Přihlášení:
Menu
Logo týmu Vorskla Poltava
Premier League | 13:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Brno
2. liga | 19:00 - 01. 06.
Logo týmu Dukla Praha FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Zlín
1. liga | 16:00 - dnes
Logo týmu Ostrava Baník
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Köln
Bundesliga | 20:30 - 01. 06.
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 12:00 - dnes
Logo týmu Narva Trans
Logo týmu Flora Tallin
Meistriliiga | 12:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 13:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Holstein Kiel
2. Liga | 13:00 - dnes
Logo týmu Bielefeld
Logo týmu Karlsruher
2. Liga | 13:00 - dnes
Logo týmu St. Pauli
Logo týmu Nürnberg FC
2. Liga | 13:00 - dnes
Logo týmu Bochum
Logo týmu Sandhausen
2. Liga | 13:00 - dnes
Logo týmu Hannover 96
Logo týmu Olomouc
1. liga | 14:00 - dnes
Logo týmu Příbram
Logo týmu Hertha Berlin
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Augsburg FC
Logo týmu Mainz
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Hoffenheim
Logo týmu Schalke 04
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Bremen
Logo týmu Wolfsburg
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Frankfurt Eintracht
Logo týmu Oleksandrija FK
Premier League | 16:00 - dnes
Logo týmu Zorya Luhansk

Extraliga 2019/20: Velký favorit chybí, čas na překvapení?

12. 9. 2019 09:52, upraveno: 24. 4. 2020 09:00
autor: ladyextreme
Nový ročník Tipsport Extraligy startuje již dnes v 18:30 hodin, zápasem mezi Spartou a Plzní. Bookmakeři jako hlavního favorita na výhru vidí pražskou Spartu, my však tušíme, že letos bude boj o nejvyšší příčku hodně těsný. A tak bychom se nedivili, ani kdyby vyhrál některý z týmů tzv. „druhého sledu“. Jak vidíme šance na výhru?

Třinec

Úřadující mistr bude mít kvůli absencím některých klíčových opor obtížnější vstup do nové sezóny, přesto chce opět zaútočit na první místo. Kvůli zraněním bude chybět lídr v obraně a kapitán týmu Lukáš Krajíček stejně jako elitní útočník Martin Růžička. A v pořádku není ani další obránce Vladimír Roth, v jeho případě by se ale absence mohla počítat spíš na týdny.

Citelnou ztrátou pro třinecké Oceláře bude také odchod brankářského dua Šimon Hrubec – Peter Hamerlík. Na pozici jedničky sice přišla adekvátní náhrada v podobě Patrika Bartošáka, ale toho teprve čeká aklimatizace, což je vždycky nepříjemná věc. Brankářskou dvojkou by potom měl být Petr Kváča, který své kvality již prokázal, ale stále se jedná spíš o novice, než klíčovou oporu týmu.

Hlavní devizou Třince by potom mělo být zdravé fungování mužstva a zapojování mladých hráčů. Bratři Kovarčíkové se stali hlavními tahouny týmu, nyní je čas pro Davida Kofroně, Patrika Hrehorčáka nebo Mariána Adámka. Pokud by se některý z nich chytnul, hlavně v play-off by se jednalo o výraznou pomoc.

Třinec patří i bez hlavních opor k nejkvalitnějším týmům Extraligy. Společně s vedením srdcaře a velmi kvalitního kouče Václava Varadi by to mohlo znamenat i obhajobu titulu.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 1. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Finále

VSADIT NA TŘINEC 150 Kč zdarma na tiket

Sparta

Loni Sparta se Sparta jen tak tak vyhnula skupině o udržení, ale beztak vypadla hned v předkole play-off. Následně došlo k prodeji klubu, což mělo za následek také výměnu vedení od horních pozic až po pozici sportovního ředitele. Té se ujalo duo bývalých zarytých sparťanů ve složení Petr Ton – Jaroslav Hlinka. Zůstal vlastně jenom trenér Uwe Krup, který si nyní jistě mne ruce, neboť jeho přímí nadřízení do Sparty konečně dokázali přivést penzum kvalitních hráčů.

