Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Kanada
Copa America | 02:00 - zítra
Logo týmu Uruguay
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bahia
Serie A | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cruzeiro
Serie A | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Tromsö
Tippeligaen | 22:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1.5
UO (1.pol.)
Logo týmu CRB Maceio
Serie B | 23:00 - dnes
Logo týmu Coritiba
Náš tip:
X2
DS (1.pol.)
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
MLS | 01:30 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kawasaki F.
J League | 12:00 - zítra
Logo týmu Cerezo
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Brann Bergen
Tippeligaen | 19:15 - dnes
Logo týmu Haugar Haugesund
Logo týmu Necaxa
Primera Divisio.. | 01:00 - zítra
Logo týmu Puebla
Logo týmu Leon
Primera Divisio.. | 01:00 - zítra
Logo týmu Pachuca
Logo týmu DC United
MLS | 01:30 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

MS 2014 – Sázková analýza skupiny E

6. 6. 2014 12:00, upraveno: 16. 7. 2014 14:12
autor: vcer43
Velkým favoritem na postup ze skupiny E je Francie. O druhé postupové místo si to rozdají Švýcarsko, Ekvádor a Honduras. V dnešní analýze se podíváme na silné a slabé stránky jednotlivých týmů a pokusíme se odhadnout, které týmy pojedou domů a které naopak postoupí do vyřazovací fáze turnaje.

Francie – V jaké formě se na turnaji představí?

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 19.

→ Nejlepší umístění: Vítěz (1998)

→ Délka cestování na turnaji: 2 184 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 23,00

Ikona týmu Španělsko
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Anglie
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
V rámci posledních čtyř šampionátů se Francie buď dostala do finále (1998, 2006) nebo nedokázala vyhrát ani jeden zápas (2002, 2010).

Stejnou inkonsistenci Francouzi ukázali i v kvalifikaci, když první barážový zápas proti Ukrajině prohráli 0-2, vlivem čehož jim experti dávali minimální naději na postup, jen aby o několik dní později Ukrajinu rozdrtili 3-0 a zajistili si tak místo na turnaji v Brazílii. Tímto se stali prvním evropským týmem, který dokázal v play-off smazat dvoubrankovou ztrátu z prvního zápasu.

V kvalifikaci Francouzi hned ve 30 % zápasů nedokázali vstřelit ani jednu branku (třetí nejvyšší procento ze všech týmů, kterým se podařilo kvalifikovat), nicméně když už se dostali do vedení, výhru udrželi ve 100 % případů.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Tým už od roku 2012 trénuje Didier Deschamps, který v roce 1998 vyhrál MS v dresu Francie jako hráč. Letos se jistě pokusí tento triumf dorovnat z pozice kouče.

Zajímavé je, že předchozí dvě představení Francie na území Jižní Ameriky vyústila ve vypadnutí už v základní skupině (v letech 1930 a 1978 v Uruguayi a Argentině). Vypadá to, že podobné výkony jsou u Francouzů trendem, jelikož mimo Evropu se jim povedlo do vyřazovací fáze turnaje postoupit pouze 1x (v roce 1986 na šampionátu v Mexiku).

Navzdory velice kolísavým výkonům je však Francie jasným favoritem skupiny – na její postup do vyřazovací fáze turnaje je vypsán kurz 1,15. Sázkaři si nicméně musí ujasnit to, jaký tým do Brazílie z Francie přijede – tým, který bude mít na to, aby se měřil s těmi nejlepšími? Nebo tým, který podá pár bídných výkonů a pojede domů? Citelným oslabením je navíc absence Ribéryho. Francouzský špílmachr se na MS nepředstaví kvůli problémům se zády.

Výsledky Francie proti soupeřům ve skupině E

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Ekvádor 1 0 0 100 %
Honduras 0 0 0 0 %
Švýcarsko 4 3 3 40 %

Švýcarsko – Mládí vpřed?

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 8.

→ Nejlepší umístění: Čtvrtfinále (1934, 1938 a 1954)

→ Délka cestování na turnaji: 2 281 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 101,00

Švýcarsko je na turnaji mezi nasazenými týmy, což vyvolalo bouřlivou debatu, nicméně ať už věříte ve férovost nasazovacího systému či nikoliv, jedno je jisté – porazit Švýcary není vůbec jednoduché.

Na postup tohoto týmu ze základní skupiny je po úspěšné kvalifikaci vypsán kurz 1,50. Švýcaři si dokázali zajistit místo v Brazílii už v okamžiku, kdy měli k dobru ještě jeden kvalifikační zápas, což se jim povedlo poprvé v historii – dost možná díky tomu, že kvalifikací prošli bez porážky a v 7 z 10ti kvalifikačních zápasů udrželi čisté konto.

Tým trénuje 64letý Němec Ottmar Hitzfeld, který od neúspěšné kvalifikace na Euro 2012 sází na mladé hráče. Tento postup však není nepromyšlený – Švýcaři mají skvělou mladou generaci, která např. v roce 2007 vyhrála MS hráčů do 17ti let a na evropském šampionátu U21 se v roce 2011 dostala do finále.

