Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Maďarsko
EURO | 15:00 - 15. 06.
Logo týmu Švýcarsko
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Slovinsko
EURO | 18:00 - 16. 06.
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu River Plate
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 02:07 - zítra
Logo týmu Florida
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Itálie
EURO | 21:00 - 15. 06.
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Polsko
EURO | 15:00 - 16. 06.
Logo týmu Nizozemí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Belgie
EURO | 18:00 - 17. 06.
Logo týmu Slovensko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rakousko
EURO | 21:00 - 17. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Turecko
EURO | 18:00 - 18. 06.
Logo týmu Gruzie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Portugalsko
EURO | 21:00 - 18. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Galway United
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Drogheda United
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Sligo Rovers
Logo týmu Espaňol Barcelona
Segunda Divisió.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Gijon Sporting
Logo týmu Cruzeiro
Serie A | 00:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Tigre Victoria
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Belgrano

Oktagon 48 – TIPY na galavečer v Manchesteru

31. 10. 2023 10:42, upraveno: 31. 10. 2023 10:57
autor: Danijel

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 500500 Získat
blankBetano 1.0001000 - Získat
blankFortuna 6.0006000 + 600600 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Česká organizace Oktagon MMA zavítá už 4. listopadu poprvé do Velké Británie. Na ostrovech se uskuteční galavečer s číslovkou 48 a organizátoři pro jeho konání vybrali Manchester. Karta je nabitá opravdu kvalitními zápasníky a ačkoli zcela logicky sází především na zahraniční jména, představí se i zástupci z České republiky. Co na Oktagon 48 vsadit a na co se můžeme těšit shrneme níže ve článku.
Oktagon 48 – TIPY na galavečer v Manchesteru
Oktagon míří do Anglie! Co vše galavečer v Manchesteru nabídne a co na zápasy Oktagon 48 vsadit probereme v novém článku.

Titulový zápas o šampiona muší váhy, Aby vs. Garcia

Ačkoli je galavečer v Manchesteru ve znamení zápasů celebrit a vyvrcholení anglicko-irské Oktagon výzvy, promotéři mimo tosestavili také titulový zápas. V něm se o opasek muší váhy utká Aaron Aby a Elias Garcia. Aby je veterán Cage Warriors, kde zápasil ještě minulý rok. Celkem za svou dosavadní kariéru nasbíral skóre 15-7, s tím, že ve zmíněném Cage Warriors se mu příliš nedařilo. Přesto dokázal v minulých zápasech porazit i přinejmenším v evropském měřítku několik průměrných zápasníků. Aby si zakládá především na skvělém boji na zemi. Má černý pásek z BJJ a jeho zápasy končí často na submissions ale ještě častěji na body.

Na druhé straně klece bude stát veterán UFC Elias Garcia. Velký showman byl ještě nedávno v top padesátce světového žebříčku svojí váhové divize. Ve svých 31 letech má za sebou jen 11 zápasů, z toho jich však hned 9 vyhrál. Nutno podotknout, že se většinou jednalo o méně známé soupeře. Po odchodu z UFC v roce 2018 podepsal o tři roky později smlouvu s Combate Global, kde si připsal tři výhry v řadě. Aktuálně ho však čeká jedna z největších zkoušek. Garcia je komplexní bojovník, stejně jako v případě Abyho ale jeho zápasy nejčastěji končí na body.

Titulový zápas v Anglii se odehraje v tzv. flyweight, tedy v kategorii do 56 kilogramů. V této divizi zcela logicky nejsou tak časté ukončení na KO/TKO. Rány těchto borců nejsou tak tvrdé, na druhou stranu ale nemají ani potřebné kilogramy na to, aby pořádné háky ustáli. Titulové zápasy obecně často končí na body a statistiky obou borců nasvědčují tomu, že podobný závěr mívají i jejich zápasy. V titulovém zápase na Oktagon 48 v Anglii tedy sázíme na více než 4.5 zahájených kol v kurzu 1.60.

Aktuální kurzy

Megazápas v catchweight do 92.5 kilogramů, Askhan vs. Doussis

Promotéři pro tento přelomový galavečer sehnali spoustu zvučných jmen, jedním z nich je také Scott Askhan. Ten se může chlubit bohatými zkušenostmi z UFC a také ACB. V nabitém světovém žebříčku střední váhy se pak dostal až na 12. příčku! Zmínit také musíme dvě vítězství z KSW proti Materlovi. Tento 35letý fighter má skóre 19-6. Hned 12 ze svých zápasů ukončil na KO/TKO. Jedná se tedy o přirozeného postojáře, ačkoli hned 9 z jeho 25 zápasů skončilo také na body. Legendární je také jeho trilogie s Khalidovem, kde jednou vyhrál a dvakrát prohrál.