Už na začátku přestupního období do Sparty přišel Vladimír Růžička, kterého následně doplnili také bombarďáci Řepík s Kvapilem. Právě tihle tři borci by mohli vytvořit elitní útočnou trojici a kvalifikovat se na nejlepší útok v Extralize. Dalšími zajímavými příchody jsou jistě obránci Polášek s Ďalogou, i když v případě druhého jmenovaného ještě není jisté, zdali ve Spartě setrvá do konce sezóny.

Sparta má nicméně konečně mix elitních hráčů a dravých dorostenců, což je zaštítěno kvalitním vedením. Ovšem zdali si tohle vše dokáže sednout už v první sezóně, je těžké zodpovědět. Hráči a fanoušci mohou být hnáni obrovskou úlevou z výměny vedení, stejně tak se ale mohou projevit některé další nedostatky, jako radikální změna herního systému atd. Na první čtyři příčky by tohle ovšem stačit mělo.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 2. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Semifinále

VSADIT NA SPARTA 150 Kč zdarma na tiket

Hradec Králové

Po skvělé základní části uplynulé sezóny Hradec Králové ve čtvrtfinále podlehl Kometě a to ve čtyřech zápasech, což bylo docela kruté. Opticky Hradec nebyl horším týmem, ale citelně mu chyběly zkušenosti, tedy deviza, které mají díky předešlé sezóně zase o něco víc. O Hradci se proto mluví jako o černém koni soutěže a my s tím souhlasíme.

Největší nedostatek v podobě soustavně dobře chytajícího brankáře Hradec vyřešil příchodem Marka Mazance, který při svém posledním působení v extralize pomohl k titulu Plzni. Mazanec má za sebou šest sezón v zámoří, během nichž nastřádal několik desítek startů v NHL. Jeho kvalitu tedy nelze zpochybňovat.

V poli pak čeká zajímavý mix TOP hráčů (kapitán Smoleňák, Tomáš Vincour, Rudolf Červený, Peter Zámorských) a nadaných mladých hráčů jako například Radovan Pavlík, který loni poprvé nahlédl do národního týmu. Hradec Králové je zcela vyvážený tým, který praktikuje bruslivý agresivní hokej, a který bude hodně nepříjemným soupeřem jak v základní části, tak i v play-off.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 3. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Finále

VSADIT NA HRADEC KRÁLOVÉ 150 Kč zdarma na tiket

Plzeň

Po třetím místě v základní části Plzeň dokráčela až do semifinále play-off, kde nestačila na Třinec. Po sezóně Plzeň ztratila elitního útočníka Kováře, toho bych však měl nahradit navrátilec Mertl. Největší otazník tak stojí spíše nad tím, jak se Gulaš s Mertlem sehraje a zdali v počtu gólů opět dokáže dominovat lize.

Jenže Plzeň nad Plzní se vznáší i další otazníky. Indiáni dokončují proces omlazování týmu, což se dotýká hlavně obrany. Mladíci jako Moravčík nebo Budík by přes sezónu mohli vylétnout a stát se hlavními tahouny, stejně tak by se ovšem mohlo jednat o zdroj velkého zklamání.

V současném stavu je Plzeň dost nečitelná, nicméně vedení v minulosti už několikrát prokázalo, že tým vede zdravě. Hůře jak ve čtvrtfinále Plzeň neskončí.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 4. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Semifinále

VSADIT NA PLZEŇ 150 Kč zdarma na tiket

Liberec

Finalista z minulé sezóny má za sebou citelné ztráty a je otázkou, jak se s nimi vyrovná. V první řadě jde o odchod hlavního trenéra Filipa Pešána. Hokejový odborník bude v klubu dále působit v roli sportovního ředitele, nicméně na střídačce ho vystřídá jeho dosavadní asistent Patrik Augusta a je více než zřejmé, že takový vliv na tým mít nebude.

