležitější, že během našeho zkoumání jsme nenarazili na žádné rozdíly v pravděpodobnosti remízy v jednotlivých fázích. Vzhledem k pedantskému přístupu jsme se rozhodli každou možnou dvojici srovnat testem z-skóre.

Takže zjednodušeně řečeno, sázkové kanceláře nezohledňují skutečnost, že pravděpodobnost výskytu remízy v určité fázi turnaje je vyšší. Alespoň to prozrazují předešlé výsledky. Počet remíz v posledním zápase skupinové fáze je skutečně velmi malý – v posledních dvou turnajích nebyl v této fázi k vidění dokonce ani jedna remíza.

Od roku 1996 skončila remízou v průměru jedna třetina prvních odehraných zápasů a asi 40% zápasů ve vyřazovací fázi turnaje. Remízou dále skončila čtvrtina druhých zápasů a jen žalostná desetina posledních zápasů skupinové fáze.

Čtěte
Mixér: Víkendové tipy od našich expertů (07. 06. – 09. 06.)

Euro: Jak často jsou k vidění remízy?

*Četnost remíz v turnaji Euro

Výpočet zisku/ztráty při sázení na remízy

O tom, že vypisované kurzy neodrážely rozdíl mezi podílem remíz v různých fázích turnaje, jsme se už zmínili. Ale mohl by na tom člověk vydělat? Pokud bychom sázeli na každý zápas a to dolar na remízu, jakého bychom dosáhli zisku? Níže uvedená tabulka ukazuje zisk, který bychom dosáhli v každé uvedené fázi. Sázení na remízy v prvním zápase by ve dvou turnajích vedly k zisku, ale k celkové ztrátě v důsledku značných ztrát v roce 2008.

Skupinová fáze Vyřazovací fáze
1.zápas 2.zápas 3.zápas
2004 $1,51 $7,80 $5,51 $2,31
2008 $4,87 $1,15 $8,00 $4,05
2012 $1,75 $1,52 $8,00 $0,72
Celkem $1,61 $5,13 $21,51 $5,64
Zisk/ztráta v % -,6,7% 21,4% -89,6% 26,9%

Zajímavé je, že zisků jsme dosáhly v druhém odehraném zápase, ale to je ovlivněno spíše zvláštním vývojem okolností na Euro 2004. Při bližším zkoumání totiž zjistíme, že k tomuto výsledku jsme došli hlavně kvůli remíze Německa a Lotyšska, kde byl vypisovaný kurz na tuto příležitost opravdu vysoký. Problém s touto analýzou je tedy zcela zřejmý – nemáme dostatek dostupných dat.

Vzhledem k pouze 10% výskytu remíz ve třetím zápase jsou ztráty v tomto sloupečku opravdu vysoké. Všechny sázky učiněné na remízu ve třetím zápase v posledních dvou turnajích by byly ztrátové, neboť žádný z těchto zápasů remízou neskončil. V kontrastu s tím bychom se dočkali docela slušného zisku při sázení na remízu ve vyřazovací fázi.

Na co sázet během Euro 2016?

Vzhledem k tomu, že Eura se tento rok zúčastní více týmů, mezi jednotlivými účastníky mohou být větší rozdíly v kvalitě – to přitom může vést k menšímu počtu remíz. Na druhou stranu, turnaj nyní bude mít 6 skupin namísto 4 a do vyřazovací fáze se dostanou vždy tři týmy. V minulosti se do vyřazovací fáze dostaly vždy jen dva nejlepší týmy ve skupině. To by mohlo vést k tomu, že týmy nebudou chtít tolik riskovat.

Ačkoliv kvůli velmi malému vzorku dat nemůže o větším výskytu remízy v určitých fázích turnaje předložit větší důkazy – výsledky našeho zkoumání naznačují, že první zápasy a zápasy ve vyřazovací fázi hry tíhnou k remíze mnohem častěji a to i přestože na ně jsou vypisovány stejné kurzy jako na ostatní zápasy. Tohoto poznatku tak lze jednoduše využít. Takže hrrrr na remízy!

TIP: Poskládejte si monstrózní tiket bez rizika prohry, pokud prohrajete, vrátíme vám peníze! Případná výhra je vaše.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. marianko
    26.5.2016 13:17

    Dolezity je format turnaja. Taky este nebol. Ale priklad si mozme brat s MS 1994 kde bol rovnaky hraci aj bodovy system. Aj ked tam bol zase vykonnnostny rozdiel timov. Takze vlastne nieje z coho cerpat statistiky vôbec. Kedze je vsak futbal vyrovnanejsi a postupuju aj 4 timy zo 3 miest, ocakavam remizy a tiez maly pocet golov. Branit vie kazdy. Bude sa asi hrat opatrne. Treba zaostrit aj na Taliansko. Ked hrali v skupine smrti na MS 1994 s Irskom, Norskom a Mexikom vysledky boli 0-1,1-0 a 1-1. a na MS 2014 s Anglickom, Kostarikou,Uruguayom vysledky 2-1, 0-1,0-1.

    Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search