Proti Askhanovi se postaví německý bijec Marc Doussis, který již má zkušenosti z Oktagonu 43, kde na gilotinu ukončil Španěla Toleda. Předtím bojoval pod KSW a v této polské organizaci si připsal jedinou výhru, a to nad Dzwoniarekem. Doussis je komplexní fighter, kterému nedělá problém ani boj na zemi, ačkoli tradičně preferuje spíše postoj. Jeho skóre činí 9 výher a 2 prohry a zajímavostí je, že ani jeden z těchto zápasů nedošel do rozhodnutí na body. V tomto duelu volíme výhru zkušenějšího a přinejmenším papírově daleko silnějšího Askhana. Kurz na domácího bojovníka najdete v hodnotě 1.55.

Jakub Bahník bude v Manchesteru reprezentovat Česko proti domácímu Wanlissovi

Dalším ze zápasů hlavní karty bude duel v kategorii do 70 kilogramů mezi Jakubem Bahníkem a Akonne Wanlissem. Bahník má aktuálně sérii 4 výher v řadě a v kleci rozhodně neztrácí čas. V součtu jeho 4 poslední zápasy trvaly jen 10 minut a s oblibou své soupeře ukončuje na KO. Bahník je ortodoxní postojář se skóre 9-4, kdy 3 z jeho proher skončily právě po boji na zemi. Naposledy se tento český zástupce ukázal na Oktagonu 36, kde vyhrál po diskvalifikaci Cordera kvůli ilegálnímu kopu.

Jeho protivníkem je Akonne „Jedi“ Wanliss. Tento zajímavý bojovník se kromě bojových sportů živý také jako striptér a dělat show je pro něj naprosto přirozené. V létě se představil na Štvanici, kde nemilosrdně na TKO v prvním kole ukončil Gogochuriho. Podobně jako Bahník se se svými soupeři nerad zdlouhavě přetahuje a většinu zápasů ukončuje v prvním kole. Dobře vypadá i jeho skóre 7-2. Na rozdíl od Bahníka se však neštítí ani boje na zemi, kde ukončil 4 z jeho 7 výher. Právě proto je také zřejmě v zápase kurzovým favoritem. My však sázíme na méně než 1.5 zahájených kol ve vysokém kurzu 1.95. Přesně tak, jak to oba bojovníci mají rádi.

„Stage to the Cage“, nový projekt, kde se v ringu utkají britské celebrity

Zápas, který je vyvrcholením projektu „Stage to the Cage“ přináší fascinující pohled na dvě britské celebrity, které se rozhodly opustit svou komfortní zónu a věnovat se vášnivému světu MMA. Tato vzrušující série představuje Jakea Quickendena, jednu z největších hvězd oblíbené britské reality show, jakou kdy Velká Británie spatřila, a Paula Smithe, předního stand-up komika. Jejich cesta k tomu stát se bojovníky MMA trvala deset měsíců. Za tuto dobu se lze kvalitně připravit a dle dostupných informací se můžeme těšit na opravdu plnohodnotný MMA zápas.

Snaha a příprava však není vše a zejména u bojovníků bez větších zkušeností se projeví i faktory jako je věk nebo fyzická forma budována už před zahájením projektu. Tu má o něco lepší Jake Quickenden, který je také oproti Paulovi o 6 let mladší a o 5 centimetrů vyšší. Jeho příprava i forma vypadá o něco lépe a v ringu by měl stand-up komika Paula porazit. Sázíme tedy na výhru Jakea Quickendena v kurzu asi 1.45.

Oktagon 48 – KURZY / VSADIT

Známá jména Oktagonu ve welterovém souboji, Lohoré vs. Surdu

V pořadí hned čtvrtým zápasem bude duel ve welterové váze mezi Alexem Lohorém a Ionem Surdu. Lohoré je dvojnásobným vyzyvatelem střední váhy Oktagonu a také čtvrtfinalista Oktagon Gamechangeru. Tento bojovník má skvělý postoj, tvrdý KO úder a také dobrou odolnost. V Oktagonu však svůj poslední zápas prohrál s Davidem Kozmou. Předtím ale porazil Piráta Krištofiče nebo Matuše Juráčka. Jeho skóre 23-9 pak svědčí o spoustě zkušenostech, které nasbíral v MMA organizacích po celé Evropě.

Ion Surdu je moldavský tvrďák, který si své fanoušky získal už při svém prvním představení pod barvami Oktagonu. Zde potrápil Veličkoviće a později na Oktagonu 45 na body porazil všem dobře známého Mate Kertesze. Zkušenosti má také z KSW, či rumunských MMA organizací. Podobně jako v případě Lohorého se jedná o postojáře, který však dokáže zabojovat i na zemi. Hned 12 z jeho 18 zápasů skončilo na KO/TKO. V tomto vyrovnaném zápase věříme právě v tento styl ukončení ať už z jedné nebo druhé strany. Vsadit si tento tip můžete za kurz 1.95.

Kde sledovat Oktagon 48 stream ŽIVĚ?

Celý galavečer Oktagon 46 mohou registrovaní uživatelé sledovat online na TV Tipsport. Samozřejmostí jsou také live sázky, které díky streamu Oktagon 48 dostávají ještě větší šťávu!

Spustit live stream s bonusem 300 Kč

Ukázka streamu u Tipsport:

blank

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search