Další citelné ztráty se týkají samotných hráčů. Společně s odchodem elitního útočníka Marka Kvapila odešel ranec gólů, společně s elitním obráncem Martinem Ševcem také největší lídr. A to ani nemluvíme o brankáři Romanu Willovi, kterého se pokusí nahradit Justin Peters. Všechno tohle jsou ztráty, které i ve zdravě nastaveném klubu jako je Liberec, budou cítit. Ne, letos to na finále nebude.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 5. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Čtvrtfinále

VSADIT NA LIBEREC 150 Kč zdarma na tiket

Kometa Brno

V minulé sezóně Kometa nestačila na Liberec a z play-off se pakovala už v semifinále, což se od ní určitě nečekalo. Tenhle tým je výborně nastavený, a dokud bude pod vedením Libora Zábranského, vždycky bude patřit k hlavním favoritům na výhru titulu. Ne jinak tomu bude i v této sezóně.

Kometa se může pochlubit jedním z nejlepších útočníků Extraligy (Peter Mueller) stejně jako jedním z nejlepších brankářů naší nejvyšší soutěže (Marek Čiliak). Přes léto se jí navíc povedlo přivést elitního útočníka Tomáše Plekance, k němuž by se v průběhu sezóny měl připojit další elitní útočník Martin Erat. Modročerná brněnská lavina ovšem nespoléhá jenom na prověřené borce, ale dává prostor i mladým hráčům. Celkově můžeme mluvit o týmu s největší hloubkou i variabilitou.

Největší otazník v Kometě stojí nad trenérským týmem. Libor Zábranský definitivně opouští střídačku a hlavní slovo tak bude mít Petr Fiala a Kamil Pokorný. Jak tuto roli zvládnou je velkou neznámou. Odpověď dostaneme už brzy.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 6. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Čtvrtfinále

VSADIT NA KOMETU 150 Kč zdarma na tiket

Olomouc

I když Olomouc dlouhodobě patří k týmům s nejmenším rozpočtem v lize, má za sebou mnoho úspěchů. Kupříkladu loni Olomouc došel až do čtvrtfinále play-off, které prohrál až v sedmém zápase, na ledě Plzně. Podobný úspěch můžeme čekat i v tomto ročníku, protože v Olomouci prostě hokej umí. Navíc se jim povedlo několik zajímavých personálních změn.

Hokejovým prostředím stále ještě zní příchod Rostislava Olesze, kterého se povedlo uzmout Vítkovicím. Dále pak Hanáci podepsali Lukáše Klimka, Marka Hecla, Tomáše Valentu a Alexe Rašnera, v kádru tedy nově bude celkem 13 třicátníků, což evokuje otázku: Neztratí MORA rychlost? Podle trenérů nikoliv, věčně dobře naladěný kouč Zdeněk Moták a jeho pomocník Jan Tomajko chtějí i nadále praktikovat fyzicky náročný hokejový styl.

Velkou devizou olomouckých Kohoutů je také brankářské duo. Mírně navrch by měl mít Branislav Konrád, ovšem i Honza Lukáš jde v poslední době výkonnostně nahoru, takže v brankovišti bude zdravá konkurence. Vzhledem k tomu bychom s Olomoucí počítali minimálně v osmifinále, ale ani čtvrtfinále by nebylo velkým překvapením.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 7. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Čtvrtfinále

VSADIT NA OLOMOUC 150 Kč zdarma na tiket

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav má za sebou poměrně vydařenou sezónu, vypadla až ve čtvrtfinále proti hodně favorizovanému Liberci. Tento úspěch naznačil, že v Mladé Boleslavi staví na zdravých základech, což potvrzuje také angažování Radima Vrbaty, který plní funkci sportovního ředitele. Pod jeho vedením se Mladé Boleslavi letos povedl příchod elitního obránce Ševce. S jeho pomocí by mělo dojít k pozvednutí výkonu všech obraných dvojic, což z týmu z města Škodovek udělá ještě obávanějšího soupeře.

Nad Mladou Boleslaví však visí i některé otazníky. Od týmu po sezóně odešel skvělý kouč Radim Rulík, takže všechny trenérské povinnosti zbyly na duo Rulík-Patera. I oni mají značné zkušenosti, nicméně na náročného Rulíka to zatím asi nedosáhne.