Devízou Švýcarska je pevná obrana, o čemž svědčí 9 čistých kont z 15ti zápasů (včetně výhry 1-0 nad Brazílií v srpnu 2013). Problémy však mají s útočnou fází, o čemž svědčí to, že nejlepším kvalifikačním střelcem týmu je obránce Fabian Schar, který vstřelil 3 branky.

Dokáže mladý švýcarský tým v Brazílii překvapit nebo jeho chvíle nastanou až za několik let?

Výsledky Švýcarska proti soupeřům ve skupině E

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Ekvádor 0 0 0 0 %
Honduras 0 0 1 0 %
Francie 3 4 3 30 %

Ekvádor – Tým, který venku podává otřesné výkony

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 23.

→ Nejlepší umístění: Nejlepších 16 (2006)

→ Délka cestování na turnaji: 1 092 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 151,00

Na postup Ekvádoru ze základní skupiny je vypsán kurz 1,85. Tento kurz kromě jiného odráží i to, že tým je plný útočných talentů, ale zoufale mu chybí nějací top defenzivní hráči. Doma je Ekvádor velice silný – své zápasy záměrně hraje ve městě Quito, kde mu pomáhá vysoká nadmořská výška, na kterou ostatní týmy nejsou zvyklé, nicméně když Ekvádor hraje venku, chytří sázkaři si na něj většinou nevsadí ani zlámanou grešli, jelikož v kvalifikaci nedokázal vyhrát ani jediný venkovní zápas.

Na papíře to vypadá, že se Ekvádor do Brazílie kvalifikoval poměrně jednoduše, nicméně ve skutečnosti vyhrál jen jeden z posledních šesti zápasů, takže trenér Reinaldo Rueda má nad čím přemýšlet. Jeho úkolem bude, zvednout z mužstva deku, která na něj očividně padá ve venkovních zápasech. V opačném případě Ekvádor nemůže v žádném případě pomýšlet na postup.

Sázkaře bude jistě zajímat to, že Ekvádor vstřelil druhý nejnižší počet branek na zápas (1,25) ze všech týmů, kterým se podařilo do Brazílie kvalifikovat, ale zároveň třetí nejvyšší počet branek na zápas (1,00) inkasoval. Ekvádor se na šampionát dostal prakticky pouze díky domácím výkonům. Uvidíme, jak se popere s novým prostředím.

Výsledky Ekvádoru proti soupeřům ve skupině E

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Francie 0 1 0 0 %
Honduras 2 1 3 33 %
Švýcarsko 0 0 0 0 %

Honduras – Velký outsider skupiny

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 41.

→ Nejlepší umístění: Skupinová fáze (1982 a 2010)

→ Délka cestování na turnaji: 2 014 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 1001,00

Honduras se poprvé v historii kvalifikoval na dvě po sobě jdoucí MS, nicméně je extrémně pravděpodobné, že hráči tohoto týmu si opět budou balit kufry už po základní skupině. Na postup Hondurasu ze skupiny je vypsán kurz 8,00. Tomuto týmu bohužel chybí kvalita, takže se jedná o jasného outsidera skupiny.

Honduras se na MS kvalifikoval poté, co skončil třetí ve finální části kvalifikace – navzdory tomu, že v 10ti kvalifikačních zápasech pouze 2x udržel čisté konto a hned ve 38 % zápasů nedokázal vstřelit ani jedinou branku (jedná se o nejvyšší procento ze všech týmů, kterým se povedlo do Brazílie kvalifikovat).

Během svých dvou předchozích účastí na MS (1982 a 2010) Honduras nedokázal vyhrát ani jeden zápas. Třikrát prohrál a třikrát remizoval. V roce 2010 nedokázal Honduras na MS vstřelit ani jedinou branku, nicméně na druhou stranu je třeba poznamenat, že porážky s výběry Španělska a Chile nebyly kdovíjak zdrcující a v zápase se Švýcarskem, který skončil výsledkem 0-0, hrál Honduras vyrovnanou partii.

Nedostatek kvality je znát hlavně v útoku – nejlepším útočným hráčem týmu je neznámý Carlos Costly. Tento stárnoucí (31) útočník obvykle v útoku nastupuje osamocen. Nedostatek technické kvality týmu však do jisté míry vyvažuje znalost horkého a vlhkého počasí, které bude v Brazílii bezpochyby panovat. Dokáže vliv počasí převážit nad fotbalovou kvalitou?

Výsledky Hondurasu proti soupeřům ve skupině E

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Ekvádor 1 2 3 17 %
Švýcarsko 0 0 1 0 %
Francie 0 0 0 0 %

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

PS2: Chtěli byste se na šampionát do Brazílie zaletět podívat osobně? Se sázkovou kanceláří Sportingbet můžete soutěžit o 20 zájezdů na fotbalové MS v hodnotě 100 000 Kč a spoustu dalších hodnotných cen (Apple iPad Air, peněžní ceny a další). Sportingbet kromě toho nabízí speciální bonus v podobě sázky bez rizika ve výši až 3 000 Kč!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search