Přihlášení:
Menu
Logo týmu Sevilla
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Mallorca
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Milan AC
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Inter Milan
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 03:37 - 24. 04.
Logo týmu Colorado
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - 24. 04.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 12:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Doněck Šachtor
Premier League | 17:00 - dnes
Logo týmu Zorya Luhansk
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Vsetín
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Kladno
Logo týmu Roma AS
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Bologna
Logo týmu Sivasspor
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu Fenerbahce
Logo týmu Skelleftea AIK
Elitserien | 19:30 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Logo týmu Cartagena
Segunda Divisió.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Oviedo
Logo týmu Sligo Rovers
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Galway United
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu St. Patrick's Athletic

Jak sázet na Formule 1

25. 2. 2024 09:13, upraveno: 29. 2. 2024 09:27
autor: Hally

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 500500 Získat
blankBetano 3.0003000 + 500500 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 300300 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Rychlost, síla, prestiž. Tato tři slova nejlépe ilustrují kouzlo Formule 1 (F1), nejlepší automobilové závodní série. Kořeny F1 sahají až na počátek 20. století, od 50. let 20. století jsou potom tyto fascinující závody oficiální. Formule 1 se postupem doby vyvíjí, ovšem základní stavební kameny úspěšného sázení na F1 jsou stejné. V tomto článku vás s těmito základy seznámíme.
Jak sázet na Formule 1
Po startu z prvních míst ve formuli 1 celý závod vyhrává téměř 50% jezdců.

Jak funguje Formule 1?

V dnešních dobách se jede až 21 závodů Formule 1, tzv. Grand Prix. Jejich počet se sezónu od sezóny může měnit, nicméně většinou je plus minus podobný. Závody Formule 1 se účastní celkem 10 týmů, z nichž každý do závodů posílá dva jezdce. Týmy soutěží v Poháru konstruktérů, každý z týmových jezdců se potom zapojuje ještě do individuální soutěže označované jako MS jezdců.

Každému závodu předchází trénink, ve kterém se monoposty ladí a přizpůsobují dané trati, a dále kvalifikace, v níž jezdci závodí o co nejrychlejší čas kola a potažmo i co nejlepší postaven na startovním roštu.

Jak asi sami dobře víte, konkurence v F1 je obrovská. Monoposty a jezdci těch nejlepších stájí mají velmi podobnou kvalitu. Týmy proto musí zapojit dostatečnou invenci, jezdci pro změnu odvahu a vychytralost. Vzhledem k tomu mají závody Formule 1 neskutečnou jiskru.

Formule 1 v sobě kloubí prvky týmových sportů jako je fotbal nebo hokej s prvky individuálních sportů jako je tenis. Jelikož se na startovním roštu nachází 20 monopostů, a jelikož každý z těchto monopostů závodí ve dvou různých soutěžích, stát se může prakticky cokoliv. Zcela pochopitelně, informovaní sázkaři z toho mohou těžit. Pojďme se teď podívat na samotné tipy, rady a triky pro sázení na F1.

Čtěte
Strategie sázení na F1

Seznamte se s jezdci

V závodech Formule 1 jsou jezdci klíčovými muži, proto se vyplatí vědět, co od nich můžete čekat. Nejlepší jezdce můžete odhalit podle toho, jaké kurzy jsou na ně vypsané v sázkové kanceláři (čím nižší kurz na výhru jezdce, tím větší šanci na jeho výhru bookmaker předpověděl), to ovšem není dobrý nápad.

Čím více budete Formule 1 sledovat, tím více toho o jezdcích budete vědět. Existuje mnoho faktorů, které na jezdce mají vliv – od těch osobnostních (aktuální nálada, vztah jezdce a týmu) až po podmínky na trati (typ trati, počasí atd.). Pečlivým sledováním závodů (nikoliv pouze hlavní závod, ale i tréninky a kvalifikace, které závodu předcházejí) vám všechny tyhle poznatky přejdou do krve a dokážete je využít také v sázení.