Další otazník visí nad brankáři. Brankářská dvojice Jan Růžička – Krošejl má jistě své kvality, na druhou stranu se zatím nedá mluvit o TOP brankářích. Nicméně skvělý výkon Jana Růžičky je příslibem do této sezóny, ve které by se mohl dále zlepšovat a v TOP gólmana nakonec dorůst.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 8. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Čtvrtfinále

VSADIT NA MLADOU BOLESLAV 150 Kč zdarma na tiket

Zlín

Dlouhodobě podceňovaný Zlín loni skončil prohrou v osmifinále proti Mladé Boleslavi. Jelikož v městě obuvi pevnou rukou vládne bývalý hokejový komentátor Martin Hosták, o Zlín nemáme ani tentokrát obavy. Nicméně na přední pozice to hlavně kvůli nedostatečným financím opět nebude.

Hlavní devizou Zlína by opět měl být brankář Kašík, který se v průběhu předešlé sezóny vrátil po své neúspěšné misi v KHL a Kometě, a který hned ukázal, že ve Zlíně mu to svědčí. Pokud se tento brankář vyhne zranění, pro Zlín to bude hodně znamenat.

Velkou neznámou je naopak příchod švédského útočníka Palmberga, od něhož se očekává, že převezme pozici v první lajně, dost možná vedle bojovníka Bedřicha Köhlera, který přišel z Komety. Hodně zajímavé bude sledovat také zapojení nového trenéra Stavjaňi a jeho pomocníka, mentora Balaštíka. Celkově vzato, Zlín je průměrným týmem s nadprůměrným vedením. Pokud si vše sedne, mohlo by z toho opět být předkolo play-off.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 9. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Osmifinále

VSADIT NA ZLÍN 150 Kč zdarma na tiket

Litvínov

Litvínov loni skončil na 11. místě a tak se opět musel zúčastnit skupiny o udržení, i když měl dostatek bodů, aby se o baráž nemusel strachovat. V nové sezóně se sestupuje přímo, takže černožlutá suita má o důvod více, proč se udržet v klidném středu. Hráčský tým ze severu Čech na tuhle pozici dlouhodobě má, problémy leží spíš v tom, jak dát tenhle tým dohromady. A o to by se tentokrát měl postarat Jiří Šlégr.

Nakolik je Jiří Šlégr erudovaným trenérem lze po pár zápasech v baráži jen těžko odhadovat. Z Litvínova se linou smíšené ohlasy a ani my nejsme přesvědčeni, že by vítěz z Nagana, který se poslední roky pohyboval i v poslanecké sněmovně, měl tak velký trenérský cit a znalosti, aby A týmu vtiskl novou tvář.

Už před minulou sezónou do týmu přišel Jakub Petružálek, od něhož se očekávalo, že převezme pozici TOP střelce. Nestalo se. A selhaly i další snahy o oživení kádru v podobně mladých hráčů, především potom Jana Mišáka, kterého dlouho zužovalo i zranění. Litvínovskou Vervu tak gólově stále táhne především přestárlý Viktor Hübl. Pokud další střelci budou opět mlčet a Hübla znovu zasáhne dlouhodobější zranění, bude mít Litvínov vážné problémy.

Jedinou pozitivní zprávou jsou nové posily do obrany. Z KHL se vrací ofensivní zadák Karel Kubát, který by měl pozvednout přesilovky. A hodit se jistě bude i důrazný David Štich, Adam Jánošík či Jiří Říha.

Informace a program

 • Náš tip na umístění v základní části: 10. místo
 • Náš tip na umístění v play-off: Osmifinále

VSADIT NA LITVÍNOV 150 Kč zdarma na tiket

Vítkovice

Vítkovice za sebou mají hodně krušné léto. Rozprchla se jim hromada kvalitních hráčů v čele s gólmanem Patrikem Bartošákem či útočníkem Rostislava Olezse. Odchod druhého jmenovaného navíc rozpoutal bouři kolem trenéra Jakuba Petra a obecně kolem vedení vítkovického klubu, které prý Olezsovi nechtělo dát odpovídající peníze, i když mohlo. Atmosféra kolem klubu je nyní dosti pochybovačná. Fanoušci jsou rozladění a to nevěstí nic dobrého.

Největšími posilami do vítkovického klubu jsou brankář Miroslav Svoboda a útočníci Bukarts a Lakatoš. Oba možná mají jistý potenciál, ale hlavně Bukarts v minulé sezóně selhával v jeho naplnění a tak je otázkou, jak vstoupí do nového ročníku.

