Přihlášení:
Menu
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Eibar
Segunda Divisió.. | 14:00 - dnes
Logo týmu Andorra CF
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Kazachstán
EURO Q | 15:00 - dnes
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Ilves Tampere
SM Liiga | 16:00 - dnes
Logo týmu Ässät Pori
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 16:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Náš tip:
1.5
UO (1.tře.)
Logo týmu Anglie
EURO Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Ukrajina
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Severní Irsko
EURO Q | 20:45 - dnes
Logo týmu Finsko
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Sokol Krasnoyarsk
Major Hockey Le.. | 12:00 - dnes
Logo týmu Toros Neftekamsk
Logo týmu Köln
DEL | 14:00 - dnes
Logo týmu Mannheim
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Nation.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Zambie
Logo týmu Rogle BK
Elitserien | 15:00 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Lulea HF
Elitserien | 15:00 - dnes
Logo týmu Vaxjö Lakers HC
Logo týmu Bremerhaven
DEL | 15:15 - dnes
Logo týmu München
Logo týmu Zaragoza
Segunda Divisió.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Albacete
Logo týmu Ponferradina
Segunda Divisió.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Mirandes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Extraliga | 16:30 - dnes
Logo týmu Slovan Bratislava
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Bundesliga | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Bundesliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Krefeld

Jak se poučit z předešlých sázek?

21. 2. 2022 10:00, upraveno: 21. 2. 2022 12:40
autor: OnlyValue
Přiznejte se, jestli vám to nepřijde povědomé – vsadíte si na zápas, podíváte se na něj v televizi, v případě výhry trochu oslavujete, v případě prohry nadáváte a pak na sázku zapomenete. U většiny lidí to tak chodí, nemohou strávit spoustu času zpětným analyzováním sázek. Asi je to tak správně, nemůžete se nechat vyvést z míry každou výhrou nebo prohrou. Pevně však věřím, že občasné analyzování předešlých výkonů je přínosné.
Jak se poučit z předešlých sázek
Analýzou dříve uzavřených sázek dosáhnete lepších výsledků v sázení.

Po skončení každého zápasu, na který jsem vsadil, věnuji několik minut tomu, abych se důkladně podíval na to, jak jsem vsadil, jak to dopadlo, v čem se zápas lišil od toho, jak jsem předpokládal, že dopadne, a jestli jsem si z něj mohl něco vzít.

Pokud zpětně neanalyzujete své sázky, můžete získat chybné mínění, že jste vsadili dobře, pokud jste vyhráli, nebo špatně v případě, že jste se dočkali prohry. Pravdou však je, že můžete snadno vyhrát sázku, kterou jste ani neměli podávat a naopak.

Bez ohledu na to jak jste v sázení dobří, do výsledků vstupuje náhoda – v dobrém i špatném smyslu. Díky prozkoumání předchozích sázek zjistíte, jakým způsobem na vás náhoda v daném zápase působila. Pečlivá analýza každé uzavřené sázky je také skvělým způsobem, jak se ujistit, že stále dobře tipujete a děláte správná rozhodnutí. A to i pokud jste v zápalu vítězné série nebo jste uvízli v sérii proher.

Postup, který používám k přezkoumání a vyhodnocení uzavřených sázek – k jejich pitvě – je jednoduchý a přímočarý a nezabere téměř žádný čas. Je to jedna z nejlepších časových investic, které při sázení na sporty věnuji. Dělám to takto:

Zaznamenat výsledek

To je první velký krok. Jsem velkým zastáncem správného vedení záznamů. Existují nejrůznější způsoby, jak to dělat efektivně, a nemusí to být nijak náročné. Já prostě používám jednoduchou tabulku a zaznamenávám jen tolik informací, aby bylo snadné se k nim později vrátit a analyzovat je. Jedná se o datum, zúčastněné týmy, moje sázka, kurz, výsledek, kolik jsem vsadil a můj zisk nebo ztráta.

