Přihlášení:
Menu
Logo týmu Roma AS
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Udinese
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:30 - dnes
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu České Budějovice
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 16:00 - 25. 09.
Logo týmu Bohemians 1905
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Chelsea
Premier League | 13:30 - 25. 09.
Logo týmu Manchester City
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Torino AC
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Osasuna
La Liga | 19:30 - dnes
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Shimizu
J League | 12:00 - zítra
Logo týmu Vissel Kobe
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Kladno
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Zug
Nationalliga A | 19:45 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Bern
Nationalliga A | 19:45 - zítra
Logo týmu Biel Bienne EHC
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Sligo Rovers
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Drogheda United
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Finn Harps
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 16:30 - 25. 09.
Logo týmu Jihlava
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. liga | 10:30 - 26. 09.
Logo týmu Vlašim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Jablonec
1. liga | 16:00 - 26. 09.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2

Jak štěstí ovlivňuje krátkodobé sázení

12. 10. 2020 20:00, upraveno: 14. 12. 2020 18:01
Chápete, jak štěstí ovlivňuje vaše sázení v krátkodobém horizontu? Je série pěti výher v řadě dovedností nebo štěstím? Tento článek vysvětluje, že je dobré ke svým sázkám přiřazovat pravděpodobnosti, protože několik výherních sázek v řadě vždy neznamená výsledek dobrého sázení.
Výherní série má vyšší pravděpodobnost, než si myslíte. A to i v případě, že sázíte za kurzy nižší, než je skutečná pravděpodobnost dané události.
Výherní série má vyšší pravděpodobnost, než si myslíte. A to i v případě, že sázíte za kurzy nižší, než je skutečná pravděpodobnost dané události.

Vztah mezi bookmakerem a sázejícím je založen na kurzech, které první vypisují, a jejichž přesnost druzí hodnotí.

Nejpoužívanějším příkladem je spravedlivé házení mincí. Očekávání, že padne panna nebo orel má přesně vyváženou implikovanou pravděpodobnost 0,5, takže pokud by se toto očekávání mělo přenést na desetinné kurzy, spravedlivá cena by byla 2,0.

Samozřejmě, že bookmaker, který se snaží dosáhnout zisku, by tuto událost ocenil kurzem nižším než 2,0, aby zajistil, že jakákoliv uzavřená sázka bude z dlouhodobého hlediska pro sázkovku příznivá. Kurz 1,87 pro obě příležitosti by měla implicitní pravděpodobnost 0,535 pro oba výsledky.

Marže – zde se dozvíte, jak ovlivňuje vaše sázení – pro tak jednoduchý trh je odvozena od součtu implikovaných pravděpodobností. V případě výše uvedeného příkladu by to bylo 1,07 a marže by byla obvykle uvedena jako 7%.

Čím vyšší je marže, tím snazší je pro sázkovou kancelář zajistit, aby jejich cena nebyla vyšší, než je skutečná pravděpodobnost dané události, která by pro sázejícího představovala dlouhodobou ziskovou příležitost.

Proto by měl být bookmaker, který na své trhy uplatňuje nízké marže (například Pinnacle), preferovanou sázkovkou. Je totiž pravděpodobnější, že na sportovních trzích, které jsou na rozdíl od hodu mincí ovlivňovány velkou spoustou proměnných, nabídne největší hodnotu.

Jak pravděpodobná je série výher?

Pokud je sázení u bookmakera s nízkou marží prvním krokem k ziskovému sázkovému přístupu, nejviditelnějším znamením, že série prošla kontrolou hodnoty, je kladný výnos.

Jinými slovy řečeno, sázkaři by se při zjišťování míry náhody měli podívat na skutečné předpokládané pravděpodobnosti.

Pokud opět použijeme uvedené hody panny nebo orla, kde jsme si jisti skutečnou pravděpodobností, můžeme vypočítat pravděpodobnost, že konkrétní série sázek bude zisková či nikoliv.

Výsledek deseti sázek se stejnými pravděpodobnostmi může přinést širokou škálu výsledků od deseti po sobě jdoucích prohraných sázek až k deseti po sobě jdoucích výher.

Je samozřejmě mnohem pravděpodobnější, že výsledek deseti takových pokusů bude zahrnovat určitou kombinaci úspěšných a neúspěšných pokusů a nejpravděpodobnějším výsledkem je rovnoměrné rozdělení výher a ztrát. V simulacích nebo za pomoci binomické kalkulačky dojdeme k tomu, že tento konkrétní výsledek má pravděpodobnost 0,25.

Výsledek každého pokusu je nezávislý na předchozím výsledku a bookmaker použije marži, aby nabídl nepříznivou cenu u každého hodu mincí.

Pokud by cena pro každý výsledek byla stanovena například na 1,87 – tedy byla by v ní zahrnuta marže 7% – pět výher z 10 sázek by přineslo návratnost v podobě 9,35 jednotky (pakliže by na jednu sázku byla použita jedna sázková jednotka).

Celkově bychom v rámci 10 vsazených jednotek vyprodukovali ztrátu v hodnotě 0,65 jednotky.

Jak marže ovlivňuje vaše výnosy

Tento jednoduchý příklad můžeme použít k ilustraci toho, jak je důležité pochopit vliv marže sázkové kanceláře na výnosy. Pokud by každá událost byla oceněna na 1,95, marže by byla pouze 2,5% ve srovnání s předchozími 7%. Takže pokud by prohra opět přišla v 5 z 10 případů, ztráta by klesla z 0,65 na 0,25 jednotky.

ČTĚTE TAKÉ:
Tip na value bet: Vsaďte si na kvalifikaci na MS ve fotbale s výhodou 5% (platnost 5.9.)

Chcete-li vydělat na sérii sázek s tak nízkou hodnotou, k zisku potřebujete šest a více výher. A opět buď za pomoci kalkulačky, nebo simulací dojdeme k tomu, že pravděpodobnost 6 výher v náhodných 10 hodech je 0,21. V případě, že bychom sázeli za cenu 1,87, dostali bychom se k zisku 1,22 jednotky, v případě sázky za zvýšenou cenu 1,95 by zisk činil 1,70 jednotky.

Samozřejmě že sedm a více výher v deseti sázkách vyprodukuje také pozitivní výnos a kumulativní pravděpodobnost pro šest a více výher je téměř 0,38%.

Kvůli tomu, jak jsme nastavili tento modelový scénář, víme, že cena každé jednotlivé sázky představuje zápornou hodnotu. Přesto není zanedbatelná šance, že v deseti sázkách dojde k šesti nebo více výhrám a že tedy dosáhneme zisku.

Uchovávejte si záznamy, abyste mohli štěstí a dovednost odlišit

Sekvence sázení v reálném životě budou zahrnovat různé ceny a sázky, ale klíčem k úspěšnému přístupu bude identifikace cen, která nemusí plně odrážet váš odhad skutečných šancí na výsledek.

Dobrým zvykem je proto vést si záznamy o vašem odhadu skutečné pravděpodobnosti úspěšné sázky spolu s předpokládanou pravděpodobností vypočítanou z kurzů (pravděpodobností) bookmakera.

Nejen, že tyto dvě hodnoty můžete porovnat, ale také můžete vytvořit relativně jednoduché simulace založené na tabulkovém programu, v souladu se scénářem losování mincí, abyste tak vysledovali, jak na vaše výsledky působí štěstí a vaše dovednosti.

Zkušený sázkař vždycky přemýšlí nad pravděpodobností výsledků a různých scénářů, nikoliv pouze nad tím, zdali daný tip vyšel nebo nikoliv.

Zdroj: Pncl

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search