Z Vítkovic máme obecně dost smíšené pocity a nejen kvůli zúžení kádru a špatnému ovzduší jim moc nevěříme.

Informace a program

 • Náš tip na umístění po základní části: 11. místo

VSADIT NA VÍTKOVICE 150 Kč zdarma na tiket

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nováčkem Extraligy a asi vůbec největší neznámou. Tým je vystavěný na mladých hvězdách v čele s Jakubem Flekem, Dávidem Grígerem a Ondřejem Beránkem a doplněný zkušenými borci jako je Dominik Graňák či Václav Skuhravý.

Jedničkou v bráně zůstává Filip Novotný, který byl v uplynulé sezóně nejlepším brankářem Chance ligy a jedním z hlavních strůjců postupu Karlových Varů do nejvyšší české soutěže. Na pozici mezi dvěma tyčemi bychom však neměli zapomínat ani na talentovaného Jana Bednáře, který letos také může vyletět.

Hodně zajímavé výměny se udály na pozici obránců. Bývalé hlavní opory ze Chance ligy (Matic Podlipnik, Vladimír Sičák a Daniel Krejčí) postupně ztráceli na svém vlivu a před sezónou klub opustily. Na jejich místa také přišli mladí hráči jako Michal Plutnar nebo Petr Šenkeřík, kteří byli dvěma nejproduktivnějšími beky Energie. I zde tedy vyvstává otázka, jak se mladí vyrovnají s požadavky Tipsport ligy.

Ačkoliv je Energie hodně mladým týmem, má zajímavou vizi a v minulosti už prokázala, že dokáže pracovat s mladými hráči. Očekáváme, že v nejvyšší soutěži se dokáže zachránit, větší cíle bychom ji ovšem v prvním roce po návratu do Extraligy na bedra nenakládali.

Informace a program

 • Náš tip na umístění po základní části: 12. místo

VSADIT NA VARY 150 Kč zdarma na tiket

Pardubice

V minulé sezóně Pardubice v základní části skončily až na posledním místě a zachránily se až v baráži. Kdyby se jelo podle pravidel platných pro novou sezónu, Pardubice by v Extralize už nebyly. Hlavními viníky nešťastné sezóny bylo neschopné manažerské vedení a potažmo i podprůměrný kádr složený především ze zahraničních hráčů nevalných kvalit.

Personální situace jak nad ledem, tak i na ledě bude hlavní otázkou i tohoto ročníku. Aktuálně to vypadá tak, že se vše ustálilo. Do týmu přišel nadstandardní útočník Robert Kousal, pomoct by ovšem měli také útočníci Tybor a Kindl, brankář Štěpánek a obránce Piché. Mohlo by se jednat o dobrý krok vpřed, ale nepořádek v Dynamu je roky střádaný a my nevěříme, že se ze svrabu vyhrabe hned v první sezóně.

Informace a program

 • Náš tip na umístění po základní části: 13. – 14. místo

VSADIT NA PARDUBICE 150 Kč zdarma na tiket

Kladno

Kladno pod vedením Jaromíra Jágra opět nakouklo do Extraligy a nyní se bude snažit hlavně zachránit. Problém je, že Jaromír Jágr si v přípravě natáhl tříslo a tak do prvních zápasů nenastoupí a jen bude doufat, že Kladno v nich nezačne nabírat povážlivé bodové manko.

Ačkoliv hokejový tým jeden hráč obvykle nedělá, v případě Kladna by se mohlo jednat o výjimku. Tým přes léto zrovna moc neposílil, naopak přišel o dalšího hvězdného hráče Plekance. Z výraznějších příchodů můžeme mluvit pouze o obránci Michalu Barinkovi a plzeňském útočníku Davidu Stachovi.

Na zkoušku přišel také Martin Réway, v tomto případě bychom však na místě fanoušků moc nejásali. Réway je známý špatnou životosprávou a excesy, přičemž v minulé sezóně ho navíc doprovázelo vleklé zranění. Tohle je výbušný koktejl, s nímž musí management Kladna pracovat hodně opatrně.

Informace a program

 • Náš tip na umístění po základní části: 13. – 14. místo

VSADIT NA KLADNO 150 Kč zdarma na tiket

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search