Když si výsledky dobře zaznamenáte, můžete se vrátit a podívat se na to, co děláte, abyste zjistili, zda je třeba něco změnit. Například během hokejové sezóny 2009/10 jsem se mohl zpětně podívat na své výsledky a uvědomit si, že mé sázky na výhru domácích favoritů v základní hrací době byly dramaticky ziskovější než mé sázky na výhru do rozhodnutí na favority v zápasech venku. Toto poznání mi umožnilo odpovídajícím způsobem upravit své sázky na NHL a zisky se díky tomu zvýšily.

Ikona týmu Sokol Krasnoyarsk
Kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Toros Neftekamsk
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu

Pokud jsem sázku vyhrál:

Proč jsem sázku uzavřel? – Prvním krokem každého přehledu je vzpomenout si, proč jsem sázku uzavřel. Důvodů, proč uzavřít jakoukoli sázku, je samozřejmě spousta. Obvykle však existuje jeden nebo dva hlavní důvody, které vás donutily postavit se na stranu daného týmu. To je to, co si pamatuji.

Byly mé důvody správné?

Tady mě zajímá, jestli jsem vyhrál zápas kvůli tomu, proč jsem sázku uzavřel, nebo z jiného důvodu. Například v baseballu jsou mé sázky ovlivněny začínajícími nadhazovači více než čímkoli jiným. Pokud jsem si na zápas vsadil, bylo to obvykle proto, že jsem očekával, že jeden startér bude mít dobrý den a druhý se bude trápit. Rád si ověřuji, zda se věci vyvinuly částečně nebo zcela podle mých představ. Pokud ano, pak to byla dobrá sázka, která vyšla dobře, a s jejím hodnocením končím.

V opačném případě, měla sázka stále smysl?

Pokud věci nedopadly tak, jak jsem očekával, pak zbývá otázka, zda jsem vyhrál jen díky štěstí, nebo se stalo něco nepochopitelného, co hru ovlivnilo. Například při sázení na baseball bych se začal znepokojovat, kdybych pravidelně vyhrával zápasy, přestože jsem špatně předpovídal, jak si povedou startéři, protože soupeřovy bullpeni pravidelně selhávali. Byly by to šťastné výhry, a pokud by se opakovaly, chtěl bych se zjistit, proč jsem tyto nadhazovače chybně odhadl. Když se do výsledku zapojí příliš mnoho štěstí, je třeba si uvědomit, že jste možná vyhráli sázku, ale vaše sázka byla špatná.

Pokud jsem sázku prohrál:

Proč jsem sázku uzavřel?

To je úplně stejné jako výše – jaké dvě nebo tři věci mě ¨přiměly k sázce, kterou jsem uzavřel?

Proč jsem prohrál?

Zde se chci zaměřit na to, co se ve hře stalo. Znovu použiji příklad s baseballem. Pokud nadhazovači podali přibližně takový výkon, jaký jsem očekával, ale výsledek byl důsledkem nezvykle špatného výkonu bullpenů, některých chyb nebo něčeho podobně neočekávaného, pak jsem přesvědčen, že jsem vsadil dobře, a jdu dál. Jestliže jsem se však naprosto a zcela mýlil. Pokud vše, co jsem si myslel, že se stane, bylo ve skutečnosti opakem toho, co se stane, pak se chci blíže podívat na to, co se stalo a proč jsem takovou sázku uzavřel. Je zřejmé, že se čas od času opravdu, ale opravdu zmýlíte. Co však hledám, jsou situace, ve kterých se soustavně dopouštím stejného typu chyb. Udělat jednou za čas chybu je sportovního sázení. Jenže opakovat stále stejnou chybu je pro sázkaře nákladné, a tomu se vždycky snažíte vyhnout.

Čtěte
Sázejte na jistotu s naším srovnávačem kurzů (Sure Bets)

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. 5.2.2023 7:49

    Zaznamenávanie svojich výsledkov v denníku považujem za extrémne dôležité. Inak sa predsa nedá vyhodnotiť úspešnosť, ani poučiť sa so svojich chýb. Vedenie si stávkarského denníka pomôže podľa mňa zlepšiť existujúci systém, ktorý stávkar používa.

    Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search