Seznamte se a monoposty a závodními okruhy

Další bod naší příručky, jak sázet na Formule 1, se týká informací o monopostech a závodních okruzích. Klíčové je v tomto případě najít informace o takových skutečnostech, které by mohly ovlivnit daného jezdce a jeho výkon. Typickým příkladem jsou problémy s monopostem v tréninku či kvalifikaci, případně opakující se tendence, jako například že jezdci se na dané trati nedaří (nebo naopak). Všechny tyto poznatky vám pomohou vytvořit přesný obrázek o skutečných šancích na výhru jednotlivých jezdců a tudíž také k uzavření výherního tipu.

Statistické údaje

F1 patří mezi sporty, ve kterých hrají velkou roli podrobné statistiky. Mezi řidiči, týmy a konstruktéry jsou totiž pouze nepatrné rozdíly, proto nikdy není na škodu znát i drobné detaily.

Na co se dívat? Nejdůležitější jsou údaje o předešlých výkonech na trati, o výkonech na určitém typu tratí, případně o výkonech po určitých změnách monopostů atd.

Počasí

V některých případech je počasí při sázení na F1 vůbec nejdůležitějším prvkem. Pravděpodobně každý fanoušek závodů Formule 1 moc dobře ví, že pokud na trati začne pršet, stát se může téměř cokoliv. Nicméně poznatky o počasí vám pomohou určit třeba i výkon daných formulí – některé monoposty jedou lépe ve vyšších teplotách, jiné potom třeba při vyšší vlhkosti atd.

Počasí se navíc může měnit v průběhu zápasu, což vytváří další skvělé příležitosti pro uzavření hodnotné sázky. Změna počasí s sebou často přináší také nutnou změnu pneumatik a to vytváří obrovský prostor pro taktizování. Čím více budete znát své jezdce a týmy, tím spíš budete na všechny možnosti připraveni a tím spíše ze sázení na F1 budete těžit.

Kvalifikace je velmi důležitá

Během kvalifikace můžete získat mnoho potřebných informací o tom, jak si konkrétní jezdec nebo tým povede během závodů. Výsledky kvalifikace mohou navíc tu a tam odhalit i konečné pořadí v závodu. To se týká především Grand Prix Monaka, která se jede na úzkých ulicích ve středu města, a která tak nenabízí téměř žádné příležitosti k předjíždění. To znamená, že řidič na pole position se automaticky stává jasným favoritem.

Na druhou stranu existují také tratě, které jsou k předjíždění jako stvořené. Typickým příkladem trati, na které se skvěle předjíždí, je Grand Prix Kanady (okruh Gilles Villeneuve). Daniel Ricciardo, který je znám jako jeden z nejschopnějších řidičů při předjíždění – zde vyhrál svůj závod, což je trošku ironie. Michael Schumacher, který v předjíždění taktéž patří mezi nejlepší, na tomto okruhu získal největší počet titulů v historii trati (7).

Z těchto poznatků si tedy můžeme vyvodit, že pole posion v Monaku je mnohem důležitější než pole position v Kanadě. Díky tomu je kvalifikace velmi zajímavá a pro sázení také velice důležitá. Nezapomeňte ji věnovat pozornost.

Věnujte pozornost tréninkům

I když sázení na tréninky vám moc nedoporučujeme, v trénincích můžete získat některé cenné informace, především potom týkající se technického stavu formulí. Během tréninků se konstruktéři formule snaží přizpůsobit danému podnebí a také trati a občas se jim to pochopitelně moc nedaří. Kromě toho můžete odhalit, jakou strategii přezouvání jednotlivé týmy zvolí a samozřejmě i spoustu dalších užitečných věcí. Vzhledem k tomu se tréninky stávají studnicí důležitých informací, které není radno podceňovat.

Na výsledcích ze začátku sezóny moc nezáleží

Historie Formule 1 nás naučila, že první místo tabulky po několika prvních závodech sezóny jezdci nezaručuje, že vyhraje šampionát. Závodníkům Formule 1 obvykle chvíli trvá, než se sžijí se změnami, které inženýři učiní kvůli změnám pravidel i kvůli zlepšení jízdních vlastností.

Čtěte
Strategie sázení na F1
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search